1:2

konec (0:0, 0:2, 1:0)

12.12.2023, 15:00 • Winning Group Arena • 27 • Skupina B • Berenika Ducháčková

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji pěkný večer. (17:34:26)
Třetí třetina nabídla mnoho šancí a v závěru také správné hokejové drama. Oba brankáři předvedli mnoho důležitých zákroků. Jedinou branku inkasoval Záruba hned na začátku třetiny, po zbytek zápasu však svůj tým podržel a dovedl jej k vítěznému konci.
Dnešní utkání sledovalo 77 diváků.

59:54

Vyloučení v týmu Mountfield HK:
Radek Vencl – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

59:28

Kometa kombinuje, její střely však Záruba vyráží.

58:51

Kometa to zkouší bez brankáře!

58:28

Kometě se sice podařilo dostat kotouč do brány Marka Záruby, bylo to však nedovoleným způsobem a vkopnutý gól tedy nebyl uznán.

58:28

Oddechový čas pro tým HC Kometa Brno.

57:40

Zakázané uvolnění Komety.

57:09

Tvrdá střela Studnického skončila zablokována bránícím hráčem Komety.

56:06

Nepřehledná situace před brněnským golmanem mohla vést k další brance hostů, Váňa situaci nakonec zvládl.

55:08

Chyba na modré vedla k přečíslení dva na jednoho, Hradec ale situaci překombinoval.

54:06

Hra přitvrzuje, v posledních několika momentech nabídla několik tvrdých hitů.

53:35

Střela Matyáše Mátla od modré čáry mířila přímo do lapačky Záruby.

52:44

Kerbler s Brabencem se pokusili o útočnou akci, jejich pokus zachytil jeden z hráčů Hradce a puk opět vyvezl.

51:26

Štulovu střelu před bránu zachytil hradecký obránce, který puk vyvezl z pásma.

51:10

Zakázané uvolnění domácích.

50:45

Jiří Kukleta střílel z pravého kruhu, jeho střela Zárubovi sice vypadla, ale dorážku již s přehledem přikryl.

50:09

Kerblerova střela se odrazila od hokejky bránícího protihráče do ochranné sítě.

49:27

Zakázané uvolnění hostů.

49:07

Nepřesná Štulova přihrávka vyvezla Kometu z útočného pásma.

48:17

Jaroslav Panasenko projel z obranného pásma až před brankáře Mountfieldu, jeho střela z ostrého úhlu mířila jen do boční sítě branky.

48:00

47:38

Václavíček prokličkoval obranou Komety, jeho střelu Váňa přikryl.

46:52

Tvrdou střelu Marka Vyhlídala Záruba vyrazil, taktéž předvedl velmi těžký zákrok.

45:50

Nebezpečná střela Ondřeje Páleníka skončila pouze vyražením, Váňa předvedl velmi dobrý zákrok.

44:51

Střela od modré hradeckého týmu mířila mimo branku.

44:24

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Jakub Šulla – 2 min., podrážení.

43:20

Hradci se nedaří udržet útočnéí pásmo, hra u mantinelu vedla pouze k vyhození ze třetiny.

42:12

Na Zárubu mířila další střela, kterou vyrazil pravým ramenem.

41:11 6/4

Kometa právě vstřelila branku!
Brněnskému celku se vstup do třetiny vydařil! Osamocený zůstal před gólmanem JIŘÍ KUKLETA, kterému se podařilo Zárubu překonat.
Asistence: Jan Brabenec, Jan Kerbler.
Kukleta J., Brabenec J., Kerbler J., Panasenko J., Prchal J., Váňa J.
Studnický K., Forejtek O., Klíma F., Záruba M.

40:37

Kometa se usadila v útočném pásmu, z několika střel pak jedna trefila pravou tyč! Další střelu již zblokoval Záruba.

40:02

Buly vyhrává hostující tým, na puku se však dlouho neudržel.

40:01

Druhá třetina nabídla mnoho přesilových her, jednu využili hráči Mountfieldu, kteří tak otevřeli skóre dnešního zápasu. O chvíli později přidali další branku, stav po druhé třetině je tedy 0:2. Třetí třetina začne přibližně v 16:30.

40:00

39:51

David Šichan – 2 min., nedovolené bránění.

39:32

Vhazování v útočném pásmu Komety, Záruba musel opět zasahovat.

38:47

Do šancí se dostává také Kometa, Záruba zatím bezchybný.

37:40

Hradečtí se opět dostávají ke kombinování v útočném pásmu, do velké šance se mohl dostat Studnický, který však přihrávku nečekal.

36:50

Kometě se konečně podařilo dostat z obranného pásma, její akci však zbrzdil ofsajd.

36:29

Hradec plný energie po dvou vstřelených gólech drží útočné pásmo.

34:36 6/6

Hradec právě vstřelil branku!
Již v plném počtu Kometa obdržela další gól. Střelu TOMÁŠE KOKLARA brněnský brankář vůbec neviděl a hosté si tak připisují další vstřelenou branku.
Asistence: Karel Studnický, Ondřej Páleník
Koklar T., Studnický K., Páleník O., Pánek J., Klíma F., Záruba M.
Šulla J., Krämer T., Stibůrek M., Polák J., Veselý J., Váňa J.

33:05 6/4

Přesilovku 5:3 Hradec rychle využívá! Po rychlé kombinaci se do brány trefil KAREL STUDNICKÝ, který takl otevírá skóre dnešního zápasu.
Asistence: Filip Klíma
Studnický K., Klíma F., Páleník O., Pánek J., Vítek T., Záruba M.
Štulo D., Veselý J., Vyhlídal M., Váňa J.

32:22

2 min. pro hráčskou lavici – nesportovní chování, odpyká Jakub Polák.

32:22

Tobias Krämer – 2 min., nedovolené bránění.

31:47

Karel Studnický se dostal ke střele, branku však netrefil.

31:09

Další střela Mountfieldu, Váňa opět zasahuje.

30:39

Josef Janeček se dostal ke slibné střele, Váňa kotouč vyrazil ven ze třetiny.

30:07

Hraje se ve středním pásmu.

29:47

Jakub Šulla – 2 min., nesportovní chování.

29:32

Hosté se osvobozují.

29:12

Tobiáš Vítek – 2 min., nedovolené bránění.

28:31

Ofsajd hradeckého Mountfieldu.

28:10

Přečíslení Hradce zbrzdila nepřesná přihrávka.

27:12

Šulla nahazuje do útočného pásma, ke střele na bránu se Kometa nedostala.

25:52

Tomáš Koklar střílel z mezikruží, jeho rána trtefila jen připravenou lapačku brněnského golmana.

24:56

Ondřej Páleník se snažil vymíchat obranu Komety, ta si ho ale pohlídala.

24:36

Ofsajd hostujícího týmu.

23:45

Kometa se snažila usadit v útočném pásmu, nepřesné přihrávky ji ale vyhnaly ven a tak se opět brání.

23:09

22:41

Jan Pánek zůstal nehlídaný na modré čáře, jeho tvrdou střelu Váňa vyrazil.

22:30

21:37

Tobias Krämer střílel od modré čáry, jeho střelu Záruba vyrazil betony.

20:45

Hostující kapitán vyvezl puk do útočného pásma a jeho tým tak může vystřídat.

20:03

Úvodní buly se povedlo lépe domácím, hned se dostali do útočného pásma a vybojovali zakázané uvolnění.

20:01

První třetina přinesla pár zajímavých momentů, oba celky velmi podrželi jejich brankáři. Druhá třetina začne přibližně v 15:43.

20:00

19:54

Vhazování v obranném pásmu Komety.

19:30

Karel Studnický vystřelil od modré, trefil jen hokejku soupeře.

18:25

Hradci se podařilo na chvíli zamknout Kometu v jejím obranném pásmu, k větší šanci to ale nevedlo.

17:25

Matěj Stibůrek se po nepřesné rozehrávce ocitl ve velké šanci, překonat Zárubu se mu však nepodařilo.

16:27

Jaroslav Prchal obkrožil branku a snažil se nepozorovaně dostat do ní puk, brankář Hradce si jej však pohlídal.

15:35

David Šichan se po nepovedené rozehrávce domácích dostal do slibné šance, branku však netrefil.

14:46

Vyhlídalovu střelu zblokoval obránce Mountfieldu, ke střele na brankáře už se domácí nedostali.

13:52

Jaroslav Panasenko se ocitl sám před Zárubou, jeho střelu se hradeckému brankáři povedlo přikrýt.

13:16

13:01

Karel Studnický střílel od modré čáry, branku jen těsně minul.

11:16

Jaroslav Prchal – 2 min., sekání.

11:01

Kometa se dostala do několika obrovských šancí, všechny brankář Záruba pochytal.

10:12

Karel Studnický vystřelil z mezikruží, Váňovu branku ovšem minul.

09:32

Oba týmy se snaží nepustit soupeře do větší šance, což se jim zatím také dobře daří.

08:12

Do úniku se dostal Jan Kerbler, klička před brankářem se mu ale nepovedla.

07:21

Domácí kombinují v útočném pásmu, Vyhlídalovu střelu Záruba pouze vyrazil před sebe.

06:48

Další zakázané uvolnění Hradce.

06:18

Matěj Stibůrek vystřelil od modré čáry, Záruba jeho střelu dobře viděl a zasáhl lapačkou.

05:57

Hra se přelévá ze strany na stranu, nepřesné nahození končí zakázaným uvolněním hostů.

04:50

Filip Šebela střílel od moré čáry, jeho rána byla zblokovaná protihráčem.

03:48

Další zákrok brněnského golmana, střelu z levého kruhu bezpečně ukryl.

03:30

Po pěkné kombinaci se Hradečtí dostali ke střele, Váňa střelu chytil do lapačky.

03:09

02:41

02:20

Hradec vyhazuje do obranného pásma Komety.

01:54

Kometa kombinuje v útočném pásmu, ke střele se dostal Jiří Kukleta, který soupeřovu bránu netrefil.

00:41

Josef Janeček – 2 min., podrážení.

00:16

Kometa se hned po vhazování dostala do útočného pásma, k žádné střele ovšem tlak nevedl.

00:01

HC Kometa Brno: J. Váňa (V. Král) – Vyhlídal, M. Mátl, Panasenko, Bína, J. Veselý, Krämer, Polák – Štulo, Kubín, Šebela – Kerbler, Brabenec, Prchal – Š. Daněk, Stibůrek, Šulla – Kukleta.
Trenér: Jan Zachrla

Mountfield HK: Záruba (V. Petřík) – Vencl, D. Pavlík, J. Pánek, Wališ, Janeček, Forejtek (A), Studnický – T. Vítek (C), Šichan, Hornych – Klíma, Hendrych (A), Páleník – Koklar, Václavíček, Sedláček.
Trenér: Jiří Janoušek

Rozhodčí: Maršálek – Kleprlík, Otáhal.
Vzájemná utkání
Z obou proběhlých utkání vyšel lépe Hradec, z šesti možných vybojoval 5 bodů. Kometě se povedlo získat pouze jeden bod v prodloužení na soupeřově ledě.

HC Kometa Brno
Brněnský celek čeká poslední domácí zápas první části sezóny. Prosincové zápasy Brněnští odehráli s bilancí dvou výher a jedné prohry. Nejproduktivnějším hráčem je s 33 body Jan Brabenec. Nachází se na šestém, tedy prvním nepostupovém místě. Na 5. místo místo ztrácejí 5 bodů a budou tak muset utržit plný bodový zisk a doufat v neúspěch soupeřů. Nebudou to mít ale vůbec jednoduché, čekají je dva prozatím nejlepší týmy ze skupiny.

Mountfield Hradec Králové
Hradecký tým v posledních zápasech ukazuje svoji sílu, v prosinci ztratil jediný zápas – derby proti Pardubicím. V tabulce jsou na postupovém druhém místě, na první Třinec ztrácí 5 bodů a stejně jako u Komety existuje teoretická šance, že bodové manko stáhnou. Nejproduktivnějším hráčem hradeckého Mountfieldu je s 37 body Ondřej Páleník.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

1:2

Branky a nahrávky: 42. Kukleta (Brabenec, Kerbler) – 34. Studnický (Klíma), 35. Koklar (Studnický, Páleník)

HC Kometa Brno: J. Váňa (V. Král) – Vyhlídal (A), M. Mátl (C), Panasenko, Bína, J. Veselý, Krämer, Polák – Štulo (A), Kubín, Šebela – Kerbler, Brabenec, Prchal – Š. Daněk, Stibůrek, Šulla – Kukleta.

33:05 HKM 0:1 Studnický (Klíma)
34:36 HKM 0:2 Koklar (Studnický, Páleník)
39:51 HKM 2 Šichan, nedovolené bránění
41:11 KOM 1:2 Kukleta (Brabenec, Kerbler)
44:24 KOM 2 Šulla, podrážení
59:54 HKM 2 Vencl, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu