DHL Extraliga juniorů

HC Olomouc – HC Dynamo Pardubice

2:5

konec (2:2, 0:2, 0:1)

04.11.2023, 12:00 • Zimní stadion Olomouc • 22 • Skupina Východ • Daniel Fekets (@DFekets)

Juniorka Pardubic dnes dokázala zvítězit na olomouckém ledě poměrem 5:2. Hanáci tedy zapsali osmou porážku za sebou. Přitom první třetinu neměli vůbec špatnou, dvakrát v ní vedli, jenže poté se už prosazovaly jen Pardubice. Rozdílovou branku zaznamenal ve druhé periodě Jakub Koudelka, na kterého poté ještě navázali Adam Fiala a Daniel Burda.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (14:04:29)

59:09

Rozběhla se nám poslední minuta tohoto duelu. Utkání se z obou stran už jen dohrává.

58:38

Vojtěch Tvrdík ostře vypálil od modré čáry po přihrávce Adriana Gromadzkiho. Rána obránce Pardubic nezamířila do brankového prostoru.

58:07

57:38

Lukáš Bošek si najel mezi kruhy, odkud rychle střílel. Lukáš Vilém na kotouč viděl a zakročil.

57:02

Adam Drábek nepřesně přihrál a rázem se do šance hnali Daniel Burda a Jan Helikar. Posledně jmenovaný si přihrávku u zadní tyče nezpracoval.

Dynamo právě vstřelilo branku!
Pardubice definitivně potvrzují, že si dnes z Hané odvezou výhru! Byly aktivní před bránou, čehož využil DANIEL BURDA, jenž po rychlé otočce zametl kotouč do klece. Valenta byl mimo svou pozici. 2:5. Asistence: Jan Helikar a Vojtěch Tvrdík.

55:13

Tom Kaštánek se propracoval do střelecké pozice. Jeho rána byla přizvednuta na mantinel.

54:39

Po delší době v útočném pásmu kombinují Pardubice. Pět minut je dělí od zisku dalších tří bodů.

54:12

Jeden z domácích útočníků čekal na Kalmanovu pobídku u zadní tyče, avšak úspěšná teč z toho nebyla.

53:46

Adam Fiala přirazil soupeře na mantinel v souladu s pravidly. Mora ale zůstává na kotouči.

52:47

David Stratil nebezpečně pálil hned po buly, jeho přízemní projektil netrefil branku.

52:27

Adam Drábek dnes patří mezi nejaktivnější domácí hokejisty. Tentokrát se dostal ke střele zprava, mezírku mezi betony ale Lukáš Vilém utěsnil.

51:42

Jan Helikar projel do útočného pásma. Jeho následná střela zápěstím skončila na pravé ruce gólmana Valenty.

50:49

Vypadalo to, že Jakub Koudelný byl při přechodu do útočného pásma faulován, nicméně hlavní rozhodčí tentokrát vylučovat nebudou. Olomoucká střídačka protestovala.

49:35

Ve velké rychlosti se dopředu dostal Michal Tomeček, který ale místo střely situaci přibrzdil. Olomouc kombinuje v útočném pásmu.

2:5

Branky a nahrávky: 5. Smýkal (Tomeček, Panáček), 15. Bošek (Pastrnek, Tomeček) – 9. Pilař (Tvrdík), 20. Tomas (Gromadzki), 28. Koudelka (Kaštánek, Jevtěchov), 33. A. Fiala (Koudelka, Pavlata), 56. D. Burda (Helikar, Tvrdík)

HC Olomouc: Valenta (Žbánek) – Kalman, P. Sedláček (A), Stratil, Panáček (C), A. Drábek (A), Compel, Bohatý – Koudelný, Šotkovský, Ruda – Smýkal, K. Drábek, Belan – Pastrnek, Tomeček, Bošek – Šulgan, Neoral, Ungr.
Trenér: Mojmír Trličík

HC Dynamo Pardubice: Vilém (Batih) – Kaštánek, Koudelka (A), Kubánek, Tvrdík, Hebek (A), Šmerda, Vápeník – Pavlata, A. Fiala, Gromadzki – Paleček, D. Burda (C), Helikar – Tomas, Jaša, Kalužík – Pilař, Jevtěchov, Š. Bartoň.
Trenér: David Havíř

Rozhodčí: Kapitanov, Koziol – Bartek, Klimek