DHL Extraliga juniorů

HC Motor České Budějovice – Mountfield HK

3:2

po prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

29.01.2024, 18:15 • Budvar aréna, České Budějovice • 19 • O účast v play-off • Adam Černý

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou! (20:26:01)
Je dobojováno! Utkání juniorské nejvyšší soutěže mezi českobudějovickým Motorem a Mountfieldem Hradec Králové dospělo až do prodloužení, které trvalo však pouze minutu a tři sekundy. Rozhodující moment si na svojí hůl přichystal Matyáš Humeník, který tak přisoudil dva body na stranu domácího celku.

Motor tak dokázal odčinit dvě porážky v řadě. Na dnešní vítězství se svěřenci trenéra Vrbaty pokusí navázat ve čtvrtek v dalším domácím klání, tentokráte přivítají Plzeň. Naopak Východočeši po třech výhrách tentokráte odcházejí poraženi. Rychle naskočit na vítěznou vlnu bude chtít Mountfield hned v dalším zápase, ve čtvrtek hostí Zlín.

61:03

61:03 Matyáš HUMENÍK - 3:2

61:03 3/3

České Budějovice právě vstřelily branku!
Je rozhodnuto! Autorem vítězné branky je MATYÁŠ HUMENÍK, který tak přisuzuje na domácí stranu dva body! Asistence: Radek Tomas a Martin Willmann.
Humeník M., Tomas R., Willmann M.
Prášek J., Zámečník O., Pavelka J.

60:45

Dva parádní zákroky vytasil Mrázek. Hostující brankář nejprve musel reagovat na teč Kuprijanova a následně vyzrál i na Tůmu!

60:01

Během základí hrací doby jsme se rozuzlení nedočkali. Ve třetí části šli domácí poprvé do vedení, avšak hosté následně zvýšili obrátky a srovnání se dočkali sedm minut před třetí sirénou. Vítěze dnešního klání tedy poznáme v prodloužení nebo v následných samostatných nájezdech.

60:00

59:50

Kritické momenty pro domácí, hosté více jak minutu drželi svého soupeře v jeho pásmu. Vše vygradovalo ranou od modré čáry těsně před koncem základní hrací doby, Mařík opět skvělým zákrokem podržel svůj celek!

58:00

Dvě minuty už pouze zbývají do konce základní hrací doby. Podaří se jednomu z týmů gólově odskočit?

57:30

Tomas pálil nepřesně, to bylo poslední, co jsme viděli v početní výhodě domácích. Hrdlička je zpět na ledové ploše.

56:13

Perfekní práci odvedl v oslabení Michal Beneš, který ušetřil cenné sekundy daleko do své branky.

55:30

Vyloučení v týmu Mountfield HK:
Petr Hrdlička – 2 min., vysoká hůl.

55:05

Domácí mají signalizovanou výhodu, Východočeši se provinili faulem a čeká je oslabení. Velká šance pro Motor dostat se těsně před třetí sirénou do vedení!

52:11

52:11 Vojtěch ASCHENBRENNER - 2:2

52:11 5/5

Hradec právě vstřelil branku!
Hosté srovnávají! Autorem vyrovnávací trefy je VOJTĚCH ASCHENBRENNER. Asistence: Petr Hrdlička.
Aschenbrenner V., Hrdlička P., Aschenbrenner J., Zámečník O., Fiala P.
Willmann M., Placek P., Kuprijanov I., Hoch Š., Aulický V.

51:11

Tři na jednoho se hnali hosté, Hora vzal situaci na sebe a vypálil. Excelentní zákrok však vytáhl Matyáš Mařík a opět podržel svůj celek!

51:01

Hoch je zpět na ledové ploše, domácí v plném počtu.

3:2

Branky a nahrávky: 34. Tomas (Hoch, Bystřický), 43. Pitel (Kusak, Willmann), 62. Humeník (Tomas, Willmann) – 25. Mi. Beneš (T. Hora), 53. V. Aschenbrenner (Hrdlička)

HC Motor České Budějovice: Mařík (Maleček) – T. Tůma, Vachun, Placek, Březina, Willmann (A), Buzek, Bystřický – Tomas, Pitel (C), Humeník – Kotous, Hoch, Kusak – Putz, Šimon, Kuprijanov – Aulický, Sochor, M. Kříž.
Trenér: David Vrbata

Mountfield HK: Mrázek (Tuček) – Havlíček, Hrbek, Pavelka, J. Aschenbrenner, Pavič, P. Fiala, Š. Černý – Ma. Beneš, Mi. Beneš, Matašovský (C) – V. Aschenbrenner, Dommers, Hrdlička – Mach, Zámečník, Dobner – T. Hora, Prášek (A), A. Novotný II.
Trenér: Martin Vágner

Rozhodčí: Micka, Valda – Dědek, Tuháček