Berani Zlín – HC Olomouc

0:3

konec (0:1, 0:2, 0:0)

21.09.2023, 18:00 • CCM Aréna, Zlín • 5 • Skupina B • Martin Augustin (@ogy_16)

Hokejisté Zlína doma prohráli s Olomoucí 0:3! Hosté si tak připsali první venkovní vítězství v sezóně, naopak Berani zůstávají po pátém utkání na pouhých třech bodech. Navíc zapisují čtvrtou porážku v řadě. Výhra Hanáků je zasloužená. Hosté dobře bránili, co prošlo, pochytal bezchybný Žbánek, a sami byli v útoku dostatečně efektivní.

Skóre zápasu otevřel v 8. minutě přesnou střelou Matyáš Brym. Domácí mohli krátce před přestávkou srovnat, ovšem Pluskal neproměnil trestné střílení. Po 40 sekundách prostřední třetiny naopak skóroval Jiří Koryčanský a ve 34. minutě potrestal další chybu Beranů v rozehrávce Tobiáš Sekanina. Zbytek zápasu si už Kohouti bez větších problémů pohlídali. (20:04:07)

59:37

Oba týmy už jsou v plném počtu.

59:10

Na druhé straně brejk Olomouce. Koryčanský se snažil najít spoluhráče před brankou, ovšem obránce stačil tuto spolupráci překazit.

58:52

Střelu Jáchyma Kubečky vyrazil hostující brankář Žbánek, který bojuje o nulu.

58:01

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:36

Síly na ledě se vyrovnají. Petr Minář dostal trest za nedovolené bránění.

57:31

Jan Uřičák dostává dvě minuty za sekání. Domácí jdou tedy do oslabení a tím je asi definitivně jasno.

57:20

Erik Janeba si od zadního mantinelu vybruslil před domácí branku. Zábojník si svou tyčku pohlídal.

56:49

Zakázané uvolnění Olomouce. Beranům už rychle ubíhá čas.

55:23

Nápor Zlína pokračoval. Ani Adam Matula však na Žbánka nevyzrál.

55:13

Domácím není přáno! Dominik Kos zblízka zakončil jen do brankáře Žbánka.

54:27

Hosté vyrazili do přečíslení 2 na 1. Jakub Harásek situaci řešil střelou z pravé strany a puk, možná ještě s přispěním teče od brankáře, skončil v ochranné síti.

54:11

Úspěšný zákrok Žbánka po střele od modré čáry. Hostující brankář drží čisté konto.

53:35

Matěj Holba se ocitl s pukem relativně volný mezi kruhy. Ani on ale nedokázal skórovat! Do střely mu stačil vložit hokejku protihráč.

53:00

Krátce po vhazování zahrál Zlín na zakázané uvolnění.

52:50

Adam Krásny projel s pukem do útočného pásma. Do jeho střely vložil hokejku obránce a puk skončil v ochranné síti za domácí brankou.

52:39

Zakázané uvolnění hostí. Zlín má na nějakou dramatizaci zápasu něco přes sedm minut.

0:3

Branky a nahrávky: 8. Brym (Minář), 21. Koryčanský (Minář), 34. Sekanina (Navrátil)

Berani Zlín: Ševců (22. Zábojník) – M. Sedláček, T. Schmied, Frömel, J. Kubečka, F. Sedláček, Mořkovský, Uřičář (A) – Matula, Nesrsta, Kočica – Venený, Pluskal, Doležal – Kos (C), Škrip, Holba (A) – Pečner.
Trenér: Juraj Jurík

HC Olomouc: Žbánek (Barčák) – Hubáček, Přidal (A), Prokop, Kalman, Holéczy, V. Černý, Holaň – Brym, Minář (A), Krásny – Koryčanský, Sekanina, Navrátil (C) – Janeba, Harásek, Vogl – Balog.
Trenér: Petr Rutar

Rozhodčí: Vaněk – Kociňák, Jurčík

03:25 ZLN 2 T. Schmied, faul loktem
04:02 OLO 2 Minář, krosček
07:54 OLO 0:1 Brym (Minář)