DHL extraliga juniorů

BK Mladá Boleslav – HC Kometa Brno

4:5

konec (0:1, 2:3, 2:1)

19.01.2024, 12:30 • ŠKO-ENERGO Aréna, Mladá Boleslav • 15 • O pořadí v play-off • Tomáš Taybner (@TTaybner)

To je od mě všechno, přeji vám hezký zbytek dne. (15:04:51)
Tři body tak budou patřit hostům, domácí i přes bojovný závěr končí s prázdnou.
Je konec! Ještě z toho bylo drama a Bruslaři málem dosáhli na bod. Můžeme si ale říct, že jsme dnes sledovali skvělé juniorské utkání.

59:50

Vlasákova střela zablokována.

59:29

Současné vyloučení:

Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
Vojtěch Malínek – 2 min., nedovolené bránění.

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Adam Boltvan – 2 min., hrubost.
Rozhodčí se radí.
Hostující hráč nicméně za pomoci spoluhráčů odchází na střídačku, vypadá to ale, že bude v pořádku.
Uvidíme, jestli bude následovat vyloučení.

59:29

Hosté už málem vyhodili a Malínek pak u hrazení tvrdě dohrál hostujícího hráče, tím je nejspíš Jurný nebo Moravec.

59:00

Op puk se bojuje v rohu.
Dnešní utkání sleduje 73 diváků.

Oddechový čas pro tým HC Kometa Brno.

58:52

Ondračka si teď nebyl jistý nahozením z pravé strany a puk raději udržel pod sebou.

58:38

Nyní hosté vyhodili v rámci pravidel.

58:25

Puk skončil v náručí Ondračky, odrazil se k němu někde od levé tyčky.

58:15

Icing Komety, Bruslaři se znovu do pásma vrací v šesti. Srovnají?

57:57 6/6

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Další gól! Bruslaři jsou znovu v kontaktu, do branky propadlo nahození TOMÁŠE MORAVCE z modré čáry – 4:5. Asistence: Matěj Gardoň a Vojtěch Malínek.
Malínek V., Gardoň M., Hurt J., Hruška J., Zvagulis K., Moravec T.
Mots T., Moravec D., Rakus R., Bůžek J., Pospíšil A., Ondráček J.

57:43

Hora je zpět na střídačce!

57:34 6/6

Přeci jen se Bruslařům povedlo snížit. Moravcovo nahození před brankou tečoval KRISTERS ZVAGULIS a dvě a půl minuty před koncem je to o dva góly. Asistence: Tomáš Moravec a Vojtěch Malínek.
Zvagulis K., Malínek V., Hurt J., Gardoň M., Hruška J., Moravec T.
Rakus R., Moravec D., Mots T., Bůžek J., Pospíšil A., Ondráček J.

57:22

Malínek z levé strany první střelou trefil prvního hráče, tou druhou pak už i Ondráčka a ten kotouč vyrazil do ochranné sítě.

57:13

Hruška od levé tyčky natlačil puk před branku, kde dorážel Hurt.

57:05

Icing Komety.

57:00

Gardoň na levém kruhu zlomil hůl při střele ze zápěstí.

56:48

Příklep Malínka kryje Ondráček.

56:40

Hora už zůstane na střídačce, Bruslaři to ještě zkusí v šesti!

Oddechový čas pro tým BK Mladá Boleslav.

56:40

Icing hostů.

56:28

Zvagulis nad levým kruhem upadl při snaze vystřelit.

55:58

Z této rány už se Bruslaři nevyhrabou, takže zápas už se víceméně jen dohrává.

55:14 6/5

Kometa právě vstřelila branku!
Přesilovka využita a Kometa potvrzuje své vítězství! I tato akce ukázala, že když se nedaří, tak se prostě nedaří. Střelu Ulbrichta dokázal jeden z domácích hráčů zablokovat, jenže poskakující kotouč se od hole DANNYHO CHLUDILA odrazil do sítě. Asistence: Patrik Ulbricht a Denis Bárta.
Chludil D., Bárta De., Boltvan A., Otava R., Ulbricht P., Ondráček J.
Vítek J., Hruška J., Moravec T., Sypecký J., Hora D.

54:50

Vojtěch Malínek (MBL) příliš aktivně napadal a při zákroku u hrazení zvedl ruce, což se rozhodčím nelíbilo.

54:45

Při signalizovaném trestu ujel Bruslařům Čaňo, ale branku přestřelil!

54:08

Bárta od modré míjí domácí klec, hostům to ale nemusí vadit, protože náskok mají a navíc zrovna střídali.

53:35

Kučera si ve středním pásmu ze vzduchu stáhl puk a prošel do útočné třetiny, jenže mu byl odpískán ofsajd a tahle akce domácích tak úspěch nepřinese.

53:08

Bruslaři už nemají moc času, pokud chtějí alespoň bod, budou muset přidat.

52:56

Hosté si ve středním pásmu přihráli rukou.

52:33

Kometa dostala puk do bezpečí a může znovu prostřídat.

52:13

Malínek od pravé tyčky navezl puk do brankoviště a společně s Hurtem se jej snažil doklepávat, neuspěl.

52:03

Další icing hostů, za Motsovým vyhozením se totiž nikdo z brněnských hráčů nevydal.

51:50

Když už se domácí dostali ke kombinaci v pásmu, hra byla zastavena. Šilhavý chtěl od modré dropnout puk po prknech dolů, jenže mu do něj sáhl jeden z hostů a touš tak skončil na tribuně.

51:18

Bruslaři musejí hledat cestu zpět, Kometa dokázala vyhodit a ještě prostřídat.

51:04

Zakázané uvolnění Brna.

50:38

Kučera před brankou mohl uklízet do branky poskakující kotouč, ten se ale v mezikruží vrtěl a domácí forvard ho proto netrefil.

50:00

Oba celky prostřídávají v době, kdy se rozbíhá druhá část třetí třetiny.

49:25

49:22

A nejspíš to bude rovnou do útočného pásma, protože hosté zahráli puk na icing.

49:09

Bruslaři vyhodili, Gardoň se brzy navrátí do boje.

48:48

Kučera vyvezl puk do bezpečí, při pokusu vystřelit mu ale sjel.

48:37

Příklep Bárty z modré skončil v moci Hory.

48:23

Habermannovi do přihrávky sáhl Hurt a kotouč skončil v ochranné síti.

47:55

Hostům je pískán ofsajd, Rakusovi po levé ruce rychleji přejel Veselský.

47:48

Kristers Zvagulis – 2 min., hrubost.

Danny Chludil – 2 min., hrubost.

47:48

Hora před brankou dokázal zpomalit přihrávku Chludilovi k pravé tyči, hostující hráč pak ještě dokázal puk vrátit zpět k tyčce, kde ho Hora přikryl. Za následnou potyčku se bude vylučovat na obou stranách.

47:25

Matěj Gardoň (MBL) následoval svého spoluhráče a důrazně napadal, poslední dva zákroky už ale byly na hranici pravidel. Domácí útočník si tak odnesl dvouminutový trest za napadení.

47:15

Domácí v plném počtu, dlouho to tak ale nezůstane.

46:49

Malínek důrazně napadal a za brněnskou brankou dohrál Pospíšila.

46:30

Sypecký po buly dostal puk a bude moci vyhodit.

46:25

Hora si ponechal ve výstroji nahození z pravé strany a před jeho klecí vznikli dvě dvojičky, které se postrkávaly. Nakonec to ale nebylo tak horké.

46:10

A Hroudovi se teď navíc podařilo vyhodit.

45:55

Kometa nemůže dostat puk pod kontrolu.

45:35

Habermann neměl na pravém kruhu dobře seřízená mířidla a branku tak minul.

45:15

Miroslav Křivánek (MBL) na útočné modré zkoušel udržet pásmo, vzápětí ale jeho hokejka skončila pod nohou Chludila a ten přes ni upadl. Jsou z toho tak dvě trestné minuty.

Lotyš na každý pád skončil v rukou domácí ošetřovatelky, která se dnes opravdu nenudí.

44:53

Mots před brankou schytal nějakou ránu po střele Jurného z modré. Před Horou ale bylo několik těl, takže nebylo vidět, zda-li to bylo hokejkou nebo kotoučem.

44:28

Před domácí střídačkou vyhráli souboj o puk hráči v modrém.

44:09

Druhá domácí lajna ještě chvíli zlobila v pásmu, teď už o něj ale přišla.

43:52

Kurka z rohu našel Šindeláře před brankou, tomu kotouč uskočil.

43:37

43:26

Následuje ofsajd Bruslařů, hra je proto přerušena.

43:20

A tlak domácích končí, puk je ve středním pásmu.

43:02

Nyní si za brankou nabíral puk na Michigana, ale nakonec si to rozmyslel.

42:48

Gardoň z levé strany útočného pásma přestřelil.

42:31

Teplý chvíli ležel na ledě v levém rohu útočného pásma, rozhodčí hru přerušili v době, kdy už se sám zvedal.

42:06

Vojáčkovu střelu z hranice levého kruhu přizvedl Jurný nad Ondráčkovu klec.

41:54

Na druhé straně musel Hora nadvakrát lapit poskakující kotouč po střele Boltvana.

41:37

Kučera v mezikruží zkoušel pálit ze stahovačky, ale trefil jen hráče před sebou.

41:24

Zakázané uvolnění hostů z Brna.

40:49

Střídání na obou stranách, Šilhavý do hry pustil útočníka.

40:42

40:31

Hosté zatím jen kombinují.

40:05

Kometa ve třetí části pokračuje v přesilovce, Šilhavý se do hry vrátí za půl minuty.

40:01

Dvě třetiny jsou minulostí a ta druhá byla pořádně zajímavá. Hostům se totiž povedlo odskočit do tříbrankového vedení, když se v rozmezí čtyř minut prosadili Adam Boltvan s Patrikem Ulbrichtem. Bruslaři se pak během dvou minut po gólech Davida Šindeláře a Vojtěcha Malínka, jenže poslední slovo měli znovu hosté. Určující je tuto chvíli trefa Robina Rakuse ze 34. minuty.
Další třetina začne přibližně v 14:17.

40:00

39:55

Sypecký střelou z hranice pravého kruhu trefil Ondráčkovu lapačku a hostujícímu strážci kotouč vypadl.

39:43

Po jeho přihrávce chtěl vyhodit domácí Moravec, jeden z hráčů Komety kotouč ve středním pásmu zastavil vysokou holí a hra je proto přerušena.

39:36

Hruška sebral puk po nepřesné přihrávce hostů a podrží jej.

39:18

Hora betonem vyráží střelu Ulbrichta z modré.

38:55

Přesilovka nicméně započala, Bruslaři vyhodili.

38:42

Rostislav Šilhavý (MBL) podruhé míří na trestnou lavici, tentokrát mu je odpískáno podrážení. Domácí hráči, kteří k souboji byli blízko, ale vehementně protestují.

38:27

Hosté se dostali ven a beci míří na střídačku.

38:02

Gardoň po vhazování vyslal puk po ledě, ten skončil na brusli brněnského hráče před brankou.

37:58

Antony chtěl na pravé straně rozjet svého spoluhráče, ale nebyl přesný, a tak je z toho icing.

37:47

37:35

Zvagulis si s pukem projel k levému kruhu a vypálil, Ondráček si zapsal další zákrok.

37:15

Zatím se jim ale nedaří a Ulbricht navíc opět dokáže vyhodit.

36:52

A další vyhození, Bruslaři musejí přidat. Tato přesilovka je pro další průběh zápasu velmi důležitá.

36:38

Je to tak, Boltvan jej díky tomu odvezl pryč od své branky.

36:24

Moravec od modré přestřelil a ke kotouči se dostanou hosté.

36:06

Malínkovu střelu z modré schytal Bůžek.

35:47

Denis Bárta – 2 min., držení.

35:45

Sypeckému nesedla rána z modré, z levé strany ještě mohl dorážet Teplý.

35:22

Výhoda zatím pokračuje, Bruslaři hrají s kotoučem.

35:02

Vítek byl u modré čáry stržen k ledu hostujícím Bártou a Kometa půjde do čtyř.

34:39

Vítkovo nahození z levé strany vyrazil Ondráček před Vlasáka, Bruslaři se drží v pásmu.

33:57

Otava od levé tyčky mohl zakončovat do poloprázdné klece, odražený puk ale ideálně netrefil. Na druhý pokus už ale poslal kotouč Horovi a ten hru přerušil.

33:40

Hosté se po ztrátě Bruslařů rychle dostali do protiakce, kterou z pravé strany zakončil Veselský. Ještě si ale mohl vybírat mezi střelou a přihrávkou na spoluhráče na levém kruhu.

33:14 6/5

Následně už ale Moravec branku trefil a od pravé tyčky se k dorážce dostal ROBIN RAKUS. Jeho trefa pro brněnský tým přinese klid, protože nyní hosté opět vedou o dva góly. Asistence: David Moravec a Antonín Pospíšil.
Rakus R., Moravec D., Mots T., Pospíšil A., Bůžek J., Ondráček J.
Zvagulis K., Šindelář D., Hrouda J., Vlasák A., Hora D.

33:02

David Moravec po přechodu modré okamžitě pálil, jenže branku minul.

32:39

Po nepřesné přihrávce se k puku dostal Sypecký a Moravec tak mohl vyhodit, domácí čtveřice rychle střídá.

32:20

Kometa se nyní vrací zpět, Otava přejel s pukem přes modrou čáru.

32:08

Hruška puk odvezl po pravém křídle až do útočné třetiny.

31:52

Rostislav Šilhavý (MBL) dostává dvouminutový trest za hákování a rázem je tu šance pro Kometu k tomu, aby dokázala na nepříznivý průběh posledních minut reagovat.

31:25 6/6

Další informací je aktualizace stavu, Bruslaři se dostávají zpět do kontaktu! Gardoň přiklepl puk na levé straně pro VOJTĚCHA MALÍNKA a ten snižuje na 2:3. Asistence: Matěj Gardoň.
Malínek V., Gardoň M., Hurt J., Vlasák A., Moravec T., Hora D.
Chludil D., Veselský A., Habermann J., Jurný J., Čaňo M., Ondráček J.

Aktuální informace z bojiště – hlavní rozhodčí Bernat pokračuje ve hře, chybí mu ale zub.

31:19

Ondráček pro jistotu znovu přerušuje hru poté, co si nebyl jistý zákrokem proti pokusu Malínka z levé strany.

30:44

Kometa vznikající zámek otevřela a přesunula hru, takže modří mohou alespoň prostřídat.

30:08

Brankář Brna nyní neměl pod kontrolou nahození z modré a měl štěstí, že Hruškovi chyběl kousek k tomu, aby dosáhl na dorážku.

29:51 6/5

Bruslaři využili přesilovku a se štěstím snižují stav na 1:3! Z levé strany DAVID ŠINDELÁŘ prudkým pasem hledal Kučeru u pravé tyčky, puk se ale přímo před brankou od hostujícího hráče odrazil mimo dosah přesouvajícího se Ondráčka. Asistence: Adam Vlasák a Kristers Zvagulis.
Šindelář D., Zvagulis K., Kučera J., Teplý J., Vlasák A., Hora D.
Boltvan A., Otava R., Antony P., Jurný J., Ondráček J.

29:31

Dominik Halačka (KOM) byl tím hráčem, který si pomohl proti pravidlům, když krátce hákoval pronikajícího hráče v zelenobílém.

29:28

Ránu z modré schytal Pospíšil.

29:01

Při následném tlaku si ale vybojovali faul soupeře.

28:42

Domácí se hned tlačili do útoku, jenže o puk znovu přišli ještě před tím, než vůbec zakončili.

28:20 6/6

3:0 pro hosty z jihu Moravy! PATRIK ULBRICHT se jako obránce z levé strany natlačil až před branku a po dlouhé kličce od pravé tyčky zasunul puk za ležícího Horu. Asistence: Jindřich Habermann a Danny Chludil.
Habermann J., Veselský A., Chludil D., Ulbricht P., Zubíček J., Ondráček J.
Vítek J., Šachl P., Vojáček M., Sypecký J., Hrouda J., Hora D.

28:11

Na druhé straně Vítek přihrávkou hledal Šachla, tomu ale několik metrů chybělo.

27:53

Habermann před brankou pomocí svého těla změnil směr nahození od modré a puk proskákal těsně kolem pravé tyčky.

27:35

Teplý s Kučerou při pokusu o rychlý návrat k Ondráčkovi přejeli modrou čáru dříve, než Šindelář s pukem a pískáno je tak postavení mimo hru.

27:23

27:19

Vlasák z modré přestřelil.

26:58

Teplý po jeho zisku hned střílel, Ondráček si poté kotouč ponechal pro sebe a čeká nás tak vhazování.

26:53

Středočeši se nastěhovali zpět do útočného pásma a o kotouč vedou bitvu u pravého hrazení.

26:29

Hostům se hned vzápětí povedlo vyhodit.

26:13

Další ránu z modré vyslal Moravec, z pravého kruhu pak zakončoval Malínek, ale ani jedna střela v síti nekončí.

25:53

Gardoňovu střelu z modré kryje Ondráček.

25:37

Kometa dostala puk do bezpečí.

25:23

Martin Čaňo (KOM) míří podruhé v zápase na trestnou lavici a znovu je to za stejný přestupek – držení.

25:15

Moravec od modré neprocedil puk skrze blokujícího hráče Komety.

24:52

Mots si na levém kruhu připravil střelu, která mířila někam na bližší tyčku. Hora měl před sebou volné pole, takže na kotouč dobře viděl a mohl jej schovat ve své lapačce.

24:32

Bruslaři se zatím marně snažili proniknout do útočného pásma.
Hlavní arbitr Bernat nejspíš utrpěl nějakou bolístku a při přerušení si dohodl návštěvu místní ošetřovny.

24:02 6/6

Hosté ze svého prvního zakončení ve druhé periodě odskakují na rozdíl dvou branek! Přihrávku Bárty před brankou ADAM BOLTVAN dokázal usměrnit mimo Horův dosah – 0:2. Asistence: Denis Bárta a Roman Otava.
Boltvan A., Bárta De., Otava R., Zubíček J., Ulbricht P., Ondráček J.
Hurt J., Malínek V., Gardoň M., Vlasák A., Průšek J., Hora D.

23:52

Puk skončil mimo ledovou plochu.

23:23

Teplý z pravé strany jednoruč propíchl puk k pravé tyči a tam jej lehce tečoval Šachl a domácí byli blízko k vyrovnání! Kotouč totiž Ondráčkův beton víceméně jen trefil, protože se všechno seběhlo velmi rychle.

22:56

Bruslaři svou snahu nedovedli do zakončení a musejí začínat znovu z vlastního pásma.

22:42

Hraje se znovu v blízkosti Ondráčkovy klece.

22:23

Sypecký u modré zastavil kontr Habermanna čistým stromem.

22:12

Icing Komety, vhazovat se bude po pravé ruce Ondráčka.

21:56

Hosté špatně střídali a hodně prostoru pro střelu tak měl hodně prostoru Vítek, ani on ale vyrovnání nezařídil.

21:35

Jeden z domácích hráčů vypálil z levé strany, Ondráček má první zákrok.

21:05

Bůžek si s pukem zajel za vlastní branku a čeká na nabídku svých spoluhráčů.

20:49

Oba celky poprvé střídají.

20:34

Boltvan vysokým obloučkem uklízí puk do bezpečí.

20:18

O puk ještě musejí bojovat u hrazení.

20:08

Bruslaři se nahozením dostali do útočného pásma.

20:01

Brňané po předchozích zkušenostech raději trávili přestávku nedaleko střídačky, druhou třetinu tak začneme na čas.
Opožděná první třetina je za námi, po úvodním bloku těsně vedou hosté z Brna. O to se v 16. minutě postaral jejich kapitán Radim Otava, který střelou z pravého kruhu využil jednu z nabídnutých přesilovek.
Další třetina začne přibližně v 13:27.

20:00

19:47

Malínek před brankou rukavicí ze vzduchu stáhl puk přímo do Ondráčkova náručí, Boží ruka se tak po několika letech vrátila zpět v hokejovém podání.

19:24

Malínek před branku přihrál Hurtovi a ten to ještě u pravé tyčky chtěl narychlo strhnout do bekhendu, jenže upadl.

19:11

Antony přenesl hru na opačnou stranu kluziště a připravil práci pro Horu, který si puk ponechal pro sebe.

18:45

Domácí útočník to teď od pravé tyčky zkoušel přihrávkou k té levé, Šachlovi ale pár centimetrů scházelo k tomu, aby puk zasáhl.

18:19

Kurka zkoušel zakončovat z levé strany, jenže trefil prvního hráče před sebou.

17:55

Domácí v plném počtu, Zvagulis už se zapojil do hry.

17:00

Po jeho zpětné přihrávce do vlastního pásma vyhodil Moravec a Bruslaři mohou prostřídat.

16:44

Gardoň u modré obral Bártu a odváží puk pryč.

16:27

Bruslařům se dvakrát povedlo vyhodit, Gardoň při druhém osvobození se poslal kotouč na brněnskou střídačku.

16:05

Habermann nabízel puk z modré na teč, nikdo z hostů jej nedokázal zasáhnout.

15:55

Kristers Zvagulis (MBL) dostává menší trest za vysokou hůl a Kometa dostává další přesilovku.

15:40

Kometa v útočné třetině zůstává.

15:10 6/5

Hosté využili přesilovku a vedou na ledě Bruslařů 1:0! Z pravé strany se dostal ke střele kapitán ROMAN OTAVA a díky cloně v předbrankovém prostoru kotouč propadl za Horova záda. Asistence: Denis Bárta a Antonín Pospíšil.
Bárta De., Boltvan A., Otava R., Bůžek J., Pospíšil A., Ondráček J.
Zvagulis K., Vítek J., Sypecký J., Průšek J., Hora D.

14:57

Průšek jej odklidil do středního pásma.

14:38

Zatím hosté drží pásmo, jen o kotouč opět musejí bojovat.

14:26

Kometa získala puk pod kontrolu a kombinuje.

14:08

Miroslav Křivánek (MBL) se na trestné vystřídal s dvojicí vyloučených hráčů. Mladoboleslavský bek totiž složil na led projíždějícího protihráče, který s ním závodil o vyhozený puk.

13:48

Gardoň na modré zachytil vyhození a měl hodně prostoru pro střelu, díky připravenému Ondráčkovi se ale z první branky neraduje.

13:15

Teplý pálil z mezikruží, branku minul.

12:44

Mots se dostal až před Horu, kterého nedokázal face-to-face překonat! Rakusova následná dorážka skončila vedle.

12:18

Kučera dostal od Hrušky puk na hranici pravého kruhu, jeho střelu kryl Ondráček.

11:59

Hraje se v pěti na obou stranách a Bruslaři se drží v pásmu.

11:47

Roman Otava – 2 min., držení.

11:28

Obě strany teď trochu uklidnily situaci a prostřídaly.

10:59

Po nahození Chludila získali puk za brankou domácí borci a už se hra přesouvá na opačnou stranu.

10:34

A vznikl z toho tlak na druhé straně, několik hráčů v modrém už navíc stihlo prostřídat.

10:18

To se po peripetiích povedlo až Halačkovi.

09:59

Hosté dostali puk pod kontrolu, ale zatím nevyhodili.

09:48

Icing Komety zavinila nepřesná přihrávka Jurného, hra se vrátí zpět k Ondráčkovi.

09:38

Vojáčkovo nahození nadělalo Ondráčkovi potíže, protože mu Šachl dobře clonil a následně se ještě domáhal dorážky. Hosté ošemetnou situaci přežili.

09:30

Bruslaři se ještě drží v pásmu.

09:04

08:55

Kučerovu střelu si Ondráček pohlídal a přerušil hru, Čaňo je připraven k návratu.

08:41

Další uklidnění situace pro brněnský tým zařídil David Moravec.

08:18

Hosté následně vyhodili.

08:08

Gardoň si udělal prostor na levé straně a od tyčky vypálil, trefil Ondráčkovu helmu.

07:54

Bruslaři jsou zpět před Ondráčkem.

07:35

Kometě se podařilo přerušit domácí kombinaci a vyhodit.

07:04

Martin Čaňo (KOM) si pomohl držením k tomu, aby přibrzdil pronikajícího Kurku.

06:48

Chludil si puk navedl na osu a vypálil, Hora proti střele vytrčil vyrážečku.

06:10

Ulbrichtovo nahození od modré končí na Horově betonu.

05:54

Kometa u hrazení získala puk a otáčí hru.

05:39

Hra se teď přesunula k Ondráčkovi a ten ji znovu přerušil, když si ponechal puk po nahození od pravého hrazení.

05:16

Další blok střely si připsal domácí Křivánek, který vlezl do cesty Jurnému.

05:12

Puk vypadl na domácí střídačku, takže se přerušuje.

04:56

04:51

Habermannovu střelu zablokoval Vlasák, Malínek je připraven k návratu.

04:20

Po další střele Hora držel puk pod sebou a někdo z hostů jej ještě po přerušení vyškrábal, což se nelíbilo Průškovi. Vznikající potyčka byl ale rychle uhašena.

04:12

David Moravec po příklepu z pravé strany vyprášil Horovy betony.

04:02

Z modré vystřelil Pospíšil a přímo před Horou byl při dorážení velmi aktivní Rakus, puk nicméně za záda domácího brankáře nedostrkal.

03:50

Hosté uspěli na buly a Moravec bude rozdávat přihrávky.

03:43

Z modré zakončoval Ulbricht, kotouč vypálený z jeho hole končí někde pod Horou a hraje je přerušena.

03:29

Hosté tak mohou kombinovat.

03:12

Hurt s Gardoněm ušetřili pár sekund, druhý jmenovaný pak ale zpoza vlastní klece nevyhodil.

02:56

Vojtěch Malínek (MBL) u hrazení použil v souboji hokejku v obou rukách a jako první v zápase usedne na trestnou lavici.

02:42

Kometa se pak chvíli držela v útočné třetině, ke střele se nedostali.

02:14

Teplý se u domácí střídačky srazil s Nesvadbou, oba borci se ještě postrčili, ale nebylo to nic dramatického.

01:58

Pokus Ulbrichta blokuje Teplý.

01:39

Veselského střelu z levé strany vyráží Hora vyrážečkou do rohu.

01:29

Jejich akce skončila a už se to valí na druhou stranu.

01:02

Oba celky poprvé prostřídaly, s pukem hrají Bruslaři.

00:32

Malínek poté vypálil z levého kruhu a Ondráček má první zákrok.

00:19

Boltvan po vhazování trefil oblouk domácí klece.

00:16

Buly padlo, čas hlídají stopky.
A asi budeme muset jet na stopky, což bude minimálně pro mě velmi složité.
Časoměřiči už restartovali přístroj, ale zatím odpočet stále neběží.

00:15

Druhé vhazování tak padne v útočném pásmu Komety v čase 0:15.

Odehráno bylo zhruba patnáct vteřin, které budou z času odečteny.

00:01

První vteřiny utkání už se sice odehráli, jenže se nám teď zase nerozjela časomíra.

00:01

Pozdrav máme za sebou a za malou chvíli tak můžeme začít.
Ondráček už je mezi třemi tyčemi a hosté na ledě.
Trenér Beran ještě diskutuje s hlavním arbitrem Zavřelem, hosté navíc stále sedí na střídačce a nikdo z nich ještě nevylezl na led. Oba celky se pak ještě musí pozdravit a pak budeme moci začít.

Stále čekáme, hosté se trousí postupně. Mezi halami to na položené gumové podložce musí s chrániči bruslí pěkně klouzat, takže to řada hráčů řeší příchodem bez nich.
Několik hráčů už přišlo, ale zatím nikdo z nich nemá nazuté brusle.
Hosté se na příchodu trochu opozdili, zatím nikdo z nich se neobjevil. Je to ale způsobeno tím, že Kometa musí přijít z šatny na místní malé hale.

BK Mladá Boleslav: D. Hora (Forst) – T. Moravec (A), Křivánek, A. Vlasák, J. Průšek, Sypecký, Hrouda (C), R. Šilhavý – Gardoň, Malínek (A), Hurt – Šindelář, Zvagulis, Kurka – Vítek, Kučera, Hruška – M. Vojáček, Šachl, Teplý.
Trenér: Marek Melenovský

HC Kometa Brno: Ondráček (J. Váňa) – Zubíček, Bůžek, Antony, Ulbricht (A), Čaňo, Jurný, A. Pospíšil – De. Bárta, Boltvan (A), Veselský – Mots, Habermann, Chludil – D. Moravec, Rakus, Halačka – J. Nesvadba, Otava (C).
Trenér: Karel Beran

Rozhodčí: Zavřel, Bernat – Juránek, Brož.
Jak už jsem zmiňoval, oba celky se v nadstavbě už jednou utkaly. Stalo se tak 8. prosince hned v prvním kole. Poobědový duel vyzněl lépe pro Kometu, hosté v zápase dlouho vedli, Bruslaři sice na startu třetí části srovnali, ale poslední slovo měli opět Brňané. Zisk tří bodů jim přisoudil gól Adama Boltvana z času 57:15 – 1:2.

Odvetné utkání 8. kola bylo na programu v pátek 29. prosince, bylo ale odloženo a odehraje se po tomto víkendu. Novým termínem je 23. leden.
 BK MLADÁ BOLESLAV

Poslední klání Bruslařů je o poznání aktuálnější. Středočeši totiž nastoupili k zápasu včera – tedy ve čtvrtek 18. ledna. V domácím zápase s Duklou dlouho prohrávali, jenže Vojtěch Malínek gólem z 52. minuty poslal zápas do prodloužení. V něm Bruslaři měli přečíslení, které však zůstalo nevyužito a z následné protiakce ve prospěch Jihlavy rozhodl Peš – 1:2 po prodl.

Mladoboleslavští mají nyní odehráno 14 zápasů a na svém kontě 22 bodů. Díky čtvrteční porážce se náskok Bruslaři na 6. místě ztenčil na jeden bod a Jihlava jim tak dýchá na záda.
 HC KOMETA BRNO

Poslední utkání Komety se datuje do soboty 13. ledna, kdy Brňané doma hostili Karlovy Vary. V utkání jako první vedla Energie, jenže poté následoval obrat a hosté nakonec museli zachraňovat alespoň bod gólem z předposlední minuty. V nastaveném čase se ale modrobílým podařilo rychle rozhodnout, když jim dva body v čase 60:41 zařídil Patrik Ulbricht – 4:3 po prodl.

Kometa po raketovém nástupu do nadstavby přeci jen trochu upadla a momentálně jí patří 3. příčka, modrobílí do této chvíle nastřádali 25 bodů. Je ale pravdou, že oproti druhé Energii mají Brňané odehráno o zápas méně – 13 zápasů – a bodová ztráta na první Spartu je minimální.
V pátek po obědě se ve ŠKOENERGO Aréně rozběhne souboj 15. kola. Domácí BK Mladá Boleslav v něm hostí tým HC Kometa Brno. Půjde o druhé nadstavbové střetnutí těchto celků, shodou okolností se tak stane na stejném místě jako v posledním případě.
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu nadstavbové části DHL extraligy juniorů. Utkání začíná ve 12:30.

4:5

Branky a nahrávky: 30. Šindelář (A. Vlasák, Zvagulis), 32. Malínek (Gardoň), 58. Zvagulis (T. Moravec, Malínek), 58. T. Moravec (Gardoň, Malínek) – 16. Otava (De. Bárta, A. Pospíšil), 25. Boltvan (De. Bárta, Otava), 29. Ulbricht (Habermann, Chludil), 34. Rakus (D. Moravec, A. Pospíšil), 56. Chludil (Ulbricht, De. Bárta)

Rozhodčí: Zavřel, Bernat – Juránek, Brož