DHL Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary – HC Kometa Brno

3:4

po s.n. (2:3) (3:0, 0:1, 0:2 - 0:0)

16.12.2023, 13:00 • KV Arena, Karlovy Vary • 5 • O pořadí v play-off • Marie Valentová

A je dobojováno. Parádní hokejový souboj, který bavil od začátku do konce je za námi. Bonusový bod z dnešního duelu si odváží hráči brněnské Komety, kteří utkání ve svůj prospěch rozhodli v samostatných nájezdech díky střele Jindřicha Habermanna. To je ode mě vše a přeji krásný zbytek adventního víkendu. (15:24:58)

Jindřich HABERMANN - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Kometa Brno.
Autorem vítězné branky je JINDŘICH HABERMANN.

Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení dnešní duel nerozhodlo a tak po úpravě ledové plochy budou následovat nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:58

Poslední střelu prodloužení měli energetici.

64:27

Střela Jakuba Zembolda se od Ebenstreita odrazila nad branku.

63:10

K opuštěnému puku nejrychleji dorazil Jan Ekrt. Adam Ebenstreit i tentokrát svůj tým podržel.

62:58

Střela Ondřeje Dorota se od rukojeti Kavanovy hole odrazila mimo tři tyče.

62:05

Vít Záhejský s pukem na holi neprošel přes trojici bránících hráčů.

61:16

K puku se dostal Jan Ekrt, který se sám dostal před karlovarskou branku. Jeho střelu pozorný Ebenstreit zastavil.

60:31

Na Vojtěcha Čihaře se pověsil Adam Boltvan a nedovolil karlovarskému útočníkovi zakončit.

60:06

Puk mají energetici a snaží se zpoza své branky založit akci.

60:01

Ve třetí třetině dokázali junioři Komety dohnat náskok Energie a poslali tak zápas do prodloužení.

60:00

59:38

Energie se drží před brankou Komety.

59:01

Vít Záhejský obral o puk rozjetého Patrika Antonyho.

58:26

A nyní už svou kombinaci zahájili energetici.

58:02

Kometa zakládá útočnou akci ze svého pásma.

56:47

Jindřich Habermann poslal do akce Davida Moravce, energetici však jejich snahu zastavili v zárodku.

56:26

Hra se drží spíše ve středním pásmu.

55:44

Energetici se v pásmu drželi na puku, ale přes napadání bránících hráčů se nedokázali dostat k akci.

55:20

Jan Kavan svým zákrokem přerušil hru.

54:54

Necelých šest minut před koncem zápasu začínáme znovu od nuly.

54:07

54:07 Adam BOLTVAN - 3:3

54:07 6/5

Kometa právě vstřelila branku! Těsně před jejím koncem Kometa využila početní výhodu. Nejprve pálil Denis Svoboda odražený puk do branky poslal ADAM BOLTVAN. Asistence: Denis Svoboda a Roman Otava.
Boltvan A., Svoboda D., Otava R., Bárta De., Habermann J., Kavan J.
Bulka K., Dorot O., Čihař V., Záhejský V., Ebenstreit A.

53:45

Další úspěšné vyhození Energie.

53:37

Vzápětí se energetici osvobodili a mohli prostřídat.

53:04

Zadunění betonů karlovarského gólmana ohlásilo další střelu Brněnských.

52:34

Dělovka Jana Ekrta od modré škrtla Ebenstreitovy betony.

52:15

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Matyáš Adámek – 2 min., vysoká hůl.

52:13

Nahození Adama Boltvana poslal Ebenstreit od branky svou holí.

51:29

Antonín Pospíšil se u mantinelu snaží setřást bránícího hráče.

50:40

Denis Svoboda podržel puk za svou brankou a zklidňuje hru.

49:55

Ve středním pásmu si Kometa převzala puk a otočila hru.

49:41

Oddechový čas pro tým HC Energie Karlovy Vary.

49:41

Střelu Denise Bárty poslal Adam Ebenstreit nad svou branku. Následně se ocitl vedle své svatyně.

49:16

49:16 Denis SVOBODA - 3:2

49:16 6/6

Kometa právě vstřelila branku!
Autorem branky je DENIS SVOBODA. Asistence: Jindřich Habermann a Patrik Ulbricht.
Svoboda D., Habermann J., Ulbricht P., Moravec D., Nesvadba J., Kavan J.
Krajčík F., Bulka K., Čihař V., Záhejský V., Steklý V., Ebenstreit A.

49:02

David Moravec zkoušel setřást jednoho z energetiků.

47:04

Po vhazování před Janem Kavanem se hra na chvíli přesunula do středního pásma. Nakonec se ke střele z kruhu dostal Robert Šlechta, ale kvůli bránícím hráčům nemohl dát do své rány potřebnou razanci a Jan Kavan klouzající puk zastavil.

46:58

Šanci Tobiáše Pastora zastavil pohotový Jan Kavan.

46:38

Za karlovarskou brankou probíhá boj o puk.

46:10

Energetici se snažili ze svého pásma založit akci.

45:06

Vojtěch Čihař se rozjel sám, proti dvěma brněnským hráčům. Poslední klička mu nevyšla a Jan Kavan puk bez problémů zastavil.

44:02

Roman Otava a Adam Boltvan se hnali ke karlovarské brance. Střelu Adama Boltvana z kruhu karlovarský gólman zastavil a přerušil hru.

43:44

Zakázané uvolnění Energie dostalo hru do jejího pásma. Hned po buly si na karlovarského gólmana vyšlápli Roman Otava a Denis Bárta. Adam Ebenstreit jejich dorážky s vypětím sil ustál.

43:15

Denis Bárta se po návratu z trestné lavice hnal k puku. Ten si však v rohu svého pásma zabral Vít Záhejský.

42:08

Jakub Bůžek nepustil Ondřeje Dorota ke střele a následně karlovarského kapitána po nárazu na mantinel obral o puk.

40:15

Denis Bárta poslal z kruhu puk na karlovarskou branku.

40:01

Výkony obou týmů neztrácejí na obrátkách. I ve druhé části zápasu byla k vidění spousta zajímavých akcí a oba gólmani měli plné ruce práce. V této části padl pouze jeden gól a to ze strany Komety. Rozhodující část dnešního utkání začne zhruba ve 14:28.

40:00

39:10

Denis Svoboda se na modré opřel do puku. Do jeho střely obětavě vletěl Robert Šlechta.

38:25

Roman Otava pálil z mezikruží. Po jeho dělovce zaduněl Ebenstreitův beton.

37:19

Jáchym Nesvadba se dostal k puku a svou střelou prověřil pozornost karlovarského gólmana.

36:52

Střela Petra Holejšovského od modré proletěla kolem branky.

35:59

Energetici se v pásmu snaží vyzrát na bránící hráče.

35:27

Rozjetého Matyáše Váňu zastavil jeden z brněnských hráčů. Akce energetiků následně definitivně skončila díky ofsajdu.

34:38

Antonín Pospíšil zkusil od branky vyhodit. Kotouč u modré čáry zastavil jeden z karlovarských beků.

34:17

Kometa uvolnila tlak Energie vyhozením.

34:05

Střela která vyletěla z chumlu hráčů v kruhu skončila na Kavanových betonech.

33:53

Energetici kombinují před brankou Komety.

33:26

David Moravec – 2 min., nedovolené bránění.

33:22

Jakub Bůžek pálil od modré, ale Ebenstreit byl připraven.

33:15

Zakázané uvolnění Energie.

32:55

Střela Vojtěcha Steklého z kruhu proletěla kolem rohu brněnské branky.

32:04

Hra se opět několikrát otočila. Při jedné ze šancí Komety zvonila tyčka u karlovarské branky.

30:57

Hráči Komety si vzali na mušku karlovarskou branku.

30:55

Hned po buly od modré pálil Antonín Pospíšil. Adam Ebenstreit do jeho střely nastavil beton.

30:37

Střela Denise Bárty proletěla kolem tyčky karlovarské branky.

29:59

Po buly se energetici stáhli do pásma a zkoušeli založit akci.

29:33

Kryštof Bulka poslal do akce Vojtěcha Čihaře, který před brankou zvolil přihrávku na Matyáše Váňu.

28:57

Energetici se nyní musejí bránit.

28:03

K puku se dostal Jindřich Habermann, který se hnal do pásma. Přes čtveřici energetiků až k brance nedojel.

27:29

Rozjeté hráče Komety u modré zastavil Ondřej Dorot.

27:29

Zakázané uvolnění přeneslo hru před branku Komety.

26:49

Jan Ekrt zkoušel s pukem na holi v prostoru kruhu vymyslet akci. Energetici ho však nakonec odzbrojili.

26:07

Adam Boltvan měl výborné postavení v kruhu. Na poslední chvíli se k němu dostali dva z domácích hráčů a o šanci ho připravili.

25:25

Tobiáš Pastor poslal puk na jednoho ze svých spoluhráčů před brankou, ale ten se k němu přes bránící hráče nedostal.

25:16

Akci energetiků zastavil ofsajd.

24:11

Jeden z hráčů Komety se prohnal do pásma a svou střelou přidal další šrám na Ebenstreitovy betony.

23:06

23:06 Jáchym NESVADBA - 3:1

23:06 6/6

Kometa právě vstřelila branku! Energetici přišli za brankou o puk. Nejprve před ní pálil Jakub Bůžek. Puk po odrazu od betonu skončil před odkrytou částí branky, kde ho přes brankovou čáru bez problémů poslal JÁCHYM NESVADBA. Asistence Jakub Bůžek a Dominik Halačka.
Nesvadba J., Bůžek J., Halačka D., Čaňo M., Pavlík M., Kavan J.
Dyk K., Dorot O., Pastor T., Adámek M., Galnor J., Ebenstreit A.

22:06

Rozjetý Danny Chludil vypálil z pozice nad kruhy. Puk proletěl kolem bližší tyčky.

21:39

Energetici rozjíždějí akci od své branky.

20:16

Jakub Galnor – 2 min., faul kolenem.

20:12

S pukem na holi se k brance Energie hnal Roman Otava, který i přesto že byl ve středním pásmu faulován svou misi dokončil.

20:02

Energetici se dostali do pásma.

20:01

Je za námi první třetina atraktivního duelu mezi týmy Energie a Komety. Dlužno říci, že fanoušci, kteří vyměnili sobotní oběd za návštěvu KV areny, rozhodně nelitují. K vidění je totiž svižný hokej se spoustou šancí. Po první třetině odcházeli do šaten spokojenější energetici. Další část začne zhruba ve 13:44.

20:00

18:43

Patrik Ulbricht měl dobře nakročeno před karlovarskou branku. Kousek od ní ho zastavil Filip Krajčík.

18:22

David Moravec byl ve výborném postavení před karlovarskou brankou, ale přihrávka zpoza branky se k němu nedostala.

17:46

Střela Filipa Krajčíka rovněž skončila na Kavanových betonech.

16:53

Vojtěch Čihař a Vít Záhejský se dostali k brance, ale poslední přihrávka jim nevyšla.

16:16

David Moravec svou střelou z kruhu označkoval Ebenstreitovy betony.

15:23

Energetici uvolňují tlak vyhozením. Puk skončil jenom ve středním pásmu.

14:36

Na Denise Bártu zívala odkrytá část branky, ale Ebenstreit se zvládl přesunout.

14:15

David Šilhan – 2 min., vysoká hůl.

14:05

14:05 Filip KRAJČÍK - 3:0

14:05 6/6

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Autorem branky je FILIP KRAJČÍK. Asistence: Vojtěch Čihař.
Krajčík F., Čihař V., Záhejský V., Bulka K., Steklý V., Ebenstreit A.
Pospíšil A., Bůžek J., Ekrt J., Moravec D., Chludil D., Kavan J.

13:55

Nebezpečnou situaci před karlovarskou brankou uhasil jeden z energetiků tím že si převzal puk.

13:02

Jakub Vogel prokličkoval mezi bránícími hráč. Narazil na Kavanovy betony. O dorážku se pokoušel ještě David Varvařovský.

12:12

Brněnští se ve svém pásmu drží na puku.

11:18

Dominik Halačka pálil těsně před brankou. Odražený kotouč dorážel Jáchym Nesvadba. Karlovarský gólman však zasáhl.

10:23

Jan Ekrt pálil z mezikruží. Jeho tutovku zblokoval Kryštof Dyk.

09:44

Po vhazování se k puku málem dostal Patrik Ulbricht, ale energetici si ho ubránili.

09:36

Rozjetého Kryštofa Bulku zastavil ofsajd.

08:47

Roman Otava byl v kruhu obklíčen a nakonec skončil až u mantinelu, kde přišel o puk.

08:02

Hra se nyní velmi rychle přelévá mezi oběma pásmy.

07:20

Danny Chludil se rozmáchl kousek nad kruhy a napálil Ebenstreitův beton.

06:48

Vít Záhejský pálil z kruhu. Střela škrtla tyčku.

06:11

Matěj Pavlík byl na modré zastaven jedním z domácích.

05:09

Po pobytu v pásmu se hráči Komety stáhli ke své brance. Po akci energetiků mají opět puk na svých holích a zakládají akci.

04:12

04:12 Vojtěch STEKLÝ - 2:0

04:12 6/6

Karlovy Vary právě vstřelily branku! Po závaru před brněnskou brankou nakonec kotouč přes brankovou čáru dostal VOJTĚCH STEKLÝ. Asistence Vojtěch Čihař a Vít Záhejský.
Steklý V., Čihař V., Záhejský V., Bulka K., Krajčík F., Ebenstreit A.
Bůžek J., Čaňo M., Ekrt J., Moravec D., Chludil D., Kavan J.

03:53

Brněnští se dostali do pásma a karlovarský gólman svým zákrokem zastavil hru.

03:13

Po vhazování se puku zmocnili hráči Komety. Díky napadení přihrávky si puk převzal Matyáš Adámek.

02:29

Po vhazování u své branky se do pásma hnal Roman Otava. U mantinelu se dostal mezi několik energetiků a nestihl se dostat k zakončení.

00:51

Pod Palbou se ocitl Adam Ebenstreit. Na jeho betony narazil Patrik Ulbricht, kterému nevyšla ani následná dorážka.

00:36

00:36 Robert ŠLECHTA - 1:0

00:36 6/6

Autorem branky je ROBERT ŠLECHTA. Asistence: Matyáš Adámek a Filip Krajčík.
Šlechta R., Adámek M., Krajčík F., Bulka K., Galnor J., Ebenstreit A.
Antony P., Svoboda D., Boltvan A., Otava R., Bárta De., Kavan J.

00:03

Akce Komety skončila v pásmu Energie blokem Filipa Krajčíka.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit (Schmid) – Krajčík (A), Bulka, Dyk, Dorot (C), Holejšovský, Vogel, Pelikán – Pastor, Adámek, Galnor – Šlechta, M. Váňa, Varvařovský (A) – Čihař, Záhejský, Steklý – Zeman, M. Novotný, Šilhan.
Trenér: Pavel Arnošt

HC Kometa Brno: Kavan (Ondráček) – Antony, D. Svoboda, Ulbricht (A), A. Pospíšil, Bůžek, Čaňo – Boltvan (A), Otava (C), De. Bárta – Ekrt, D. Moravec, Chludil – Zembol, Habermann, Rakus – J. Nesvadba, Halačka, Pavlík.
Trenér: Karel Beran

Rozhodčí: Petružálek,Hlinka – Gerát, Pěkný.
HC Kometa Brno:
Ještě zajímavější utkání mají za sebou brněnští junioři. Ti se poprvé v letošní sezoně utkali se Spartou. A i tady po první třetině vedli domácí 0:3. Jenomže ve druhé části udeřil ve vlastním oslabení Jakub Zembol. Přesně o minutu později dostal Kometu na dostřel jednoho gólu Denis Bárta a srovnáno bylo o osm sekund později díky Robinovi Rakusovi. Po tomto gólu došlo ke střídání gólmanů a do branky Sparty se postavil Šimon Vedral. V padesáté čtvrté minutě šli brněnští mladíci během sedmnácti sekund do dvou gólového vedení díky střelám Romana Otavy a Adama Boltvana. Sparťané však za svými hosty nezůstali pozadu a v padesáté osmé minutě svítil na světelné tabuli stav 5:5. Přestřelku mezi oběma týmy rozsekla až nájezdová loterie, v níž se jako jediný prosadil Andrej Fábry.

Nejproduktivnější hráči:
Ondřej Hrabík 32 bodů (11+21)
Marek Daníček 29 bodů (11+18)
Jakub Žmola 29 bodů (8+21)
HC Energie Karlovy Vary:
V pátečním duelu hostili energetici juniorku Dukly Jihlava. Fanoušci, kteří na tento duel dorazili, viděli zápas, který rozhodně nenudil. Šance si vytvářely oba týmy, ale Adam Ebenstreit svou branku zamkl a zlikvidoval všechny střelecké šance jihlavských mladíků. Tři, dva, jedna tak to byl počet karlovarských gólů po jednotlivých třetinách. V první třetině se prosadili Vít Záhejský, Matěj Novotný a Vojtěch Čihař. Ve druhé třetině pálili ostrými Jakub Galnor a Matyáš Váňa. Po pátém gólu došlo v jihlavské brance ke střídání. Do konce utkání ji hájil Filip Sigmunt, kterého překonal v padesáté čtvrté minutě Vojtěch Čihař. Zisk bodů Energii vynesl na čtvrté místo.

Jakub Galnor 28 bodů (16+12)
Robert Šlechta 28 bodů (9+19)
Matyáš Váňa 22 bodů (10+12)
Další kolo juniorské nadstavby o pořadí v play-off nabídne karlovarským fanouškům zajímavou podívanou. Energie totiž bude hostit své vrstevníky z Komety Brno. Brněnští mladíci jsou aktuálně na prvním místě skupiny. Energetikům pak patří čtvrtá příčka. Oba celky mají za sebou velmi zajímavé čtvrté kolo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

3:4

Branky a nahrávky: 1. Šlechta (Adámek, Krajčík), 5. Steklý (Čihař, Záhejský), 15. Krajčík (Čihař) – 24. J. Nesvadba (Bůžek, Halačka), 50. D. Svoboda (Habermann, Ulbricht), 55. Boltvan (D. Svoboda, Otava), rozh. náj. Habermann