Středočeský kraj – Hlavní město Praha

3:0

konec (0:0, 2:0, 1:0)

25.01.2024, 17:10 • Trinity Bank Arena Luďka Čajky • Finále • Marek Valkovič

Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Jan Šubin ze Středočeského kraje. (19:16:43)
Nejlepším obráncem turnaje byl zvolen Stanislav Sanejstr z Libereckého kraje.
Nejlepším brankářem turnaje je vyhlášen Jaroslav Martínek ze Středočeského kraje.
Letošní finále bylo poměrně jednoznačnou záležitostí, výběr Středočeského kraje byl lepším celkem, v druhé třetině se dostal do dvoubrankového vedení, které v poslední části hry navýšili, a tedy zvítězili 3:0. Celým turnajem tedy prošli, aniž by okusili hořkost porážky a budou si moci plnými doušky užít medailový ceremoniál.

Středočeši se radují, rukavice, hokejky, helmy létají vzduchem a Pražané smutní. Arénou zní píseň Summer of '69 od Bryana Adamse a letošní MČR krajů mládeže je u konce.

59:09

Kapitán Hörnig zbytečně tvrdě dohrál svého soupeře a půjde na trestnou lavici.

58:52

Domácí zatlačili soupeře v jejich pásmu a pošetřili cenné vteřiny.

58:29

Štěpánek skryl puk ve své lapačce a vhazování před ním se bude opakovat.

58:24

Zakázané uvolění hostů, šance na srovnání už jsou opravdu mizivé.

57:47

Středočechům se daří vyhazovat, zbývají poslední dvě minuty.

56:56

V první minutě přesilové hry jsme viděli jen několik neškodných nahození.

56:03

Bydžovský o chvíli později spadnul ve středním pásmu a podrazil útočníka soupeře, takže Pražané budou mít možnost skórovat ve dvouminutové přesilovce.

55:42

Po zisku puku na modré čáře se hnali Středočeši do útoku, nakonec jel Bydžovský sám na branku, ale klička do beckhandu mu nevyšla.

55:13

Po nenápadném nahození zazvonila za Martínkem tyč.

54:56

Pět minut před koncem základní hrací doby se bude vhazovat v útočném pásmu Prahy.

53:39

Už jsem myslel, že je puk v brance, ale poté, co byl pražský útočník sám před brankářem soupeře, vytáhl Martínek neskutečný zákrok betonem a jeho spoluhráči mu šli ihned děkovat.

53:14

Šubin byl na konci série několika krátkých přihrávek, ale jeho střela nevyšla dle jeho představ.

3:0

Branky a nahrávky: 25. Holoubek (Vovsík, Dvořák), 36. Bydžovský, 48. Pejša (Michálek)

Středočeský kraj: Martínek (Zachař) – Svoboda, Piskač, Matějka, Komžík, Veber, Michálek, J. Dvořák, Vlček – Bydžovský (A), Šubin, Mansfeld, Pletka, Jalovecký, Hartman, Šimáček, Pejša, Vrbata (C), Vovsík, T. Dvořák, Holoubek (A)
Trenér: Martin Škaloud

Hlavní město Praha: Štěpánek (Všetečka) – Soukup, Filip, Kincl, Plesník, Vágner, J. Malacha, Žuffa – P. Malacha, Heřman, Mikš, Slížek, Hörnig (C), Janoušek, Poláček, Kalčev, Kolupaev, Mach
Trenér: Michal Gandalovič

Rozhodčí: Šico, Vaněk – Bezděk, Peluha

07:57 PHA 2 Vágner, faul kolenem
15:09 STC 2 Veber, podrážení
24:36 STC 1:0 Holoubek (Vovsík, Dvořák)