New Jersey Devils – Philadelphia Flyers

6:0

konec (4:0, 1:0, 1:0)

26.09.2023, 01:00 • Prudential Center, Newark • Tadeáš Rulf

Je hotovo, přípravné utkání končí nečekaně jasným výsledkem 6:0, který je ovšem nutno říci vzhledem k průběhu utkání zcela zasloužený. Výsledek zápasu může těšit i české hokejové fanoušky, kteří měli právě v týmu Devils dvojnásobné zastoupení.

Vítězná branka Devils přišla již po minutě a osmi vteřinách, když se dokázal po parádní přihrávce Jespera Bratta prosadit český reprezentant Ondřej Palát. Během dalších necelých pěti minut nastříleli Ďáblové ještě další tři góly a zbytek zápasu byl tak spíše formalitou.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji top den všem fanouškům elitního hokeje! (03:29:28)
Hvězdami dnešního zápasu jsou vyhlášeni Timo Meier (1+1), Jesper Bratt (0+3) a Tyce Thompson (1+0).

59:38

Ofsajd zastavuje poslední pokus Filadelfie o korekci skóre.

58:49

Denver Barkey po své střele rovněž slavit branku nemůže.

57:36

Tentýž hráč vzápětí blokuje Palátův pokus.

57:30

Kallgrena prověřil v jedné z posledních šancí na odvrácení hrůzné nuly Sean Walker.

56:44

Timo Meier míjí branku.

56:08

Dough Hamilton si nepřišel na Sandstroma.

55:14

Erik Haula zatím svou druhou branku nepřidává, minul bránu.

54:14

Josh Filmon míjí branku.

54:13

Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers:
York – 2 min., hrubost.

53:31

Sedm minut před koncem se hostujícímu týmu daří vyvinout velký tlak, bojuje se o čestný úspěch v podobě vstřelené branky. Uspět se svým zakončením v této minutě nedokázal kromě Tuomaaly ani Oliver Bonk a dvakrát Seeler s Brownem.

53:15

Samu Tuomaala přerušil svou střelu hru, Kallgren drží kotouč.

52:51

Schmelzerův bekhend Sandstroma nezaskočil.

52:36

Ke střele se dokázal dostat Lycksell, jeho pokus ovšem Kallgrenovi mnoho vrásek nenadělal.

New Jersey právě vstřelilo branku!
Autorem branky je MICHAEL MCLEOD, který suverénně zakončil svůj samostatný únik. Asistence: Dougie Hamilton, Kevin Bahl.

47:49

Rány Meiera a Holtze obě měnily jasné gólové parametry, přesilovka New Jersey začíná na jedničku.

44:04

Erik Kallgren vyrazil Tuomaalův pokus do ochranné sítě.

43:05

Nyní byl naopak fyzicky tvrdším hráčem Foote, který srazil Wadea Allisona.

41:37

Brink tvrdě zasáhl Footeho.

41:30

První úspěšný zákrok si dnes připisuje Felix Sandstrom.

40:39

Brendan Smith nedokázal zasáhnout brankovou konstrukci.

40:26

Právě Hamilton vzápětí na druhé straně zablokoval pokus Farabeeho.

40:13

Poslední třetinu dnešního mače zahajuje svou nepřesnou ranou Hamilton.

40:01

40:00

Střídání v týmu New Jersey Devils:
ze hřiště odchází Vaněček, přichází Kallgren.

Střídání v týmu Philadelphia Flyers:
ze hřiště odchází Petersen, přichází Sandstrom.
I ve druhé třetině pokračuje suverénní dominance Devils, kteří ke svému náskoku přidali zásluhou Meiera již pátý gól. Hosté se prosadit nedokázali a je tak již jisté, že Vaněček dokázal udržet čisté konto, což je, i přes nízký počet nutných zákroků, skvělý úspěch.

Závěrečná třetina začne zhruba ve 2:48.

40:00

39:49

Závěr třetiny číslo dva se opět nese ve znamení výrazného poklesu zápasového tempa, střelou mač okořenil Bahl.

38:33

Brendan Furry svým tvrdým hitem zasáhl Smithe.

35:49

Krátce po konci oslabení se ke střele dokázal dostat Timo Meier.

35:06

Kevin Bahl svým bekhendem minul branku, tohle byl velmi zajímavý únik při vlastním oslabení.

34:46

Palát předvedl parádní hit na Frosta.

34:15

Domácí hráči úspěšně vyhazují kotouč přes celé kluziště.

31:43

Další nebezpečný střelecký pokus připravil Petersenovi Erik Haula.

30:32

Misyulův pokus na druhé straně končí pouze na zádech jednoho z hráčů v červeném.

29:52

Bowers míjí branku.

29:38

Domácí vedou co se střel týče již 20 ku 8, další ránu vyslal McLeod.

26:38

Na druhé straně to zápěstím neúspěšně zkoušeli Brown a Walker.

26:20

Dva další těžké zákroky si připisuje gólman hostí, který tak alespoň částečně zachraňuje dojem ze svého bídného výkonu, vychytal Hamiltona i Bratta.

25:25

Další ránu Alexandera Holtze chytá Petersen.

24:54

Holtz na druhé straně míjí branku.

24:46

Při hře 4 na 4 žádné jsme žádné zajímavé šance neviděli, krátce po začátku chvilkového oslabení se do šance dostala Philadelphia, Furryho vychytal Vaněček.

23:50

York – 2 min., hákování.

23:43

Tlak Devils při vlastním oslabení pokračuje, velkou šanci v těsné blíizkosti brány nedokázal proměnit Bratt.

23:11

Ani v oslabení nejsou domácí slabším týmem, viděli jsme dvě zblokované střely.

22:43

Thompson – 2 min., nedovolené bránění.

22:00

22:00 MEIER - 5:0

22:00

Autorem páté branky domácího týmu je v přesilové hře TIMO MEIER, který dostal skvělý pas před odkrytou bránu a nezaváhal. Asistence: Nico Hischier, Jesper Bratt.

21:08

Naopak k zakončení se na druhé straně dokázal dostat Farabee, Vaněček si s jeho ranou zápěstím poradil.

21:00

Hosté zatím bez potíží vyhazují kotouč mimo pásmo.

20:29

Walker – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

20:01

Všechno zajímavé ze druhého poločasu se odehrálo již během prvních šesti minut, kdy neuvěřitelně nastupivší Devils nastříleli svým sokům z Filadelfie hned čtyři branky. Zvláště ve druhé desetiminutovce byl patrný určitý útlum na obou stranách, o výsledku zápasu je již víceméně rozhodnuto. Věřím nicméně, že trenéři obou celků budou o pauze apelovat na zvýšení aktivity, hráčům samozřejmě jde o místa v kádru A-týmu a vyhnutí se přesunu na farmu je nepochybně důležitou motivací i ve chvíli, kdy se nebojuje o výsledek z hlediska branek.

Skóre zápasu otevřel Ondřej Palát, čisté konto drží Vít Vaněček.

Druhá třetina začne přibližně v 1:58.

20:00

19:30

Thompson zblokoval pokus Bonka.

18:25

Oba týmy teď mají drobné potíže s koncentrací, vidíme sérii ztrát na obou stranách, která znemožňuje vznik pozoruhodnějších útočných akcí.

17:08

Další velmi zajímavý střelecký pokus předvedl Ondřej Palát, svou druhou branku však zatím nepřidává.

16:34

Ranou zápěstím prověřil Vaněčka Frost.

16:02

Otloukánkem zápasu je zatím Emil Andrae, který musel ustát další tvrdý hit soupeře.

15:18

Další icing New Jersey.

14:43

Petersen vychytal Haulu.

14:13

Filmon úspěšně svým tělem prověřil fyzickou konstituci Andraeho.

13:50

Výkonnostní vzestup Flyers pokračuje, reflexivní zákrok lapačkou musel proti dělové ráně Andraeho předvést Vaněček.

13:05

Lycksellova rána hned po buly jde mimo branku.

13:00

Ďáblové ovšem vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

12:51

Akci Letců zastavuje ofsajd.

12:00

Tempo zápasu nám trochu klesá, domácí si vybudovali velmi pohodlný náskok a stále bez potíží kontrolují hru.

11:30

Petersen zatím působí velmi nejistě, vypadla mu rána ze střední vzdálenosti a FIladelfie teď měla poměrně velké štěstí, že to není o pět.

10:35

McLeod zajímavě najížděl na branku soupeře, utekl mu však kotouč.

10:21

Hned po vyhraném buly ve vlastním pásmu se na druhou stranu vydal Bowers, jeho ránu ze středního pásma se štěstím dokázal zklidnit Petersen.

10:15

Vaněček vychytal Frosta, dnes mnoho práce nejspíš mít nebude a je tak velmi dobře, že stále zůstává maximálně koncentrovaný.

10:05

Lycksell poslal čistě k zemi Holtze.

09:43

Philadelphia se postupně oklepává z hrůzného vstupu do utkání, Haula svou ranou trefuje Yorka.

09:08

Stejný osud potkal střelu Joela Farabeeho.

08:23

Bekhend Furryho míjí branku.

08:00

Hischierovu ránu zastavil svou maskou Cal Petersen.

07:33

Hamilton i McLeod mijí branku.

07:12

Alisson zblokoval ránu Bahla.

06:30

Puk vylétl mimo hrací plochu a musí se přerušovat.

06:06

Pokus o něžnou dorážku Morgana Frosta míjí branku.

05:50

05:50 HOLTZ - 4:0

05:50

New Jersey právě vstřelilo branku! ALEXANDER HOLTZ vsítil čtvrtou branku Devils, to je neuvěřitelné! Asistence: Timo Meier.

05:04

Halonen – 2 min., bitka.

Seelerr – 5 min., bitka.

04:23

04:23 THOMPSON - 3:0

04:23

New Jersey právě vstřelilo branku! Šílené! Pouhé 4 minuty a 23 vteřin dnešního zápasu přinesly hned tři branky, trefuje se také TYCE THOMPSON! Asistence: Shane Bowers, Cal Foote.

03:14

03:14 HAULA - 2:0

03:14

New Jersey právě vstřelilo branku! Famózní vstup Ďáblů do zápasu pokračuje, jejich druhou branku dává ERIK HAULA. Asistence: Jesper Bratt a Santeri Hatakke.

01:29

Prudká rána Footeho jde mimo branku.

01:08

01:08 PALÁT - 1:0

01:08

New Jersey právě vstřelilo branku! Pouhou jednu minutu a osm vteřin potřeboval domácí tým ke vstřelení své první branky, bleskový kontr zakončil pohotovým doťuknutím kotouče za záda Petersena ONDŘEJ PALÁT! Asistence: Jesper Bratt

00:40

Poprvé v zápase nastupuje Ondřej Palát.

00:36

První pohotovou střelu dokázal lapit Vaněček, Foerster ho nezaskočil.

00:15

Devils zahajují zakázaným uvolněním.

00:01

New Jersey Devils: Vaněček (Kallgren) –⁠ Bahl, Hamilton, Smith, Hatakke, Misyul, Foote –⁠ Meier, Hischier, Holtz –⁠ Palát, Haula, Bratt –⁠ Bowers, McLeod, Thompson –⁠ Filmon, Schmelzer, Halonen
Trenér: Lindy Ruff

Philadelphia Flyers: Petersen (Sandstrom) –⁠ York, Walker, Andrae, Grans, Bonk, Seeler – Farabee, Couturier, Brink – Lycksell, Frost, Allison – ⁠Brown, Barkey, Foerster – Furry, Desnoyers, Tuomaala
Trenér: John Tortorella

Rozhodčí: Charron, South –⁠ Alphonso.
V akci by se měl dnes představit Ondřej Palát, první dvě třetiny v tomtéž týmu, tedy v New Jersey, by měl podle plánu odchytat Vít Vaněček.
New Jersey Devils

Devils v historii již třikrát oslavili zisk Stanleyova poháru, naposledy se z titulu radoval tým, jehož součástí byl Patrik Eliáš a Richard Šměhlík v roce 2003.

Loňská sezóna vůbec nejlepší základní část ve více než čtyřicetileté historii klubu (112 bodů), v playoff však přišel konec hned ve druhém kole, kde je předčila Carolina.

Philadelphia Flyers

Philadelphia Flyers je ještě o patnáct let starší, klub byl založen již v roce 1967. Stanley Cup přesto získali Letci pouze dvakrát a to hned na počátku své cesty soutěží v letech 1974 a 1975. Tehdejší mančaft táhl vpřed především legendární Kanaďan Bobby Clarke.

Minulý rok takový úspěch ani zdaleka nepřinesl, tým skončil již potřetí v řadě mimo playoff. V reakci na tento neúspěch proběhla v měsících nedávno minulých radikální přestavba realizačního týmu, hosté tak opět hledí k nové sezóně s nadějí na úspěch.

Mimo hru jsou aktuálně centr Travis Konecny a také Ryan Elis, jehož kariéra je pravděpodobně již minulostí. Tento hráč je totiž pro problémy se zádovými svaly mimo hru již od listopadu 2021 a ačkoliv stále figuruje na tzv. injury listu, je dosti pochybné, že by s ním Philadelphia stále počítala.
Vážení, předsezóna NHL je tady, v noci z pondělí na úterý vám z Prudential Center v Newarku (největšího města New Jersey) nabídneme zápas místních Ďáblů s Letci z Philadelphie. New Jersey bude v tentýž čas hrát proti Montrealu, lze tedy jen obtížně predikovat, kteří hráči nastoupí právě v námi sledovaném duelu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

6:0

Branky a nahrávky: 2. Palát (Bratt, Haula), 4. Haula (Bratt, Hatakke), 5. Thompson (Bowers, Foote), 6. Holtz (Meier), 22. Meier (Hischier, Bratt), 51. McLeod (Hamilton, Bahl)

05:50 NJD 4:0 Holtz (Meier)
20:29 PHI 2 Walker, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
22:00 NJD 5:0 Meier (Hischier, Bratt)
22:43 NJD 2 Thompson, nedovolené bránění
23:50 PHI 2 York, hákování
33:23 NJD 2 Misyul, držení
40:00 NJD -Vaněček +Kallgren (Střídání)