1:4

konec (0:2, 0:1, 1:1)

28.12.2023, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • 30. kolo • Števo Lasab sk

Tipsport: 2.02 4.34 2.95 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Poprad šiel od začiatku za víťazstvom. Strelil prvý gól, v závere prvej tretiny pridal šťastný druhý gól a to bol základ jeho dnešného víťazstva. V druhej tretine pridal tretí gól a tretiu tretinu už iba bránil vedenie. Zvolen oslabený o Viedenského a Kašlíka dnes bol slabším tímom a víťazstvo Popradu je absolútne zaslúžené. Ďakujem za pozornosť, dočítania nabudúce a všetko dobré do Nového roku... (20:21:33)

59:20

Poprad dal gól! Rozhodnuté. Hostia na vlastnej modrej získali puk, chceli ho vyviesť, hráč bol podrazený. Následne vzal puk RYAN DMOWSKI, prešiel do útočnej tretiny, kľučkou opil dvojicu obrancov a krásne zaviezol puk do prázdnej brány – 1:4.
Asistovali Tyler Coulter a Andrew Calof.

59:11

Zuzinova strela z veľkého uhla, tečovaná a puk končí na ochrannej sieti.

58:44

Oddychový čas pre tím HK Poprad.

58:33

Zvolen dlho váha so strelami, chce to doviesť až do brány. Až teraz Rauhauserov pokus, ktorý Vay zbadal na poslednú chvíľu.

58:04

Zverenci Todda Bjorkstranda pod tlakom vyhadzujú puk cez všetky čiary len na zakázané uvoľnenie. Malá výhoda pre Zvolen, lebo hostia nemôžu striedať.

57:34

Zvolen v útočnej tretine, ale stále iba bojuje o puky a nevie sa usadiť.

56:22

Vay skúšal gól cez celé ihrisko, ale Cole Hults ako posledný bek puk chytá.

56:01

Kupsky odvolaný z brány, Zvolen v šestici a navyše vyhral buly.

56:01

Oddychový čas pre tím HKM Zvolen.

56:01

Zvolen sa teraz len veľmi ťažko dostáva do šancí, skôr sa bojuje o puky pri mantineloch.
Dnešné stretnutie sleduje 2086 divákov.

55:09

Poprad iba pretečúva puky do útočnej tretiny a snaží sa hru držať čo najďalej od vlastnej brány. Rozumné a hlavne účinné. Navyše čo kľúčové, tak Popradu tento zámer aj vychádza.

54:01

Zuzin ušiel po pravom krídle a pekne hľadal Mitcha Hultsa, tomu chýbalo viac pokoja a času v zakončení.

53:44

Mudrákove nahodenie na bránu spoza červenej. Vay nemal komu rozohrať a tak nasleduje buly.

53:28

Aktuálne na strely 29:23 a na buly dominujú hostia 16:26.

53:28

Prerušená hra v strednom pásme, domáca nedovolená hra so zdvihnutou hokejkou.

53:18

Po nepresnej rozohrávke Kamzíkov sa pískalo zakázané uvoľnenie a hra sa vracia do ich obranného pásma. Vhadzovať sa bude po pravici Adama Vaya.

53:11

Poprad hrá už iba totálnu údržbu, nehrnie sa vôbec do útoku, má nahrané a bráni dvojgólové vedenie.

51:46

Teraz mali Popradčania obrovské šťastie. Hecl posielal puk bekhendom po ľade pred bránu a Popradčan Brincko si ho korčuľou takmer tečoval do vlastnej siete.

50:30

Vayovi pribúdajú zásahy v rýchlom tempe, výborná strela Šišku z ľavého krídla na betón Vaya. Maďarský gólman iba vyráža pred seba, akurát že Zvolen medzi kruhmi nemal nikoho na dorážku.

49:15

Langkow hľadal pred bránou Muchu, ale ten bol ukážkovo prikrytý a k puku sa ani nedostal. Výborná defenzíva Popradu.

48:19

Krásny výpad mudráka, v strednom pásme urobil peknú kľučku a v rýchlosti si to namieril do útočnej tretiny. Následne vystrelil, ale namieril nad bránu.

46:52

Hra plynie rýchlo a hráme dlho bez prerušenia, Zvolen aktívnejší, ale žiadnu šancu sme posledné minúty nevideli.

44:59

Zvolen posmelený gólom ožil a má momentálne trochu viac z hry, ale pochopiteľne v hre päť na päť sa šance rodia oveľa menej častejšie.

43:36

Zvolen dal gól! MITCH HULTS to vyskúšal z rovnakého miesta z ľavého kruhu ešte raz a tentokrát sa už nemýlil a prestrelil Vaya na vyrážačku – 1:3.
Asistovali: Peter Zuzin a Radovan Bondra.

42:54

Až teraz zakončenie Zvolena, ale Mitch Hults triafa iba gólmana hostí.

42:17

Vylúčenie v tíme HK Poprad:
Coulter – 2 min., sekanie.

41:11

Zvolen začal tretiu tretinu aktívnejšie, Zuzinova strela z pravého kruhu, ale nad bránu.

40:29

Šanca Zvolena. Mudrák zadovkou spoza brány našiel pred bránou Hecla, ktorý aj z prvej zakončil. Nasledoval však úžasný Vayom semofor, krásne zákrok.

40:02

Úvodné buly tretej tretiny vyhral domáci Mitch Hults.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:45.
Štatistiky po druhej tretine:
Strely na bránu: 23-22
Vhadzovania: 12-24
Vylúčenia: 3-3
Presilovky: 0-1
Oslabenia: 0-0
Priebeh hry sa v podstate veľmi nezmenil ani v druhej časti hry. Zvolenské šance zostali nepremenené a hostia pridali ďalší gól Coulterom. Ak sa pozrieme na strelcov tak zistíme, že všetky góly Popradu dali legionári a práve tí sú rozdielovými hráčmi v zápase. Zatiaľčo v iných mužstvách týchto hráči strieľajú góly a rozhodujú zápasy, tak tí Zvolenskí sú aktuálne úplne bez formy.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:46

Hain vytečoval krížnu prihrávku hostí na ich striedačku.

38:31

Oborvská šanca Zvolena v prečíslení dvoch na jedného. Hecl si položil obrancu, ale jeho prihrávku Bondra poslal iba vedľa brány.

36:59

Veľký tlak Popradu a z domácimi to teraz nevyzeralo dobre, nakoniec ale striedanie ustáli bez gólu. Celkovo ale okrem Zuzina je Zvolen dosť bezzubí. Ostatní hráči sú zatiaľ slabší ako súper.

36:15

Veľká šanca Popradu, prihrávka z ľavého kruhu na nabehnutého Kotvana a jeho pokus končí na pravej tyčke!

34:48

Zvolenu aktivitu nikto neberie, aj vedie na strely už zase, aktuálne 22:18, ale čo sa týka efektivity, tak tam sú domáci hráči dosť po zadu. Poprad kontroluje priebeh a drží si náskok.

33:55

Naopak teraz Poprad takmer minútu držal Zvolenčanov v šachu a domáca lajna to ledva prežila.

32:34

Zvolen zvyšuje početnosť streľby a je teraz aktívnejší, ale strely sú to také, no nie veľmi nebezpečné, tak ako teraz Hecl.

32:16

Hostia v plnom počte.

31:42

Zvolen v presilovke málo strieľa, kombinuje najmä krížnymi prihrávkami, ktoré ale k ničomu neviedli, nuž a keď už niekto vystrelí, Popradčania strely vždy stihnú zblokovať.

31:06

Sledujeme asi najlepšiu presilovku Zvolena, ale zatiaľ sa domáci do vyloženej šance nedostali.

30:16

McFadden – 2 min., nedovolené bránenie.

30:12

Kolenič si aktívnym korčuľovaním vypýtal faul McFaddena. Nasleduje druhá presilovka Zvolena.

29:20

Tlak Zvolena, Marcinekova strela od modrej, ale pred Vayom bola doslova diaľnica, cez ktorú krásne videl celú dráhu puku.

28:28

M.Hults vyhral buly na brata Colea a jeho strela po teči pred bránou takmer skončila v sieti.

28:24

Kolenič zaviezol puk do pásma a po zadnom mantineli puk dostal na modrú k Hainovi, jeho nahodenie od modrej ale Vay chytá.

27:54

Rozohrávka zvolenských obrancov skončila zakázaným uvoľnením. Nasleduje buly pred Jakeom Kupskym.

27:28

Rýchly Peresunko prešprintoval domáceho obrancu a strieľal po ľade, Kupsky vyráža.

26:12

Šanca Popradu. Prečíslenie dvoch na jedného, Dmowski prihrával Kukučovi do prázdnej brány, ale Colte Hults jeho prihrávky vypichol.

26:08

Aktuálne na strely 12:17.

25:45

Tlak Zvolena, ďalšia Šiškova šanca, následne Hain strieľal od modrej, ale zlomil pri strele hokejku.

25:00

Juraj Šiška sa ocitol v šanci sám pri ľavej tyčke, aj si položila Vaya, ale prekonať sa mu ho nepodarilo.

23:48

Poprad dal gól! Dmowskiho prvý pokus ešte Sládok zblokoval, odrazený puk si ale dokorčuľoval voľný TYLER COULTER a zavesil ho do pravého horného rohu – 0:3.
Asistovali Ryan Dmoskwi a Ben Betker.

23:02

Šiškova kľučka na modrej čiare bola naviac, ofsajd.

21:50

Tečovana Betkerova strela, Kupsky vyráža do rohu, no Poprad zastáva v držaní puku.

20:51

Mudrák vysunul po ľavej strane Bondru, ktorý ale zakončuje nad bránu.

20:02

Úvodné buly druhej tretiny vyhral domáci Mitch Hutls.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 18:55.
Štatistiky po prvej tretine:
Strely na bránu: 12-13
Vhadzovania: 7-11
Vylúčenia: 3-2
Strelecky vyrovnaná tretina končí lepšie pre efektívnejších hostí. Skóre otvoril Dmowski v presilovke a druhý gól po šťastnom teči pridal Calof. Aj domáci mali nejaké šance, ale prekonať Vaya sa im zatiaľ nepodarilo. Po prvej tretine teda 0:2.

19:44

Tak nakoniec sa ešte posudzuje či to nebude vyšší trest a na trestnej lavici tiež sedí Kukuča, fakt netuším. Musíme počkať na udelenie trestov.

19:35

Dmowski zaviezol puk do pásma, udržal sa na puku proti domácej trojici a ešte niekde v akcii domáci aj faulovali, lebo hlavní rozhodcovia vylučujú domáceho Sládoka.

18:42

Poprad dal gól! Zvolen zle vyhodil puk. Pred modrou ho Brincko zachytil a následne Urbánek ho okamžite vystrelil na bránu. Pred bránou puk do siete tečoval ANDREW CALOF – 0:2.
Asistoval Jakub Urbánek.

18:31

Po nepresnej rozohrávke Zvolenčanov sa bude vhadzovať v ich obrannom pásme. Nasleduje buly po ľavici Jakea Kupskyho.

17:59

Rýchly protiútok Zvolena, Mudrák síce dobre potiahol puk, ale akcia u Hecla skončila nepresnou prihrávkou do rohu.

16:11

Naopak teraz je v tlaku Poprad a Daniel Brejčák vystrelil dve veľmi nebezpečné strely od modrej, z ktorých obe mohli byť gólové.

15:50

Zvolen od začiatku na strely prehrával, ale po tomto striedaní ich už otočil a vedie už 12:10.

15:38

Zrejme asi zatiaľ najväčší tlak domácich, hostia sa však dva krát hodili do prihrávky, respektívne ju vypichli. Na konci striedania zblokovaná strela Mudráka.

14:50

Cole Hults pálil od modrej a Vay teraz puk vyložene iba trafil, vôbec ho totiž nevidel.

13:30

Kotvanova nahodenie na bránu a keďže Matej Poločko pre bránou tienil, Kupsky takmer inkasoval.

12:35

12:21

Pokus Mitchu Hultsa bol zblokovaný a následne Poprad puk vyhadzuje.

11:50

Šanca HKM Zvolen. Hecl dostal prudkú prihrávku do Zuzina k ľavej tyčke, nepodarilo sa mu však vystreliť z prvej a následná strela už úspešná nebola, pretože Vay sa stihol presunúť.

11:05

Zvolen si prihrávkami rozhýbal Popradskú obranu, nakoniec zakončoval Zuzin, Vay puk vyrazil pred seba a následne kryje aj domácu dorážku.

10:35

Vay – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

10:35

Domáci sa už už dostávali do brejku, Muchovi však na prihrávku chýbali nejaké centimetre. Každopádne Vay musel vykorčuľovať z brány a puk rozohrať. Žiaľ rozohral ho do hľadiska.

10:12

Poprad vyhral buly v útočnom pásme a Kotvan okamžite pálil od modrej, ale mimo brány.

09:54

Nebezpečné nahodenie Muchu od ľavého mantinelu, strela bola dobre mierená a aj prudká, ale Vay bol na mieste, kde mal byť.

09:02

Poprad dal gól! Poprad využíva druhú poskytnutú presilovú hru. Odrazený puk sa z pravej strany dostal na ľavý kruh na hokejku RYANA DMOWSKIHO a ten strelou pod brvno na vyrážačku prestrelil presúvajúceho sa Kupskyhpo – 0:1.

08:38

Mucha – 2 min., nedovolené bránenie.

08:38

Tlak Zvolena, Mudrákova strela od modrej, domáci zostali na puku a následne prišiel útočný faul.

07:48

Domáci v plnom počte.

07:03

Kotvanovi na modrej ušiel puk do stredného pásma, Poprad môže začať všetko odznovu.

06:25

Coulter si prevzal pri pravej tyčke, potiahol ho pred bránu a vystrelil na opačnú tyčku, Kupsky vyráža.

05:48

Veľmi prísne vylúčenie, zrejme to ani nebol faul.

05:48

Hain – 2 min., podrazenie.

05:37

Brinckove nahodenie, Kupsky puk iba vyrazil pred seba, ale Česánek v dorážke neuspel.

05:10

Ďalšie domáce zakončenie. Langkow vletel do pásma a keďže všetci spoluhráči boli obsadení skúsil to švihom spoza obrany hostí. Vay puk kryje v rozkľaku.

04:18

Zuzin zaviezol puk do pásma, poslal puk na ľavé krídlo Šiškovi a jeho strela švihom končí vo Vayovej lapačke.

02:51

Calof zadovkou poslal puk pred bránu Urbánkovi a ten práve zahodil čistú tutovku a zrejme Kupskyho zákrok, bola to neprehľadná situácia.

01:58

Až teraz prvý pokus na bránu, ale Zuzin atakovaný iba ľahko nahodil puk na bránu.

01:20

Domácim sa v rozcvičke zranil Kašlík, na jeho mieste hrá Miroslav Mucha.

01:05

Klasika, opatrný úvod, rýchle striedania. Teraz domáca hra so zdvihnutou hokejkou.

00:02

Úvodné buly stretnutia vyhral Urbánek.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Nasleduje hymna SR a po nej sa nám zápas začne. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia...
Úvodné zostavy:

HKM Zvolen: Kupsky (Trenčan) – C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Kubka (A), Sládok, Hain, Haborák – R. Bondra, M. Hults, Kašlík – Zuzin (C), Šiška, Marcinek – Hecl, Langkow (A), Kolenič – Csányi, V. Fekiač, Mucha
Tréner: Norbert Javorčík

HK Poprad: Vay (Rabčan) – McFadden, Turan, Kotvan (A), Brincko, Betker, D. Brejčák (C) – Dmowski (A), Coulter, Kukuča – Calof, Urbánek, P. Svitana – Melcher, Matej Paločko, Peresunko – Przygodski, M. Halama, Česánek – Bodnár
Tréner: Todd Bjorkstrand

Rozhodca: Novák, Fridrich – Bogdaň, Ordzovenský (video – Jonák).
Príjemný podvečer zo Zvolena...
Vážení športoví priatelia, srdečne vás vítame pri sledovaní 30.kola Tipos extraligy HKM Zvolen – HK Poprad. My vám zo stretnutia pod Pustým hradom opäť prinášame textový prenos, vďaka ktorému vám určite neunikne nič podstatné. Ako vždy vás od modrej čiary zdraví Števo Lasab.

Zvolen sa v utorkom Štefanskom kole síce vytrápil s Liptovským Mikulášom, ale nakoniec ho zdolal 2:1 a pripísal si tri dôležité body. Drží teda krok s prvou šestkou a i keď je na šiestom mieste na tretie Košice stráca iba jediný bod, tak je to na vrchu tabuľky tesné. Dnes čaká Rytierov ďalší "šesťbodový" zápas s Popradom, po ktorom sa už HKM môže posunúť v tabuľke konečne hore. Otázny je štart domáceho kapitána Mareka Viedenského, ktorý nedohral utorkové stretnutie.

Poprad mal v utorok dobre našliapnuté na výhru. Doma viedol s Banskou Bystricou po prvej tretine 2:0. Nakoniec ale o vedenie prišiel a v predĺžení inkasoval gól na 2:3. Poprad zatiaľ v prebiehajúcej sezóne Zvolen zdolal v oboch stretnutiach. Naposledy práve na Zvolenskom ľade 26.novembra 1:5, to však bolo v čase asi najväčšej Zvolenskej krízy, ktorá je aspoň čo sa týka, výsledkov už preč.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

1:4

Branky a nahrávky: 44. M. Hults (Zuzin, R. Bondra) – 10. Dmowski (Peresunko, Kotvan), 19. Calof (Urbánek, Brincko), 24. Coluter (Dmowski, Betker), 60. Dmowski (Coulter, Calof)

Trenér: Norbert Javorčík

Trenér: Todd Bjorkstrand

Rozhodčí: Novák, Fridrich – Bogdaň, Ordzovenský (video – Jonák)

Diváci: 2086

05:48 ZVO 2 Hain, podrážení
08:38 ZVO 2 Mucha, nedovolené bránění
09:02 POP 0:1 Dmowski (Peresunko, Kotvan)
10:35 POP 2 Vay, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
18:42 POP 0:2 Calof (Urbánek, Brincko)
19:44 ZVO 2 Sládok, vražení na hrazení