Helas Brno B – FC Tango Hodonín

1:9

konec (1:4)

12.11.2023, 18:30 • STAREZ Aréna Vodova • 5 • 5. kolo • Dalibor Dvorník

V dnešním 5.kole 2.futsal ligy východ se střetli domácí Helas Brno B proti hostům FC Tango Hodonín. Nakonec se v zápase více dařilo hostům, když jejich družstvo zvítězilo poměrem 9:1. V zápase plném brejků se vyplatila nesobecká hra hostí, kteří většinu svých gólů dávali prakticky do prázdné brány. Konečná powerplay domácích už neměla šanci utkání nijak zvrátit. Domácímu Helasu se bohužel ve druhé půli nepovedlo nastoupit v podobném nasazení jak v posledních 5 minutách 1.poločasu a Hodonín si již zkušeně náskok pohlídal. Nadstandardní výkony dnes podali z hostů rozhodně hráči Ťok, Buršík, Krajča, Sopůšek a Čech. U domácích měl dobré momenty Mosler i mladý Janderka, který si bohužel červenou kartou mírně pokazil celkové vyznění výkonu. Helas doma stále čeká na první výhru.
Děkuji za Vaši pozornost a přeji hezký zbytek neděle. DD (20:11:16)

39:45

Rozebráno, gól až do kuchyně. Po delší sérii nahrávek dává na zadní tyči do prázdné Dunka.

39:00

Nyní je na hřišti méně hráčů Helasu a zápas se už spíš jen dohrává.

37:45

Penaltu neproměnilo Tango, když exekutor minul těsně pravou tyč domácího Konečného.

37:44

Nyní bohužel po nahrávce Vandy ve vápně těsně před brankovou čarou Janderka volejbalově vyhodil míč ven a dostal červenou kartu.

37:33

Helas rozehrál tak, že ze šance nic nebylo.

37:29

V bráně stojí 5 lidí.

37:29

Nyní hostů písknuto dvojité hraní. Helas rozehrává na hranici vápna nepřímý volný kop!

36:45

Těsně před oddechovým časem rozehrával domácí Mrázek přímý volný kop, ale trefil jen ve zdi stojícího Čecha.

36:45

Spíš pro uklidnění bere trenér hostí oddechový čas.

36:45

Oddechový čas pro tým FC Tango Hodonín.

35:25

Nyní čaruje domácí brankář Konečný. Chytil další samostatný únik. Obrana Helasu nyní hraje trochu ledabyle.

35:08

Pěknou střelu bodlem nyní předvedl Perina z Helasu. Jen těsně minul pravou tyč.

34:09

Nyní se hraje ze strany Helasu dosti na risk. Jednou šli dokonce 3na2, ale nebyla z toho ani finální střela.

32:40

Moc pěknou střelu teď předvedl domácí Danko. Bohužel pro domácí nakonec trefil jen pravou tyč Tanga a z následné dorážky domácí Lidmila levou nohou mířil těsně nad.

32:29

A další gól Ťoka. Při vysokém presinku se po tvrdém souboji u vápna dostal nakonec k míči Ťok a po střele z úrovně penalty zakončil přesně k levé tyči.

31:00

A další trest při powerplay. Ddraženého balónu se nakonec zmocnil hostující Ťok. Nikdo z domácích ho nestihl faulovat a lehkou střelou přes půl hřiště dává přes Lidmilu.

30:30

Tak nakonec se Vanda při powerplay dočkal. Ke střele se dostal domácí Perina. Bohužel pro něj se odražený balón dostal právě k Vandovi a ten střelou po zemi přes skoro celé hřiště zvyšuje.

30:12

Powerplay Helasu zatím žádnou větší šanci nepřinesla.

29:09

Helas si nyní bere oddechový čas, aby dohodl nějaké varianty powerplay. Hosté vypadají klidně, můžeme vidět i úsměvy brankáře.

29:09

Oddechový čas pro tým Helas Brno B.

28:31

Tango zatím hraje dosti vysoko. Po asi 30 sekundách vystihl nahrávku domácích Vanda, ale při střele přes 2/3 hřiště netrefil bránu.

27:30

Domácí Helas jde do powerplay.

27:18

Z nenápadného přečíslení se po nahrávce kapitána Sopůška dostal k míči Ťok a svůj dobrý výkon korunuje gólovou střelou po zemi na přední tyč.

26:04

Tango teď předvedlo krásný brejk. Po vystihnutí balónu udělal kličku Moslerovi Ťok. I přes velký faul se dostal k míči další hráč Tanga, který využil výhodu, nahrál na druhou stranu Sopůškovi, ten ještě nesobecky opět vracel na zadní tyč, ale jeho spoluhráč už nestihl nastavit špičku a dopravit balón do brány.

24:53

Situaci předcházel lehký faul na půlce.

24:53

Za zakopnutí míče dostal nyní kartu domácí Kamenský.

24:00

Domácí Kamenský se nyní po horší rozehrávce dostal na vápně zády sám k brankáři, ale patičku nakonec nezkusil a při blafáku se dostal do úhlu a nakonec i mimo střeleckou pozici.

23:14

Moc hezkou akci mělo nyní Tango. Po delším držení balónu od Čecha přišla krásná nahrávka na zadní tyč spoluhráči, ale ten těsně před brankářem trefil jen levou tyč.

21:30

Vysoký presink Helasu nyní nese ovoce a hra se vyrovnává.

20:56

Do bjreku se nyní dostal hostující Janulík. Bodlem jen těsně minul pravou tyč gólmana Konečného.

20:20

Skvělý nástup Helasu hned po pauze, když se k bezprostřední střele dostal domácí Janderka. Ale skvěle ho vychytal hostující Kůřil.

20:02

Pro všechny sledující. Omlouvám se, v 1.poločase v 5.minutě obdržel žlutou kartu hráč Tanga David Beneš!!!

20:01

Hosté se již vrací z kabiny. Druhý poločas začne za pár okamžiků.
V prvním poločase jsme v zápase mezi Helasem a Tangem viděli obrovské množství šancí, které ale málokdy končily finální střelou. I tak hosté vedeou 4:1, když hlavně Ťok a Krajča mají svůj den. Z domácího týmu zatím pěkný zápas hrají Janderka, Mosler a Perina. Posledních 5 minut dává domácím naději, že by ještě nemusela být snaha o remízu marná.

20:00

19:29

Moc pěknou akci nyní předvedlo Tango. Bohužel pro hosty to bylo překombinováno a před prázdnou bránou ještě Sopůšek nahrával na zadní tyč, kde už nikdo nebyl.

19:01

Hezky rozehraný přímý kop Tanga vyrazil z brány domácí Kamenský.

18:59

Helas zvýšil intenzitu i důraz. Je z toho přímý kop kousek od vlastní brány.

18:30

Helas opravdu zvýšil tempo.

17:50

A prosazuje se domácí Helas. Výborně vystoupil domácí Mrázek při rozehrávce hostů, míč skvěle vystihl Janderka, prosmíkl se po lajně okolo obránce a před prázdnou bránu nabídl Moslerovi, který v klidu proměnil.

17:25

Další skvělá akce Tanga skončila obětavým zákrokem Danka, který před lehkou střelou do prázdné brány skluzem odvrátil na aut.

17:02

Domácí gólman Konečný právě chytil jasný gól.

16:45

Velmi hezky pronikli domácí po lajně, kdy Lidmila nahrál na Danka a ten levou nohou překvapivě zkoušel na přední tyč. Bohužel vedle.

16:24

Domácí Helas výrazně zvýšil tempo před koncem poločasu.

15:57

Domácí Helas nyní zlepšil napadání a vyústili z toho 2 velké šance. Ale v obou případech střely jen vedle branky hostujícího Kůřila.

15:27

Zvýřené emoce jsou nyní po faulu hostujícího Buršíka. Není z toho ani žlutá karta, což domácí lavičku "zamrzelo".

14:50

Po rozehrávce rohu opět běželi hráči Tanga sami na Konečného. Krajča ale domácí Konečný vychytal.

14:30

Domácí Mosler se dostal do střely z boku a trefil pravou tyč Tanga.

14:06

Po sérii chyb v napadání se do brejku 2 na brankáře dostali Sopůšek s Buršíkem. Sopůšek z Tanga byl velmi kolegiální a nahrál před prázdnou bránu Buršíkovi, který neměl problém trefit.

13:05

Čech teď přesně mířenou střelou trefil pravou tyč domácího Helasu.

12:41

Domácí Kamenský se chystal k vysokému balónu, hostujcí Čech ho odmítl na hraně faulu, prošlo to, sám pak pěkným sólem prošel až k brankáři Konečnému, ten ho ale vychytal.

12:23

Chybí tomu jen finální střela.

12:11

Tango nyní hraje vysoko a Helas se z toho těžko dostává.

11:25

Po pokažené rozehrávce domácích se akcí na jeden dotek dostalo Tango až ke střele těsně před brankářem, ale hostující hráč nakonec přestřelil.

10:40

Tango je nyní již delší dobu na balónu.

09:56

Domácí Helas nyní zvýšil tlak při rozehrávce a jde to znát.

08:59

Hned z následného výhozu si museli domácí pomoci faulem kousek od vápna. Následný přímý kop ale neznamenal větší šanci.

08:54

Do pěkné střely se nyní dostal domácí Perina, ale nakonec jen mimo bránu.

08:50

Střela skončila na zdi.

08:44

5 metrů za vápnem Tanga bude nyní rozehrávat přímý kop Helas.

08:10

Po skvělém výhozu brankáře Konečného se dostal k balónu kousek za vápnem Tanga domácí Janderka. Z otočky bohužel pro domácí trefil jen dobíhajícího obránce.

07:20

Hra se nyní lehce vyrovnala.

05:56

Po necelých šesti minutách je tu další gól hostů. Hezkým padáčkem přes brankáře o pravou tyč se prosadil opět Buršík

05:30

Helas skvěle vystihl rozehrávku po nebezpečné střele a do brejku šel Lidmila. Po střele bodlem ale zakročil gólman.

04:47

A další gól hostů. Ťok si moc hezky narazil na "hrušku" s Krajčem, ten mu posunul lehce do strany, tím překonal obranu a mezi nohy domácího Konečného zakončil.

04:33

Přímý kop z nebezpečné vzdálenosti skončil na zdi Tanga.

04:31

Domácí Janderka z Helasu perfektně vystihl rozehrávku hostí, sám šel do brejku, mezi nohami obránce nahrál na unikajícího Moslera toho těsně před vápnem fauloval hráč Tanga.

03:38

Hosté z Hodonína vysoko presují, jejich aktivita je v prvních minutách perfektní.

02:12

Nedáš dostaneš se potvrdilo. Hostující Krajča z Tanga hezky zasekl balón kolem obrance, využil vyjetého brankáře Konečného a pěknou nahrávkou nabídl ke skórování Buršíkovi, který odkrytou bránu s přehledem využil a dává na 1:0.

01:56

Domácí Janderka lehkým odkopem dost náhodně vyslal Kamenského, ten pěkně obešel obránce a sám šel na brnakáře, který lapil.

01:25

Je tu první roh Tanga, ale Mrázek nápaditou rozehrávku vystihl a odvrátil do zámezí.

01:05

V první minutě z obou stran zatím jen nesmělé oťukávání, zatím bez střely. To změnil až hostující Ťok, ale Konečný zasáhl.

00:01

3, 2, 1...
Hráči již nastupují na hrací plochu, utkání co nevidět začne.
Zdravíme všechny fanoušky futsalu u dalšího kola 2.futsal ligy východ. Proti sobě nastoupí domácí Helas Brno B proti FC Tango Hodonín. Helas nastoupí tradičně ve své červenobílé kombinaci, zatímco hosté využívají na české poměry netradiční kombinaci zelenošedých dresů. Helas dle soupisky nastupuje s velmi mladým týmem. Uvidíme, jestli se povede domácím poprvé bodovat ve Starez aréně na Vodově ulici.

Helas Brno B: Konečný – Lidmila (K), Milošic, Musler, Mrázek, Perina, Kamenský, Prokofjev, Sedláček, Janderka
Trenér: Pyrochta

FC Tango Hodonín: Kůřil (Nedvědík) – Absolon, Vanda, Janulík, Krajča, Ťok, Buršík, Sopůšek, Čech, Dunka, Beneš, Lamáček
Trenér: Bartyzal

Rozhodčí: Kabeláč, Kliner.
Je tu další kolo a v něm můžete očekávat střetnutí domácího Helasu Brno B, který tentokrát bude hostit tým FC Tango Hodonín.
Zatímco Helas má letos na svém kontě jen jednu výhru, tak Tango zatím ještě neokusilo hořkost porážky. Podaří se Helasu poprvé v sezóně zvítězit v domácím prostředí a stane se tak prvním týmem, který Tangu porážkou překazí slibný rozjezd nové sezóny?
To se dozvíte již v neděli od 18:30 v dalším online přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

1:9

konec (1:4)

Branky: 3. Buršík (Krajča), 5. Ťok (Krajča), 6. Buršík (Ťok), 15. Buršík (Sopůšek), 18. Mosler (Janderka), 28. Ťok (Sopůšek), 31. Vanda, 31. Ťok, 33. Ťok (Sopůšek), 40. Dunka (Krajča)

Karty:   25. Kamenský (HBB) – 21. Beneš (HOD)   38. Janderka (HBB)

Rozhodčí: Kabeláč, Kliner