2:3

po s.n. (1:3) (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)

19.01.2024, 18:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • 37. kolo • Dominik Jarka

Tipsport: 2.82 4.1 2.24 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z mé strany v dnešním utkání vše, přeji příjemný zbytek pátečního večera a na počtenou. (21:09:42)
O vítězi dnešního utkání je rozhodnuto, po nájezdech vítězí pražská Sparta a odváží si bod navíc. Hradec se sice po dvou nešťastných inkasovaných gólech dokázal ve třetí třetině zvednout a zásluhou dvou zásahů Olivera Okuliara, který čekal na vstřelenou branku v hradeckém dresu vůbec nejdéle od svého příchodu (8 zápasů). V prodloužení Sparťany podržel výborně chytající Josef Kořenář a při samostatných nájezdech už si počínali Pražané chladnokrevně. Po dvoubodové výhře se tak Sparťané udrželi na čele tuzemské soutěže, jelikož pardubické Dynamo také vyhrálo v Karlových Varech až po základní hrací době.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Sparta Praha.
Vítězný nájezd má na svědomí PAVEL KOUSAL, jenž se v souboji s Janem Lukášem blýskl technickou střelou pod horní tyčku.

4. série 1:3

Pavelka se pokusil o forhendový blafák, neposedný kotouč mu ale ujel a Kořenář s poklidem přisuzuje hostům bod navíc.

Aaron Irving si srovnal kotouč na hokejku a svižně překonal Lukáše střelou mezi betony!

3. série 1:2

Bekhendová klička Jerglovi vůbec nevyšla a Kořenář vykrývá jeho pokus betonem.

Milimetrovou ranou pod horní tyčku posouvá Spartu do vedení Pavel Kousal.

2. série 1:1

Okuliar si při nájezdu věřil na střelu. Zblízka pouze rozezněl pravou tyč za Josefem Kořenářem.

Roman Horák udělal svoji forhendovou kličku příliš dlouhou a puk z minimální vzdálenosti nedokázal přizvednout.

1. série 1:1

Giorgio Estephan si obdobně přehodil puk na forhend a bezpečně proměňuje.

1. série 0:1

Filip Chlapík vypálil forhendem pod břevno a překonává Lukáše.

Samostatné nájezdy začínají.
Dnešní utkání sleduje v hradecké ČPP Aréně 4497 diváků!
Ani v prodloužení jsme nenašli vítěze dnešního utkání a o osudu zápasu tak rozhodnou samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:58

Potyčka po zaznění sirény končí dnešní prodloužení.

64:22

Kousal si chytře navedl kotouč na pravý kruh a orazítkoval břevno za Lukášem.

2:3

Branky a nahrávky: 43. Okuliar (Estephan, Pavelka), 54. Okuliar (Miškář, Blain) – 19. Konečný (Moravčík), 34. Němeček (Horák, Chlapík), rozh. náj. P. Kousal

1:3   Tomáš Pavelka (HKM)

Mountfield HK: Lukáš (Laurikainen) – Kalina, Blain (A), Pavelka, Pláněk, Jank, Freibergs, Marcel – Perret, Tamáši, Okuliar – R. Pavlík, Miškář, Jergl (A) – Šťastný, Estephan, Eberle (C) – Zachar, Pilař, Jasper.
Trenér: Tomáš Martinec

HC Sparta Praha: Kořenář (Cichoň) – Krejčík, Mikliš, T. Tomek, Moravčík, Němeček, Irving, Pavlák – O. Najman, Horák, Chlapík – P. Kousal (A), Sobotka (A), Řepík (C) – Buchtele, Konečný, Forman – Mužík, Žmola, Hauser.

42:29 SPA 2 Mikliš, držení
42:52 HKM 1:2 Okuliar (Estephan, Pavelka)
45:49 HKM 2 Okuliar, hrubost
SPA 2 Chlapík, hrubost
53:53 SPA 2 Hauser, příliš mnoho hráčů na ledě
53:59 HKM 2:2 Okuliar (Miškář, Blain)
54:25 HKM 2 Kalina, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu