HC Škoda Plzeň – Mountfield HK

3:2

konec (1:2, 2:0, 0:0)

28.12.2023, 16:00 • LOGSPEED CZ Aréna • 8 • O účast v play-off • Vít Káňa

Je konec. HC Škoda Plzeň doma poráží tým Mountfield Hradec Králové poměrem 3:2. Rozhodující branku zápasu vstřelil už na konci druhé třetiny v přesilovce domácí Adam Dolhý. Hosté měli ve třetím dějství k dispozici pět minut přesilové hry po faulu Jana Hodináře. Jenže Jan Lokajíček nebyl překonán. Všechny body tak zůstávají na západě Čech a Indiáni si upevnili pozici na špičce tabulky. (18:05:25)

59:48

Jakub Šiler dobře tahá čas za brankou Hradce.

59:28

Jan Pavelka od modré plácl do puku a pak se dostalo na závar před brankou domácích.

59:17

Jan Lokajíček byl z pravého kruhu trefen do betonu. Hosté drží pásmo.

59:00

Hosté se dostali na touš a jdou do jednoho z posledních útoků.

58:28

Jan Pavelka neudržel pásmo, ale domácí se rozhodli tahat jenom čas.

58:12

Filip Tuček stojí na střídačce, hosté hrají powerplay.

58:12

Oddechový čas pro tým Mountfield HK.

58:09

Plzeň při pokusu o rychlý brejk zahrála na zakázané uvolnění.

57:35

Hosté jsou na touši, ale jdou do zformované obrany.

57:20

Jakub Šiler jako vosa napadá rozehrávku hostů.

57:05

Je tady úmyslný ofsajd hostů, po kterém následuje přihrávka rukou.

56:55

Jakub Šiler dostal nabídku na levý kruh, ale forhendem trefil jenom lapačku Tučka, od které pak šel touš do pravé tyčky.

56:40

Marek Matašovský se na levé straně nedostal do pásma Plzně.

56:22

Aleš Mazanec dostal touš do jízdy a nyní dobře tahá čas na mantinelu.

56:07

Jenže domácí se dostali ke střele a Tuček musel zasahovat.

55:57

David Pavič zastavil na modré pokus domácích o rychlý brejk na levé straně.

3:2

Branky a nahrávky: 11. Hála (Korčák, Mazanec), 32. M. Hořejší (Mazanec), 39. Dolhý (Hála, Hodinář) – 3. T. Hora (Prášek), 13. Dommers (T. Hora, Mach)

HC Škoda Plzeň: Lokajíček (D. Jansa) – Hodinář, Dolhý (C), M. Houdek (A), Čančura, Hromádka, Cícha, Prošek – Šiler, M. Soukup, Řehoř – M. Hořejší, Koubek, Pešek – Hála, Mazanec (A), Korčák – J. Matějka, Pittr, M. Beran II.
Trenér: Petr Vojan

Mountfield HK: Tuček (Mrázek) – Pavelka, J. Aschenbrenner, Bezpalec, Havlíček, Hrbek, Pavič, Samek – V. Aschenbrenner, Mi. Beneš, Ma. Beneš – Dommers, Matašovský (C), Dobner – Prášek (A), T. Hora, Hrdlička – Mach, Jón, Zámečník.

31:20 PLZ 2:2 M. Hořejší (Mazanec)
36:39 HKM 2 Mach, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
38:05 PLZ 3:2 Dolhý (Hála, Hodinář)
45:03 PLZ 5+20 OK Hodinář, nedovolený zásah do hlavy nebo krku+nedovolený zásah do hlavy nebo krku, odpyká J. Matějka