Tipos Extraliga (SR)

HC Košice – HK Nitra

1:3

konec (1:0, 0:0, 0:3)

21.01.2024, 17:00 • Steel Aréna, Košice • 38. kolo • Matej Valkár (@matejovnik) sk

Tipsport: 1.75 4.33 3.88 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohto stretnutia je to všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (19:17:17)
Košice absolútne nezvládli tretiu časť hry a s Nitrou napokon doma prehrali výsledkom 1:3. Hviezdou stretnutia bol dozaista brankár Libor Kašík, ktorý hostí niekoľkokrát podržal. Za zmienku však stojí aj útočník Dávid Okoličány, ktorý dvakrát skóroval a na tretí presný zásah svojho mužstva asistoval.

60:00

59:50

Domácim to opäť nevyšlo, strela od modrej čiary skončila po bloku iba na ochrannej sieti.

59:27

V obrovskej šanci zlyhal Fejes, zoči voči z ľavého krídla ho vychytal pripravený Kašík.

59:04

Košická kombinácia v útočnej tretine síce pôsobila umne, zakončenie ale nepriniesla. Nitrania odohrali puk na zakázané uvoľnenie, hrať sa však bude až po oddychovom čase Dana Cemana.

58:20

Jaroslav Janus opustil svoju bránku, Košičania majú na ľade šiestich korčuliarov.

57:29

Chovanovi to nevyšlo, domáci sa počas svojej presilovky prakticky neusadili v útočnom pásme.

56:39

Skvelú prácu v útočnej tretine odviedol Jakub Lacka, puk Košičanom na moment odobral a získal pre svoj tím cenné sekundy.

56:11

S prvým streleckým pokusom Košičanov v početnej prevahe si Kašík poradil.

56:05

Košice získali príležitosť na strelenie gólu, na dve minúty bol za podrazenie vylúčený obranca Alex Cotton.

55:42

Janus vychytal Gilla.

55:16

Fejes poslal puk medzi kruhy, druhý presný zásah v stretnutí si ale nepripísal zakončujúci Lunter.

54:13

Nepresným pukom od modrej čiary sa po úspešnom vhadzovaní prezentoval Olsson.

53:50

Hostia sa pokúšali aj o štvrtý gól, Janus tomu ale tentokrát dokázal zabrániť.

52:45

Hra bola prerušená, z ľadu sa pomalšie dvíhal Jackson. Napokon ale vyzerá byť v poriadku.

52:42

Kašík zlikvidoval Bretona.

52:07

Do úniku sa po chybe Košičanov dostal Gill, Janusa už ale prestreliť nedokázal.

51:36

Nitra dala gól! Vyrovnanie domácich sa vzdialilo, tretí presný zásah hostí zaznamenal SEBASTIÁN ČEDERLE. Medzi kruhmi šikovne tečoval puk z hokejky Marka Stachu, ten strieľal od modrej čiary. Asistencia: Marko Stacha, Dávid Okoličány – 1:3.

1:3

Branky a nahrávky: 12. Lunter (Breton, Olsson) – 46. Okoličány (Lacka, Čederle), 48. Okoličány (Lacka), 52. Čederle (Stacha, Okoličány)

HC Košice: Janus (Riečický) – Breton, Olsson, Zech, Ferenc (A), Deyl (A), Šedivý – Fejes, Pollock, Lunter – Chovan (C), Berger, Jääskeläinen – Lamper, Slovák, Rogoň – Jokeľ, Havrila, Šimun
Trenér: Dan Ceman

HK Nitra: Kašík (Aittokallio) – Mezei (C), Cotton, Gajdoš, Bača, Stacha, Vitaloš, Fatul – Bajtek, Gill (A), Bubela – Jackson, Gates, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Pobežal, Hrnka (A)
Trenér: Antonín Stavjaňa

Rozhodčí: Klejna, Štefik – Pribula, Stanzel – Martinko

Diváci: 3 645

06:20 NIT 2 Stacha, hrubost