03.10.2023, 21:00 • Telia Parken, Kodaň • 2 • Skupina A • Michal Raška

Tipsport: 13.0 7.2 1.23 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (23:04:18)
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 4:4. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:11.
Je konec. Bayern Mnichov zvítězil na půdě Kodaně 2:1. První polovina zápasu ovšem nepřinesla takřka nic. Domácí celek skvěle bránil, zatímco hosté byli bezzubí. V 56. minutě se navíc Kodaň dostala do vedení díky brance Leragera. V 67. minutě ale skvěle srovnal Musiala. Následně přišlo zlaté střídání trenéra Tuchela. V 83. minutě totiž Goretzka hlavou vysunul Müllera, který ve velké šanci ještě posunul míč Telovi a ten se prosadil. V nastavení bylo málem srovnáno, ale Ulreich předvedl skvělý zákrok.

90+7

90+7

Posléze Kodaň ještě získala rohový kop, ovšem ten přinesl jen zblokovanou střelu.

90+6

90+6. Naprosto famózní zákrok Svena Ulreicha!

90+6

Fantastický Sven Ulreich! Jordan Larsson se dostal ke hlavičce uvnitř vápna, kdy do míče ještě nechtěně kopl Eric Choupo-Moting, ale hostující brankář se natáhl ke své levé tyči a konečky prstů vyrazil balón!

90+5

Už to vypadalo, že se Orri Óskarsson opře do míče, ale ten mu odskočil na hranici šestnáctky.

90+4

Harry Kane byl nyní dohrán Claessonem ve středu hrací plochy a Bayern má závěr utkání nadále pod kontrolou.

90+3

Peter Ankersen poslal centr do vápna, ale hlavička jeho spoluhráče mířila mimo.

90+2

Denis Vavro nyní zůstal ležet na hrací ploše po souboji se soupeřem, ale ošetření nebude potřeba.

90+1

Balón se opět ocitl jen v zámezí a Bayern tak získal další autové vhazování.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90

Denis Vavro uviděl kartu žluté barvy za svůj faul.

90

Mathys Tel se skvěle prodral na levé straně přes Vavra, ale s míčem si nakonec neporadil dle svých představ a následuje jen odkop od svatyně Grabary.

89

Bayern má konec zápasu pod kontrolou a nepouští soupeře blíž ke své bráně.

87

Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Eric Choupo-Moting.

86

Kodaň získala standardní situaci z levé strany, ale ta nepřinesla nic vážnějšího.

85

Střídání v týmu FC Kodaň:
ze hřiště odchází Diogo Gonçalves, přichází Orri Óskarsson,
ze hřiště odchází Mohamed Elyounoussi, přichází Jordan Larsson.

84

Následně ještě vše kontroloval videorozhodčí, který potvrdil branku Bayernu Mnichov.

83

83. Mathys TEL - 1:2

83

Bayern právě vstřelil branku!
Tak tohle byla velká paráda a hosté jdou do vedení! Leon Goretzka vyhrál důležitou hlavičku, čímž vysunul dopředu Thomase Müllera, který se zbavil obránce, ale místo zakončení ještě posunul míč dobíhajícímu MATHYSU TELOVI, jenž zakončil do odkryté svatyně. Asistence: Thomas Müller.

81

Thomas Müller poslal centr z levé strany do vápna, ale Leon Goretzka svou hlavičku namířil jen vedle brány.

79

Thomas Müller se opřel do míče z voleje, ale střela nebyla vůbec přesná a skončila vysoce nad bránou.

78

ze hřiště odchází Kevin Diks, přichází Valdemar Lund.

77

ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Mathys Tel,
ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Leon Goretzka,
ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Thomas Müller.

76

Další útočná akce hostů skončila jen v zámezí a Kamil Grabara bude mít další odkop od své svatyně.

75

Kingsley Coman se snažil vystřelit z velké dálky, ale jeho pokus nebyl vůbec nebezpečný. Bayern ale ulovil míč opět na svou stranu.

73

73. Elyounoussi pálil těsně vedle!

73

Domácí to zkoušeli po levé straně. Diogo Gonçalves se se štěstím dostal dovnitř vápna, kde se balón poodrazil k Mohamedu Elyounoussimu, ale jeho nebezpečná střela skončila vedle levé tyče!

72

Leroy Sané se z ničeho nic dostal na pravé straně do zakončení, ale Kamil Grabara skvěle vystoupil a zblokoval jeho pokus.

71

Stále jsou na míči domácí hráči, kteří se směrem dopředu příliš neženou a chtějí ušetřit síly na pravděpodobný tlak soupeře ke konci zápasu.

70

Kodaň se dvacet minut před koncem snaží držet balón co nejdéle na kopačkách.

69

Nyní ovšem Jamal Musiala uviděl žlutou kartu za odkopnutí míče po odpískání.

67

67. Jamal MUSIALA - 1:1

67

Je srovnáno na 1:1! Nusajr Mazráwí posunul míč JAMALU MUSIALOVI, který si jej připravil na hranici šestnáctky a svou pravou nohou vypálil dělovku k pravé tyči. Asistence: Nusajr Mazráwí.

66

Denis Vavro si poradil s další nepřesnou přihrávkou soupeře a podržel balón pro svůj celek.

65

Bayern ovšem začíná bušit do obrany soupeře, která ale blokuje střelu za střelou.

64

Konrad Laimer se provinil jen další nepřesnou přihrávkou a dnes se mu příliš nedaří.

63

Lukas Lerager uviděl kartu žluté barvy za odkopnutí míče v přerušené hře.

63

Míč skončil znovu za bránou Kamila Grabary a ten s odkopem spěchat rozhodně nebude.

61

Nusajr Mazráwí centroval z pravé strany, ale balón jen přeletěl hráče uvnitř vápna.

60

Hodina utkání je za námi a Bayern se stále nemůže dostat do tempa utkání. Velmi profesorský výkon.

59

Nyní se Mohamed Elyounoussi dopustil faulu na Daviese a u míče tak je Bayern.

58

Další nedovolený zákrok hostů. Konrad Laimer podrazil Dioga Gonçalvese.

57

Dánský klub tak vede celkem zaslouženě, neboť poctivě brání a rovněž tak podporuje své útočné výpady.

56

56. Lukas LERAGER - 1:0

56

Kodaň právě vstřelila branku!
Domácí mužstvo jde do vedení! Kodaň předvedla rychlý útok, kdy Viktor Claesson nebezpečně pálil zpoza vápna, jeho pokus zblokoval Kim Min-čä, ale následně se opřel do odraženého balónu LUKAS LERAGER a ten se nemýlil.

55

Joshua Kimmich to zkusil okolo zdi, ale střela neměla příliš razance a Kamil Grabara si poradil.

54

Birger Meling nyní poslal k zemi Comana a uviděl jako první hráč utkání žlutou kartu.

53

Kingsley Coman tentokrát centroval z pravé strany, ale obrana Kodaně znovu stoprocentní.

52

Diogo Gonçalves tentokrát vymyslel skvělou přihrávku na Eliase Achouriho, ale ten nedokázal míč dobře zpracovat a vystřelit uvnitř vápna.

50

Domácí fotbalisté za 50 minut naběhali o 7 kilometrů více než soupeř! Dá se tak předpokládat, že ke konci utkání bude Kodaň trochu tahat nohy.

49

Mnichov to nadále zkouší postupnou kombinací a zatím se hraje ve druhé půli pouze na domácí polovině.

47

Nyní už se opět pokračuje a Bayern se snaží něco vymyslet přes levou stranu.

46

46. Sektor fanoušků Bayernu Mnichov.

46

V sektoru hostů to pořádně hoří a na hrací ploše se objevily také dlouhé konfety, které nyní hráči odklízejí. Hra je tak na chvíli pozastavená.

Fauly: 4:7
První část utkání je za námi a příliš mnoho toho k vidění nebylo. Největší šanci měl Viktor Claesson, který ji ovšem neproměnil, ale především se nacházel v ofsajdu. Hosté za celých 45 minut vystřelili pouze jednou na bránu a to navíc nebylo nic nebezpečného. Dánský celek předvádí skvělou defenzivní práci.

45+1

45+1

V závěru první půle ještě Bayern získal rohový kop, po kterém přišla střela Kimmicha, ale ta byla zblokována.

45

Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45

Leroy Sané se poněkolikáté uvolnil, ale teprve poprvé vystřelil na bránu Kodaně. Kamil Grabara si ale se střelou doprostřed poradil bez problémů.

45

Další špatná kombinaci hostů a centr Kimmicha snad nemá smysl komentovat. Tohle by hodilo možná tak na probíhající mistrovství světa v ragby.

44

Následný centr už letěl do malého vápna, ovšem tam byl připraven Kamil Grabara, jenž vyboxoval balón do bezpečí.

43

Joshua Kimmich opět mířil na přední tyč, kde se nacházel Konrad Laimer, ale je z toho jen další roh.

42

Nusajr Mazráwí hledal uvnitř vápna Musialu, ale opět skvělá defenzíva Kodaně odvrátila balón do zámezí. Následuje další roh Mnichova.

41

Konrad Laimer se opět nedostal z pravé strany k centru, jelikož míč odkopl Kevin Diks. Následně hostující hráč dohrál soupeře a sudí odpískal faul.

40

Znovu velmi špatný a pomalý přechod Bayernu. Přihrávka Saného na Kanea šla na paty.

39

Leroy Sané znovu a úmyslně zastavil brejk soupeře, ale opět vyvázl bez karty. Velmi překvapivé.

38

38 000 diváků v Telia Parkenu ženou své svěřence hlasitým chorály a zatím se jim to daří. Kodaň totiž trápí hosty z Mnichova precizní defenzívou a nebezpečnými brejky.

36

Jamal Musiala prováhal správný moment pro přihrávku na sbíhajícího Comana. Bayern ale pokračuje s míčem na kopačkách.

35

Standardní situace ale nepřinesla opět nic. Posléze se Joshua Kimmich dopustil ruky, kterou pravděpodobně zastavil možný brejk soupeře, ale opět se to obešlo bez karty.

34

Konrad Laimer ani tentokrát nedokázal odcentrovat po sběhnutí do šestnáctky, ale vybojoval alespoň rohový kop.

33

Německý mistr opět drží míč na polovině svého soupeře, ale to je tak vše.

32

Tentokrát byli hned čtyři hráčů Bayernu uvnitř vápna soupeře, ale nedomluvili se a z nadějné šance tak nakonec nic není.

31

Harry Kane je zatím úplně mimo hru a Bayernu se nedaří vymyslet nějaká vážnější akce. První půlhodinku vůbec nevystřelil na bránu.

30

Nyní se Kodaň na druhé straně dostala do rychlého útoku, ale nejprve byla střela Petera Ankersena zblokována a posléze se Lukas Lerager dopustil faulu.

29

Joshua Kimmich dostal přihrávku od Comana, ale jeho pokus zpoza šestnáctky letěl pouze nad bránu.

28

28. Claessonova šance z ofsajdu.

28

Viktor Claesson se dostal do velké šance, ovšem tu trestuhodně neproměnil! Nakonec se ale odmával ofsajd domácího hráče.

28

Sven Ulreich byl napadán při rozehrávce a poslal tak jen nákop doprostřed hrací plochy, kde míč ulovila obrana soupeře.

27

Mohamed Elyounoussi se po centru z levé strany ocitl celkem sám uvnitř vápna, ale jeho hlavička neměla příliš razance a především mířila jen doprostřed brány.

25

Další nedovolený zákrok hostů. Tentokrát Leroy Sané sejmul Eliase Achouriho, jenž se snažil pláchnout po levé straně. Hostující křídelník může být rád, že vyvázl bez žlutého varování.

24

Standardní situace dánského celku ovšem nepřinesla nic vážnějšího. Posléze se k míči dostal Bayern, ale ten znovu nikam nespěchá.

23

Konrad Laimer se provinil faulem na Dioga Gonçalvese a Kodaň tak získala volný kop z levé strany.

22

Tentokrát už Leroy Sané neměl příliš místa na pravé straně, protože byl zdvojen a domácí obrana si na něj dává velký pozor.

21

Dayot Upamecano si musel poradit s pokusem soupeře, který si jej chtěl obhodit.

20

Leroy Sané byl znovu velmi nebezpečný na pravé straně, ale Birger Meling fantastickým skluzem nepustil soupeře do zakončení.

19

Kodaň následně držela balón na levé straně, ovšem nevytvořila si nic nebezpečného.

18

Mohamed Elyounoussi nyní bojoval na levém křídle jako lev a získal poziční výhodu pro svůj celek.

16

Leroy Sané se prodral přes dva hráče a posunul míč do vápna Kaneovi, ovšem jeho zakončení vyrazil brankář Grabara, ale především se odmával ofsajd anglického kanonýra.

15

Momentálně nám toho hra příliš nenabízí. Bayern hledá skulinku v obraně soupeře. Sané to zkoušel nákop za defenzívu Kodaně, ale míč skončil v moci gólmana.

13

Domácí se okamžitě po ukradení míče snažili o rychlý útok, ale měkký centr získal Davies a vytáhl hru po levém křídle.

12

Harry Kane se snad poprvé dotkl míče, který se snažil z velkého úhlu centrovat před bránu, ale balón skončil jen v zámezí. Hosté si chtěli vymodlit rohový kop, ale je z toho pouze odkop od svatyně Grabary.

11

Nyní několik minisoubojů Comana s domácím obráncem. Nakonec ale míč znovu ulovili hosté, kteří nikam nepospíchají.

10

Z druhé strany se postaral o rohový kop Leroy Sané, ovšem jeho centr na přední tyč odvrátila defenzíva Kodaně.

9

Joshua Kimmich rozehrál rohový kop na hranici vápna Musialovi, který si to šteloval podobně jako Coman, ale jeho pokus byl rovněž sražen do zámezí.

8

Kingsley Coman si posunul míč na pravou a zpoza vápna napálil Denise Vavra. Následně tak hosté získali rohový kop.

7

Hosté už si vytvářejí poziční dominanci a drží míč na polovině soupeře krátkými přihrávkami ze strany na stranu.

6

Konrad Laimer se nyní vydal středem hrací plochy, ale neměl komu nahrát a míč tak končí v obranné řadě německého velkoklubu.

5

Mohamed Elyounoussi si skvěle sběhl za defenzívu hostů, ale jeho pokus byl slabý a navíc se nacházel v ofsajdu. Bayern je zatím celkem nervózní.

5

Domácí ovšem pokračují v nátlaku a snaží se překvapit svého soupeře a nejlépe vstřelit úvodní branku zápasu.

4

Následný centr poslal do vápna Diogo Gonçalves, ale obrana Bayernu byla připravená. Posléze se snažil vystřelit z velké dálky Vavro, ale hosté jej k tomu nepustili.

3

Domácí mužstvo se dostalo dopředu a vybojovalo rohový kop z pravé strany.

1

O výkop utkání se postarali hosté z Mnichova. Ti poslali nákop na polovinu soupeře, ovšem tam přišel faul Upamecana.

1

FC Kodaň: Grabara – Ankersen, Diks, Vavro, Meling – Lerager, Falk, Gonçalves – Elyounoussi, Claesson (C), Achouri.
Náhradníci: Dithmer, Sander – Boilesen, Bardghji, O. Höjlund, Larsson, Óskarsson, Lund, Sörensen, Tanlongo.
Trenér: Jacob Neestrup

Bayern Mnichov: Ulreich – Mazráwí, Upamecano, Kim Min-čä, Davies – Laimer, Kimmich (C) – Sané, Musiala, Coman – Kane.
Náhradníci: Peretz – Goretzka, Guerreiro, Choupo-Moting, Krätzig, Müller, B. Sarr, Tel.
Trenér: Thomas Tuchel

Rozhodčí: Grinfeeld – Hassan, Yarkoni.
Bayern Mnichov

Bayern v prvním kole přivítal Manchester United. Byli to ovšem hosté, kteří začali utkání daleko nebezpečněji a už v páté minutě musel Ulreich vytáhnout důležitý zákrok po střele Eriksena. Následně se ale německý gigant dostal do utkání a ve 28. minutě šel do vedení. Onana si totiž počínal se střelou Saného velmi špatně a nedokázal ji vyrazit mimo tři tyče. V tento moment se motivace a celková psychika hostů rozpadla, což potvrdila branka o čtyři minuty posléze, když se Musiala prodral přes Dalota a posunul míč volnému Gnabrymu, který zakončil precizně k pravé tyči. Před přestávkou ještě nebezpečně pálil Sané, ale tentokrát vedle brány rudých ďáblů.

Do druhé části vstoupil Manchester skvěle, protože se ve 49. minutě trefil Rasmus Höjlund a snížil na 1:2. V 54. minutě se ovšem Eriksen dopustil ruky uvnitř pokutového území a následnou penaltu proměnil Harry Kane. Následně Bayern měl utkání pod kontrolou, ale v 88. minutě snížil Casemiro. Odpověď byla opět bleskurychlá. O čtyři minuty posléze poslal Mnichov zpět do dvoubrankového vedení Tel. Nakonec se v páté minutě nastavení ještě trefil podruhé Casemiro, ale rudým ďáblům už nezbýval čas na vyrovnání.

V lize se Bayern představil na půdě Lipska, kde ve druhé půli snižoval náskok soupeře a utkání skončilo smírně 2:2. Na první Leverkusen ztrácí dva body.
FC Kodaň

Kodaň se v prvním kole představila na půdě Galatasaray. Do utkání vstoupili hosté skvěle a ve 35. minutě vstřelil první branku, o kterou se postaral Elyounoussi. V 58. minutě šli hosté do dvoubrankového vedení díky gólu Goncalvese. Jenže v 73. minutě uviděl druhou žlutou Jelert a začalo turecké peklo. V 86. minutě snížil Boey a o dvě minuty posléze srovnal Tete. Dánové tak nakonec byli rádi alespoň za remízu 2:2. V posledním ligovém utkání Kodaň nestačila na Midtjylland, kterému podlehla 0:2. Nadále se ale nachází na první pozici.
Ve 2. kole skupinové fáze Ligy mistrů se proti sobě utkají týmy FC Kodaň a Bayern Mnichov. Tato mužstva na sebe ještě nikdy nenarazila. Utkání budou řídit izraelští rozhodčí. Hlavním arbitrem bude Grinfeeld, jeho asistenti Roy Hassan a Idan Yarkoni. Jako čtvrtý bude připraven Gal Leibovitz. Video bude mít na starost Roi Reinshreiber a jeho asistent Ziv Adler. Úvodní výkop v Telia Parken je naplánován na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.