Švédsko – Lotyšsko

6:0

konec (2:0, 2:0, 2:0)

26.12.2023, 19:30 • Skupina A • Jan Prošek

Hokejisté Švédska naprosto zaslouženě vyhrávají tento zápas, svého soupeře porazili ve všech směrech a vyhrávají nad Lotyšskem 6:0. (21:59:28)
Nejlepší hráči zápasu:
Dans Ločmelis (Lotyšsko)
Filip Bystedt (Švédsko)

59:00

Začala poslední minuta hry v tomto zápase.

58:30

Dans Ločmelis hledal před brankou spoluhráče, ale našel hůl obránce, který otáčí směr hry.

57:45

Anton Wahlberg to zkoušel individuálně, ale do lepší střelecké pozice se propracovat nedokázal.

57:00

Nyní se hraje už jen o to, zda švédský brankář udrží čisté konto.

56:28

Švédsko vede na střely 34:20 a tento duel vyhraje.

56:08

Renarts Bērziņš pálil z dobré pozice, Hugo Hävelid kryje kotouč, bude se vhazovat.

55:56

V poklidném tempu se utkání dohrává, sledujeme rychlou pasáž hry.

54:49

Švédsko vybojovalo buly v útočném pásmu, rychle po vhazování pálil nepřesně Anton Johansson.

54:17

54:17 Jonathan LEKKERIMÄKI - 6:0

54:17

Švédsko právě vstřelilo branku!
Máme tu další branku a znovu se prosazuje Švédsko. Tvrdou ránou se prosazuje a kotouč poslal mezi betony brankáře JONATHAN LEKKERIMÄKI. Asistence: Theo Lindstein.

54:04

Deivs Rolovs kryje další pokus, Jonathan Lekkerimäki autorem zatím poslední střely.

53:41

Toms Mots vedl zajímavou akci Lotyška, ale jeho pokus o zakončení nebyl dostatečně přesný.

53:01

Brankář Lotyšska kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

52:50

Hokejisté Švédska rozehrávají od své branky, sledujeme rychlou pasáž hry.

52:16

Po komerční přestávce pokračuje zápas dál.

50:23

Máme zde informaci pro novináře, dnešnímu utkání přihlíží 11 512 platících a fandících diváků.

50:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině, Švédsko míří za první výhrou na turnaji.

49:23

Dans Ločmelis byl volný před brankou, dostal přihrávku od spoluhráče u mantinelu, ale pokus o zakončení mu nevyšel.

48:39

48:39 Felix Unger Sörum - 5:0

48:39

Švédsko i ve třetí třetině dokázalo skórovat. Po střele od modré čáry se jemnou tečí z hranice brankoviště šikovně prosazuje FELIX UNGER SÖRUM. Asistence: Theo Lindstein a Otto Stenberg.

48:04

Niks Fenenko pálil od modré čáry, jeho rána trefila švédského obránce, který projížděl před brankou.

47:30

25:18, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Více ze hry mají hráči Švédska. Anton Johansson vedl další akci, jeho rána končí vedle.

47:04

Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme aktivní hru ze strany Švédska.

46:32

Jonathan Lekkerimäki to vzal na sebe, s jeho pokusem si snadno poradil brankář.

46:20

46:06

Švédsko vyhazuje přes všechny čáry a pomalu se vrací vyloučený hráč.

45:45

Lotyšská přesilovka vypadá velmi špatně, tým se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

44:44

Emils Veckaktinš pálil z dobré pozice na kruhu, s jeho pokusem si snadno poradil brankář Hugo Hävelid,

44:40

Početní výhodu si zahraje také hostující celek.

44:20

Vyloučení v týmu Švédsko:
Mattias Hävelid – 2 min., nedovolené bránění.

44:04

Jonathan Lekkerimäki poslal kotouč před branku, kde tušil spoluhráče, byl tam ale také soupeř, který otáčí hru.

43:42

Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit před brankou.

43:24

Rasmus Rudslätt pálil od modré čáry, jeho pokus končí vedle branky, Deivs Rolovs v brance Lotyšska nyní zasahovat nemusel.

41:46

Darels Uljanskis získal kotouč za svou brankou, a tak se rychle pokoušel otočit hru. Přes střední pásmo se nedostal.

41:30

Theo Lindstein se sice probojoval až do útočného pásma, ale pokus o zakončení mu vůbec nevyšel.

40:29

Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme nyní už hru pět na pět.

40:01

Utkání pokračuje třetí třetinou, Švédsko má možnost zbytku přesilovky.

40:01

Švédsko vede po dvou třetinách nad Lotyšskem naprosto zaslouženě 4:0. Ve druhé třetině navýšilo svůj náskok o stejný počet branek jako v první třetině.

40:00

39:03

Oznámen a byla poslední minuta hry ve třetině, Noah Östlund trefil jen soupeře. Lotyšsko následně vyhodilo.

39:00

Tým se nastěhoval před branku, kde kombinuje.

38:37

Švédsko si v závěru druhé třetiny vyzkouší další přesilovku.

38:28

Vyloučení v týmu Lotyšsko:
Rodžers Bukarts – 2 min., podrážení.

37:51

Deivs Rolovs kryje další pokus soupeře. Švédsko diktuje tempo hry a hraje velmi aktivně.

37:32

Jonathan Lekkerimäki pálil z dobré pozice, ale jeho rána končí vedle branky.

37:00

Další pokus o hostující zakončení byl zblokovaný. Následně Švédsko vyhodilo puk.

36:57

Přesilovku hraje Lotyšsko dobře, nastěhovalo se před branku, kde kombinuje a pokouší se něco vymyslet.

35:22

Emils Veckaktinš stál na konci pohledné kombinace, ale kotouč nedokázal pooslat za záda brankáře Švédska. Hugo Hävelid si připsal důležitý zákrok.

35:07

Axel Sandin-Pellikka – 2 min., hákování.

34:30

34:30 Filip BYSTEDT - 4:0

34:30

Elias Pettersson vyslal dobrou střelu, brankář kotouč vyrazil jen před sebe do brankoviště, kde snadno dorážel FILIP BYSTEDT. Asistence: Oskar Pettersson a Zeb Forsfjäll.

34:09

Oskar Pettersson se dostal do zakončení, vynutil si faul soupeře.

33:41

Švédsko kontroluje hru a diktuje tempo utkání. Lotyšsko zatím na svou nějakou velkou šanci čeká.

32:45

32:45 Jonathan LEKKERIMÄKI - 3:0

32:45

Domácí celek navyšuje své vedení, po rychlé kombinaci v přesilovce v útočném pásmu se ránou z osy hrací plochy prosazuje JONATHAN LEKKERIMÄKI. Asistence: Liam Öhgren a Noah Östlund.

32:37

Niks Fenenko – 2 min., hrubost.

31:33

Švédští obránci neudrželi modrou čáru, a tak mohou hrát soupeři. Hosté se sice dostali do útočného pásma, ale zakončit se nepodařilo.

31:05

Filip Bystedt pálil z dobré pozice mezi kruhy, jeho projektil končí vedle branky, možná byl i tečovaný.

31:01

Deivs Rolovs kryje další střelecký pokus soupeře, bude se vhazovat před jeho brankou.

30:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i tomto zápase, Švédsko kontroluje hru a zaslouženě vede.

29:36

Felix Unger Sörum poslal kotouč na modrou čáru, následně Axel Sandin-Pellikka netrefil odkrytou část branky z dobré pozice mezi kruhy.

28:30

Niks Fenenko rozehrává od své branky, Rainers Rullers dostal kotouč do útočného pásma, následná rána končí vedle.

28:04

Hokejisté Švédska nyní kontrolují hru, mají převahu a snadněji se dostávají do střeleckých pozic.

27:27

Deivs Rolovs kryje kotouč, komerční přestávka v době, kdy má Švédsko tlak.

27:00

Jonathan Lekkerimäki se sice dostal ke střele, ale brankář si s jeho pokusem dokázal poradit.

26:42

25:50

Lotyšsko mířilo v situaci dva na jednoho při vlastním oslabení. Akce nebyla zakončená.

25:32

Hokejisté Švédska hrají přesilovku, usadili se v útočném pásmu, kde kombinují.

24:42

Niks Fenenko – 2 min., držení.

24:10

Davis Borozinskis pálil od modré čáry, jeho pokus byl před brankou zblokovaný soupeřem.

23:41

Hugo Hävelid kryje kotouč poté, co od modré čáry pálil švihem obránce Darels Uljanskis.

23:23

Lotyšsko rozehrává od své branky, sledujeme nyní klidnější pasáž hry. Následně se Davis Borozinskis pokoušel dostat ke střele.

22:00

Jonathan Lekkerimäki pálil od modré čáry, jeho rána končí vedle branky. Nechybělo moc jeho pokusu.

21:47

Hra se po zakázaném uvolnění vrací před branku Lotyšska.

21:37

Tom Willander rozehrává od své branky, následně ale jeho tým přišel o kotouč.

20:16

Utkání pokračuje druhou třetinou. Hned z kraje této části musel zasahovat po střele od modré čáry Deivs Rolovs.

20:01

Úspěšné švédské přesilovky zatím diktují tempo a směr zápasu. Po první třetině vede Švédsko 2:0.

20:00

18:44

Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Švédska.

18:26

Sandis Vilmanis zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale jeho rána byla zblokovaná ještě před brankou.

18:00

Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:50

Švédsko mělo další šanci, ale nyní branku nepřidalo, střelecký pokus byl zblokovaný,

17:21

17:21 Filip BYSTEDT - 2:0

17:21

Domácí celek v závěru první třetiny navyšuje své vedení, tvrdou ránou z první se v přesilovce na první tyč prosazuje FILIP BYSTEDT. Asistence: Mattias Hävelid a Felix Unger Sörum.

16:38

Jonathan Lekkerimäki kombinoval se spoluhráči za brankou, ale přihrávka na modrou čáru byla hodně nepovedená. Tým se tak připravil o pásmo.

16:00

Anton Wahlberg šikovně tečoval puk před brankou, ale Deivs Rolovs dokázal zasáhnout.

15:49

Eriks Mateiko – 2 min., podrážení.

15:22

Dans Ločmelis byl sice volný v útočném pásmu, ale kolega k němu kotouč nedokázal dostat.

15:13

14:05

Davis Borozinskis to zkoušel individuálně, ale jeho střelecký pokus končí vedle branky.

13:40

Liam Öhgren pálil přes obránce, hostující brankář střelu viděl až na poslední chvíli, ale dokázal si poradit.

13:03

Hokejisté ve žlutém pokračují v nátlakové hře, soupeři se musí především bránit tlaku.

12:30

Deivs Rolovs kryje kotouč poté, co zakončoval Jonathan Lekkerimäki. Komerční přestávka.

12:12

Švédsko nyní rozehrává od své branky, po vstřelené brance pokračuje v aktivní hře. Lotyšsko se musí bránit.

11:49

Theo Lindstein bojoval v útočném pásmu o kotouč, to zvládl, a tak mohl jeho tým pokračovat v akci. Ke střele se nedostal.

10:02

10:02 Anton WAHLBERG - 1:0

10:02

Švédsko využívá přesilovku a dostává se do vedení, tvrdou ránu od modré čáry výborně před brankářem nechytatelně tečoval ANTON WAHLBERG. Asistence: Noah Östlund.

09:50

Jonathan Lekkerimäki to vzal na sebe, jeho rána končí vedle branky.

09:21

Švédsko hraje přesilovku, usadilo se v útočném pásmu, kde kombinuje.

09:12

Ingus Ločmelis – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

09:04

Otto Stenberg zakončoval z dobré pozice, s jeho pokusem neměl brankář soupeře problém.

08:03

Deivs Rolovs si dokázal poradit se střelou od modré čáry, kterou vyslal Axel Sandin-Pellikka.

07:30

Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nemůže dostat před branku.

07:17

Theo Lindstein pálil z dobré pozice, ale brankáře neprostřelil. Komerční přestávka.

06:57

Dans Ločmelis to vzal na sebe, ale jeho střelecký pokus končí vedle branky.

06:13

Kristofers Kruminš se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale neuspěl.

05:50

0:4, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.

05:30

Vyloučený hráč se vrací do hry, Lotyšsko přesilovku nedokázalo proměnit.

05:02

Noah Östlund otáčí směr hry, ale raději vrátil kotouč do svého pásma a šel střídat. Švédsko hraje dobře oslabení.

04:00

Další vyhození přes všechny čáry a puk míří za branku Lotyška.

03:38

Rainers Rullers pálil, jeho ránu vyrazil brankář Švédska, následně jeho tým vyhodil.

03:17

Dvě minuty z dlouhého oslabení Švédska zbývá, bránící se celek hraje velmi dobře.

03:00

Početní výhoda se Lotyšsku vůbec nedaří, nemůže se stabilněji udržet v pásmu.

02:04

Švédsko se při vlastním oslabení dostal do šance, ale přihrávka před branku postrádala přesnost.

01:44

Rodžers Bukarts vyslal dobrou střelu z kruhu, s jeho pokusem si brankář ale dokázal poradit.

01:40

Hugo Hävelid klidně kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

01:19

Lotyšsko se nyní usadilo před brankou, kde kombinuje.

01:00

Dans Ločmelis se pokoušel dostat hru do útočného pásma, to se mu na první pokus nepodařilo.

00:37

Švédsko vyhazuje přes všechny čáry, sledujeme dobrou hru obrany.

00:25

Dlouhou přesilovku si zahraje Lotyšsko.

00:25

Sudí sledují video, zda neudělí vyšší trest.

00:25

Elias Salomonsson hodně důrazně krosčekoval soupeře, Emils Veckaktinš odnesl jeho tvrdou hru.

00:25

Elias Salomonsson – 5 min., vražení na hrazení.

00:12

Hra je přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

00:01

Utkání začalo, úvodí buly pro Lotyšsko.

00:01

Zápas brzy začne.

Švédsko: Thelin (H. Hävelid) – E. Pettersson, Salomonsson (A), M. Hävelid, Willander, Sandin-Pellikka (A), Johansson, Lindstein – Östlund, Wahlberg, Lekkerimäki – F. Wagner, Bystedt, Öhgren (C) – Edstrom, Unger Sörum, Stenberg – Born, Rudslätt, Forsfjäll – O. Pettersson.
Trenér: Magnus Havelid

Lotyšsko: Rolovs (Feldbergs) – Fenenko (A), Bērziņš, I. Ločmelis, Bulans, Urbanovičs, Uljanskis, Kurbaka – Mateiko, Veckaktinš, D. Ločmelis (C) – Vutkevičs, Vilmanis (A), Bukarts – Rullers, Darzinš, Borozinskis – Mots, Kruminš, Ozollapa – Strādnieks.
Trenér: Artis Abols

Rozhodčí: Kohlmuller, Murray – Durmis, Gustafson.
Oba celky odehrály dva přípravné zápasy. Švédsko nejprve porazilo Švýcarsko 4:2, pak prohrálo s USA 3:5. Lotyšsko nestačilo na Česko 3:4, a pak porazilo Norsko 6:2.
Ze skupiny čtyři týmy postupují do čtvrtfinále, poslední tým bude hrát baráž o udržení.
Ve skupině A je kromě Švédska a Lotyšska také Finsko, Německo a Kanada.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mládežnické hokeje. V tomto zápase MS do 20 let proti době nastoupí Švédsko a Lotyšsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

6:0

Branky a nahrávky: 11. Wahlberg (Östlund), 18. Bystedt (M. Hävelid, Unger Sörum), 33. Lekkerimäki (Öhgren, Östlund), 35. Bystedt (O. Pettersson, Forsfjäll), 49. Unger Sörum (Lindstein, Stenberg), 55. Lekkerimäki (Lindstein)

Švédsko: H. Hävelid (Thelin) – E. Pettersson, Salomonsson (A), M. Hävelid, Willander, Sandin-Pellikka (A), Johansson, Lindstein – Östlund, Wahlberg, Lekkerimäki – F. Wagner, Bystedt, Öhgren (C) – Edstrom, Unger Sörum, Stenberg – Born, Rudslätt, Forsfjäll – O. Pettersson.

Rozhodčí: Kohlmuller, Murray – Durmis, Gustafson

Diváci: 11 512

00:25 SWE 5 Salomonsson, vražení na hrazení
09:12 LAT 2 I. Ločmelis, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
10:02 SWE 1:0 Wahlberg (Östlund)
15:49 LAT 2 Mateiko, podrážení
17:21 SWE 2:0 Bystedt (M. Hävelid, Unger Sörum)
24:42 LAT 2 Fenenko, držení
32:37 LAT 2 Fenenko, hrubost
32:45 SWE 3:0 Lekkerimäki (Öhgren, Östlund)
34:30 SWE 4:0 Bystedt (O. Pettersson, Forsfjäll)
35:07 SWE 2 Sandin-Pellikka, hákování