DHL Extraliga juniorů

HC Sparta Praha – HC Dukla Jihlava

0:2

konec (0:0, 0:2, 0:0)

25.01.2024, 16:45 • Sportovní hala Fortuna, Praha - Holešovice • 18 • O pořadí v play-off • Lucie Citterbartová

Je dobojováno. Dnešním vítězem jsou hosté z Jihlavy, kteří za výhru 2:0 berou tři body. V poslední třetině se stav utkání nezměnil. Ze své vysoké aktivity v závěru utkání se sparťanům nakonec nepodařilo vytěžit ani jednu branku, jedinými střelci utkání jsou tak jihlavští Andrej Klapica a Jakub Modl.

To je dnes ode mě vše a brzy opět na počtenou! (19:46:02)

59:35

Brankář týmu Dukly Jihlava zastavil další dorážky domácích.

59:26

Icing Dukly.

59:22

Hrabík ze slotu trefil jen lapačku Sigmunda.

59:00

Poslední minuta utkání.

57:29

Hrabík levého kruhu přestřelil, následující střela Samsona trefila jen blokujícího Váňu.

56:15

Kalista teď předvedl šikovný zákrok a hosté se tak nemohli dostat k žádné dorážce.

55:21

Několik nebezpečných dorážek domácích hokejistů Sigmund nakonec vyrazil.

55:05

Vovsíkova střela z prostoru levého kruhu branku minula.

53:18

Jungwirth svou šanci ze slotu také neproměnil.

52:58

David dostal dlouhou přihrávku přes osu na pravý kruh, Dukla ale střelu nepustila.

52:07

Höll se pokusil protlačit puk do branky u levé tyčky, neúspěšně.

49:43

Puku se zmocnil Vildomec, který skočil z trestné zpět do hry, jeho zakončené mu však Kalista překazil schováním puku pod rukavice.

48:36

Ze závaru před brankou se pokoušeli domácí o dorážky, žádnou z nich ale gólman Jihlavy nepustil.

47:34

Krupičku při přihrávce od spoluhráče hákoval Matěj Vildomec a dostal tak dvouminutový trest. Sparta si zahraje další přesilovku.

46:59

Bareš vypálil ze slotu, jeho střelu ale Sigmund chytil.

46:04

Po pár výměnách puku nastal další icing Sparty.

45:19

Zakázané uvolnění domácích.

43:33

Hrabík z ostrého úhlu přestřelil.

42:17

Culkovu dělovku od modré čáry vyrazil vysoko nad sebe Sigmund.

40:36

Žmola se pokusil o dorážku střely jednoho ze svých spoluhráčů, Sigmund ale puk přikryl rukavicí.

40:01

V této třetině jsme viděli dvě branky a obě si připisuje Dukla Jihlava. Prvním střelcem byl Andrej Klapica, který šikovně tečoval puk do branky. Na něj pak v závěru třetiny navázal ještě Jakub Modl svou kličkou zpoza branky. Jihlava tak vede 2:0 nad domácími.

Třetina začne přibližně v 18:13.

40:00

39:58

39:58 Jakub MODL - 0:2

39:58 6/5

Dukla právě vstřelila branku!
V signalizované výhodě se po kombinaci s Vildomcem a Chlubnou prosadil JAKUB MODL, který dorazil puk zpoza branky k levé tyčce a posílá tak svůj tým do dvoubrankového vedení. Asistence: Matěj Vildomec a Tobias Chlubna.
Modl J., Vildomec M., Chlubna T., Klapica A., Vandas T., Báťa Š.
Samson O., Culek O., Krupička J., Hrabík O., Fábry A.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

37:47

Po přihrávce od Krupičky ve středním pásmu ujel sám Hrabík, puk ale za Sigmundova záda nedostal.

36:40

Mack vypálil prudce od modré, puk ale spadl jen do Sigmundovy lapačky.

35:46

Bareš dobruslil k puku, který za sebou zapomněli hosté a chtěl zakončit z kličky zpoza branky, puk do branky neprotlačil.

32:48

Senčák v přesilovce vystřelil z levého kruhu, Sigmund ale střelu vyrazil ramenem. Senčák vystřelil o chvilku později ještě z ostrého úhlu, brankář vytáhl podobný zákrok, jako u předchozího pokusu.

32:29

Hynek Peš hákoval útočícího Lukáše Nováka a odsedí si dvouminutový trest.

31:42

Culek vypálil tentokrát od modré čáry, branku ale jen minul.

31:26

Culek vypálil zpoza obránce na pravém kruhu, gólman Dukly jeho puk ale chytil včas.

30:33

Daníček prokličkoval sám až před jihlavskou branku, k zakončení se ale přes blok nedostal.

29:45

Před Fábryho střelou dokázal Sigmund včas sklapnout betony.

27:50

27:50 Andrej KLAPICA - 0:1

27:50 5/5

V útočném pásmu vyslal Jeletz puk na branku, kde puk těsně před ní tečoval ANDREJ KLAPICA a puk do branky dostal. Asistence: Denis Jeletz.
Klapica A., Jeletz D., Modl J., Báťa Š., Chvátal M.
Červenka J., Höll S., Senčák D., Žmola J., Daníček M.

27:12

Klapicovu střelu Kalistu přikryl.

26:05

Po Kalistově zákroku je hra pozastavena a vhazuje se po jeho levici.

25:43

Icing domácích.

24:45

Sigmund vyrazil puk akorát na brusle Hrabíkovi, který se ihned pokusil o střelu, zakončit se mu nepodařilo.

24:05

Höll zblokoval další střelu od modré.

23:27

Červenka zblokoval střelu těsně před brankou.

22:41

Sparta vyhazuje.

21:50

Samson s Holečkem ve vlastním oslabení dojeli až do svého útočného pásma, k zakončení se nedostali.

21:37

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
Tomáš Bartoň – 2 min., hákování.

20:10

Po vhazování se do pásma probojovali opět domácí. Červenka vypálil prudce od modré, jeho ránu ale vyrážečkou vyrazil Sigmund. Sparťanský obránce vypálil ještě jednou, opět ale neproměnil.

20:01

První třetina tohoto utkání byla bezbrankovou, spoustu šancí ale měly oba týmy. Ze začátku byli o něco aktivnější sparťané, Dukla ale dokázala po chvíli dohnat tempo hry a začali také střílet. Domácím se do následujícího dějství této třetiny přenese 44 vteřin přesilové hry po faulu Coufala.

Další třetina začne přibližně v 17:26.

20:00

19:32

Jihlava se vysvobodila, ale jen na malou chvíli. Následovaly šance Hrabíka, žádnou z nich ale Sigmund nepustil do své branky.

18:44

Po boji u mantinelu si jde za vysokou hůl odpykat dvouminutový trest Kevin Coufal.

18:30

Signalizované výhody pro domácí.

16:54

Sparta momentálně kombinovala před Sigmundem, žádná z několika dorážek se za brankovou čáru ale nedostala a Dukla je nakonec vyhnala až do středního pásma.

15:35

Po několika výměnách puku mezi týmy ve středním pásmu se do šance Jihlavští, Jeletz pukem ale našel jen betony domácího brankáře.

14:01

Holeček vystřelil z pravého kruhu, rána si našla jen Sigmundovy betony.

12:59

Hrabík vystřelil z mezikruží, jeho střelu se pokoušel dorážet ještě Fábry, puk ale brankovou čáru nepřešel.

11:54

Váňa se pokusil dorazit puk, který Kalistovi vypadl z lapačky, do jeho pokusu ale zasáhla hokejka jednoho z domácích a Jihlava tak musela vyjet až do středního pásma.

10:52

Ani jednomu z týmů se nedaří udržet se v pásmu.

08:33

Sparťané se usadili na delší chvíli v útočném pásmu, po několika vteřinách je ale hostující tým vyhání ven.

06:12

Matěj Vildomec sám ujížděl na Kalistu, šanci ale nedokázal díky bleskovému zákroku brankáře využít.

05:38

Fábry přihrál přes osu Hrabíkovi, který puk poslal na Sigmunda, střela se ale odrazila od jeho betonů. Dorážet se pokoušeli Krupička a opět Hrabík, neúspěšně.

04:58

Chlubna dostal přihrávku ihned z vhazování v útočném pásmu a vypálil na Kalistu. Sparťanský brankář ale na poslední chvíli puk chytil.

04:52

Kalista chytil další střelecký pokus Dukly.

03:56

Senčák prokličkoval ze svého obranného pásma až do toho útočného a vypálil z prostoru mezi kruhy. Jeho zakončení ale překazil gólman Dukly.

02:29

Peš vystřelil ze slotu, puk si ale našel jen Kalistovy betony. Následuje ofsajd Dukly.

01:54

Červenka rychle objel branku a chtěl zakončit u levé tyčky, Sigmund však jeho střelu schoval do lapačky. Vhazuje se po brankářově levici.

01:28

Zakázané uvolnění Jihlavy.

01:12

Žmola dovezl puk až před Sigmundovu branku, branku také minul.

00:17

Po vhazovaní se do první šance dostávají domácí, v pásmu nahrál Fábry Krupičkovi, který vypálil z pravého kruhu. Sigmundovu branku ale minul.

00:01

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

Všechna vzájemná doposud odehraná utkání ovládla Sparta. Prvně se spolu týmy utkaly v polovině prosince na ledě Pražanů a domácím se podařilo vybojovat těsnou výhru 3:2. Podruhé se týmy setkaly tentokrát na Moravě, odkud si Sparta odvezla do Prahy tři body za výhru 7:3.

Jihlava má momentálně odehráno 16 utkání, Sparta 15.
HC DUKLA JIHLAVA

Jihlavští mají o šest bodů méně než jejich pražský soupeř a jsou na páté příčce.

Hokejisté Dukly vyrazili do Čech, odkud přivezli celkem pět bodů. První zápas odehráli s Bruslaři z Mladé Boleslavi a podařilo se jim je udolat 2:1 v prodloužení. Na tuto výhru navázali i o den později, když porazili liberecké Bílé Tygry 3:0 a brankář Filip Sigmund si tak mohl připsat první vychytanou nulu této fáze nejvyšší soutěže juniorů.
HC SPARTA PRAHA

Pražané se velmi dlouhou dobu drželi na prvním místě tabulky vyšší nadstavby, momentálně jsou ale se 30 body druzí. Za Kometou Brno zaostávají o pouhý bod, musíme ale podoktnout, že Sparta má odehráno o jeden zápas méně.

Minulý dvojzápas odehráli sparťané ve Slezsku, ze kterého si odvezli čtyři body. Vítkovice se jim podařilo porazit 3:2 a získali tak plný bodový zisk. O den později ale nakonec padli v prodloužení s třineckými Oceláři 4:3. V obou těchto utkáních zaznamenali gól útočníci Albert Bareš a Tomáš Holeček, druhý jmenovaný navíc dokázal dát gól při vlastním oslabení v utkání s Třincem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání mezi Spartou a Duklou Jihlava v pražských Holešovicích začne 16:45.