Maxa liga

HC Slavia Praha – HC Dynamo Pardubice B

4:3

po s.n. (1:0) (1:2, 2:0, 0:1 - 0:0)

04.11.2023, 15:00 • Zimní stadion Eden, Praha • 19. kolo • Šimon Rogner (@simonrogner)

Tipsport: 2.01 4.27 3.02 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já vám děkuji za pozornost a těším se příště u hokeje na počtenou! (17:42:25)
Slávisté po pěti zápasech znovu vítězí, když porážejí Pardubice B 4:3 po nájezdech. Sešívaní byli blízko vítězství v základní hrací době, hosté ale utkání v závěru vyrovnali. V nájezdech se jako jediný trefil kapitán Pražanů Tomáš Knotek a zajistil svému týmu bod navíc.

Tomáš KNOTEK - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slavia Praha.
Autorem vítězné branky je TOMÁŠ KNOTEK.

Tomáš KNOTEK

6. série 1:0

Kapitán Slavie TOMÁŠ KNOTEK už s forhendovou kličkou uspěl a rozhoduje o výhře domácích!

Robin KAPLAN

6. série 0:0

Mění se pořadí, ROBIN KAPLAN však přestřelil.

Daniel RÁKOS

5. série 0:0

Další podobná střela, tentokrát v podání obránce DANIELA RÁKOSE, a stejný osud.

Jaroslav BROŽ

Podobně střílel JAROSLAV BROŽ, ani on mezeru mezi betony nenašel.

Dominik HRNÍČKO

4. série 0:0

Málek zaklapl betony a chytil střelu DOMINIKA HRNÍČKA.

Edgars KULDA

EDGARS KULDA zvolil střelu do protipohybu, Vomáčka chytá.

Daniel HERČÍK

3. série 0:0

Střelec vyrovnávací brannky DANIEL HERČÍK zkusil bekhendovou kličku, neúspěšně.

Matěj BERAN

MATĚJ BERAN forhendovým blafákem přestřelil.

Josef MIKYSKA

2. série 0:0

JOSEF MIKYSKA zase při kličkované před brankou neudržel puk, a ten mu tak ujel.

Tomáš ŠMERHA

TOMÁŠ ŠMERHA zkusil krátkou forhendovou kličku, netrefil.

Tomáš URBAN

1. série 0:0

TOMÁŠ URBAN zvolil přímou střelu, Málek vytáhl zákrok lapačkou.

Tomáš GUMAN

TOMÁŠ GUMAN si s pukem dlouho hrál, kličkoval, ale na Vomáčku nevyzrál.

Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení o vítězi dnešního zápasu nerozhodlo. Po většinu nastaveného času měli navrch slávisté, v závěru pak zahrozili také Pardubičtí. Oba brankáři však svoje týmy podrželi, o což se budou snažit i v samostatných nájezdech.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:58

Kaplan nejprve skákavou nahrávku od Urbana netrefil, následně ho skvělým zákrokem zastavuje Málek!

64:09

Holý už si s Knotkem předali puk v ofsajdové situaci, vhazuje se ve středním pásmu.

63:36

Žovinec obkroužil branku a prudce vystřelil, Vomáčka už raději hru přerušil.

62:57

... následně Křepelka z brejku nezpracoval Šmerhovu nahrávku do druhé vlny.

62:35

Šmerha po individuální akci minul...

61:54

Guman málem objel pardubického beka, ten mu však bekhendovou střelu na poslední chvíli znemožnil.

61:24

Kaplana sice slávisté zastavili, po pro ně nešťastném odrazu puku však přímo před Málkem zakončoval Kaut.

61:03

Beran získal ztracený puk po nepřesné Gumanově střele a předložil ho Holému. Vomáčka vyráží kotouč do ochranné sítě.

60:16

Hrníčko nabral rychlost a ze středu útočného pásma střílí mimo. Puk tak získávají sešívaní.

60:01

Pardubičtí hráči si už ze závěrečného buly po Málkově levici žádnou šanci nevytvořili, s prodloužením ale mohou být spokojení. Dlouho to totiž vypadalo, že Slavia náskok díky dobré defenzivní hře udrží. Jenže v 59. minutě vyrovnal Daniel Herčík a poslal tak utkání do nastaveného času.

60:00

59:30

Ale pozor na druhé straně, kde po Průžkově pokusu zakončoval sám před Vomáčkou Kulda. Ani on neuspěl.

59:09

Pardubice byly blízko rozdílového gólu, dorážka Rohlíka ale nakonec v síti nekončí.

58:39

58:39 Daniel HERČÍK - 3:3

58:39

Pardubice B právě vstřelily branku!
Dynamo nakonec tlak zužitkovává a 81 vteřin před koncem třetí třetiny srovnává. Zdráhalovu střelu od modré tečoval u levé Málkovy tyčky DANIEL HERČÍK. Asistence: Jan Zdráhal a Tomáš Urban.

58:27

Slávisté nemůžou po icingu střídat, naopak Dynamo posílá na led čerstvou šestku.

58:12

Rohlík centroval před bránu, Kajínek jeho nahrávku ztečoval.

57:39

Mikyska při střele zlomil hůl, slávisté vyhazují puk do středního pásma.

57:16

Ale po zakázaném uvolnění Slavie na střídačku odjíždí, Dynamo hraje v šesti!

57:11

Vomáčka už už koukal po střídačce, jestli ho trenéři odvolají, ale ještě v bráně zůstává.

57:04

Oddechový čas pro tým HC Dynamo Pardubice B.

56:48

56:18

Velký tlak Pardubic v gól nevyústil. Kaplanovu dorážku z bezprostřední blízkosti fantasticky chytil Málek, následnou střelu obětavě zblokoval Kulda.

55:29

Knotek zblokoval střelu od modré, Havrda následně vyhazuje.

55:07

Žejdl nakonec puk proti pardubickému obránci uhájil a osvobozuje Slavii.

54:48

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
Tomáš Šmerha – 2 min., nedovolené bránění.

54:43

Slávističtí fanoušci se domáhají potrestání zákroku v útočném pásmu, místo toho ale rozhodčí vylučují domácího hráče.

53:15

Dnešní utkání sleduje 741 diváků.

52:13

Všetečka i vleže dokázal vybojovat puk pro Žejdla, který z dobré pozice přestřelil.

51:18

Beran lehce tečoval Gumanovu nabídku od modré a nasměroval puk na tyč Vomáčkovy brány.

50:44

Kulda zvolil spíše netradiční cestu a namířil si to zpoza branky přímo před Vomáčku. Zakončit se mu ale kvůli zásahu obránce nepodařilo.

50:20

Hrníčko uvolnl na levé straně Švece, jehož tvrdou ránu Málek kryje.

48:40

48:13

Teď se Pardubičtí kvůli nepřesné kombinaci vyhnali z útočného pásma sami.

47:13

První útok Pardubickým nevyšel, Žejdl zachytil puk a vyhazuje k hostující brance.

46:40

Tomáš Knotek – 2 min., krosček.

45:27

Velký závar před slávistickou brankou. V jednu chvíli už se zdálo, že Žálčíkova dorážka by mohla skončit za Málkem, puk ale nakonec za čáru nedoputoval.

44:26

Další vhazování před Málkem, který si lapačkou šáhnul pro nahození od modré.

42:14

42:00

41:47

Bučko z dobré pozice z pravé strany těsně minul levou tyč Málkovy klce.

40:14

Přesilovka z konce druhé třetiny Slavii dlouho nevydržela, po vyloučení Žejdla se hraje 4 na 4.

40:14

Lukáš Žejdl – 2 min., hákování.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 16:44.
Druhá třetina sobotního zápasu mezi Slavií a Pardubicemi B je za námi. Skórovali v ní pouze sešívaní, kteří nejprve ve 23. minutě díky přesilovkové trefě Tomáše Gumana vyrovnali a pak se ve 38. minutě znovu ujali vedení – to přesně mířil Jaroslav Brož. Své šance měli i hosté, Roman Málek ale vytáhl několik hezkých zákroků.

40:00

40:00

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice B:
Ondřej Rohlík – 2 min., nedovolené bránění.

39:23

Šmerha rodící se brejk pozastavil, slávisté tak pokračují v kombinaci po mantinelech.

37:31

37:31 Jaroslav BROŽ - 3:2

37:31

Slavia právě vstřelila branku!
Po několika střídáních, kdy se nic moc nedělo, přichází třetí gól Slavie. Všetečka obkroužil branku hostů a našel u pravé tyčky připraveného JAROSLAVA BROŽE, který rychlým příklepem prostřelil Vomáčku. Asistence: Robin Všetečka a Lukáš Žejdl.

36:14

Pod tlakem útočící Šmerha našel křižným pasem Křepelku, jehož dobrou ránu Vomáčka vyráží do ochranné sítě.

34:35

Famózní sólo teď předvedl Dominik Hrníčko, který se kličkou vyhnul slávistickému obránci a řítil se sám na Málka. Ten předvedl neméně pěkný a především důležitý zákrok.

33:37

Šmerha po souboji s pardubickým bekem ztratil rovnováhu, a i když měl jeho hokejku pod ramenem, pískat se nebude.

31:59

Tlak sešívaných díky aktivnímu forčekingu pokračoval, Pardubičtí však jejich střely dobře zblokovali.

31:35

Křepelka se elegantně zbavil bránícího beka, Knotek po jeho pasu z mezikruží pořádně puk netrefil.

31:05

Všetečka ani nadvakrát golfem neprostřelil hradbu, kterou Pardubičtí vystavěli před brankáčem Vomáčkou.

29:34

Nepříjemnou a navíc tečovanou střelu musel řešit Málek, pokus Žálčíka však vyrazil.

28:10

Kulda hezky přistrčil puk Průžkovi, který se z pravé strany natlačil až před Vomáčku. Ten jeho forhendový blafák pokryl.

27:34

Hrníčko si dobře najel na modrou čáru a z průniku po pravé straně prověřil Málkovu pozornost.

26:30

Tvrdou střelu Holého tečoval přímo před gólmanem Matěj Beran, Vomáčka tak musel zasahovat.

25:58

25:39

Bučkovu nepovedenou střelu zastavil Kulda, vyhodit se mu ale kvůli zákroku jednoho z hostujících hráčů nepodařilo. Rozhodčí vylučovat nebudou.

23:58

Filip Eliáš – 2 min., podrážení.

23:43

Havrda protečoval puk na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí před Málka.

22:15

22:15 Tomáš GUMAN - 2:2

22:15

Slavia znovu využívá početní výhodu a srovnává! Z vrcholku kruhů vypálil TOMÁŠ GUMAN, jehož střela se od tyčky odrazila do sítě. Asistence: Tomáš Knotek a Karel Klikorka.

22:00

Karel Nedbal – 2 min., podrážení.

21:16

Pardubice ujely do rychlého přečíslení, z druhé vlny nakonec nebezpečně – ale mimo – pálil obránce Švec.

20:44

Šmerha uvolnil na levém křídle Kuldu, který poslal puk z ostrého úhlu na branku.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 15:51.
Pardubice B vedou po dvaceti minutách v Edenu 2:1. Lepší start do zápasu přitom měli slávisté, kteří po velkém tlaku ve 14. minutě zásluhou Matěje Berana otevřeli skóre. Šance v početní výhodě měli i Východočeši, kteří dvěma slepenými góly v 18. a 20. minutě vývoj duelu otočili. Nejdříve se trefil Michal Rouha a pak Robin Kaplan, který trefou 29 vteřin před sirénou stanovil zatím platné skóre.

20:00

19:31

19:31 Robin KAPLAN - 1:2

19:31

Necelou půl minutu před první sirénou otáčejí hosté skóre! Málka prostřelil aktivní ROBIN KAPLAN, který si sjel na střed útočného pásma a prudkým švihem zakončil přesně k tyčce domácí branky. Asistence: Ondřej Rohlík a Ondřej Chabada.

19:10

Lichtag už napřahoval ke střele, včas se k němu ovšem vrátil Kulda.

17:32

17:32 Michal ROUHA - 1:1

17:32

Přesilovku sice nevyužily, tlak z ní ale nakonec Pardubice zužitkovávají. Málek ani jeho obránci nedokázali ve skrumáži u brankoviště najít puk, což se naopak povedlo MICHALU ROUHOVI, který ho nadvakrát dostal do sítě. Asistence: Lukáš Žálčík a Tomáš Kaut.

16:47

16:10

Jako blesk z čistého nebe se za slávistickou obranou objevil Robin Kaplan, slávistický gólman jeho bekhendový blafák chytá!

15:33

Hrníčko s Rákosem doráželi přímo před Málkem, ten si ale s nevinně vypadajícími, avšak nebezpečnými šancemi poradil.

14:47

David Kajínek – 2 min., sekání.

14:26

Na ledě zůstal po souboji s jedním ze slávistů ležet Ondřej Rohlík. Rozhodčí hru přerušili až po několika urgencích. Pardubický útočník nakonec odjíždí za doprovodu lékaře a spoluhráčů na střídačku.

13:16

13:16 Matěj BERAN - 1:0

13:16

Slávisté dlouho v přesilovce tlačili a nakonec otevírají skóre dnešního zápasu! Šmerha ještě z bezprostřední blízkosti, ovšem z velkého úhlu, prázdnou branku netrefil, puk se ale od něj odrazil k MATĚJI BERANOVI, který už odkrytou klec trefil. Asistence: Tomáš Šmerha.

12:26

Ondřej Chabada – 2 min., podrážení.

12:16

Urban opět ujížděl do rodícího se přečíslení, jeho nahrávka pro Lichtaga však byla příliš prudká.

11:10

Žovinec se nevzdal ani proti dvěma blokujícím soupeřům a snažil se dostat puk na branku. Nepovedlo se mu to, stejně jako poté nepřesně nahrávajícímu Gumanovi.

10:07

Šmerha vzal zakončení v brejku s Průžkem na sebe. Stahovačkou se vyhnul blokujícímu obránci, Vomáčka ale byl znovu proti.

09:30

Průžek přímo před brankou tečoval nabídku od modré, puk ovšem za Vomáčkou neskončil.

08:38

Na druhé straně to na sebe vzal Pochobradský, který mířil do teploměru Málka. Ten si ale prostor pod ramenem pohlídal.

08:29

Guman obkroužil téměř celé útočné pásmo, prudkou střelou od modré ovšem minul.

07:37

Dlouhé střídání sešívaných, kteří si hezky vyměňovali místa a kombinovali, v zakončení nakonec nerezultovalo.

06:30

Slavíček nejprve netrefil vzdušnou Slavíčkovu nahrávku, o chvíli později už ale po Havrdově krátkém pasu zblízka zakončoval proti připravenému Vomáčkovi.

05:05

Mikyska se i díky ne úplně vhodnému postavení čárového rozhodčího dostal k puku, Urban ale po jeho nahrávce v přečíslení dvou proti jednomu Málka neprostřelil.

04:06

Šmerha za brankou vybojoval puk a předložil ho do brankoviště Průžkovi, kterého v první velké šanci vychytal Vomáčka. Ten zastavil i následný pokus Kremláčka.

03:02

Žálčík dostal prostor na modré čáře a tvrdou střelou prověřil Málka. Ten musel být ve střehu i o pár okamžiků později po skrumáži v brankovišti.

02:24

Havrda vletěl do útočného pásma, švihem z levé strany ale minul.

01:32

Knotek byl při souboji v útočném pásmu odzbrojen, podle rozhodčích čistým způsobem.

01:10

První zákrok pro Vomáčku, který zastavil Kremláčkovu střelu od modré.

00:41

Urban po Mikyskově nahrávce ještě hledal volného spoluhráče, slávistická obrana ale kombinaci hostů zastavila.

00:01

HC Slavia Praha: R. Málek (Pittr) – Žovinec (A), Křepelka, Kremláček, Holý, Klikorka, Kajínek, Eliáš – Průžek, Kulda, Šmerha – Matě. Beran, Knotek (C), Guman – Všetečka, Žejdl (A), J. Brož – Havrda, Slavík, Slavíček.
Trenér: Daniel Tvrzník

HC Dynamo Pardubice B: Vomáčka (Honzík) – Zdráhal, Chabada, Švec, Bučko, Voženílek, Nedbal – Herčík, Rákos (A), Hrníčko – Urban, J. Mikyska, Pochobradský – Kaplan, Rohlík, Lichtag – Rouha, Kaut (C), Žálčík (A) – Zeman.
Trenér: Richard Král

Rozhodčí: Čáp, Kosnar – Kokrment, Sýkora.

HC DYNAMO PARDUBICE B

Také béčko Pardubic zažilo hororový start do nového ročníku, od začátku října ale podává zlepšené výkony. Z posledních devíti utkání vyhrálo šest, v dalším pak bodovalo. Ve středečním zápase si Pardubice poradily s Litoměřicemi, které na domácím ledě deklasovaly jednoznačně 5:0. Potvrdí zlepšenou formu, díky níž vystoupaly na desáté místo tabulky, i proti Slavii?

HC SLAVIA PRAHA

Trápení slávistů nebere konce. Pražané naposledy vyhráli 18. října proti Kolínu, od té doby prohráli pětkrát v řadě. Naposledy ve středu sice v Sokolově dvakrát vedli, nakonec však Baníku podlehli 3:4 v prodloužení. Dvakrát se trefil odchovanec sešívaných Tomáš Šmerha, který přišel do Slavie na střídavé starty z Mladé Boleslavi. Skóroval i obránce Karel Klikorka, jenž se společně s Matějem Beranem definitivně připojil k týmu poté, co v něm hráli v rámci střídavých startů. Pomůžou i oni se odrazit k lepším výkonům proti Pardubicím B, které červenobílí v prvním vzájemném utkání na konci září vynulovali?

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u zápasu 19. kola Chance ligy mezi hokejisty HC Slavia Praha a HC Dynamo Pardubice B. Úvodní vhazování je naplánováno na 15:00 na led pražského Edenu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

4:3

Branky a nahrávky: 14. Matě. Beran (Šmerha), 23. Guman (Knotek, Klikorka), 38. J. Brož (Všetečka, Žejdl), rozh. náj. Knotek – 18. Rouha (Žálčík, Kaut), 20. Kaplan (Rohlík, Chabada), 59. Herčík (Zdráhal, Urban)