2:5

konec (0:0, 0:3, 2:2)

13.11.2023, 01:00 • Bell Centre, Montreal • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 3.27 4.3 1.97 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je za námi utkání mezi Montrealem a Vancouverem, ze zisku dvou bodů se radují hosté. Těm se povedla především druhá třetina, ve které vstřelili tři branky. V závěrečné třetině sice Montreal snížil, avšak poté ještě Canucks dvakrát skórovali do opuštěné klece. Nakonec vyhráli poměrem 5:2.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (03:33:58)
Statistika
Střely na bránu: 32 – 37 | Přesilová hra: 1/2 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 4

Kdo se postavil do brankoviště?
Jake Allen (MTL) – 32 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,4 %, odchytal 58:53
Casey DeSmith (VAN) – 30 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,8 %, odchytal 59:33

Česká a slovenská stopa
Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, -2 účast, 6 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 16:48

Vancouver právě vstřelil branku!
Montreal okamžitě odvolal brankáře a hosté to podruhé potrestali. Miller nabídl puk PHILLIPU DI GIUSEPPEMU, jenž trefil prázdnou bránu. 2:5. Asistence: J. T. Miller a Brock Boeser.

59:11

59:11 Arber XHEKAJ - 2:4

59:11

Montreal právě vstřelil branku!
Domácí ale ještě dokázali snížit, nicméně mnoho času už před sebou nemají. ARBER XHEKAJ vystřelil poněkud překvapivě, brankář Casey DeSmith si vybral slabší moment. 2:4. Asistence: Jordan Harris a Jake Allen.

58:30

58:30 Brock BOESER - 1:4

58:30

Je rozhodnuto, dnešní utkání vyhrají hosté! Přesně devadesát sekund před koncem utkání poslal kotouč do prázdné branky Canadiens BROCK BOESER. 1:4. Asistence: Dakota Joshua a Tyler Myers.

57:52

Montreal je v útočném pásmu a už hraje bez brankáře. Dokáže utkání ještě zdramatizovat?

57:19

Teodors Blugers se vydal šetřit cenné vteřiny do útočného pásma. To v této situaci samozřejmě hostům vyhovuje.

56:32

Kaiden Guhle vyzkoušel hostujícího brankáře z velkého úhlu. Posléze Vancouver vyhodil tak šikovně, že icing se nepískal.

55:56

Casey DeSmith nyní svému celku pomohl s rozehrávkou. Kosatkám teď vše hraje do karet.

55:06

Brock Boeser se proháčkoval před bránu, kde ale Allen vykopl puk levým betonem. S dorážkou následně neuspěl Phillip Di Giuseppe.

54:39

Jordan Harris musel počkat na dostřídání svých spoluhráčů, a proto s rozehrávkou nespěchal.

54:03

Cole Caufield si zpracoval přihrávku Evanse a poté pálil. Jeho pokus byl ovšem sražen.

53:23

Arber Xhekaj se dostával do útočného pásma, ale vůbec si nevšiml, že jeho spoluhráč už byl v útočné třetině. Ofsajd.

53:05

Už jen necelých sedm minut má Montreal na to, aby minimálně dvakrát skóroval.

52:12

Hronkovo nahození od modré čáry bylo pořádně nebezpečné, Jake Allen zakročil levým betonem.

51:32

Casey DeSmith musel zkrotit kotouč, který mu zrovna poskakoval u brankoviště. Hru pak raději přerušil.

51:01

50:32

Teď už domácí dokázali vyhodit kotouč přes všechny čáry. Pro puk si musel dobruslit Filip Hronek.

50:13

Elias Pettersson se tentokrát dostával před bránu, blafák ovšem nedotáhl do úspěšného konce.

49:42

Quinn Hughes si najel k modré čáře, odkud pálil zápěstím. Trefil před sebou stojícího hráče.

49:01

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
Tanner Pearson – 2 min., sekání.

48:59

Jake Allen se na brankové čáře prezentoval vynikajícím zákrokem. Jeden z hráčů hostů zůstal úplně sám před brankovištěm.

48:22

Tanner Pearson našel před brankou Monahana, kterého ale vychytal Casey DeSmith. Brankář Vancouveru dnes chytá výtečné utkání.

47:48

Arber Xhekaj se dostal k ráně od modré čáry, ta ovšem skončila na těle prvního bránícího hráče.

46:46

46:46 Michael MATHESON - 1:3

46:46

Hosté už byli ve čtyřech, ale po velkém tlaku přece jen inkasovali. Monahan posunul puk mezi kruhy, kde stál MICHAEL MATHESON, který trefil přesně prostor vedle lapačky. 1:3. Asistence: Sean Monahan a Josh Anderson.

46:05

Miller na začátku oslabení tři na pět vyhodil kotouč přes všechny čáry.

45:54

Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
Noah Juulsen – 2 min., vysoká hůl.

45:27

Cole Caufield dostal přihrávku na levý kruh, odkud pálil. Casey DeSmith si proti němu povyjel a skvěle zasáhl. Montreal dnes své šance neproměňuje.

45:04

Elias Pettersson byl čistým způsobem sražen k ledu ve chvíli, kdy chtěl ve vlastním oslabení něco vymyslet.

44:41

Tyler Myers – 2 min., sekání.

44:35

Josh Anderson se proháčkoval před bránu. Jeho bekhendové zakončení gólové nebylo, Casey DeSmith stačil zaklapnout betony.

43:52

Slafkovského nebezpečná přihrávka letěla přes brankoviště, kotouč ale za brankovou čáru doklepnut nebyl.

42:58

Conor Garland z pravé strany útočného pásma pálil po ledě. Jeho pokus přečetl domácí gólman.

42:32

Jake Allen si musel připsat poměrně těžký zákrok proti ráně z levého kruhu.

42:08

Brendan Gallagher se musel vrátit do obranného pásma, aby vypomohl defenzívě.

41:36

Hosté si situaci vůbec nekomplikovali. Hrací předmět vyhodili přes všechny čáry na icing.

41:08

Montreal se zatím marně snaží dostat do útočného pásma. Vancouver se zcela pochopitelně nikam nežene.

40:01

Po čtyřiceti minutách má k výhře nakročeno hostující tým, který na ledě Montrealu vede už o tři góly. Nejprve se trefil Conor Garland, na kterého o tři minuty později navázal Ilja Michejev. Na konci třetiny se Kosatky radovaly ještě jednou, když Dakota Joshua byl dostatečně důrazný před bránou. Před třetí třetinou je tak Montreal v těžké pozici.

40:00

38:52

Po velké chybě v rozehrávce hostů se do šance dostal Brendan Gallagher, kterého ale lapačkou vychytal Casey DeSmith.

37:57

37:57 Dakota JOSHUA - 0:3

37:57

Hosté byli dostatečně důrazní i důslední před bránou a nyní už vedou o tři trefy! Garland objel klec a bekhendem zakončil, o dorážku se následně postaral DAKOTA JOSHUA. 0:3. Asistence: Conor Garland a Filip Hronek.

37:33

Hronek dostával přihrávku na levý kruh, nicméně hrací předmět mu přeskočil přes čepel.

36:19

Cole Caufield z otočky rychle vystřelil. Casey DeSmith vyrazil kotouč před sebe, ale Juraji Slafkovskému se dorážka nevydařila.

35:52

Sam Lafferty nabízel kotouč před brankoviště, kde měl Anthony Beauvillier skoro úplně volnou klec, ale přece jen obránci Montrealu zakročili a výrazně pomohli Allenovi.

34:53

Ian Cole už měl za sebou delší střídání, tak si najel na červenou čáru a obloučkem puk nahodil vpřed.

34:13

Suzuki šikovnou bekhendovou přihrávkou hledal spoluhráče u zadní tyče, hostující zadáci ale situaci přečetli.

33:22

Další akci domácí načínají ve vlastní třetině. Vancouver stále drží dvoubrankové vedení.

32:43

Juraj Slafkovský dvakrát za sebou rychle pálil. U brankoviště dorážel Dvorak, nicméně Casey DeSmith se skvěle natáhl.

32:26

Kotouč zapadl mezi střídačky. Po reklamní přestávce budeme pokračovat.

31:54

31:25

J. T. Miller posunul puk na levou stranu Kuzmenkovi, jenž volný prostor nad ramenem gólmana nenašel.

30:53

Hosté dlouho kombinovali před bránou, nakonec se dostali ke střele, ale Allen odolal.

29:54

Michael Matheson – 2 min., vysoká hůl.

29:17

29:17 Ilja MICHEJEV - 0:2

29:17

Rázem vedou Kosatky o dvě branky! K puku se ještě ve středním pásmu dostal ILJA MICHEJEV, jenž vjel do toho útočného a následně zakončil vedle lapačky domácího brankáře. 0:2. Asistence: Andrej Kuzmenko.

28:56

Brock Boeser objel domácí klec. Jeho bekhendová rána zapadla několik centimetrů nad horní tyč.

28:18

Nick Suzuki se snadno dostal do útočné třetiny. Poté u modré čáry vybídl Justina Barrona, který ale branku minul.

27:56

Montreal sice záhy vstřelil gól, ale ten nakonec neplatil. Rána Christiana Dvoraka byla přesná, nicméně při přejetí do útočné třetiny se domácí provinili ofsajdem.

27:23

Conor Garland tentokrát našel na pravém kruhu Tylera Myerse, jehož střelecký pokus ovšem zlikvidoval Jake Allen.

26:15

26:15 Conor GARLAND - 0:1

26:15

Na začátku 27. minuty se hostující celek dostává do vedení! Dopředu se po pravé straně dostal Miller, jenž naservíroval touš k zadní tyči na CONORA GARLANDA, který bekhendem poslal kotouč za čáru. 0:1. Asistence: J. T. Miller a Quinn Hughes.

25:31

Michael Matheson se uvolnil na modré čáře. Snažil se vystřelit, jenže zrovna zlomil hokejku. Velká škoda pro domácího beka.

24:50

Rafaël Harvey-Pinard srdnatě bojoval v rohu kluziště o kotouč, nicméně hostující defenzíva zapracovala.

24:14

Jake Evans nabral kotouč za klecí Canucks a okamžitě jej posílal před bránu. Tam však hokejkou zapracoval Casey DeSmith.

23:45

Cole Caufield si najížděl mezi kruhy, kam ale přihrávku z rohu kluziště nedostal.

23:02

Arber Xhekaj byl u vyhozeného puku jako první. Pískáno je zakázané uvolnění Vancouveru.

22:16

Elias Pettersson z levé strany útočného pásma nahazoval puk před bránu, tam ale promáchl Ilja Michejev.

21:45

Brock Boeser vjel do útočné třetiny, ale přihrávku na levou stranu nedal úplně nejlépe.

20:59

Juraj Slafkovský objel Filipa Hronka a rázem se ocitl ve velmi dobré pozici. Zamířil nahoru, ale Casey DeSmith zasáhl ramenem.

20:01

Je za námi první třetina, která nenabídla ani jeden gól. Sledovali jsme však aktivní úvodní dvacetiminutovku, při které pár šancí k vidění bylo, avšak gólmani se činili nebo střelci netrefovali klec. Druhá perioda začne přibližně ve 2:00.

20:00

19:39

Johnny Kovacevic na konci první třetiny podržel hrací předmět u své brány.

18:56

Josh Anderson zastavil nepřesnou přihrávku Hronka a poté vybídl na levé straně Suzukiho, jehož dělovku Casey DeSmith vyrazil.

18:30

Michael Matheson podržel kotouč za svou klecí, ale pak nerozehrál úplně nejlépe.

17:56

Pius Suter se v ideální pozici mezi kruhy dostal k odraženému kotouči. Svou ránu ale poslal mimo tři tyče. Allen už na brankovišti ležel.

17:19

Michael Pezzetta svou přízemní střelou vyprášil betony hostujícího brankáře.

16:34

Sean Monahan si najížděl před bránu na pobídku spoluhráče. Kotouč si chtěl stáhnout na bekhend, ale zakončení na řadu nepřišlo kvůli skvělé práci beků v bílých dresech.

15:28

Brock Boeser se střely mezi kruhy nedočkal. Poté ale musel dávat pozor na unikajícího hokejistu Montrealu.

14:51

Zatím sledujeme velmi zajímavý zápas, ve kterém se nepřerušuje hra příliš často, ale na úvodní gól zatím čekáme.

13:56

Elias Pettersson zvolil zpětnou přihrávku, která směřovala mezi kruhy, jenže defenzíva Montrealu se stačila vrátit.

13:13

Rafaël Harvey-Pinard si na druhé straně kluziště najížděl před bránu, o přesné zakončení se ale nepostaral.

12:46

Po střele Filipa Hronka si domácí brankář situací na brankovišti nebyl zrovna jistý, nakonec ale vše přečkal.

11:50

Myersův střelecký pokus dokázal Allen posunout vyrážečkou do rohu hrací plochy.

11:30

Ian Cole se výtečně vrátil na vlastní polovinu a prudkou přihrávku dokázal zastavit.

10:56

Hughes posunul kotouč na spoluhráče, jehož rána zapadla do výstroje brankáře.

10:07

Kotouč skončil mezi střídačkami, máme tady první komerční pauzu.

09:32

Tanner Pearson se z levého křídla dostal ke střele zápěstím, ta ale skončila pouze na tyči. Montreal byl kousek od toho, aby šel do vedení.

09:04

Arber Xhekaj měl v obranném pásmu problémy, kotouč do středního pásma neodehrál. Teď už je na kotouči Miller.

08:24

Tentokrát už operují v útočném pásmu hostující hokejisté. Podaří se jim něco vymyslet?

07:55

Christian Dvorak připravil kotouč do tandemu pro Juraje Slafkovského, jehož pokus byl sražen do rohu kluziště.

06:59

Alex Newhook se šikovně dostával před bránu hostujícího celku, úplně komfortní pozici k zakončení ale neměl.

06:24

Jake Evans si nabruslil mezi kruhy, odkud po ledě vypálil. Casey DeSmith ale předvedl velice jistý zákrok.

05:36

Pius Suter se snažil dopředu dostat po levé straně útočného pásma, ale úspěšný v tomto případě úplně nebyl.

04:59

Vancouver nyní drží kotouč ve vlastním pásmu. S rozehrávkou rozhodně nespěchá.

04:18

Phillip Di Giuseppe se postaral o ránu z velkého úhlu, svatyni domácího celku ale netrefil.

03:48

Jake Allen musel čelit další střele od modré čáry, ale znovu mu pomohli jeho obránci. Další vhazování ve třetině Canadiens.

03:08

Conor Garland se dostal k ráně z pravé strany. Jeho projektil byl přizvednut nad bránu Montrealu.

02:10

Montreal se dostal do přečíslení dvou proti jednomu. Slafkovského přihrávka na kolegu ale povedená nebyla, kotouč slovenskému útočníkovi ujel z hokejky.

01:42

Brock Boeser posunul kotouč na svého spoluhráče, poněvadž zrovna dopředu jet úplně nemohl.

00:55

Quinn Hughes přihrával kotouč po levém křídle, nicméně jeho pas nebyl zpracován. Icing hokejistů Vancouveru.

00:20

Carson Soucy se hned na začátku utkání postaral o tvrdou střelu, ta ale nezapadla do brankového prostoru.

00:01

Montreal Canadiens: Allen (Primeau) – J. Barron, Matheson (A), Kovacevic, Guhle, Harris, Xhekaj – J. Anderson, Suzuki (C), Newhook – Caufield, Dvorak, Slafkovský – Gallagher (A), Monahan, Pearson – Harvey-Pinard, Evans, Pezzetta.
Trenér: Martin St. Louis

Vancouver Canucks: DeSmith (Demko) – Hronek, Q. Hughes (C), Cole, Juulsen, Myers, Soucy – Boeser, J. Miller (A), Di Giuseppe – Kuzmenko, E. Pettersson (A), Michejev – Garland, P. Suter, Joshua – Beauvillier, Blugers, Lafferty.
Trenér: Rick Tocchet

Rozhodčí: Syvret, Brenk – Gawryletz, Suchánek.
Montreal zatím pobývá na osmém místě své konference, ve 14 zápasech nasbíral 16 bodů. Po slibném začátku soutěže nedávno čtyřikrát za sebou prohrál, nicméně v posledních dvou zápasech se opět zvedl a vyhrál duely s Detroitem a Bostonem, oba zápasy navíc zvládl v prodloužení. Týmovou produktivitu vede se čtrnácti body Cole Caufield.

Vancouver zatím patří mezi nejpříjemnější překvapení tohoto ročníku, v tabulce Západní konference je momentálně druhý. Kosatky ve 14 zápasech nastřádaly 21 bodů, na první Vegas ztrácí čtyři body. Kanadský tým uspěl hned pětkrát za sebou, jenže v minulém klání prohrál na ledě silného Toronta 2:5. Výtečné výkony předvádí Švéd Elias Pettersson, jenž má na kontě téměř dva kanadské body na utkání.

Juraj Slafkovský (Montreal)
Filip Hronek (Vancouver)
Hezkou hokejovou noc při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se společně zaměříme na utkání mezi Montrealem a Vancouverem. Úvodní buly padne v 1:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

2:5

Branky a nahrávky: 47. Matheson (Monahan, J. Anderson), 60. Xhekaj (Harris, Allen) – 27. Garland (J. Miller, Q. Hughes), 30. Michejev (Kuzmenko), 38. Joshua (Garland, Hronek), 59. Boeser (Joshua, Myers), 60. Di Giuseppe (J. Miller, Boeser)

Rozhodčí: Syvret, Brenk – Gawryletz, Suchánek

Diváci: 21 105

26:15 VAN 0:1 Garland (J. Miller, Q. Hughes)
27:56 MTL neuznaná branka
29:17 VAN 0:2 Michejev (Kuzmenko)
29:54 MTL 2 Matheson, vysoká hůl
37:57 VAN 0:3 Joshua (Garland, Hronek)
44:41 VAN 2 Myers, sekání