Extraliga dorostu

HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav

4:3

konec (0:1, 3:0, 1:2)

30.11.2023, 18:00 • Sportovní hala Fortuna, Praha - Holešovice • 22 • Skupina A • Lucie Citterbartová

Závěrečná třetina byla že všech nejdramatičtější. V půlce třetiny se podařilo hostům dorovnal vedení. V poslední minutě se Mladoboleslavští rozhodli pro hru bez brankáře, využít přečíslení se jim ale nepodařilo. Po nasazení Skleničky zpět do hry se ho podařilo prostřelit Václavu Nestrašilovi, který završil hattrick a rozhodl tak o výhře Sparty. (20:26:00)

59:34

Oddechový čas pro tým BK Mladá Boleslav.

59:13

59:13 Václav NESTRAŠIL - 4:3

59:13 6/6

Sparta právě vstřelila branku!
Do samostatného úniku se dostal Filip Novák, ale proměnit šanci se mu nepodařilo. V tu chvíli se však na dorážku dostal VÁCLAV NESTRAŠIL a posílá Spartu do vedení. Asistence: Filip Novák.
Nestrašil V., Novák F., Burda A. II, Prichodko S., Hoznourek D., Tvrzník T.
Hájek K., Šilhavý R., Vasiak S., Matějka F., Maxin I., Sklenička M.

58:02

Sparťané teď měli dvě obrovské šance! Bohužel puk do poloodkryté branky ani nadvakrát nedostali.

57:00

Ani jednomu z týmu se nedaří usadit se v útočném pásmu.

51:23

Hoznourek střílel od modré, branku však ale těsně minul.

49:57

49:57 Vojtěch HORA - 3:3

49:57 6/5

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Hosté bleskově využívají přesilovky a srovnávají. Z mezikruží se trefil VOJTĚCH HORA pod horní tyčku Tvrzníkovy branky. Asistence: Sviatoslav Vasiak a Imrich Maxin.
Hora V., Vasiak S., Maxin I., Kristek J., Doležel M., Sklenička M.
Hrubý D., Barták K., Novotný D., Burda A. II, Tvrzník T.

47:23 6/6

ADAM KURKA střílí svůj dnešní druhý gól a snižuje tak vedení soupeře. Po přihrávce Kristka se mu podařilo z levého kruhu trefit k levé tyčce. Asistence: Jakub Kristek a Karel Macháček.
Kurka A., Kristek J., Macháček K., Václavík Š., Hájek K., Sklenička M.
Adamec B., Volodin I., Hlinka T., Barták K., Burda A. II, Tvrzník T.

46:19

Sklenička si připisuje další zákrok.

45:23

Hra se odehrává bez větších šancí obou týmů.

44:56

Další icing domácích.

44:01

Po několika pokusech už chytá Tvrzník puk pod rukavice.

43:28

Prichodkova střela ze slotu konči v Skleničkově rukavici.

42:58

Zakázané uvolnění Sparty.

42:44

Po delší chvíli hry ve středním pásmu se do akce dostali hosté, Tvrzník ale pohotově využil lapačky.

40:27

Po vhazování se do pásma první dostávají sparťané, šance z toho ale nevzešla.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:29.
Ačkoliv byli síly i v této třetině vyrovnané, všechny tři vstřelené branky byly sparťanské. První branku vstřelil Filip Novák a na něj pak navázal dvěma brankami Václav Nestrašil, společně tak skóre zápasu obrátili na jejich stranu. Do další třetiny tedy půjdeme s dvoubrankovým vedením domácích.

40:00

39:45

39:45 Václav NESTRAŠIL - 3:1

39:45 6/6

Do úniku dva na jednoho se dostali Novotný s VÁCLAVEM NESTRAŠILEM, kterému přihrávka od prvního jmenovaného sedla a trefil se k pravé šibenici. Asistence: Daniel Novotný a Filip Novák.
Nestrašil V., Novotný D., Novák F., Cichoň R., Novák Já., Tvrzník T.
Kovář D., Šilhavý R., Kurka A., Kristek J., Václavík Š., Sklenička M.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:22

Po akci domácích dochází k ofsajdu hostů.

37:34

Maximova střela z pravého kruhu vyražena vysoko do ochranné sítě.

37:11

Adamcova střela od modré byla zblokována.

36:09

Po dalším zákroku domácího brankáře se vhazuje po jeho pravici.

34:55

Střelu jednoho z hostů zblokoval Burda.

33:52

Novotného střela od modré do branky nedojela a hra se tak dostává zpět do útočného pásma Bruslařů.

33:13

Ofsajd Mladé Boleslavi.

32:13

Kurka dostal z vhazování puk hned na pravém kruhu, z pokleku však trefil pouze Tvrzníkovy betony a puk se odrazil mimo branku.

32:05

Tvrzník vyráží další střelu do ochranné sítě.

31:04

Hájkova střela od modré jen těsně projela kolem Tvrzníkovy branky a hráči teď svádí boj o puk v rohu kluziště.

29:13

29:13 Václav NESTRAŠIL - 2:1

29:13 6/6

Střela VÁCLAVA NESTRAŠILA od modré se po ledu doklouzala do poodkryté branky hostů a posílá tak Spartu do vedení. Asistence: Filip Novák a Sava Prichodko.
Nestrašil V., Novák F., Prichodko S., Cichoň R., Novák Já., Tvrzník T.
Macháček K., Piskač M., Kurka A., Kristek J., Václavík Š., Sklenička M.

28:48

Mladoboleslavští si drží domácí zamknuté v pásmu. Po několika střelách je hra zastavena díky chycení puku do lapačky.

27:10

Sledujeme hluchou pasáž utkání, nyní svádí týmy boj o puk u mantinelu v obranném pásmu Sparty.

26:28

Střelu Filipa Nováka z pravého kruhu nakonec odráží betony Sklenička ven.

25:44

Nahození od modré vyráží Tvrzník vyrážečkou pryč.

24:30

Do samostatného úniku se dostal David Hrubý, zakončit se mu ale díky zákroku ležícího Skleničky nepodařilo.

23:05

Filip Novák se pokusil o bekhendovou kličku, Sklenička ale jeho záměr prokoukl a puk vyrazil.

22:45

Ždanov poslal z ostrého úhlu puk na Tvrzníka, ten však použil svou hokejku pro zákrok.

22:06

Tadeáš Trachta – 2 min., hákování.

20:31

20:31 Filip NOVÁK - 1:1

20:31 6/6

FILIP NOVÁK si získal puk ve středním pásmu a sám vyrazil na Skleničku. Z mezikruží se mu pak podařilo prostřelit brankáře nad jeho levé rameno a srovnal tak skóre zápasu. Asistence: Václav Nestrašil a Sava Prichodko.
Novák F., Nestrašil V., Prichodko S., Cichoň R., Novotný D., Tvrzník T.
Kovář D., Doležel M., Kurka A., Kristek J., Václavík Š., Sklenička M.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:45.
Úvodní třetina utkání byla radostnější pro hosty, když se v 17. minutě do Tvrzníkovy branky trefil Adam Kurka a poslal svůj tým do jednobrankového vedení. Oběma týmům se nabídla přesilová hra, žádnou z nich však nevyužili.

20:00

19:13

Také sparťané se ubránili v oslabení a neinkasovali další branku.

19:13

18:51

Kurkova střela z pravého kruhu trefila Tvrzníkovy betony.

18:09

Ofsajd hostů.

17:48

Hosté si v přesilovce drží pásmo, pokusy však branku minuly.

17:11

David Hrubý – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

16:48

16:48 Adam KURKA - 0:1

16:48 6/6

Do prostoru mezi kruhy dostal přihrávku od Kristka ADAM KURKA, kterému se přesnou střelou podařilo trefit těsně pod horní tyčku Tvrzníkovy branky a otevírá tak skóre zápasu. Asistence: Jakub Kristek a Štěpán Václavík.
Sklenička M., Kurka A., Kristek J., Václavík Š., Hájek K., Doležel M.
Tvrzník T., Nestrašil V., Novák F., Cichoň R., Prichodko S., Bolocan T.

16:25

Piskačova střela od modré trefila jen Tvrzníkovu hruď.

15:42

Střelu od modré vyslal na Skleničku Jáchyma Novák, našla si ale pouze jen brankařovy betony.

14:11

Kristek nahodil puk z levého kruhu na Tvrzníka a ten si puk chytá do rukavice.

13:49

Zakázané uvolnění Bruslařů.

13:37

Ofsajd domácích hokejistů.

12:52

Nepřesné přihrávky na modré využil Pejša, jeho prudkou střelu si také domácí brankář schoval do rukavice.

12:00

Střelu Davida Kováře z okraje pravého kruhu si schoval Tvrzník do lapačky.

11:38

Sparťané se po delší chvíli dostávají do pásma, hosté je ale hned vyhání ven.

11:06

Vasiakova střela od modré si našla jen Tvrzníkovy betony.

09:00

Kurka vyslal puk na Tvrzníka z mezikruží, gólman domácích puk vyráží betony a hra tak může pokračovat.

07:43

Bruslaři ubránili svou branku bez větších problémů.

05:37

Filip Matějka – 2 min., podrážení.

04:40

Malínek z ostrého úhlu minul.

04:20

Trachta vystřelil od modré na brankáře, jeho puk se od gólmana jen odrazil. Na několik dorážek se dostal Hlinka, puk ale brankovou čáru nepřešel.

03:56

03:30

Zakázané uvolnění hostů.

03:29

Adamec se pokusil o dorážku, Sklenička byl ale připravený a ránu vyrazil do rohu kluziště.

02:53

Hra se momentálně odehrává ve středním pásmu.

01:38

Z pravého kruhu se dostal na střelu i Hrubý, branku však kolem její tyčky těsně minul.

00:59

Novotný se po rozehrávce dostal ke střele na prostoru pravého kruhu, jeho střelu ale Sklenička schovává do lapačky. Po jeho zákroku je ale branka mimo své místo a hra tak byla pozastavena.

00:01

Vzájemná utkání
Minulé vzájemné utkání sezóny sehráli dorostenci ze Středních Čech na ledě Mladé Boleslavi a domácí tým dostal body za vysokou výhru 7:1.
BK Mladá Boleslav
Bruslaři si vedou o něco lépe, pod vedením Martina Škalouda jsou momentálně na čtvrtém místě skupiny. Minulé utkání hráli dorostenci také na domácím ledě, ale jako jejich dnešní soupeř také body nedostali, protože prohráli s hostující Plzní 2:5. Nejvíce kanadských bodů má útočník Matěj Beran, který má body za šest gólů a 22 asistencí.
HC Sparta Praha
Pražané si drží momentálně osmé místo tabulky skupiny A. V uplynulém týdnu odehráli přes tři utkání a v jednom z nich zaznamenali vysokou výhru 12:1 proti hokejistům Tábora. Minulé utkání bylo další pražské derby se Slavií, které odehráli sparťané doma, body si však odnesli hosté za výsledek 7:2. Nejproduktivnějším hráčem je nyní Václav Nestrašil (15+14).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

4:3

Branky a nahrávky: 21. F. Novák (Nestrašil, Prichodko), 30. Nestrašil (F. Novák, Prichodko), 40. Nestrašil (D. Novotný, F. Novák), 60. Nestrašil (F. Novák, A. Burda II) – 17. Kurka (Kristek, Václavík), 48. Kurka (Kristek, K. Macháček), 50. Hora (Vasiak, I. Maxin)

HC Sparta Praha: Tvrzník (Völfl) – Hoznourek, A. Burda II, Barták, Já. Novák, Cichoň (C), Kincl, T. Bolocan – F. Novák, Hlinka, Volodin – Prichodko, D. Novotný, Nestrašil (A) – B. Adamec, Hrubý, M. Bolocan – Trachta.
Trenér: Richard Žemlička

BK Mladá Boleslav: Sklenička (F. Kovář) – D. Kovář (A), Doležel, K. Macháček, K. Hájek, Hora, R. Šilhavý, Piskač – Kurka, Kristek (C), Václavík – Vasiak, F. Matějka, I. Maxin – O. Hrouda, Ždanov, Pejša.
Trenér: Martin Škaloud

Rozhodčí: Hrdlička – Karda, Teršíp