3:1

konec (0:1, 0:0, 3:0)

06.12.2023, 19:00 • Zimní stadion Kuřim • 11. kolo • Filip Lefenda

Tipsport: 1.55 5.07 3.73 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Kavalíři potvrdli roli papírových favoritů a po obratu v závěrečné třetině porazili Ostravu 3:1. Nejhorší tým soutěže dlouho držel skvěle chytající Matyáš Daňa. Poprvé lovil puk ze své sítě až ve 49. minutě, kdy vyrovnával v přesilové hře Kolder. Otočku poté dokonal o čtyři minuty později Charvát a vteřinu před koncem pečetil výhru trefou do opuštěné branky Plitko. Brněnští studenti ukončili sérii čtyř porážek v řadě a polepšili si v tabulce na páté místo. Hosté dlouho drželi naději na bodový zisk, nakonec ale museli skousnout osmý nezdar za sebou. (21:28:34)

59:59

59:59 Daniel PLITKO - 3:1

59:59

Cavaliers právě vstřelili branku!
DANIEL PLITKO pojišťuje výhru VUT dalekonosnou ranou do odkryté klece. Bez asistence.

59:40

Vojtěch Pernický po buly vyhodil kotouč z pásma. Získal pro svůj tým hodně důležité vteřiny.

59:31

Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno:
Jan Malý – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

59:31

Nejprve v jednom rohu, poté ve druhém. Bojovalo se o kotouč v obranném pásmu Brna. Bylo pískáno, Ostrava si zahraje přesilovku.

58:58

Ostravští se snaží napadat domácí rozehrávku. Matyáš Daňa míří na střídačku. Hosté to skutečně zkusí v šesti.

58:32

Současné vyloučení:
Peter Pejkovič – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel:
Přemysl Pohl – 2 min., krosček.

58:17

Tým BO Ostrava Vítkovice Steel si vybírá oddechový čas. Matyáš Daňa určitě ještě zůstane mezi svými tyčemi, neboť bude následovat vhazování po jeho levici.

58:17

Kolder se zleva procpal mezi kruhy. Jeho skákavý bekhend tečoval před Daňou Plitko. Gól z toho nebyl.

58:00

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Zatím to vypadá, že i celého zápasu.

57:56

Velkou chybu Slováčka napravil Vojtěch Pernický, jenž se vlastním tělem vrhl před branku a zastavil akci Ostravy.

57:02

Čas rychle kvapí. Hostující trenér Jan Dětský již může spřádat plány na případnou závěrečnou hru bez brankáře.

56:30

Dnešní utkání sleduje 114 diváků.

55:51

Ostrava nebyla daleko od vyrovnání. Pohlova tečovaná rána od modré čáry málem skončila za zády Adama Běhala. Ten si ale připsal se štěstím další úspěšný zákrok.

55:22

Kolder hledal zleva křižnou přihrávkou na vzdálenější tyč Slováčka. Ten na kotouč nedosáhl.

54:40

Sudí Jakub Karpíšek schytal nahození do boku. Bolest nyní vydýchává v předklonu. Další nepříjemný moment.

54:35

Na ledě klečí po střetu s dvoumetrovým Pernickým Matej Paško, autor zatím jediné branky hostujícího celku. Bude v pořádku.

52:47

52:47 Kryštof CHARVÁT - 2:1

52:47

Brněnští dokonávají obrat! Pernický si sjel od modré čáry do levého kruhu. Jeho přízemní střelu zápěstím vyrazil Daňa před sebe a KRYŠTOF CHARVÁT pohotově doklepával do odkryté pravé části branky. Asistence: Vojtěch Pernický a Ondřej Šišma.

52:36

Kolder si šikovně obhodil protihráče a z vrcholku pravého kruhu střílel do boční sítě hostující klece. Zapletal následně vyhodil na zakázané uvolnění.

51:59

Vhazovalo se po pravé ruce Dani. Ostravanům se podařilo rychle dostat puk z pásma.

50:20

Do konce třetí třetiny schází necelých deset minut. Bude zimní stadion v Kuřimi svědkem prodloužení, nebo se jednomu z týmů podaří rozhodnout v základní hrací době? Více ze hry má určitě Brno.

49:39

Došlo na fauly i vzájemnou potyčku. Všechny tresty se pokrátí, a tak se bude pokračovat v pěti aktérech na obou stranách.

49:39

Martin Jaroš – 5 min. + OK, bitka,
Jan Malý – 2 min., sekání + 2 min., hrubost.

Daniel Zajíc – 5 min. + OK, bitka,
Emil Adamczyk – 2 min. + 2 min., úder hlavou.

48:52

48:52 Benjamin KOLDER - 1:1

48:52

Domácí využívají přesilovku a zaslouženě vyrovnají! Po krátké zpětné přihrávce Pernického z pravého kruhu si sjel Miroslav Slováček s kotoučem na střed a zápěstím vystřelil. Jeho pokus tečoval před brankou k pravé tyči BENJAMIN KOLDER. Daňa měl zakrytý výhled a poprvé kapituloval. Asistence: Miroslav Slováček a Vojtěch Pernický.

48:35

Daniel Plitko obdržel přihrávku na pravou stranu. Z kruhu pro vhazování střílel křižmo jen do plexiskla.

48:00

Jan Bernát – 2 min., vysoká hůl.

48:00

Plitko oslovil zprava přihrávkou na zadní tyč Benjamina Koldera. Druhý jmenovaný ve velké šanci netrefil kotouč ideálně. Byl ale faulován Bernátem. Přesilovka pro VUT.

46:48

Martin Jaroš střílel zhruba od modré čáry jen do před brankou stojícího Plánky. Ostravští drží s vypětím všech sil vedení.

46:00

Orsech si sjel mezi kruhy. Po přihrávce z pravé strany mířil v obrovské šanci jen do Daňovy vyrážečky! Další promarněná možnost na vyrovnání!

45:00

Pumelice z hole Viliama Béreše prosvištěla vedle tyče a rozezvučela zadní mantinel.

43:59

Tým VUT Cavaliers Brno pokračuje v plném počtu hráčů. Stále platí hubené vedení Ostravy.

43:10

Adamczyk z pravého kruhu špatně přihrál. Brno vyrazilo do protiútoku. Rozjetý Pernický pálil z levé strany. Daňa opět vyrážel.

42:31

Ostravští kombinovali v útočném pásmu. Střela Paška z levého kruhu byla sražena do ochranné sítě.

41:59

Ondřej Šišma – 2 min., podrážení.

41:00

Daňa neudržel v moci střelu Pöschla z pravé strany. Následovala skrumáž. Puk dopraven za brankovou čáru zmíněným hráčem nebyl.

40:42

Brno zbytek oslabení zvládlo. Aktuálně už je v plném počtu a může po čase znovu pomýšlet na útočení.

40:01

Další třetina začne přibližně v 20:37.
Brno bylo ve druhé třetině jasně lepším mužstvem, kouzlo skvěle chytajícího Matyáše Dani ale neodčarovalo. Domácí se museli bránit až v samém závěru dějství, kdy hráli Ostravští chvíli v pěti proti třem. Do závěrečné třetiny si hosté přenesli ještě 48 vteřin trvající výhodu jednoho hráče v poli.

40:00

39:48

Nebezpečná akce Ostravy. Běhal přišel o hokejku, branka z toho naštěstí pro Brno nebyla. Následovalo vyhození. Už se nic nestane.

39:00

Začíná poslední minuta druhé třetiny.

38:58

Nyní už jsou hokejisté v červených dresech ve čtyřech. Antonín Běhal opustil trestnou lavici.

38:50

Kavalírům se ihned po buly podařilo vyhodit kotouč až k protější brance.

38:42

Brno se bude 16 vteřin bránit ve třech! Těžké chvilky pro domácí celek, který byl po většinu druhé části zápasu jasně lepším týmem.

38:42

Richard Orsech – 2 min., krosček.

38:35

Daniel Zajíc pálil z pravé strany do pravého betonu Adama Běhala.

38:07

Brněnští napadají v pásmu soupeře. Jsou z toho cenné vteřiny daleko od vlastní branky.

37:15

Viliam Béreš si sjel s pukem mezi kruhy. Jeho bekhend skončil na hrudníku Adama Běhala.

36:58

Antonín Běhal – 2 min., faul kolenem.

36:06

Matyáš Daňa chyboval při rozehrávce zpoza branky. Benjamin Kolder poslal touš před odkrytý prostor, tam ale nikdo ze spoluhráčů nebyl.

35:46

Zakázané uvolnění hostů. Další vhazování v ostravském obranném pásmu. Kavalíři jsou jasně lepším týmem, ale stále nedali gól.

35:00

Pernický si krásně vyměnil puk s Plitkem. Ten přihrával do jízdy, prvně jmenovaný už byl ale příliš blízko Daňovi.

34:06

Brněnský tlak graduje. Slováček přihrával z pravého rohu na modrou, odkud vypálil Antonín Běhal. Ten střílel na bližší tyč. Po bloku se Daňa vrhl po kotouči a ukryl ho pod rukavici.

32:32

Ve velké šanci byl Jan Malý! Zpoza branky obdržel přihrávku Orsecha, z bezprostřední blízkosti ale mířil jen někam do Daňova hrudníku!

31:48

Pernický předvedl holubičku ve snaze protečovat nahození. Nedosáhl na něj, Brnu je pískáno zakázané uvolnění.

30:52

Pöschl se od zadního mantinelu obtočil ke střele z ostrého úhlu. Matyáš Daňa prostor u tyče pokryl.

30:13

Nepřehledná situace před zařízením Ostravy. Nahození se od brusle Zapletala odrazilo zhruba dvacet čísel vedle branky.

29:06

Kavalíři soupeře čím dál více uzamykají v pásmu. Absolventi Vysoké školy báňské spoléhají v těchto chvílích na brejky.

28:29

Ďuriš se prodral ke střele z vrcholku levého kruhu. Jeho rána byla tečována, resp. zpomalena. A tak skončila jen u betonů Dani.

26:59

Další pokus o protiútok. Bernát si na levé straně obhodil Pejkoviče. Puk mu ujel za branku. Aktivně forčekoval ještě Dvořák. Domácí následně vyhodili z pásma.

25:48

Béreš s Byčkovem se vydali do zajímavého protiútoku. Domácí obrana nakonec dobře zasáhla, Adam Běhal zasahovat nemusel.

24:43

A zase Matyáš Daňa! Do lapačky si stáhl střelu od mantinelu. Chvíli poté pálil z pravé strany Plitko. Hostující brankář skvěle vyrazil.

24:05

Po zakázaném uvolnění Ostravanů se aktéři zápasu vrací zpátky před branku Dani. Ten se teď musí mít neustále na pozoru.

23:36

Sudí znovu loví touš z Daňovy rukavice. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce. Brněnští opět stupňují tempo.

23:18

Z levého kruhu pro vhazování střílel na bližší tyč Peter Pejkovič. Matyáš Daňa byl znovu na svém místě. Kotouč je v jeho lapačce.

22:00

Kavalíři jsou v plném počtu. Nechybělo mnoho a prohrávali o dva zásahy. Takto můžou útočit na vyrovnání.

21:40

Dvě šance Adamczyka! Poprvé mířil nad branku, podruhé minul zcela odkrytý prostor. Rána mu vůbec nesedla.

20:50

Paško obdržel puk mezi kruhy. Zápěstím otestoval pozornost Adama Běhala. Ten vyrazil.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:48.
Úvodní dvacetiminutovka nabídla jedinou branku. Obstaral ji v 7. minutě v přesilové hře přesnou trefou nad Běhalovu vyrážečku Paško. Brno mělo mírně více se hry, zatím ale na Daňu recept nenašlo. V závěru třetiny navíc Orsech podrazil Byčkova, a tak vstoupí hosté do druhé části zápasu další hrou v početní výhodě.

20:00

20:00

Richard Orsech – 2 min., podrážení.

19:48

Akci tři na tři zakončoval střelou z mezikruží Jan Malý. Matej Paško jeho pokus tečoval mimo branku.

19:17

Tentokrát už musel Matyáš Daňa i zasahovat. Pokus od levého mantinelu pohodlně ukryl do výstroje.

19:00

Ohlášena poslední minuta první třetiny. Kavalíři jsou stále na dostřel Daňovy svatyně.

18:25

Miroslav Slováček na sebe navázal hned několik protihráčů. Do zakončení se nedostal, a tak zvolil nahrávku o mantinel. Brněnští jsou usazeni v útočném pásmu.

17:10

Viskot utnul na poslední chvíli hostující pokus o rychlý brejk. Teď se hraje nahoru dolů. Uvidíme, zda se ještě před pauzou pohne skóre.

16:25

Z levé strany pálil Matej Paško. Běhal měl ztížený výhled, přesto zvládl kotouč vyrazit.

15:54

Ostrava hraje v plném počtu. Brno v početní výhodě příliš nebezpečné nebylo.

15:15

Charvát nahazoval z levé strany před branku, kam se tlačil k teči Malý. Puk skončil ve vzdálenějším rohu kluziště.

14:27

Viliam Béreš se po bloku dostal ve vlastním oslabení do rychlé protiakce jeden na jednoho. Jeho pokus o brejk vykryl parádním zákrokem Adam Běhal!

13:54

Zapletal sundal kolenem Cekra. Kavalíři mají jedinečnou možnost srovnat stav. Zahrají si svou první přesilovku.

13:54

Filip Zapletal – 2 min., faul kolenem.

13:40

Ostravští se ubránili další ofenzivní akci Brna opět jen za cenu zakázaného uvolnění.

13:10

Z druhé vlny se do puku opřel Martin Ďuriš. Mířil jen do chumlu hráčů před sebou. Tlak Brna roste.

12:23

A další buly před Daňou. Kavalíři vedou na střely 7:6, žádnou ale za záda hostujícího gólmana ještě nedostali, a tak tahají v součtu za kratší konec.

11:25

Peter Pejkovič obdržel zprava kotouč do prostoru mezi kruhy. Mířil jen nějak do Daňova břicha. Následuje další vhazování.

10:59

Filip Byčkov se na levém křídle chopil kotouče a bleskově vypálil. Jeho pokus byl nepřesný.

10:36

Matyáš Daňa naprosto s přehledem ukryl pod lapačku slabou střelu od bočního mantinelu.

08:15

Viliam Béreš byl v útočném pásmu o něco dříve než jeho spoluhráči. Je pískán ofsajd.

06:20

06:20 Matej PAŠKO - 0:1

06:20

Tým BO Ostrava právě vstřelil branku!
Hosté velmi rychle využívají přesilovku. Po vyhraném buly obdržel zpětnou Bernátovu přihrávku k modré čáře MATEJ PAŠKO a přesnou ranou zápěstím nad Běhalovu vyrážečku otevřel skóre. Asistence: Jan Bernát.

06:12

05:57

Velká skrumáž před brankou Ostravy. Daniel Plitko obdržel pas z rohu kluziště. Daňovi nasadil kličku, za jeho beton kotouč neprocedil. Rozhodčí poté museli krotit menší vášně.

05:19

Tým VUT Cavaliers Brno hraje v plném počtu. Ostravská kombinace v útočném pásmu žádné nebezpečí nepřinesla.

04:13

Od modré čáry střílel Filip Zapletal. Před brankou jeho pokus tečoval mimo Emil Adamczyk. Adam Běhal zasahovat nemusel.

03:42

Kolder najel na modré čáře kolenem do Pohla. Ostrava má k dispozici první přesilovku, puk ale zatím drží domácí favorité.

03:19

Benjamin Kolder – 2 min., faul kolenem.

02:03

Emil Adamczyk na levé straně naznačil střelu. Poté si vyjel do lepší pozice, přesto zakončoval do bloku.

01:27

Viliam Béreš obdržel dlouhý pas na útočnou modrou čáru. Stahovačkou se chtěl zbavit dvojice protihráčů. Jeho sražená rána nenadělala Běhalovi problémy.

01:00

Hosté vyhodili kotouč na zakázané uvolnění. Domácí po vyhraném vhazování poprvé zaměstnali Daňu. Následovalo další buly, Brno zůstává v útočné třetině.

00:12

Brněnští hokejisté nastoupili do utkání v červených dresech, hosté z Ostravy hrají v černých.

00:01

VUT Cavaliers Brno: Ad. Běhal – Man, Cekr (A), Viskot, Orsech, Pejkovič, An. Běhal, Buchal, Pernický (C) – Balát, Pöschl, Kolder, Malíř, Jaroš, Ďuriš, Novák, Charvát, Šišma, Plitko, Malý, Slováček
Trenér: Štěpán Koukal

BO Ostrava Vítkovice Steel: Daňa – Paško, Adamczyk, Zajíc, Spurný, Zapletal – Hepnar, Byčkov (A), Bernát (C), Makovec, Plánka, Mikula, Pohl, Béreš, Dvořák
Trenér: Jan Dětský

Rozhodčí: Karpíšek – Vašíček, Husák.
Obě vzájemná utkání v rámci letošní sezony vyhráli brněnští hokejisté, a sice poměrem 4:2 (doma) a 6:3 (venku). Budou se radovat i potřetí? Odpověď přinese náš textový přenos.
Ostrava je na tom ještě hůře. V tabulce se nachází na poslední deváté pozici, a to se ziskem pouhých čtyř bodů. Na výhru čeká dlouhých sedm kol. Naposledy prohrála doma 2:6 s Plzní. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 9 kanadskými body David Gřesík (1+8).
Brno je s 12 získanými body na šestém místě tabulky. Aktuálně se ale týmu z moravské metropole nedaří, táhne sérii čtyř porážek v řadě. Naposledy prohrálo Brno 2:8 na ledě předposledních Pardubic. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je se 7 kanadskými body za 4 branky a 3 asistence Matyáš Polej.
Hezký středeční večer. V rámci 11. kola Univerzitní ligy ledního hokeje se spolu utkají týmy VUT Cavaliers Brno a BO Ostrava Vítkovice Steel. Roli papírových favoritů budou plnit hráči domácího celku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

3:1

Branky a nahrávky: 49. Kolder (Slováček, Pernický), 53. Charvát (Pernický, Šišma), 60. Plitko – 7. Paško (Bernát)

Rozhodčí: Karpíšek – Vašíček, Husák