Extraliga dorostu

HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno

6:2

konec (4:0, 2:1, 0:1)

14.12.2023, 18:00 • WERK ARENA, Třinec • 26 • Skupina B • Rostislav Niedoba (@@RN_Hockey)

Z Třince je to od nás pro dnešek vše. Od klávesnice vám přeje hezký zbytek týdne Rostislav Niedoba. (20:02:34)
Ve třetí třetině se už podle předpokladů spíš dohrávalo, přesto byla k vidění ještě jedna branka. Kometa z hole Davida Štula už však jen kosmeticky zkorigovala stav na konečných 6:2 z pohledu domácích.

Pro Oceláře to byl další pohodový večer. Vysokou výhrou definitivně zpečetili první místo v tabulce.

59:44

Jetě jedna velká šance pro Oceláře. Do luxusní střelecké pozice se dostal Polášek. Nechal však vyniknout Kotase ukázkovým semaforem.

59:27

Kometa se sympaticky snaží trávit konec zápasu s kotoučem na holi.

58:01

Probíhají poslední dvě minuty utkání. Ano, utkání. Tady už žádný zázrak nepřijde.

57:39

Jakub Blahuta vzal situaci na sebe a prokličkoval se středem kluziště až k zakončení. Kotas si však velmi dobře vyjel, zmenšil střelecký úhel a pokus zneškodnil.

56:27

Kerbler je dnes nejspíš nejčastějším střelcem Komety. Jeho další pokus ale Čelko ramenem vytěsnil do rohu.

54:27

Chvíli pobývali hosté v útočném pásmu, avšak Oceláři drželi hru výhradně kolem mantinelu. Při prvním pokusu Komety změnit tuto situaci obrana Třince bleskově zareagovala.

53:01

Tempo hry je už viditelně vlažnější. Ne že by žádný z týmů nechtěl dát gól, ale o osudu tohoto utkání jsou tak nějak už všichni zúčastněni smířeni.

51:50

Po velmi laciné rozehrávce Komety se dostal k zakončení Řehák, ze stoje však nedal svému pokusu potřebnou razanci.

50:06 6/6

Kometa právě vstřelila branku!
Už se zdálo, že Kometa nabídnutou možnost překombinuje, ale nakonec přečíslení dva na jednoho vyřešila znamenitě. DAVID ŠTULO si s Vyhlídalem dvakrát vyměnil puk a prvně jmenovaný ho už jen zasunul za brankovou čáru.
Asistence: Vyhlídal, Šulla
Štulo D., Vyhlídal M., Šulla J., Kotas J., Mátl M., Stibůrek M.
Čelko D., Holub D., Chalupa T., Polášek J., Hladoník V., Helis D.

49:15

Pokus třineckého Weisse brněnský brankář Kotas vychytal.

48:46

Další nepřesný přechod do útočné třetiny ze strany Komety. Ofsajd.

48:13

A Oceláři se hned pustili do útoku. Ani jedna ze dvou akcí však k dalšímu gólu nevedla.

47:42

Domácí celek hraje v plném počtu. V této přesilovce si Kometa nepomohla.

46:28

Hosté nerozehráli dobře, po icingu se stěhuje hra do jejich obranného pásma.

46:10

Během více než půl minuty si Kometa vytvořila jednu střeleckou příležitost, po které schoval Čelko puk v lapačce.

45:33

Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
Tadeáš Chalupa – 2 min., podrážení.

43:47

Ostrá rána z první končí na výražečce brněnského brankáře

42:48

Přiznám se, že jsem situaci neviděl, ale po nějakém kontaktu upadl v rohu kluziště Vít Hladoník. Naštěstí se zvedl a odjel na střídačku po svých.

42:27

Sledujeme hluchotu pasáž hry bez sebemenších náznaků šancí.

40:41

René Řehák dostal kotouč do ideální pozice mezi kruhy. Než však stačil seřídit mířidla, brněnské hokejky se postavily do dráhy střely puku.

40:06

Po prvním pokusu o akci domácích končí puk na zakázaném uvolnění.

40:01

40:00

Střídání v týmu HC Kometa Brno:
ze hřiště odchází Viktor Král, přichází Jan Kotas.
Třetí třetina začne v 19:29.
Domácí vkročil do druhé části s lehkým pocitem sebeuspokojením, což se jim ve 24. minutě trochu vymstilo. Kometa využila hned vůbec první přesilovku v zápase, když skóroval Jan Brabenec. Na chvíli to vypadalo, že se hosté zvednou.

Ovšem pouze do 33. minuty, kdy opět na rozdíl pěti branek navýšil skóre Michal Rybnikár. Oceláři přidali ve druhé třetině ještě jeden přesný zásah, to když se na brankovišti prosadil Jan Hrček. Nechci předbíhat, ale po čtyřiceti minutách ze zdá být prakticky vymalováno.

40:00

39:32 6/6

Třinec právě vstřelil branku!
Po dalším gólu se třinečtí hokejisté už skoro ani neradují. V těsné blízkosti brněnské branky se dostal ke kotouči JAN HRČEK, jenž navyšuje skóre na 6:1.
Asistence: Řípa
Hrček J., Řípa D., Čelko D., Weiss M., Byrtus D., Marek J.
Král V., Šulla J., Stibůrek M., Štulo D., Krämer T., Polák J.

38:58

Teď zase Čelko zasahuje na druhé straně.

38:29

Po delší době zajímavé příležitosti pro domácí. Nadvakrát se pokusil z blízkosti prosadit Hebar. Král oba jeho pokusy zlikvidoval.

36:49

Teď se to brněnským hráčům povedlo a podařilo se jim také vystřídat.

36:21

Hosté se zcela marně snaží vymyslet cokoliv, co by je dostalo z obranného pásma.

35:35

Kometa dneska tlačí těžký balvan do kopce. Jejich akci zastavuje ofsajd.

34:05

Třinecký Holub orazítkoval po střele z hrotu kruhu pro vhazování pravou tyč!

33:00 6/6

V pokračující hře ale Oceláři přece jen skórují hned z dalšího útoku. Na 5:1 zvyšuje MICHAL RYBNIKÁR. Vrací na hole domácího celku pohodu.
Asistence: Hebar
Rybnikár M., Hebar A., Čelko D., Weiss M., Byrtus D., Marek J.
Král V., Kukleta J., Daněk Š., Chaika A., Mátl M., Vyhlídal M.

32:29

Oceláři jeli tři na jednoho, nepřesná finální přihrávka ale celou akci zmařila.

31:53

Také domácí se snaží kousat, lehkost teď vyměnili za důraz na brankovišti. Bez efektu.

30:30

Další velké šance Chaiky! Nejdříve jel útočník Komety sám na branku, na Čelka si ale nepřišel. O pár vteřin později ho ještě provětral prudkou střelou. Kometa se viditelně zvedá.

29:35

Kometa je momentálně minimálně vyrovnaným celkem. Do šancí se však dostává jen stroze.

29:10

Na druhé straně musí být čím dál víc pozornější Čelko, který dalším zákrokem přerušuje hru.

28:22

Ouuu, překvapivě odražená střela teď jen zaplachtila nad Králem. Jen tak tak, že nezapadla až do sítě.

28:02

Icing Třince.

27:08

Artem Chaika mířil na Čelka už téměř osamocen, jeden z domácího obránců ale ukázkovou rybičkou nebezpečí zažehnal. Krásný a čistý obranný zákrok.

25:58

Jakoby třinečtí trochu ztratili svůj lesk, směrem dopředu jim to teď příliš nejde.

24:02

Kouč domácích se snaží povzbudit třineckou střídačku. Oceláři jsou v lehkém herním útlumu.

23:31 6/5

Brněnští využívají početní převahu za 10 vteřin. Vcelku nenápadnou střelou se z ostrého úhlu trefil JAN BRABENEC.
Asistence: Kerbler, Hartl
Brabenec J., Kerbler J., Hartl M., Král V., Kukleta J., Panasenko J.
Čelko D., Byrtus D., Chalupa T., Hladoník V., Richter A.

23:21

David Lukas Holub – 2 min., podrážení.

23:02

Po špatné rozehrávce marka mohla Kometa do protiútoku. Obrana domácího celku se ale stihla vrátit.

21:21

Brněnský Jan Kerbler se rozhodl v situaci dva na jednoho zakončit ostrou střelou, trefil ale jen lapačku třineckého brankáře. Střela to byla nicméně jedovatá, Čelko ani neudržel puk v rukavici.

20:38

Další střela, tentokrát od modré čáry. Král přerušuje hru.

20:11

Oceláři vlétli také do druhé třetiny, pokus Rybnikára šel ale mimo tři tyče.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:45.
Oceláři vstoupili do utkání velmi dobře střelecký naladěni, už ve třetí minutě otevřel skóre po nahození od modré čáry Jakub Marek. O sedmnáct vteřin později to bylo už 2:0, když se z dorážky prosadil Andrej Hebar.

Třinečtí v první dvacetiminutovce doslova dominovali, v polovině úvodního dějství zvyšoval už na rozdíl tří branek Matěj Weiss. Stále však neměli domácí dost. Dvě minuty před první sirénou ještě dopravil puk do branky po dvou dorážkách Vít Hladoník. Třinečtí vyhráli první třetinu 4:0.

20:00

19:01

Kometa se prakticky nemůže dostat na půli soupeře.

17:54 6/6

Jen to stačilo zmínit a domácí přidávají čtvrtou branku. Nejdříve střílel Helis, jeho pokus Král ještě vyrazil. Na dvě dorážky VÍTA HLADONÍKA už ale nedosáhl.
Asistence: Richter
Hladoník V., Helis D., Byrtus D., Čelko D., Richter A., Chalupa T.
Král V., Prchal J., Brabenec J., Kerbler J., Polák J., Panasenko J.

17:18

V aktuální pasáži hry moc situací, které by mohly vést k šanci, nevidíme.

16:32

Oceláři se pokusili dostat na branku puk hned po vhazování, avšak před Králem byl příliš velký provoz.

16:18

Kotouč vypadl ze hřiště. Vyhazovat se bude po pravé ruce brankáře Krále.

15:03

Ve středním pásmu si zajímavě počínal Byrtus. Jedním hitem teď vyřadil na chvíli ze hry dva hráče Komety.

13:54

Kometa kouše, střelu Vyhlídala od modré čáry ale Čelko dobře viděl.

13:33

Teď pro změnu útočili Oceláři, dvakrát se pokusili dostat puk na branku přes svou obranu. Oba pokusy Kometa zblokovala.

12:48

Kometa se v posledních momentech snaží hrát více směrem dopředu, ale naráží na dobře zformovanou obranu Třince.

11:49

Když už to vypadá, že budou moct hosté zaútočit, zradí je nepřesná nahrávka. Z nadějně vypadající situace tak nebylo vůbec nic.

11:37

Icing Komety.

11:18

Kometa působí na ledě velmi bezzubá. Kromě jedné šance zatím hrají druhé housle.

10:11 6/6

Třinečtí se dnes rozhodli nejspíš Kometě pořádně naložit, vedou už 3:0! Po rychlé akci se z levé strany prosadil přesnou střelou PŘEMYSL TRNKA.
Bez asistence.
Trnka P., Weiss M., Čelko D., Niemczyk P., Rybnikár M., Helis D.
Král V., Hartl M., Kukleta J., Daněk Š., Mátl M., Vyhlídal M.

09:09

Domácí byli znovu nastěhování v útočné třetině, tentokrát si žádný pokus nevypracovali.

08:18

Do dobré střelecké pozice se dostal Blahuta, nepřesnou střelou ale branku Komety minul.

07:47

Kometa posílá puk přes všechny čáry – zakázané uvolnění.

06:45

Také Čelko už má první zákrok, střela šla ale jen doprostřed brány.

06:31

Akce pokračovala, kotouč se dostal na levou stranu kluziště, odkud přišla další střela. Král znovu pozorný.

06:19

Střelu Řípy vyrazil Král do rohu.

04:28

Oceláři okupují útočnou třetinu.

03:49

Hosté se pokusili odpovědět, ale k ničemu většímu se nedostali.

02:55 6/6

Oceláři mají nástup jako hrom, skórují po další akci. Odražený kotouč si před brankou Komety sebral ANDREJ HEBAR, který jej procedil přes výstroj brněnského brankáře.
Asistence: Weiss
Hebar A., Weiss M., Čelko D., Rybnikár M., Chalupa T., Byrtus D.

02:38 6/6

Domácí otevírají skóre hned s první vážnější akci v utkání. Chvíli pobývali v útočném pásmu, až poslal na banku do modré čáry nahozený puk obránce JAKUB MAREK. Ten zapadl až za Krále.
Asistence: Holub, Hladoník
Marek J., Holub D., Hladoník V., Čelko D., Helis D., Richter A.

01:35

Několik nepřesných přihrávek ve středním pásmu nedovolily ani jednomu celku vydat se vpřed.

01:31

První přerušení, icing třineckých.

00:27

Oceláři se pokusil po aktivním napadání o první útočnou snahu. Hosté jejich akci rychle překazili.

00:01

Hráči se pozvolna připravují na úvodní vhazování.
Domácí se dnes budou muset obejít bez svého kapitána. Robin Švančara zůstává po zranění v dolní části těla z minulého domácího utkání mimo hru.

HC Oceláři Třinec: Čelko (Javorek) – J. Marek, Holub, Byrtus, Chalupa, Niemczyk, P. Trnka – Hebar, Rybnikár, Weiss – Řehák, Řípa, Hrček – Blahuta, J. Polášek, Hladoník – Helis, Richter.
Trenér: Malík

HC Kometa Brno: V. Král (Kotas) – Vyhlídal, M. Mátl, Panasenko, Polák, J. Veselý, Krämer, Beroun – Štulo, Stibůrek, Šulla – Kerbler, Brabenec, Prchal – Chaika, Š. Daněk, Kukleta – Hartl.
Trenér: Zachrla

Rozhodčí: Rapák – Cehula, Cygal.
První část sezony Extraligy dorostu se pozvolna chýlí ke svému finiši, zbývají odkrojit poslední dvě kola. V tom dnešním vyzvou třinečtí Oceláři na domácím ledě Kometu Brno.

Poslední otázka směrem k Ocelářům je, jestli dokáží uhájit první pozici východní skupiny "B". Aktuálně mají na čele tabulky dva body náskok před Mountfieldem, avšak jeden zápas k dobru. Případná ztráta pro Třinec neznamená žádnou tragédii.

Kometa ztrácí na postup do skupiny, která si už v předstihu zajistí play-off, pět bodů. O postup do předkola jí tak čeká v další části sezony tuhý boj, bez ohledu na to, jak dnešní utkání dopadne. Z hlediska sebevědomí ale budou chtít hokejisté Brna zvítězit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

6:2

Branky a nahrávky: 3. J. Marek (Holub, Hladoník), 3. Hebar (Weiss), 11. P. Trnka, 18. Hladoník (Richter), 33. Rybnikár (Hebar), 40. Hrček (Řípa) – 24. Brabenec (Kerbler, Hartl), 51. Štulo (Vyhlídal, Šulla)

HC Kometa Brno: V. Král (40. Kotas) – Vyhlídal, M. Mátl, Panasenko, Polák, J. Veselý, Krämer, Beroun – Štulo, Stibůrek, Šulla – Kerbler, Brabenec, Prchal – Chaika, Š. Daněk, Kukleta – Hartl.

Rozhodčí: Rapák – Cehula, Cygal

02:38 TRI 1:0 J. Marek (Holub, Hladoník)
02:55 TRI 2:0 Hebar (Weiss)
10:11 TRI 3:0 P. Trnka
17:54 TRI 4:0 Hladoník (Richter)
23:21 TRI 2 Holub, podrážení
23:31 KOM 4:1 Brabenec (Kerbler, Hartl)