Střely na bránu: 25 – 33 | Přesilová hra: 1/5 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 10

Logan Thompson (VGK) – 32 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,0 %, odchytal 60:46
Jeremy Swayman (BOS) – 23 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,0 %, odchytal 60:46

Pavel Zacha (BOS) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 20:05
David Pastrňák (BOS) – 0+0, -1 účast, 9 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 21:23
Jakub Lauko (BOS) – 0+0, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 6:26

Tři hvězdy utkání
1. Alex Pietrangelo (VGK) 1+0
2. Logan Thompson (VGK) 32 zákroků
3. Jeremy Swayman (BOS) 23 zákroků (06:49:29)
Přestože Boston ve třetí třetině přestřílel Vegas 15-6, základní hrací doba nakonec skončila smírně 1:1. Domácím se povedlo otevřít skóre ve 48. minutě po trefě Jacka Eichela, na což odpověděl v 53. minutě Matt Grzelcyk. Za vyrovnaného stavu se muselo jít do prodloužení, v němž po 46 sekundách rozhodl Alex Pietrangelo po výborném pasu od Marka Stonea.

60:46

60:46 Alex PIETRANGELO - 2:1

60:46 4/4

Vegas právě vstřelilo branku!
Domácí v první minutě prodloužení rozhodují o svém vítězství nad silným Bostonem! Mark Stone zavezl puk do útočného pásma a držel jej poměrně dlouho. Ukázal velkou trpělivost a počkal na pravý okamžik a pohyb Swaymana, než z levého kruhu křižně přihrál na ALEXE PIETRANGELA, jenž vypálil do odkryté klece. Asistence: Mark Stone, Jack Eichel.
Pietrangelo A., Eichel J., Thompson L., Stone M.
Swayman J., Lindholm H., Marchand B., Pastrňák D.

60:01

60:00

59:53

Martinezova střela od modré byla zblokována mezi kruhy obranou Bostonu.

59:39

Eichel ze středního pásma nahodil na Swaymana, který nic neriskuje a drží puk pod lapačkou.

59:13

Grzelcykova prudká střela od modré čáry neprošla na branku. Puk byl zastaven ještě před brankovištěm.

58:49

Boston musí zakládat novou akci z vlastního pásma, kam soupeři nahodili puk a nevybojovali jej pro sebe.

58:13

Ještě se ke střele přiřítil Pastrňák, ale trefil jen nohu protihráče.

58:07

Thompson pro změnu vyráží tečovanou střelu Lindholma mimo své brankoviště.

57:38

Hra se nyní v rychlém tempu přelévá ze strany na stranu. Swayman musel vyrážet betony prudkou střelu Barbaševa z levé strany.

57:05

McAvoyova střela od modré se Thompsonovi odrazila před brankoviště. Bruins ale prováhali možnost k dorážce.

56:28

McNabbova rána od modré čáry byla zblokována DeBruskem ještě před kruhy. McNabb navíc přelomil hokejku.

55:45

Obrovská šance domácích po zblokované střele Pietrangela! Swayman byl mimo brankoviště a ležel na břiše, jenže Barbašev ze strany nevyužil odkryté klece. Swayman se bleskově dostal na nohy a skočil zpět do brankoviště, čímž zamezil nejhoršímu. Daří se mu přerušit hru. Komerční pauza.

55:35

Eichel se po zisku puku ve středním pásmu dostal až do levého kruhu, odkud mu ale byla střela sražena k zadnímu mantinelu.

54:20

Hra je přerušena po střele Frederica, kterou má Thompson pod kontrolou. Následuje reklamní přestávka.

54:02

Hosté dostali puk k brankovišti soupeře, v šermířském souboji několika hráčů se ale nepovedlo puk trefit.

53:08

Hosté jsou znovu nasáčkováni v útočném pásmu. Pastrňák se marně snažil obejít a posléze i obstřelit Martineze. Další zblokovaná střela českého forvarda.

52:18

52:18 Matt GRZELCYK - 1:1

52:18 6/6

Boston právě vstřelil branku!
Hosté vyrovnávají na 1:1! Střelu MATTA GRZELCYKA zpoza levého kruhu protečoval bránící Alec Martinez. Thompson na změnu trajektorie střely už nedokázal zareagovat a puk mu propadl za záda. Asistence: Trent Frederic.
Swayman J., Lohrei M., Frederic T., Grzelcyk M., Boqvist J., Lauko J.
McNabb B., Eichel J., Dorofejev P., Martinez A., Thompson L., Marchessault J.

52:09

Nepřesná rozehrávka Dorofejeva ústí v zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankou domácích.

51:36

51:32

A když už se to povedlo, přišla rychlá ztráta puku a vyhození.

51:05

Kotouč je ve středním pásmu. Bostonu se nedaří projít přes obranný val soupeře.

50:17

Bruins vytvořili slušný tlak na obranu Vegas. Třikrát pálil Pastrňák – dva projektily Thompson vyrazil, ten třetí byl zblokovaný. Následně se Rytířům povedlo vyhodit.

49:43

Pastrňák svou střelou z okraje levého kruhu přinutil Thompsona přerušit hru.

49:36

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
Paul Cotter – 2 min., nedovolené bránění.

49:18

Po útoku Vegas se Bruins povedlo dostat do středního pásma a nahodit na zadní mantinel. Pak přišla hrubka Cottera, jemuž kotouč ujel a dostal se před brankoviště a Thompson takřka zázračně zastavil nečekanou střelu Geekieho!

48:16

Bruins se zakusují do obrany Golden Knights a snaží se o rychlé vyrovnání. Také Marchand byl při střelbě zblokovaný obranou soupeře.

47:55

Pastrňák byl zblokovaný, ke střele zpoza levého kruhu se pak dostal Lindholm. Thompson vyráží.

47:24

Boqvist poslal pozdrav Thompsonovi od modré čáry. Brankář domácích puk odvrací.

47:01

47:01 Jack EICHEL - 1:0

47:01 6/5

Domácí využívají přesilovou hru! Martinez přihrál do levého kruhu Marchessaultovi, jenž okamžitě nacentroval před brankoviště. JACK EICHEL protečoval puk mezi Swaymanovy betony a otevírá skóre zápasu. Asistence: Jonathan Marchessault, Alec Martinez.
Martinez A., Eichel J., Thompson L., Barbašev I., Stone M., Marchessault J.
Swayman J., Coyle C., Beecher J., Lindholm H., McAvoy C.

46:29

Vyloučení v týmu Boston Bruins:
Danton Heinen – 2 min., podrážení.

46:29

Heinen se v útočném pásmu dopouští faulu. Po komerční pauze si Vegas zahraje další přesilovku.

44:53

44:52

Pastrňák se dostal až za pravý kruh, a ani tak nedokázal procpat své nahození k Thompsonovi.

44:25

Ač se Bruins snaží držet v útoku, vůbec se jim nedaří dostat puk do střelecké pozice.

43:52

Boston je v plném počtu, začíná přesilovka hostů.

43:45

Vegas nakonec dostali puk do středního pásma.

43:40

Boston se drží v útočném pásmu. Přestože se hraje ve čtyřech, vypadá to tak trochu jako přesilovka.

42:53

Domácí mají po přesilovce. Barbašev se ve středním pásmu provinil podražením soupeře.

42:37

Eichel vypálil zpoza pravého kruhu, Swayman přerušuje svým zákrokem hru.

41:52

Danton Heinen – 2 min., hákování.

40:31

Zacha vyslal prudkou střelu z levého kruhu a Thompson schytal ránu pukem do masky. Je pořádně otřesený, Zacha se totiž trefil do mřížky, která nepříjemně přimáčkla Thompsonův nos. Brankář Vegas ale bude v pořádku a může pokračovat.

40:01

Další třetina začne přibližně v 05:59.
Ani ve druhé třetině nepadla ve Vegas branka a po 40 minutách se nadále hraje 0:0. Na střely je rovněž vyrovnáno 18-18.

40:00

39:55

Ještě jedno přerušení hry. Protiútok Vegas zakončil Roy vysokou střelou, kterou Swayman chytá do lapačky.

39:43

Pastrňák si objel branku zprava doleva, po vybruslení do prostoru trefil pouze Thompsona.

39:22

Marchessault se snažil protečovat puk do útočného pásma. Nepovedlo se mu to a Vegas se dopouští icingu.

38:51

38:45

Eichel se vrátil do hry, první střídání od jeho odchodu do kabiny. A hned řídil útok svého týmu v oslabení. Swayman je nucen přerušit hru.

38:25

Moc to nepomohlo. Rytíři opětovně vyhazují přes všechny čáry.

38:01

A další vyhození, tentokrát přes všechny čáry. Bruins před dalším útokem prostřídávají.

37:32

Zacha se pokusil z mezikruží vypálit na branku Vegas, ale byl zblokovaný. Domácí krátce na to vyhazují do bezpečí.

37:13

Roy se dostal k puku ve vlastním pásmu a přebruslil až na zadní mantinel v pásmu Bostonu. Pošetřil čas.

36:51

Brayden McNabb – 2 min., vysoká hůl.

36:09

Thompson má puk pod kontrolou po nahození k brankovišti od Geekieho. Komerční pauza.

35:55

Vegas se ubránilo útoku, vyhodilo puk a Boston bude zakládat akci novou.

34:55

Hraje se jeden z mála dlouhých úseků bez přerušení ve druhé třetině. Tempo nyní není nijak závratné, přesto oba celky při svých útocích rychle ztrácí puky.

33:56

Howden se pokusil ohrozit Swaymana v brankovišti Bruins, trefil ovšem jen bránícího Lohreie.

33:08

Shattenkirk zkusil štěstí od modré čáry, prosadit se ovšem nedokázal. Thompson přerušuje hru svým zákrokem.

32:27

Kotouč v pásmu Vegas vyletěl do hlediště mezi diváky. Bude se vhazovat před Thompsonem.

32:08

Pastrňák dlouze bojoval o puk ve středním pásmu. A nakonec se vyplácí, hosté nahazují o útoku.

31:16

Kotouč vyletěl na střídačku domácího týmu po tečované rozehrávce Medvědů. Následuje komerční brejk.

31:08

30:55

Lohrei zblokoval prudkou střelu Korczaka od modré čáry. Hosté vyhazují a toto oslabení už zvládnou.

30:23

Další střelu Vegas už má Swayman v lapačce. Přerušuje hru.

30:13

Martinezova rána od modré čáry skončila na zadním mantinelu.

29:47

Marchessaultům průnik po pravém křídle Swaymana nepřekvapil. Hosté vyhazují do středního pásma.

29:25

Hosté zahráli puk vysokou holí ve středním pásmu. Hra je přerušena. A zatímco je přerušeno, Mark Stone odjíždí s bolestivou grimasou pryč z ledu a míří do kabiny. Schytal ránu pukem do ruky.

29:08

McAvoyovo vyhození končí v hledišti. Dvě minuty pro obránce Bruins.

28:52

Ofsajd zastavuje útok Marchanda. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

28:20

Beecher na druhé straně kluziště střílel zpoza pravého kruhu, dopadl ale obdobně. Trefil jen zadní hrazení.

27:25

Cotter z levého kruhu otřel svou prudkou střelu o bránícího Lindholma, který vychýlil puk k zadnímu mantinelu.

26:55

Dělovka Lohreie od modré čáry. Thompson letící projektil vyráží mimo brankoviště.

26:50

Vegas se dopustilo icingu. Vhazovat se bude před Thompsonem.

26:09

Během komerční pauzy odešel Eichel do kabiny, a to už nevypadalo jako problém s bruslí. Musel být podpírán a je dost dobře možné, že když se snažil postavit a spadl během okamžiku, co ztratil nůž, tak si zranil nohu.

26:09

Thompson rybičkou zastavuje střelu Pastrňáka zpoza kruhů a přerušuje dění na hřišti. Následuje reklamní přestávka.

25:20

Postavení mimo hru zastavuje rodící se útok hostujícího týmu.

24:48

Dorofejev a Hague se snažili prosadit v pásmu Bruins, Swayman ale oba pokusy soupeře vyráží.

24:24

Jack Eichel nemohl hrát a zůstal klečet v útočném pásmu, dokud nebyla hra přerušena. Přišel totiž o nůž ve své brusli. Po přerušení hry byl doslova odtlačen a odtáhnut na střídačku.

23:37

Nahození hostů do útočného pásma nevyšlo. Kotouč vyletěl do ochranné sítě a vhazovat se bude v neutrální zóně.

22:41

Cotter vybojoval ve středním pásmu kotouč a sám obstaral rychlý útok svého týmu. Střelu z levého kruhu mu Swayman zlikvidoval.

21:35

Thompson musel zasahovat proti střele Heinena. Útok Bostonu pokračoval a Geekieho pokus byl sražen do ochranné sítě.

21:12

Boqvistovo nahození ze středního pásma doletěla až k Thompsonovi, jenž raději přerušuje hru.

20:01

Další třetina začne přibližně v 04:58.
Úvodní třetina branku nenabídla. Zásluhou dvou přesilovek má Vegas střeleckou převahu (12-8), prozatím ale zápasu vládnou brankáři.

20:00

19:57

Ofsajd Vegas při přechodu středního pásma. Ještě jedno vhazování.

19:02

18:58

McAvoy vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

18:42

Swayman musel zasahovat proti střele z pravého kruhu, kotouč vyráží.

18:18

Barbašev pronikl do levého kruhu, ještě přiťuknul Marchessaultovi, ale tomu byla střela sražena za branku.

17:38

Pietrangelovu střelu z levého kruhu srazil Swayman za branku. Krátce na to je hra přerušena a vhazovat se bude v levém kruhu.

17:22

Boston je ve čtyřech.

17:17

Coylovi se povedlo narušit kombinaci soupeře a vyhazuje!

17:02

Vegas budou hrát dvacet sekund proti třem! Lindholm se provinil faulem vysokou holí.

16:45

Zacha vysokým obloukem vyhazuje puk až do pásma Vegas.

16:05

Bruins znovu vyhazují puk do bezpečí.

15:48

Návrat Vegas se povedl výborně, Marchessault totiž dostal pas za obranu! Swayman se ale roztáhl v brankovišti a zamezil skórování domácího útočníka.

15:33

Hosté vyhodili puk mimo svou třetinu.

15:22

Ve středním pásmu došlo k faulu hostujícího van Riemsdyka. Provinil se podražením. Komerční brejk.

14:35

Coyle hledal před brankou DeBruska, jemuž se povedlo protečovat puk na branku Vegas. Thompson reflexivně vykopl betonem a poradil si i s následnou dorážkou. Hra pokračuje, hosté jsou dál v útoku.

14:15

Komerční pauza po úspěšném zákroku Thompsona, který má puk v lapačce a přerušuje hru. Coyle na něho z levého kruhu nevyzrál.

14:02

Dlouho se však Rytíři na puku neudrželi. Znovu útočí hosté.

13:35

Domácí se definitivně ubránili velkému tlaku soupeře a zakládají vlastní útočnou akci.

13:07

Boston dál drží útočné pásmo. Dál ale střílí jen do zadního mantinelu. Muška hostů je zatím dost vychýlená.

12:40

Bruins jsou usazeni v útočném pásmu, prozatím ale ostřelují zadní mantinel.

11:49

Teprve třetí střela Bostonu. Z nápřahu ji vyslal od modré čáry Shattenkirk.

10:55

Swayman doslova ukradl gól z hole Stephensona! Útočník Vegas střílel z první z jednoho metru od brankoviště po přihrávce zpoza branky. Swayman tam byl ale svým betonem a následně i lapačkou včas. Komerční pauza.

09:12

McNabba si dokázal sjet z pravé strany až k brankovišti. Tam ale byl zblokovaný Shattenkirkem.

08:30

Zakázané uvolnění Vegas. Vhazovat se bude před Thompsonem.

07:24

Hra se přesunula znovu do pásma hostů. Rondbjerg poslal pozdrav Swaymanovi.

07:06

Lauko v útoku spolupracoval s van Riemsdykem, k ohrožení branky Thompsona nakonec došlo zásluhou druhého jmenovaného. Thompson neměl se střelou z ostrého úhlu žádný problém.

06:27

Nepříjemná střela Marchessaulta, na kterou Swayman příliš neviděl. Puk jej ale trefil a odrazil se mimo brankoviště.

05:58

Kotouč nakonec vyletěl do ochranné sítě po zblokované střele domácího týmu. A hra musí být přerušena.

05:45

Stále se hraje bez přerušení. Iniciativu nyní drží Rytíři, kteří nepříjemně doráží na obranu soupeře.

04:58

Hagueovu střelu zpoza kruhů srazil Swayman pouze vedle sebe, kde operoval jeden z domácích hráčů. Tomu se ale nepovedlo puk zpracovat natolik, aby na branku Bruins vystřelil.

04:02

Barbašev zkoušel štěstí bekhendem z pravého kruhu, branku Bostonu však minul.

03:15

Hraje se hodně dlouhý úsek bez přerušení. Oba týmy se pravidelně střídají ve vedení puku.

01:50

První zásah v utkání zapisuje také na druhé straně Jeremy Swayman. Stephenson na něho nevyzrál bekhendovou střelou.

00:50

Pastrňák se procpal do své první šance v utkání. Skvěle se mezi kruhy vyhnul protihráči a sjel si na levou stranu brankoviště, kam ovšem po jeho bekhendové střele skočil Logan Thompson.

00:01

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Saville) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Korczak, Hague, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Stone – Dorofejev, Stephenson, Marchessault – Cotter, N. Roy, Amadio – Röndbjerg, Howden, Kolesar.
Trenér: Bruce Cassidy

Boston Bruins: Swayman (Bussi) – Lohrei, McAvoy, H. Lindholm, Wotherspoon, Grzelcyk, Shattenkirk – Marchand, Coyle, DeBrusk – J. Boqvist, Zacha, Pastrňák – Frederic, Geekie, Heinen – J. van Riemsdyk, Beecher, Lauko.
Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: Lee, Nicholson – Smith, Baker.
Vegas, kteří přivítají v noci na pátek na svém ledě Boston, prochází velkou herní krizí. Obhájci Stanley Cupu vlastně prožívají první opravdovou krizi od začátku sezony. Prohráli sedm z posledních devíti utkání a pomaličku se propadají tabulkou až na součastné páté místo. Duel s Islanders, ve kterém rytíři vyhráli 5:2, byl pouhým zábleskem na lepší časy, což se ukázalo v posledním duelu, jenž se hrál v noci na čtvrtek. Vegas padlo s Coloradem 0:3.

Boston na přelomu roku vyhrál čtyřikrát v řadě, od té chvíle ovšem šly jeho výkony, zejména tedy v obraně, poněkud dolů. Bruins prohráli tři z posledních čtyř zápasů, na aktuálním tripu pak padli s Coloradem a Arizonou. Boston čeká na ledě Vegas třetí venkovní zápas v řadě a pokusí se poslední výsledky napravit. Lídr Východní konference bude v utkání mírným papírovým favoritem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

2:1

Branky a nahrávky: 48. Eichel (Marchessault, Martinez), 61. Pietrangelo (Stone, Eichel) – 53. Grzelcyk (Frederic)

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Saville) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Korczak, Hague, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Stone (C) – Dorofejev, Stephenson, Marchessault (A) – Cotter, N. Roy, Amadio – Röndbjerg, Howden, Kolesar.

Boston Bruins: Swayman (Bussi) – Lohrei, McAvoy (A), H. Lindholm, Wotherspoon, Grzelcyk, Shattenkirk – Marchand (C), Coyle, DeBrusk – J. Boqvist, Zacha, Pastrňák (A) – Frederic, Geekie, Heinen – J. van Riemsdyk, Beecher, Lauko.

Rozhodčí: Lee, Nicholson – Smith, Baker

Diváci: 18209

15:22 BOS 2 J. van Riemsdyk, podrážení
17:02 BOS 2 H. Lindholm, vysoká hůl
29:08 BOS 2 McAvoy, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
36:51 VEG 2 McNabb, vysoká hůl
41:52 BOS 2 Heinen, hákování
42:53 VEG 2 Barbašev, podrážení
46:29 BOS 2 Heinen, podrážení
47:01 VEG 1:0 Eichel (Marchessault, Martinez)
49:36 VEG 2 Cotter, nedovolené bránění
52:18 BOS 1:1 Grzelcyk (Frederic)