Silvestrovské derby

SK Slavia Praha – AC Sparta Praha

2:5

konec (1:2)

31.12.2023, 10:00 • UMT Eden, Praha-Vršovice • Veteráni (nad 45 let) • Daniel Ryl (@D_Ryl)

Tímto vám děkuji za pozornost, ale už za deset minut nám začne hlavní souboj mezi týmy nad 35 let! (10:47:35)
Na straně Sparty byl po zásluze zvolen nejlepším hráčem Tomáš Čížek, naopak na straně Slavie byl odměněn Ivo Ulich.
Derby veteránů končí, Sparta si připisuje celkově čtvrtou výhru v Silvestrovských derby nad 45 let. V pohledném utkání se sparťané utrhli i díky dvěma gólům Tomáše Čížka až ve druhé půli, načež slávisté dokázali jen snížit.

40

40

Na druhé straně utekl tváří v tvář Winterovi úspěšný střelec Kincl, ale tentokrát trefil jen domácího brankáře.

40

Slavia v závěru zápasu tlačí na Spartu a pokouší se alespoň zmírnit porážku, ale stále se nemůže dostat do zakončení.

39

Veselý to v noze stále má! Jeho prudká přízemní střela z dálky nadělala Blažkovi potíže, ale bývalý oblíbenec letenských fanoušků si s jeho ránou poradil.

39

Slavia už útočí do plných, čímž otevírá zadní vrátka. Na rohu vápna dostal míč Stracený, jehož prudká rána však letí nad levý růžek branky.

38

Brejk Sparty zakončil na levé straně volný Čížek, ale jeho technický lob nemohl na Wintera vyzrát.

37

Sparta se nechala trošku uchlácholit získaným náskokem, protože slávisté jsou v posledních minutách aktivnější a více na míči. Blažek však prozatím zasahovat nemusí.

36

36. JINDRÁČEK - 2:5

36

Slavia právě vstřelila branku!
Slavia zareagovala postupnou kombinací, na jejímž konci se dostal k odraženému míči JAROMÍR JINDRÁČEK a parádní střelou z dálky poslal míč k pravé tyči. Gólman Sparty byl bezmocný.

34

34. ČÍŽEK - 1:5

34

Sparta právě vstřelila branku!
Rodí se nám debakl, ale tohle byla taky paráda! Na pravé straně se dostal k míči Mynář, který našel na zadní tyči volného TOMÁŠE ČÍŽKA, jenž druhým gólem v krátkém sledu navýšil vedení.

33

33. ČÍŽEK - 1:4

33

Nedáš, dostaneš! Sparta zaútočila po pravé straně, načež TOMÁŠ ČÍŽEK dostal míč na střed a o břevno poslal míč do branky.

32

V Edenu to duní! Moc pěkný signál zakončil Kozel do levé tyče, načež dorážející Svoboda trefil jen levou spojnici.

31

Ulich se pokoušel na pravé straně protlačit do zakončení, ale zastavil ho důrazný Hartig – zajímavý přímý kop!

31

Denk odvrací míč na první slávistický roh, po čemž Sparta neuspěla s brejkem a musí se znovu bránit.

30

Tohle mělo oči! Od boční čáry vyslal Veselý tvrdou technickou ránu, pro kterou musel Blažek až na umělý trávník.

29

Slavia převzala iniciativu, kontroluje více míč, ale nedaří se jí v ofenzivě prosadit, jelikož sparťané dobře a důsledně brání.

28

Čížek si na pravé straně neporozuměl se svými spoluhráči, jelikož jeho prudká přihrávka letí jen přes území, kde nestál nikdo z jeho parťáků. Odkop od branky.

27

Na druhé straně Hartig tvrdě dohrál Kozla, čímž mu znemožnil zakončit. V tomto případě ale karta nepřichází.

26

26. KINCL - 1:3

26

Skvělá akce Sparty na jeden dotyk skončila u Čížka, který nadýchaným centrem do vápna našel MARKA KINCLA, jenž hlavičkou uklidil míč do sítě.

25

Po ztrátě míče se sparťané vydali do brejku, který úspěšně nezakončili, ale Čížkova neúspěšná finální přihrávka byla zřejmě tečovaná, což by znamenalo druhý roh. Když Sparta získá ještě jeden, bude pískat penaltu.

24

Spartě se trpělivá kombinace nevyplatila, nic nevymyslela a Slavia může zareagovat útočnou akcí.

23

Slavia se směrem dopředu trápí, opět lacino ztrácí míč a kombinovat mohou opět sparťané.

22

Sparta po prvním rohu v utkání nadále kontroluje začátek poločasu. Koller tentokrát vypálil zpoza vápna, ale jeho střelu levačkou a navíc ve skluzu Winter úspěšně zachytil.

21

Winter pokračuje ve skvělém výkonu z loňského derby mladších hráčů, když na brankové čáře famózně vytáhl hlavičku Kollera!

21

Máme za sebou první půli, která – bez přehánění – rozhodně nenudila. Sparta šla bleskově do vedení gólem Jana Kollera, na kterou však po čtyřech minutách zareagoval Roman Janoušek.

Ačkoliv má Sparta opticky mírně navrch, Slavia je také nebezpečná, ale po dalekonosné trefě Radka Mynáře dohání gólové manko.

20

20

Sparta mohla jít od brejku, ale její vlastní nepřesnost ji připravila o příležitost zakončit. Na druhé straně si našel Blažek centr Ulicha, čímž zřejmě ukončí první poločas.

19

Ulich však trefuje pouze postavenou zeď! Slavia pokračuje v ofenzivní aktivitě, ale čas se jí krátí.

18

Emoce jedou na plné obrátky! Jan Koller (SPA) na své polovině dohrál soupeře, neodpustil si hodnocení směrem k sudímu a dostává žlutou kartu.

17

Jindráčkova střela byla sražena na rohový kop, přesto domácí rychle získávají míč do své moci a útočí.

16

V závěru první půle tempo narostlo, na míči jsou aktuálně slávisté, kteří se pokouší otevřít pevnou defenzivu Sparty.

15

15. MYNÁŘ - 1:2

15

Letenští si berou vedení zpět! Z velké dálky se opřel do míče RADEK MYNÁŘ, který ho usměrnil do pravého horního rohu.

14

Sparta zahrozila po pravé straně, načež Čížek z úhlu pálí jen mimo slávistickou branku.

13

Obrovská šance sešívaných! Nejprve zazdili brejk tří na dva, ale pak Jindráček zavíral zadní tyč. Bohužel pro domácí usměrnil míč jen podél čáry, a přestože Kuka zkoušel na druhé straně zachránit situaci hlavičkou, neuspěl.

12

Na druhé straně mohl udeřit pro změnu Kozel, jehož střelu do středu branky zpoza vápna dokázal Blažek pokrýt.

11

Na tahu je opět Sparta, která kombinuje na polovině sešívaných. Za obranu se utrhl pro změnu Kincl, ale z úhlu trefil jen boční konstrukci.

10

Z velké dálky přiletěla povedená přízemní střela, kterou Winter nadvakrát kryje! Vzápětí Novotný šikovně hledal za obranou Straceného, ale gólman Slavie byl pohotovější a míč ukryl do svých rukavic.

9

Škoda pro Spartu! Flachbart nastartoval povedený brejk po pravé straně, ale Stracený nedokázal zkrotit jeho prudký centr zprava.

9

Slavia se prokombinovala až k vápnu, jenže obrana Sparty úspěšně zaáshl a odvrací míč do autu.

8

Na přelomu sedmé a osmé minuty mohla jít Sparta opět do vedení! Koller dostal přihrávku do levé strany, načež z úhlu trefil jen břevno.

7

Ačkoliv se jedná o starší kategorii, sedm hráčů na obou stranách předvádí slušnou fotbalovou podívanou.

6

Zajímavou střelu zpoza vápna vyslal pro změnu Čížek, jehož střelu zkoušel ještě tečovat Hartig, ale míč letí jen vedle pravé tyče.

5

5. JANOUŠEK - 1:1

5

Moc pěkné vyrovnání v podání sešívaných! Ulich svou rozehrávkou z pravé strany založil akci, na jejímž konci stál ROMAN JANOUŠEK a parádní střelou k tyči vyrovnal.

4

Slavii nevyšla kombinace po pravé straně, která končí sraženým míčem v rukavicích Blažka. Sparta může opět rozehrát.

3

Ve středu útočné poloviny se s míčem otočil Lokvenc a prověřil pozorného Wintera, který úspěšně zasáhl.

3

Odpovědět mohl na druhé straně Kuka, který na penaltovém puntíku zkoušel usměrnit přízemní centr patičkou, ale míč poslal jen vedle pravé tyče.

2

Sparta s poklidem rozehrála, načež zkoušela uspět dalším vysokým centrem na Kollera, jemuž byl v souboji s Winterem odpískán faul.

1

1. KOLLER - 0:1

1

Velká paráda na úvod! Sparta zachytila soupeřovu rozehrávku, Stracený vzápětí dostal parádní pas do běhu, načež patičkou pobídl svého parťáka a jeho zakroucený míč na zadní tyč uklidil JAN KOLLER.

1

Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Nohy ztěžkly, bříška opět o něco povyrostla, ale předešlé ročníky ukázaly, že fotbalový um se neztratil ani zdaleka. Za chvilku jdeme na věc!
V předešlém roce ztratili slávisté v samotném závěru dvougólové vedení, kterým Sparta vybojovala remízu 4:4. I tak mají navrch sešívaní, kteří vyhráli už šestkrát, deset zápasů skončilo nerozhodně a Sparta vyhrála jen třikrát.

SK Slavia Praha: Winter – Jeslínek, Müller, Janoušek, Jindráček, Klinka, Svoboda, Řehák, Ulich, Vávra, Kozel, Macháček, Kuka, F. Veselý

AC Sparta Praha: Blažek – Čížek, Novotný, Koller, Stracený, Baranek, Lokvenc, Denk, Frýdek, Vrabec, Kincl, Hartig.
Zdravím všechny fanoušky kvalitní kopané! Konec roku je tady a s ním také tradiční Silvestrovské derby pražských "S", které v prvním utkání od 10:00 hodin nabídne jubilejní 20. bitvu hráčů nad 45 let.

2:5

konec (1:2)

Branky: 5. Janoušek, 36. Jindráček – 1. Koller, 15. Mynář, 26. Kincl, 33. Čížek, 34. Čížek

Karty:   18. Koller (SPA)

AC Sparta Praha: Blažek – Čížek, Novotný, Koller, Stracený, Baranek, Lokvenc, Denk, Frýdek, Vrabec, Kincl, Hartig, Mynář

Rozhodčí: J. Zvonič