DHL extraliga juniorů

Mountfield HK – Bílí Tygři Liberec

3:2

po prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

12.10.2023, 17:15 • ČPP Aréna, Hradec Králové • 15 • Skupina Západ • Klára Petrásková

Já se s vámi v tuto chvíli loučím. Přeji hezký zbytek týdne a u dalších textových přenosů z hokejových zápasů se těším na shledanou! (19:20:09)
Východočeši mohli rozhodnout už ve třetí třetině, sudí jim ale radost odepřeli. To jim však nesebralo elán do prodloužení, kde sehráli zjevně nacvičený signál na výbornou a střelou mezi betony urvali výhru 3:2. Liberec si ale svůj bod rozhodně zaslouží, především v přesilovkách totiž hrozil a nedá se říci, že by jeden z týmů v utkání vyloženě dominoval.

60:19

Hradec právě vstřelil branku!
Tak tohle bylo hodně rychlé prodloužení, už po 19 vteřinách je rozhodnuto! Hradečtí vyhráli buly a hned z první akce udeřili. Štěpán Černý načal akci za svou bránou a potom narýsoval průnikovku MICHALU BENEŠOVI, který měl větší rychlost než soupeř a v samostatném úniku poslal černou pryž mezi betony – 3:2p. Asistence: Štěpán Černý a Matěj Beneš.

60:01

Šedesát minut nerozhodlo, jdeme do prodloužení! Velmi blízko třem bodům byl čtyři minuty před sirénou Hradec, jenže sudí nakonec původně uznanou branku zrušili pro vysokou hůl. A tak za stavu 2:2 budeme pokračovat "náhlou smrtí"!

60:00

59:13

Petr Hrdlička vracel puk zpoza brány na modrou, kotouč ale projel přímo mezi beky do středního pásma.

58:34

Po souboji v neutrální zóně skončil puk mimo kluziště.

58:26

Východočeši jsou na kotouči, nedaří se jim ale přejít do útočného pásma.

56:58

David Rozsíval projel půl kluziště a kličkou doleva hledal místo vedle betonu, marně.

55:55

Domácí koučové s rozhodnutím tedy nic nezmůžou, tečující dvojice Adam Novotný – Matěj Beneš se tak radovala předčasně!

55:55

Hradec dostal kotouč do branky a možná se tak stalo vysokou holí, jenže k dispozici není video, aby situaci rozseklo. Sudí nejdříve branku uznali, po poradě ji ovšem odvolali, což se logicky nelíbí hradeckým trenérům!

55:21

Marek Matašovský vracel zpoza brány puk do brankoviště, tam se ho ale nikdo v bílém neujal a Hambálek tak nemusel čarovat.

53:55

Jan Pavelka napálil od modré prvního bránícího hráče. S přibývajícím časem přichází i větší opatrnost od obou týmů, jediná chyba v obraně by totiž mohla znamenat rozhodnutí zápasu.

52:21

Jaroslav Prášek si najel na osu a na hůl mu mířila nahrávka Adama Bezpalce, skákavý puk však Prášek nedokázal usměrnit na bránu.

50:20

David Rozsíval se probojoval až před hradeckou bránu a snažil se procpat puk přes Tučkův levý beton, ten byl na správném místě.

49:49

Radim Handl s Lukášem Plosem teď znepříjemnili hradeckým hokejistům počínání na ledě, jejich závar totiž zaváněl vstřeleným gólem!

48:47

Střela Štěpána Černého se proletěla od modré čáry jen na zadní hrazení.

3:2

Branky a nahrávky: 9. Hrdlička (Matašovský, V. Aschenbrenner), 34. Mi. Beneš (Š. Černý, A. Novotný), 61. Mi. Beneš (Š. Černý, Ma. Beneš) – 15. Jenčovský (Handl, Plos), 33. Rozsíval (Hladík, Křížek)

Mountfield HK: Tuček (Lequin) – Havlíček, Š. Černý, Pavelka, J. Aschenbrenner, Hrbek, Bezpalec, Pavič – Ma. Beneš, Mi. Beneš, A. Novotný – Hrdlička, Matašovský (C), M. Novotný (A) – V. Aschenbrenner, Vencl (A), Prášek – Jón, Zámečník, Mach.
Trenér: Martin Vágner

Bílí Tygři Liberec: Hambálek (Schnattinger) – A. Král, Hladík, Pilíšek, Ehrenberger (A), Jarabko, Macháček, Meisel – Plos, Jenčovský (C), Handl – Janata, Hois (A), Rozsíval – Vološín, Křížek, S. Jansa – Lachkovič, Kofroň, Prokůpek.
Trenér: Valdemar Jiruš

Rozhodčí: Svobodová, Čáp – Bohuněk, Landsmann

01:56 HKM 2 HL příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Zámečník
02:24 LIB 2 Plos, hákování
05:39 LIB 2 Meisel, sekání
08:23 HKM 1:0 Hrdlička (Matašovský, V. Aschenbrenner)