2:4

konec (0:0, 0:2, 2:2)

10.12.2023, 17:00 • Enteria arena, Pardubice • 27. kolo • Tereza Víšková

Tipsport: 1.44 5.56 5.72 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dramatický zápas je u konce a cenné tři body bere Litvínov. Hosté si ve druhé třetině vybudovali dvoubrankový náskok, který ještě v poslední dvacetiminutovce o gól navýšili. I přes snížení v poslední periodě Pardubice na Vervu nestačily a končí tak jejich vítězná šňůra. Naopak Litvínov prolomil šňůru pěti proher a raduje se tak nyní z výhry proti těžkému soupeři. (19:44:59)

59:53

Pardubice sbírají kotouč za vlastní bránou, v tomto utkání už se nic zásadního nestane.

59:24 6/6

Litvínov právě vstřelil branku!
A utkání je pravděpodobně rozhodnuto! Kotouč do prázdné brány poslal PETR KOBLASA.
Asistence: Josef Jícha
Tomek M., Kudrna A., Baránek M., Jícha J., Zeman D., Koblasa P.
Zohorna T., Sedlák L., Radil L., Košťálek J., Kousal R., Čerešňák P.

59:10

Dynamo nastupuje k vhazování ve šesti hráči v poli.

59:10

Pardubice si berou oddechový čas.

58:38

Domácí tým hraje bez brankáře, drží se nyní v útočné třetině.

58:09

Pohled domácího brankáře již směřuje ke střídačce a čeká na pokyn.

57:43

Pardubice se napodruhé dostaly do útočné třetiny, kde hru přerušuje přihrávka rukou.

57:14

V posledních třech minutách se hra vyostřuje, vhazuje se nyní po pravici Willa.

57:04

Mezi hráči právě proběhla menší výměna názorů.

55:58

Vhazování po pravici Tomka dopadlo lépe pro domácí, kteří udrželi kotouč ve třetině a několikrát gólmana v bráně ohrozili dorážkami.

55:08

Poulíček si najel před bránu Tomka, kdy kotouč poslal za klec na Musila, jenž mu puk opět vrátil, ale Poulíček na brankáře nevyzrál.

54:57

Dynamo se dostalo do přečíslení tři na dva, ale ani z toho brankáře Tomka nepřekonali.

54:32

Litvínov oslabení zvládl a nyní tlačí na domácí.

53:45

Sedlák netrefil bránu o pouhých pár centimetrů.

53:00

Čerešňák nahodil od modré, u litvínovské klece mohl dorážet Sedlák, ale kotouč obloučkem bránu přeskočil.

52:29

Pardubice mají k dispozici přesilovou hru v naprosto důležitý čas, mohly by díky ní stáhnout jednobrankové manko, které jim stále zbývá.

52:21

Právě probíhá komerční přestávka.

52:21

Denis Zeman – 2 min., krosček.

51:37

Hráči bojují i kotouč u pardubické střídačky, puk vybojoval Litvínov.

50:56

Bučkovu ránu od modré tečoval Kaut, kotouč prolétl těsně kolem pravice Tomka.

50:02

Bekhendovým blafákem teď zkoušel prostřelit Tomka Kousal, brankář měl ale útočníka přečteného.

49:40

Litvínov kombinuje a rozehrává z vlastního pásma.

48:58

O puk se opět bojuje u mantinelu, tentokrát ale v obranné třetině hostů.

48:26

Musil forčekuje u brány Tomka a Litvínov se zanedlouho osvobozuje icingem.

47:39

Litvínov vyráží kupředu, Pardubice se ale po souboji u mantinelu ujímají kotouče a otáčí hru na druhou stranu hřiště.

47:04

Domácí v méně než půlminutě snižují na pouze jednobrankový náskok a utkání se tedy značně dramatizuje.

46:32 6/6

Dynamo právě vstřelilo branku!
Pardubice po první brance jakoby ožily a vzápětí přidávají i druhou! Z vrcholku pravého kruhu nahodil kotouč na bránu Čerešňák a o dorážku do brány se postaral ADAM MUSIL.
Asistence: Peter Čerešňák, Tomáš Dvořák
Will R., Musil A., Čerešňák P., Dvořák T., Hyka T., Sedlák L.
Tomek M., Demel P., Kirk L., Baránek M., Maštalířský M., Abdul J.

46:15

46:09 6/5

A máme tu první branku domácího Dynama! V přesilové hře dostal od Ciencialy nabyto na své obvyklé střelecké místo levý kruh ROBERT ŘÍČKA a tvrdou ranou z první zakončil k levé tyčce.
Asistence: David Cienciala
Will R., Říčka R., Cienciala D., Zohorna T., Košťálek J., Kousal R.
Tomek M., Czuczman K., Kudrna A., Jícha J., Zile K.

45:29

Domácí stále tlačí, Košťálek dostal přihrávku zpoza brány ale klec poté minul.

45:16

Pardubice již usazeny v přesilovkovém postavení, hra se ale po zákroku Tomka přerušuje i kvůli posunuté brance.

44:55

Pawel Zygmunt – 2 min., podrážení.

43:56

Paulovič sebral puk Zygmuntovi, v útočné třetině ale sám nevydržel, po střídání se hraje u Willa.

43:04

Košťálek to zkusil po zadovce od spoluhráče z pravého kruhu, Tomek sice na ránu nevypadal připravený, ale zareagoval bleskurychle vyrážečkou.

42:24

Kautova rána vypadala jako gól, ale byla to jen další orazítkovaná konstrukce.

42:06

Čerešňák si najel až k Tomkovi v bráně, kotouč ale skončil jen na vrchní tyčce brankové konstrukce.

41:18

Radil udržel puk v útočné třetině, hosté jej ale vzápětí zavezli do středního pásma.

40:43 6/5

Zpoza branky přihrál Koblasa do prostoru mezikruží MATĚJI MAŠTALÍŘSKÉMU, jenž neomylně poslal kotouč za Willova záda.
Asistence: Petr Koblasa
Tomek M., Baránek M., Koblasa P., Kirk L., Maštalířský M., Abdul J.
Will R., Dvořák T., Čerešňák P., Poulíček P., Mandát J.

40:03

Litvínov má z druhé třetiny ještě k dispozici přesilovou hru a také se hned usazuje v útočné třetině.

40:01

V prostřední dvacetiminutovce se hra stočila ve prospěch Litvínova. Po gólu Tomáše Urbana se zanedlouho prosadil i Radim Šalda a hosté si tak vybudovali dvoubrankový náskok. Pardubice na to dostaly kotouč do brány hned dvakrát, ale v prvním případě to bylo skrz díru v brankové síti a podruhé pomocí vysoké hole, tudíž nebyla ani jedna branka uznána. Domácí celek nyní musí stahovat dvougólové manko a zbývá mu posledních dvacet minut.

40:00

39:53

Koblasova rána od modré skončila na zadním mantinelu.

39:10

Koblasa poslal kotouč přímo před Willa, kde mohl dorážet Kirk, od jeho hole se ale puk odrazil vysoko přes bránu.

39:05

Jan Kolář – 2 min., hákování.

38:46

Hlava si najížděl dobře, Will ale proti střele zakročil.

38:09

Martin Kaut – 2 min. + 2 min., držení hole.

Kevin Czuczman – 2 min., hrubost.

37:51

Vhazování probíhá po levici Tomka, Říčka vyslal na brankáře střelu.

36:59

Kotouč byl do brány tečován vysokou holí.

36:10

Po podivuhodné situaci u litvínovské brány odchází ze hřiště Šimon Zajíček a přichází Matej Tomek.

36:10

Kotouč se nedostal do brány povoleným způsobem, neuznává se tedy.

35:38

Domácí nyní tlačí na hosty v útočném pásmu, před branou je na dorážku připraven Zohorna.

35:33

Radilova rána byla obranou přizvednuta do ochranné sítě.

35:15

Vzápětí předvedl výborný zákrok Zajíček na druhé straně, na ránu Poulíčka zareagoval lapačkou.

34:46

Opět ihned po vhazování střílel na Willa Abdul, brankář byl z dvojice ten úspěšnější.

34:19

Ihned po vhazování zkoušel pálit Bučko, jeho ránu ale tělem zblokoval jeden z obránců hostí.

33:42

Sedlák stál dobře před Zajíčkem a dostal se k němu odražený kotouč, brankář jej ale z bezprostřední blízkosti skórovat nenechal.

32:43

Litvínovští nyní málem skórovali potřetí, Will sice na první ránu zareagoval, ale tak, že na chvíli vůbec nebyl v bráně. Naštěstí tuto situaci vyřešila domácí obrana.

32:09

Z pravého kruhu to zkusil Radil, puk jen zaduněl o beton Zajíčka v bráně.

32:07

31:28 6/6

Ihned po vhazování poslal Hlava kotouč na modrou čáru na RADIMA ŠALDU, který tvrdou ranou zápěstím propálil vše, co mu stálo v cestě.
Asistence: Nicolas Hlava, Tomáš Urban
Zajíček Š., Šalda R., Hlava N., Zeman D., Slavík M., Urban T.
Will R., Hrádek M., Musil A., Říčka R., Kolář J., Kaut M.

31:15

Nahození Maštalířského od modré zachytil domácí gólman lapačkou.

30:23

Jícha a Kudrna se dostali na závěr oslabení do přečíslení, střelu, která z jejich kombinace vzešla, vyřešil Will bezchybně.

29:13

Košťálek nabyl Kousalovi na pravém kruhu, na jeho ránu z první byl Zajíček připraven.

29:06

Dobrým zákrokem se nyní blýskl Zajíček.

28:39

Domácí jsou hladoví po vyrovnání stavu, zaujali přesilovkové postavení a drží hosty pod tlakem.

28:23

Pawel Zygmunt – 2 min., držení hole.

27:55

Litvínov po vstřelené brance fauluje, Pardubice mají nyní výhodu.

27:50 6/6

Po přihrávce od mantinelu si dobře nabruslil do prostoru mezikruží TOMÁŠ URBAN a suverénně umístil kotouč nad Willovu vyrážečku do pravého horního růžku brány.
Asistence: bez asistence
Zajíček Š., Demel P., Hlava N., Zeman D., Slavík M., Zygmunt P.
Will R., Hrádek M., Cienciala D., Sedlák L., Hyka T., Bučko M.

26:21

Hra po komerční přestávce vypadá podobně, z blízkosti pálil z přečíslení Říčka, orazítkoval ale pouze brankovou konstrukci.

26:15

26:12

Poslední minuta vypadala spíše jako přesilová hra Pardubic, Litvínov se nemohl dostat z pásma. Hostující celek skvěle podporuje Zajíček v bráně.

25:27

Švec to i nadále dobře zkouší, vybruslil si až na pravý kruh, ale k ráně se nedostal.

24:54

Na Švecovu ránu od modré zareagoval Zajíček sklapnutím betonů.

24:16

Zohorna se pokoušel dorazit kotouč za záda litvínovského brankáře z bezprostřední blízkosti, hra byla ale přerušena.

23:52

Kudrna se snažil o dorážku, hra se ale rychle stočila k Zajíčkovi.

23:05

Válek mířil dopředu, ve středním pásmu byl ale odstaven a obrán o puk Kolářem.

22:40

Ani Paulovič svou ranou brankáře hostí nepřekonal.

21:49

Cienciala pálil z mezikruží a po Zajíčkově vyražení puku ještě dorážel, neúspěšně.

21:03

Will zastavuje puk za bránou a domácí celek rozehrává, Litvínov je ale nepustí do pásma tak snadno.

20:30

Pardubice se dostaly do útočného pásma a Čeršňák poslal kotouč z mezikruží obloučkem k Zajíčkovi, za brankovou čáru se ale puk nedostal.

20:01

V první třetině jsme mohli vidět velmi aktivní a rychlý hokej. Oba dva celky měly po jedné přesilové hře, ale i přes nespočet zákeřných střel je stále stav utkání bezbrankový.
Zásahy brankářů: 10:11

20:00

19:32

Domácí se stále drží v přesilovém postavení, kotouč se po jedné ze střel otřel o boční síť.

18:20

Pardubice se ihned usazují v pásmu, Říčka nahrával z levého kruhu Zohornovi do mezikruží, kotouč po jeho ráně proletěl kolem levé tyčky.

18:03

Patrik Demel – 2 min., krosček.

17:55

Střelu Košťálka zblokovala hostující obrana.

17:11

Paulovič chtěl poslat kupředu Mandáta, pas ale nebyl přesný a kotouč tak přebrala litvínovská obrana.

16:47

Po zakázaném uvolnění domácích buly proběhly po pravici Willa a hraje se v tomtéž pásmu.

16:20

K odraženému puku se v pásmu Pardubic dostal první Maštalířský, Will zastavil kotouč ramenem.

15:25

Rozehrávku Kudrny domácí vystihli a otočili hru zpět k Zajíčkovi. Pár vteřin na to se ale Litvínov do útoku přeci jen dostal.

14:59

Po vytrvalém tlaku Pardubic se hra zastavuje, vhazovat se bude po pravici Zajíčka.

13:54

Hyka pálil z pravého kruhu, kdy Zajíček zareagovat nestihl, přičemž kotouč proletěl až na mantinel, odkud střílel ještě Sedlák, jehož ránu už brankář vyrazil.

13:34

Hlavovo nahození Will v klidu přikryl lapačkou u levé tyčky.

13:05

Říčka střílel skoro z leže, ale jeho rána na bránu nemířila.

12:35

Litvínov se po vhazování drží v útočném pásmu.

12:27

12:19

Dynamo rozehrává zpoza Willa, ale Litvínov rozehrávku zastavil a otočil zpět na Willa, tvrdě střílel Jindřich Abdul, jehož rána skončila v lapačce brankáře.

10:42

Pardubice oslabení zvládly na jedničku a nyní po jeho konci trápí Litvínov.

10:01

Koblasa poslal dobrou přihrávku před bránu Pardubic, k dorážce se žádný spoluhráč nedostal.

09:28

Litvínov kombinuje v přesilovkovém postavení.

08:49

Dynamo prozatím nepouští hosty do větších šancí, už dvakrát se zvládlo osvobodit.

08:32

Adam Musil – 2 min., podrážení.

07:53

Kudrna se i přes zákrok Čerešňáka dostal ke střele bekhendem, byl ale příliš z úhlu a kotouč bránu minul.

07:40

Buly po Zajíčkově levici se opakovalo a dopadlo lépe pro domácí celek, kdy se k ráně dostal ihned Říčka. Kotouč ránu minul a hosté se poté osvobodili zakázaným uvolněním.

06:49

Zohorna a Slavík bojovali o puk u mantinelu, vybojoval ho nakonec domácí hráč a po přihrávce na jednoho ze spoluhráčů a následně ráně úspěšně zasáhl Zajíček.

06:12

Vhazuje se po Willově levici, kotouče se ujaly Pardubice a první střelu Poulíčka přesměroval Zile.

06:08

05:27

Litvínov se nyní dostává do útočné třetiny, ale na ránu na Willa nedošlo.

05:09

Kolář nahodil kotouč od modré směrem k Zajíčkovi, kde mohl ještě dorážet Adam Musil, brankář si puk ale pohlídal a dorážku nedovolil.

04:24

Po chvilkovém tlaku Pardubic se hra stočila na druhou stranu a k ráně se dostal Zeman, kotouč skončil ve Willově lapačce.

03:46

Hosté se osvobozují a Pardubice hned na to rozehrávají zpoza vlastní brány.

03:08

Sedlák vytečoval kotouč do útočného pásma, kde se nyní Pardubice drží.

02:55

Po souboji u mantinelu se obránce Pardubic snažil udržel kotouč v pásmu, ale ofsajd se nakonec pískal i přes jeho snahu.

02:11

Cienciala chtěl poslat dopředu Poulíčka, přihrávku ale přerušila obrana Litvínova.

01:20

Pardubice vyváží puk z pásma, brzy na to jej ale opět získal Baláž a poslal ho zpět do obranné třetiny domácích.

00:43

Will nyní čelil dvěma po sobě jdoucím ranám, obě úspěšně odrazil zákrokem betony.

00:24

Po úvodním vhazování se ke kotouči dostává domácí celek, ale z nahození do útočné třetiny byl jen icing.

00:01

HC Dynamo Pardubice: Will (Klouček) – T. Dvořák, Čerešňák, Kolář, Košťálek, Bučko, Hrádek, Švec – Cienciala, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Říčka, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček (A), Paulovič.

HC VERVA Litvínov: Zajíček (M. Tomek) – Baránek, Demel (A), Czuczman, Zeman, Zile, Baláž, Šalda – Kudrna (C), Jícha, Koblasa – Maštalířský, Kirk, Abdul – Urban, Slavík, Hlava (A) – Válek, Zygmunt, Havelka.

Trefí se dnes?

Vítám Vás u 27. kola Tipsport extraligy, kdy se v neděli 10. prosince představí všechny celky a my se u tohoto on-line přenosu zaměříme na utkání pardubického Dynama s Litvínovem. Pardubice se stále s jednašedesáti body drží na první příčce tabulky, zatímco Litvínov seskočil z první čtyřky na páté místo. Sdílí ale shodně třiačtyřicet bodů s Hradcem Králové, který právě převzal po Chemicích čtvrtou příčku.

HC Dynamo Pardubice
Domácí celek byl v posledních pěti utkáních extraligy stoprocentní. Naposledy si poradil na ledě Třince s úřadujícím mistrem 5:1 a poté po těžkém souboji s Českými Budějovicemi bral dva body po výhře v prodloužení (4:3pp). Jediné zaváhání přišlo ve středu 6. prosince, kdy Pardubice nestačily v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů na finský klub Lukko (4:6) a budou muset 12. prosince dohánět dvoubrankové manko. V tabulce produktivity extraligy vystřídal Lukáše Radila Robert Kousal, spoluhráče předčil díky asistencím a nyní se s bilancí 6+21 nachází na druhém místě. Lukáš Radil je se třinácti vstřelenými brankami a dvanácti asistencemi hned za Kousalem na třetí příčce.

HC VERVA Litvínov
Litvínov je na rozdíl od Pardubic v úplně opačné situaci. Posledních pět zápasů zítřejším hostům nevyšlo podle představ a vytěžili z nich pouze jeden bod, a to z pátečního utkání s Olomoucí. Na domácím ledě na Moru Litvínov nestačil a padl v prodloužení 1:2. Tomuto utkání přecházel zápas s vítkovickou Riderou, kde Chemici prohráli dokonce 2:6. Díky povedenému vstupu do sezóny se ale celek stále drží na pátém místě tabulky. Nejproduktivnějšími hráči party kolem Karla Mlejnka jsou bratři David a Ondřej Kaše. První jmenovaný i přes delší bodovou odmlku drží šestou příčku kanadského bodování s osmi góly a patnácti asistencemi.

Podaří se Litvínovu přetrhnout šňůru proher, či Pardubice v té své vítězné budou pokračovat?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

2:4

Branky a nahrávky: 47. Říčka (Cienciala), 47. A. Musil (Čerešňák, T. Dvořák) – 28. Urban, 32. Šalda (Hlava, Urban), 41. Maštalířský (Koblasa), 60. Koblasa (Jícha)

Trenér: Václav Varaďa

HC VERVA Litvínov: Zajíček (37. M. Tomek) – Baránek, Demel (A), Czuczman, Zeman, Zile, Baláž, Šalda – Kudrna (C), Jícha, Koblasa – Maštalířský, Kirk, Abdul – Urban, Slavík, Hlava (A) – Válek, Zygmunt, Havelka.
Trenér: Karel Mlejnek

08:32 PCE 2 A. Musil, podrážení
18:03 LIT 2 Demel, krosček
27:50 LIT 0:1 Urban
28:23 LIT 2 Zygmunt, držení hole
31:28 LIT 0:2 Šalda (Hlava, Urban)