DHL Extraliga juniorů

HC Kometa Brno – HC Sparta Praha

3:2

konec (0:0, 2:1, 1:1)

11.01.2024, 18:20 • Winning Group Arena • O pořadí v play-off • Berenika Ducháčková

Třetí třetina se nesla ve znamení tvrdých hitů a dobré obrany. Sparťanskou tři minuty před koncem překonal Denis Bárta, o minutu a půl později se prosadil Jakub Žmola, vyrovnat se však Spartě již nepodařilo. Kometa tak bere na domácím ledě všechny tři body. (20:30:38)

59:55

Ekrt udržel puk v útočném pásmu a Brno tak dotáhne zápas do vítězného konce.

59:49

Zakázané uvolnění Sparty.

59:13 6/5

Sparta právě vstřelila branku!
Další proměněná přesilovka pro Spartu! Z pravého kruhu nabil JAKUBU ŽMOLOVI Jan Krupička a drží tak naděj pro vyrovnání utkání!
Asistence: Jan Krupička, Andrej Fábry
Žmola J., Krupička J., Fábry A., Samson O., Daníček M., David F.
Otava R., Ulbricht P., Bůžek J., Boltvan A., Ondráček J.

58:51

Posunutá branka Komety.

58:35

Oliver Samson tvrdě vypálil od modré, minul branku Komety.

58:31

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Jan Ekrt – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
Oddechový čas pro tým HC Sparta Praha.

57:56 6/5

Kometa právě vstřelila branku!
Spartě se nepovedla rozehrávka v obranném pásmu. Tuto chybu bez milosti potrestal DENIS BÁRTA, který upravuje skóre na 3:1. Bez asistence.
Bárta De., Zubíček J., Moravec D., Ekrt J., Antony P., Ondráček J.
Holeček T., David F., Samson O., Fábry A., Vedral Š.

57:18

Jakub Bůžek vystřelil od modré čáry, rána mířila těsně nad břevno.

56:28

Rakus se snažil uvolnit na levém kruhu, to se mu ale úplně nepovedlo a střela tak mířila daleko od branky hostů.

55:57

Nahození ze středního pásma Ondráček zachytil vyrážečkou.

54:54

Další šance Komety, před brankou zůstal Nesvadba, byl ale otočen zády a jeho přihrávka nenašla nikoho ze spoluhráčů.

54:33

Zembol se pokusil vystřelit z vrcholu levého kruhu, Boltvan poté tečoval, ale Vedral opět zasahuje.

54:06

53:43

Adam Veselský přebruslil obranu Sparty, puk dostihl až za brankou. Tu obkroužil a vystřelil, Vedral ale úspěšně zasáhl.

53:19

Zakázané uvolnění Komety.

52:44

Bártovi utekl kotouč na modré a Sparta se dostala do přečíslení, Fábryho střela ale zblokoval Patrik Antony.

3:2

Branky a nahrávky: 22. De. Bárta (Ekrt, A. Pospíšil), 22. Ekrt (D. Moravec), 58. De. Bárta – 27. Žmola (Fábry, Daníček), 60. Žmola (Krupička, Fábry)

HC Kometa Brno: Ondráček (J. Váňa) – Jurný, Antony, Bůžek, Ulbricht (A), A. Pospíšil, Zubíček – Zembol, Boltvan (A), Veselský – Halačka, Pavlík, Chludil – Ekrt, D. Moravec, J. Nesvadba – Rakus, De. Bárta, Otava (C).
Trenér: Karel Beran

HC Sparta Praha: Vedral (Kalista) – Culek, David (A), T. Bartoň, Höll, Janský, J. Červenka, Samson, Mack – Krupička, Fábry (C), Daníček – Odehnal, Hamršmíd (A), Holeček – S. Pavlák, Žmola, Novák.
Trenér: Tomáš Netík

Rozhodčí: Vaněk, Čuňočka – Otáhal, Vašíček

05:50 KOM 2 Ulbricht, podrážení
21:14 KOM 1:0 De. Bárta (Ekrt, A. Pospíšil)
57:56 KOM 3:1 De. Bárta
58:31 KOM 2 Ekrt, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
59:13 SPA 3:2 Žmola (Krupička, Fábry)