DHL Extraliga juniorů

HC Dynamo Pardubice – HC Vítkovice Ridera

2:1

konec (0:0, 1:0, 1:1)

21.09.2023, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • 9 • Skupina Východ • Tereza Víšková

Dnešní zápas nakonec ještě Vítkovice zdramatizovaly, když dokázaly ihned na začátku poslední třetiny vyrovnat. Už to vypadalo, že v enteria areně budeme svědky prodloužení. Tomu ale tři minuty před koncem základní části zabránil Tomáš Jaša, který Pardubicím vystřelil vítězství. (20:23:07)

59:49

Vhazuje se před Vilémem, Vítkovice mají poslední šanci vyrovnat.

58:59

Jeden z domácích hráčů zkoušel kotouč vyhodit, obrana Vítkovic jej ale zastavila.

58:43

Po oddechovém čase zkouší hosté hru bez brankáře.

57:54

Pardubice se snaží nedávat hostům šanci, což se prozatím daří. Jediný kdo mohl vyrovnat byl Krejsa, orazítkoval ale pouze brankovou konstrukci.

56:21

Dynamo právě vstřelilo branku!
Po konci vlastního oslabení se do šance dostala dvojice Jaša – Kubíček, kdy druhý jmenovaný přihrál právě TOMÁŠI JAŠOVI na pravý kruh a ten se nemýlil a umístil kotouč za záda Smolky. Asistence: Josef Kubíček a Tom Kaštánek.

54:27

Vítkovice setrvávají v postavení, Vilém musel již dvakrát zakročit proti nepříjemným střelám.

54:07

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
Josef Kubíček – 2 min., hákování.

52:59

Tobola se mohl dostat do úniku, kdyby ho nedostihl a velmi dobrým zákrokem neodstavil Švec.

52:38

Prčíkovu nepříjemnou střelu vyrazil Vilém pryč.

51:32

Pardubice vyváží kotouč do útočné třetiny, kde jej nabízel Červenka najíždějícímu si hráči. Pas ale zblokoval dobře bránící hráč Vítkovic.

50:49

Stále se hraje vyrovnaně, u kotouče jsou nyní Vítkovice.

49:21

Červenkovu ránu od modré Smolka vykryl.

48:22

Vítkovice se na moment osvobodily, Pardubice si ale kotouč vzápětí berou zpět.

47:58

Pardubice stále udržují tlak v útočné třetině.

47:07

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
Matěj Prčík – 2 min., držení.

45:18

Po dobré souhře se o dorážku do sítě hostů pokoušel Burda, obrana Vítkovic ale tým podržela.

44:42

Pardubice mají šanci získat svůj náskok v přesilové hře, nyní jsou také u kotouče v útočné třetině.

2:1

Branky a nahrávky: 35. A. Fiala (Pavlata, K. Červenka), 57. Jaša (J. Kubíček, Kaštánek) – 42. Žídek (Milata, Prčík)

HC Dynamo Pardubice: Vilém (Batih) – Švec, Rájek, K. Červenka (C), Kaštánek, Kubánek, Hebek (A) – Gromadzki, A. Fiala, Pavlata (A) – Helikar, D. Burda, J. Kubíček – Jaša, Jevtěchov, Tomas – Š. Bartoň, Pilař.

HC Vítkovice Ridera: Smolka (Irgl) – Vi. Glos, Kalandra, Čuba, Bialy, Chaloupka (A), Prčík, Puchala (C) – Štiak (A), Tobola, Krejsa – Milata, Fojtík, Muroň – Slusarczyk, Žídek, M. Přibyl – Saxa, M. Hanák, Chlán.

08:37 VIT 2 Štiak, podrážení
22:39 PCE 2 D. Burda, nedovolené bránění
24:10 PCE 2 Hebek, hození hole nebo předmětu
34:12 PCE 1:0 A. Fiala (Pavlata, K. Červenka)
34:12 PCE 2 K. Červenka, hrubost
34:12 VIT 2 Žídek, hrubost