konec (0:1, 1:0, 3:0)

25.11.2023, 17:00 • Krystal aréna, Krnov • 18. kolo • Tomáš Chalupa

Tipsport: 2.3 4.44 2.22 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Hezký zbytek sobotního večera přeje Tomáš Chalupa. (19:30:41)
Je hotovo! Hodonín šel sice v Krnově do vedení, domů se ale Baník vrací bez bodů. Branka Karafiáta byla totiž ze strany hostů vše, poté už se prosazovali pouze domácí. Na 1:1 vyrovnal v čase 23:16 Radim Štěpánek, ve třetí třetině pak Slezan duel otočil zásahy Hendrycha a Vojtoviče. Výhru pak pečetil trefou do prázdné klece Radim Štěpánek.

59:40

Utkání už se pouze dohrává, nic podstatného se již nestane...

59:00

Dominik Piták navíc nyní rozehrává pouze na zakázané uvolnění.

58:01

58:01 Radim ŠTĚPÁNEK - 4:1

58:01

Opava právě vstřelila branku!
Je hotovo! Přes celé kluziště trefuje opuštěnou klec RADIM ŠTĚPÁNEK a Opava si dnes do druholigové tabulky připíše tři body. Asistence: Tomáš Káňa a Kryštof Stuchlík.

57:53

Další zakázané uvolnění Opavy, Hodonín se ale nedokáže dostat do tlaku.

57:37

Jan Vojtovič z útočné modré čáry míjí odkrytou klec!

57:12

Dominik Piták na střídačce, Hodonín to zkusí v šesti!

57:12

Další icing domácích, které ale tato vyhození momentálně rozhodně netrápí. Hosté si berou oddechový čas.

56:54

Obránce Slezanu teď úplně neodhadl vyhození puku z vlastní třetiny a kotouč doklouzal až na zakázané uvolnění.

56:15

Marek Brada vystihl přihrávku Hodonína a po přechodu do pásma hned vypálil, Piták vyráží do rohu kluziště.

55:14

Zakázané uvolnění Hodonína. V tuto chvíli nic nenasvědčuje tomu, že by se ještě v Krnově mělo konat výraznější drama. Ale konec je ještě stále poměrně daleko, Baník neodepisujme.

54:55

Krejčího nadějně vypadající ránu z první blokuje Thiel.

54:45

Už snad potřetí v této třetině je hra přerušena pro přihrávku rukou.

54:15

Opava ani nadále nepouští svého soupeře do šancí.

53:30

Kotouč se znovu ocitá mimo hrací plochu.

52:55

Zřejmě definitivní rozhodnutí měl na holi Jakub Hendrych! Ten měl dostatek prostoru ke střele z mezikruží, Piták ale jeho projektil vytěsnil na břevno, od nějž se pak puk odrazil do ochranné sítě!

52:30

Baník ještě utkání rozhodně nezabalil, a opavský brankář musel znovu zasahovat proti střele ze strany.

52:00

Tvrdý projektil Jana Švejdy končí pouze na levém betonu Slíže. K dorážce se pak hosté nedostali.
Dnešní utkání sleduje 276 diváků.

51:24

Hra se od třetí branky domácích poměrně dost kouskuje, znovu se píská. Tentokrát e jednalo o opavskou přihrávku rukou.

50:52

Marek Slíž v pohotovosti, ale znovu na něj letěla pouze střela, která neměla brankové parametry. Vhazování ve třetině Slezanu.

50:36

Domácím byla odpískána vysoká hůl.

50:00

Häring ve vlastní třetině získal puk a Slezan znovu sbírá vteřiny daleko od své branky.

49:00

V posledních několika málo minutách tempo hry lehce upadlo a na ledě se toho tolik neděje, což samozřejmě vyhovuje spíše Opavě. Hodonínu je navíc pískána přihrávka rukou, hra se tak stěhuje do středního pásma.

48:09

Na útočný výlet se osou hřiště vydal zadák domácích Jan Thiel. Ten vypálil poměrně nebezpečně a Piták si nebyl úplně jistý, jestli má puk v podpaží, nakonec ale kotouč udržel.

47:44

Rozhodčí nyní sice signalizovali, že se bude vhazovat ve třetině Hodonína, pak ale svůj verdikt přehodnotili a hra se stěhuje do středního pásma.

47:20

Hra se nyní odehrává ve středním pásmu.

45:57

Hodonín v plném počtu, Beránkovi je souběžně odpískán pohyb útočícího hráče v brankovišti.

44:30

Opava už rozjíždí přesilovkovou kombinaci. Než jsem ale příspěvek odeslal, hosté tečovali jednu z přihrávek a puk zamířil mimo hru.

43:58

Nakonec z toho jsou pouze dvě minuty pro Karafiáta za podražení.

43:40

Hodonín navíc fauluje, možná půjde i do tří.

42:54

42:54 Jan VOJTOVIČ - 3:1

42:54

Další branka Opavy! Tomáš Káňa nahrál mezi kruhy JANU VOJTOVIČOVI, po jehož střele pod vyrážečku se kotouč třepotá v síti. Asistence: Tomáš Káňa.

42:12

Hodonínský útok zastavuje postavení mimo hru.

41:37

41:37 Jakub HENDRYCH - 2:1

41:37

Domácí se ujímají vedení! Slezané vybojovali kotouč v útočné třetině díky čemuž mohl z mezikruží vystřelit JAKUB HENDRYCH! Puk Pitákovi propadl výstrojí a doklouzal až za čáru. Asistence: Marek Brada, Radim Hradil.

41:00

Hosté začali aktivněji, ale Slíž musel vyrážet pouze nahození Karafiáta od modré. Po souboji za brankou se pak puk odrazil k opavskému brankáři.

40:01

Po dvou třetinách máme v Krnově srovnáno. Domácí se dočkali branky už ve čtvrté minutě druhé části, v přesilovce gólem skončilo nahození Radima Štěpánka. Následně mohly vedení na svou stranu strhnout oba celky, ale před třetí třetinou zůstává duel otevřený.

40:00

39:40

Brada zpátky na ledě, domácí v plném počtu.

39:30

Až nyní se domácím podařilo vyhodit kotouč ze třetiny.

39:20

Kombinace Hodonína je v plném proudu.

38:34

Ke střele se dostal před Hradila Polesný, nicméně Marek Slíž nahození dobře viděl a kotouč ukryl ve své výstroji. Domácí mohou vystřídat.

38:10

Slezan už podruhé puk vyhazuje ze své třetiny.

37:40

Marek Brada napadal až příliš intenzivně a výsledkem jsou dvě minuty za sekání.

37:00

Hodonínští jsou nyní aktivnějším celkem, křídla jim ale trošku přistřihl Švejda, kterému kotouč utekl do středního pásma.

36:30

Opava jela do nadějně vypadajícího přečíslení, jenže situaci nevyřešila vůbec ideálně a nakonec ani nevystřelila.

35:30

Na branku domácích nyní letělo několik střel, hosté se ale prosadit nedokázali.

34:20

Matěj Novák před branku dostal výbornou přihrávku a snažil se hned střílet, naštěstí pro domácí ale rozhodně puk nezasáhl podle svých představ!

33:07

Icing vidíme také v podání hostů.

32:30

V hodně zajímavé příležitosti se mezi kruhy ocitl Jiří Karafiát. Marek Slíž se ale zaskvěl a výborně ránu zlikvidoval lapačkou. Opava následně vyhazuje na zakázané uvolnění.

32:11

Na druhé straně si Beránek prohodil kotouč kolem obránce a zakončoval. Piták kotouč vyrazil a opavský útočník souběžně vrazil do branky, která se vychýlila z předepsané pozice.

31:46

Po delší době si musel pomyslné montérky nasadit také Marek Slíž, ale střela Lacigy ze strany šanci na úspěch neměla.

31:15

Za opavskou defenzivou nyní na modré číhal Petr Krejčí, kterému byla směřována dlouhá přihrávka. Opavská defenziva ji ale zlikvidovala.

30:12

Opava je momentálně aktivnějším týmem a Piták má v posledních minutách rozhodně více práce, než jeho protějšek Slíž. Tentokrát úspěšně vyrazil do ochranné sítě ránu z poměrně velkého úhlu.

29:32

Po jednom ze soubojů ve třetině Hodonína se puk na modrou odrazil k Ervastimu, který bez váhání pálil. Rána mu ale nesedla a tak puk pouze doklouzal k Pitákovi.

29:07

Do útočné třetiny soupeře zavezl puk Tomáš Káňa. Střela na Pitáka letěla z pravé strany a gólové parametry neměla. Následná pošťuchovaná se obešla bez vyloučení.

28:25

Zakázané uvolnění domácích.

27:50

Hosté hrají v plném počtu.

27:38

Jan Štědrý posbíral cenné vteřinky v pásmu soupeře, dokonce i vystřelil. Slíž se ještě snažil rychle kotouč rozehrát, napadající hráči mu ale nedopřáli prostor.

27:00

Baník kotouč vyhazuje z vlastní třetiny.

26:35

Obrovský závar před Pitákem! V brankovišti poskakující kotouč doráželi Káňa, Stuchlík a možná ještě někdo další, skóre se ovšem tentokrát nemění!

25:47

Krátce po návratu Sajdla na led se vrátka trestné lavice znovu otevírají. Dalším hodonínským hříšníkem je Jiří Sedlák, který fauloval kolenem.

25:12

Radim Beránek byl před brankou úplně sám a nepříjemně tečoval střelu od modré, Piták ovšem zasahuje a připisuje si důležitý zákrok.

24:54

Nyní už se domácím povedlo zakončit. Od modré vystřelil z první Tomáš Káňa, Piták ale jeho ránu dobře viděl a bez potíží zasahuje.

24:30

Slezanu znovu utíká puk ze třetiny.

24:19

Kryštof Stuchlík po přechodu do pásma nic nevymýšlel a z levého křídla to zkusil, ale Piták se nachytat nenechal. Vhazování v pásmu Hodonína.

24:00

Hosté puk vyhazují až za Slíže.

23:43

Opavským vstřelená branka vlila krev do žil a Slezan si po Sajdlově seknutí znovu zahraje přesilovku.

23:16

23:16 Radim ŠTĚPÁNEK - 1:1

23:16

Na začátku druhé třetiny máme srovnáno! Také Opava se prosazuje z přesilovky. RADIM ŠTĚPÁNEK kotouč nenápadně nahodil od modré a nakonec se trefil přesně do vzdáleného růžku Pitákovy svatyně. Ten měl možná lehce zakrytý výhled. Asistence: Radim Hradl, Jan Vojtovič.

22:53

Při jednom ze zákroků vlastní branku posunul brankář Opavy Slíž, rozhodčí tak pískají.

22:40

Opava už hraje v pěti, Hodonín ve čtyřech.

22:00

Hradil v útočné třetině přišel o puk a Štědrý hrací předmět odvezl do bezpečí.

21:25

Vyloučení v týmu SHKM Baník Hodonín:
Vojtěch Riedl – 2 min., držení.

21:00

Radim Hradil si navedl kotouč ze strany na osu kluziště a následně pálil na zadní tyč. Piták zasahuje vyrážečkou, Opava ale bude hrát přesilovku.

20:37

Početní výhoda Hodonína ale měla jepičí život, Sajdl si totiž u mantinelu pomohl vůči soupeři nedovoleným bráněním.

20:32

Další přesilovka pro Baník, Stuchlíkův hit byl posouzen jako hrubost.

20:15

První střela letěla ve druhé třetině na Marka Slíže, ale rána ze středního pásma jej výrazněji nemohla ohrozit.

20:01

Je za námi nesmírně zajímavá dvacetiminutovka, během které bylo k vidění velké množství šancí na obou stranách. O něco spokojenější však do kabin odcházejí hráči Hodonína, kterým se povedlo vstřelit minutu před koncem ukázkového "šatnáře". Konkrétně Slíže v přesilovce propálil Jiří Karafiát.

Baník právě vstřelil branku!
K využití přesilovky hostům tentokrát stačilo pouze 15 sekund! Poté si vzal kotouč JIŘÍ KARAFIÁT, který si z levého kruhu sjel blíže brance a poté prudkou ranou propálil Slíže. Asistence: Tadeáš Talafa, Vojtěch Dobiáš.

18:48

Beránka na trestné lavici okamžitě střídá Daniel Häring, který soupeře podrazil.

18:44

Nebo se nakonec vylučovat bude? Rozhodčí ještě diskutují s kapitány před trestnými lavicemi.

18:44

Drobná strkanice v opavské třetině, rozhodčí však vylučovat nebudou. Z Beránkova trestu zbývají poslední dvě sekundy.

18:15

Od zmíněné tutovky si Baník výraznější příležitosti nevytvořil.

17:10

Troufám si tvrdit, že jsme právě viděli zákrok druholigové sezony! Filip Weintritt byl dva metry od branky a zívala na něj zcela odkrytá klec! Marek Slíž ale máchl lapačkou a tisíciprocentní gól zázračně chytá!

16:46

Adam Beránek na vhazování zasáhl soupeře vysokou holí a na dvě minuty tak může pouze fandit svým spoluhráčům.

16:41

Baník zastavuje odpískaný ofsajd.

16:22

Za vlastní brankou má kotouč Radim Štěpánek, který momentálně čeká na dostřídání svých spoluhráčů.

15:30

Po nahození Opavy vznikla v Pitákově brankovišti menší skrumáž, pro Baník nicméně všechno dobře dopadlo.

14:45

Zakázané uvolnění Slezanu.

14:00

Adam Beránek mohl z vlastní třetiny rozjet rychlý brejk, ale po odrazu na chvíli ztratil přehled o puku.

13:45

Hosté znovu vyhazují a první oslabení utkání už zvládnou.

13:10

Z opavské přesilovky zbývá ještě půl minuty.

12:25

Baník kotouč dostal do bezpečí a čtveřice bránících hráčů mohla vystřídat.

12:05

Štěpánek tvrdou střelou rozvlnil pouze boční síť.

11:48

Dvě minuty pro Lacigu za hákování, první domácí přesilovka.

11:20

V poslední minutě se oba týmy střídaly v držení kotouče a na další šance momentálně čekáme.

10:14

První třetina přítomné fanoušky rozhodně nemůže nudit! Další šanci měl Hodonín, po střele z mezikruží kotouč vylétl do vzduchu a Slíž o něm ztratil přehled. Poté se ale stihl zorientovat a ještě vychytal zblízka dorážejícího Adama Bachánka!

09:59

Opavě je odpískáno postavení mimo hru, Ludvíkovi se puk nepodařilo udržet v útočné třetině.

09:36

Marek Slíž bez větších potíží kryje ránu ze strany.

09:10

Přečíslení také na druhé straně, dokonce tři na jednoho! Krejčí dostal přihrávku na zadní tyč a stačilo mu puk umístit nad beton padajícího Slíže, hodonínský útočník však rozvlnil pouze boční síť!

08:31

Parádní akce Tomáše Krupy! Ten táhl přečíslení tři na dva, položil si obránce a následně místo střely ještě přihrával. Marek Brada měl před sebou odkrytou klec, ale bekhendem trestuhodně přestřeluje!

07:59

07:02

Už jsem chtěl psát, že je Opava momentálně aktivnější, v tu chvíli ale dostal dlouhou přihrávku do úniku Vojtěch Dobiáš! Ale podobně jako před chvílí na druhé straně Beránek, ani Dobiáš skóre otevřít nedokázal.

06:20

Domácí hrají v plném počtu.

06:07

Přesilovka Hodonína je zatím mírně řečeno hodně nepovedená. Marek Slíž je bez práce, nyní navíc Baník brzdí v rozletu ofsajd.

05:00

Vzápětí mohl v oslabení skórovat i Vojtovič! Ten jel na branku ze strany a přes obránce mířil do horní části branky a Piták jen s obrovskými problémy kotouč vytlačil vedle své pravé tyče!

04:40

Adam Beránek na vlastní modré získal kotouč a jel sám na Pitáka. Zakončit se snažil mezi betony, Piták ovšem jeho záměr přečetl!

04:20

Vyloučení v týmu HK Opava:
Martin Buršík – 2 min., krosček.

03:30

Velká šance domácích! Radim Hradil nahodil kotouč na Pitáka, a v prostoru operoval také Marek Brada. Domácí se dostali k několika dorážkám, ale Piták svůj tým skvěle podržel.

03:08

Akci Baníku zastavuje odpískaný ofsajd.

02:20

Krátce po vhazování vypálil od modré Tadeáš Talafa, Slíž vykopává svým levým betonem.

02:19

02:10

Hra už se nám naštěstí znovu rozběhla. Opava chvíli kombinovala v útočné třetině, ale k ničemu nebezpečnému se nedostala.

01:41

Pauza se nám začíná protahovat, hráči obou týmů proto v tuto chvíli krouží po ledě.

01:41

Na vině je nakonec vychýlená branka Marka Slíže, kterou se nedaří ukotvit.

01:41

Z nějakého důvodu nyní nehrajeme, přiznám se, že netuším proč. Pořadatelé něco řeší za brankou hostů.

01:41

Zahrozili také Opavští, ale klíčovou přihrávku srazila defenziva Hodonína a kotouč následně doklouzal k Pitákovi.

00:30

Obrovská šance Hodonína už po třiceti sekundách hry! Marek Slíž se ocitl po akci jednoho z útočníků soupeře zcela mimo ideální postavení a zblízka zakončoval jeden z hráčů Baníku, Slíž nicméně ránu zastavuje zády!

00:01

HK Opava: Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Lehotský, Ervasti, Štěpánek, Jak. Ludvík, Thiel, Pachula – Káňa, Stuchlík (A), Häring – Hradil, Brada, Krupa – Vašenka, Beránek, Vojtovič (A) – Kotásek, Hendrych, Buršík – Horný.
Trenér: Pavel Zdráhal.

SHKM Baník Hodonín: Piták (Dolíška) – J. Švejda, Talafa, D. Rauš (A), Riedl, Polesný (A), Macháň, Zorko – Karafiát, Weintritt, Dobiáš – M. Mach, Mat. Novák, Bachánek – Sajdl (C), Sedlák, Hložánek – Laciga, Štědrý, P. Krejčí.
Trenér: Aleš Bachánek.

Rozhodčí: Šico – Tvrdý, Voznička.
HK Opava

Domácí v posledních týdnech laborovali jak se zhoršenou formou, tak také se zraněními. Zdráhalova parta se proto z horních pater tabulky mírně propadla až někde k sedmému místu. V minulém kole ale Opavští zabrali a po více než měsíci zvítězili za tři body. Odnesli to šumperští Draci, na jejichž ledě Slezan zvítězil ve středu 4:1. Velký podíl na výhře hostů měly posily z prvoligového Přerova – dvě branky vstřelil David Dobša, jednu přidal Radim Hradil. Do prázdné klece pak výhru pečetil ještě Jan Vojtovič. Červenobílí však v duelu přišli o útočníka Kryštofa Kadulu, který si z jednoho ze soubojů odnesl zlomeninu ruky a od hokeje si tak na nějakou dobu dá pauzu.
SHKM Baník Hodonín

Baník v letošní sezoně patří k nejlepším celkům východní skupiny druhé ligy. Po sedmnácti odehraných kolech je v tabulce dokonce druhý a po vedoucím Havířovu má momentálně nejlepší formu. Hodonínští zvítězili už čtyřikrát v řadě a do Krnova tak míří jistě v dobré pohodě. Nejprve vyhráli překvapivě vysoko 6:1 v Novém Jičíně, ještě o jednu branku více pak vstřelili v dalším utkání brněnské Technice. V domácím bouřlivém prostředí vyválčili tři body i s Kopřivnicí (5:4) a naposledy se Baník radoval ze dvou bodů také s Velkým Meziříčím (2:1pp). Hosté by tedy do utkání měli vstupovat jako mírný favorit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

4:1

Branky a nahrávky: 24. Štěpánek (Hradil, Vojtovič), 42. Hendrych (Brada, Hradil), 43. Vojtovič (Káňa), 59. Štěpánek (Káňa, Stuchlík) – 20. Karafiát (Talafa, Dobiáš)

Rozhodčí: Šico – Tvrdý, Voznička