Slovensko – Finsko

3:4

po prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)

14.12.2023, 15:00 • Rocknet Arena (Chomutov) • . kolo • Karel Geba

Dnes můžete sleovat ještě jeden zápas z tohoto turnaje, a to souboj českého proti švédskému výběru od 18:15. Přeji hezký večer. (17:08:01)
V zápase měly navrch určitě více finské hráčky, které si dokázaly mnohem více nahrát, avšak jejich produktivita nebyla až tak slavná. Slovenky ukázaly zarputilost a Finkám se gólově vyrovnaly. O vítězi rozhodlo prodloužení, které v pohybu rozhodly hokejistky ze Skandinávie. Utkání sledovalo 53 diváků. V příštích dnech si to Finky a Slovenky rozdají v zápase proti Češkám a Švédkám.

Nejlepšími hráčky zápasu byly Ema Tóthová (2+0) a Jannika Sten (1+0).

60:17

60:17 Emma EKOLUOMA - 3:4

60:17

Finsko právě vstřelilo branku!

To bylo rychlé. Tallinenová si udělala prostor v pravé části útočné třetiny. EMMA EKOLUOMA si v rychlosti sjela před branku a tečovala střílenou přihrávku do branky. Asistence: Tuuli Tallinen.

60:10

Puk získaly Finky, což může být klíčové.

60:01

Prodloužení započne zhruba v 17:00.
Zápas se po základní hrací době nerozhodl. Velmi vyrovnané utkání mohly vyhrát oba celky, ale brankářky byly proti. Po třetí třetině, která skončila 1:1 bude následovat pětiminutové prodloužení 3 na 3.

60:00

59:40

Finky stále zkouší rozhodnout zápas v základní hrací době.

59:20

Debnárová teď svůj celek podržela. Ekoluomaová pálila z mezikruží.

58:40

Finská hráčka jela na Debnárovou sama, ale těsně na zádech měla slovenkou obránkyni. Ta ji zamezila udělat kličku do bekhendu.

58:00

Poslední dvě minuty základní hrací doby.

57:30

Ojalová pálila od modré čáry a střela byla dvakrát tečovná, ale Debnárová si s ní v poslední chvíli poradila.

57:00

Slovenské juniorky se teď pouze brání ve vlastní třetině. Z tlaku jim pomohla nahrávka rukou finských hráček.

56:00

Icing slovenského týmu.

55:50

Slovenkypod náporem Finek. Ty zatím hrají s pukem podél hrazení.

54:20

Puk je za finskou svatyní, ale Finky musí útok rozjíždět napodruhé.

3:4

Branky a nahrávky: 29. Tóthová, 35. Beňáková (Blichová), 51. Tóthová – 14. Tallinen (Kuusisto, Ekoluoma), 32. Sten (Kuusisto), 45. Byskata (Timonen), 61. Ekoluoma (Tallinen)

Slovensko: Debnárová (Kubaniová) – Krákorová (A), Mateičková, Halušková, Kostková, Macková, Masláková, Vlcková, Nogová – Lacková, Beňaková, Blichová (C), Paulínyová, Tóthová, Karkošková, Lačná, Komloš, Tomaštíková, Feniková, Juríková
Trenér: Gabriela Sabolová

Finsko: Kuja-Halkola (Huovinen) – Ojala, Tallinen (C), Timonen, Andersson, Holopainen, Holmberg, Lamberg, Byskata (A), SIekkinen, Ekoluoma (A), Lehikoinen, Tapani, Loponen, Nurmisto, Kankkunen, Julkunen, Siivonen Kuusisto, Sten
Trenér: Mira Kuisma

Rozhodčí: Svobodová, Hammar – Hájková, Monard