Silvestrovské derby

SK Slavia Praha – AC Sparta Praha

2:5

konec (1:2)

31.12.2023, 10:00 • UMT Eden, Praha-Vršovice • Veteráni (nad 45 let) • Daniel Ryl (@D_Ryl)

Tímto vám děkuji za pozornost, ale už za deset minut nám začne hlavní souboj mezi týmy nad 35 let! (10:47:35)
Na straně Sparty byl po zásluze zvolen nejlepším hráčem Tomáš Čížek, naopak na straně Slavie byl odměněn Ivo Ulich.
Derby veteránů končí, Sparta si připisuje celkově čtvrtou výhru v Silvestrovských derby nad 45 let. V pohledném utkání se sparťané utrhli i díky dvěma gólům Tomáše Čížka až ve druhé půli, načež slávisté dokázali jen snížit.

40

40

Na druhé straně utekl tváří v tvář Winterovi úspěšný střelec Kincl, ale tentokrát trefil jen domácího brankáře.

40

Slavia v závěru zápasu tlačí na Spartu a pokouší se alespoň zmírnit porážku, ale stále se nemůže dostat do zakončení.

39

Veselý to v noze stále má! Jeho prudká přízemní střela z dálky nadělala Blažkovi potíže, ale bývalý oblíbenec letenských fanoušků si s jeho ránou poradil.

39

Slavia už útočí do plných, čímž otevírá zadní vrátka. Na rohu vápna dostal míč Stracený, jehož prudká rána však letí nad levý růžek branky.

38

Brejk Sparty zakončil na levé straně volný Čížek, ale jeho technický lob nemohl na Wintera vyzrát.

37

Sparta se nechala trošku uchlácholit získaným náskokem, protože slávisté jsou v posledních minutách aktivnější a více na míči. Blažek však prozatím zasahovat nemusí.

36

36. JINDRÁČEK - 2:5

36

Slavia právě vstřelila branku!
Slavia zareagovala postupnou kombinací, na jejímž konci se dostal k odraženému míči JAROMÍR JINDRÁČEK a parádní střelou z dálky poslal míč k pravé tyči. Gólman Sparty byl bezmocný.

34

34. ČÍŽEK - 1:5

34

Sparta právě vstřelila branku!
Rodí se nám debakl, ale tohle byla taky paráda! Na pravé straně se dostal k míči Mynář, který našel na zadní tyči volného TOMÁŠE ČÍŽKA, jenž druhým gólem v krátkém sledu navýšil vedení.

33

33. ČÍŽEK - 1:4

33

Nedáš, dostaneš! Sparta zaútočila po pravé straně, načež TOMÁŠ ČÍŽEK dostal míč na střed a o břevno poslal míč do branky.

32

V Edenu to duní! Moc pěkný signál zakončil Kozel do levé tyče, načež dorážející Svoboda trefil jen levou spojnici.

31

Ulich se pokoušel na pravé straně protlačit do zakončení, ale zastavil ho důrazný Hartig – zajímavý přímý kop!

2:5

konec (1:2)

Branky: 5. Janoušek, 36. Jindráček – 1. Koller, 15. Mynář, 26. Kincl, 33. Čížek, 34. Čížek

Karty:   18. Koller (SPA)

SK Slavia Praha: Winter – Jeslínek, Müller, Janoušek, Jindráček, Klinka, Svoboda, Řehák, Ulich, Vávra, Kozel, Macháček, Kuka, F. Veselý

AC Sparta Praha: Blažek – Čížek, Novotný, Koller, Stracený, Baranek, Lokvenc, Denk, Frýdek, Vrabec, Kincl, Hartig, Mynář

Rozhodčí: J. Zvonič