HC Energie Karlovy Vary – HC Škoda Plzeň

4:3

po prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)

21.09.2023, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • 5 • Skupina A • Marie Valentová

Jak jsem psala před dnešním zápasem, tak jsme si opravdu užili parádní hokejovou podívanou. Dnešní derby mělo náboj a oba týmy předvedly výbornou hru. Hrálo se nahoru a dolu a do poslední chvíle nebylo jasné, kdo z dnešního duelu odejde vítězně. Šťastnější byli nakonec energetici, kterým Viktor Wardas v prodloužení vystřelil bonusový bod. To je pro dnešek ode mě vše. Loučím se z Karlových Varů. (20:13:15)

63:37

63:37 Viktor WARDAS - 4:3

63:37

Karlovy Vary právě vstřelily branku! Viktor Wardas a Vojtěch Čihař nyní předvedli parádičku. Úplně v klidu si před brankou poslali kotouč a VIKTOR WARDAS poslal kotouč kolem tyčky do branky a rozhodl dnešní duel ve prospěch energetiků.

62:45

Michal Kváš byl odstaven.

62:05

Antonín Klatovský napadl přihrávku domácích.

61:45

Jiří Maxa byl u mantinelu obrán o kotouč.

60:55

Matyáš Úbl si to mířil k brance, byl však zastaven Pavlem Kůrkou.

60:35

Plzeňští si zabrali kotouč pro sebe.

60:08

Na kotouči jsou karlovarští mladíci a pomalu zakládají akci.

60:01

O výsledku dnešního derby se v základní části nerozhodlo a tak za stavu 3:3 přichází na řadu prodloužení.

60:00

59:42

Akce energetikům nevyšla podle jejich představ.

59:20

Ani jeden z týmů se nedokáže dostat k zakončení.

58:31

Oddechový čas pro tým HC Škoda Plzeň.

58:31

Hru přerušil ofsajd plzeňského týmu.

58:15

Antonín Klatovský se snažil dostat ke kotouči.

57:49

Petr Tomek byl cestou k brance zastaven dvojicí plzeňských mladíků.

57:10

Martin Černý překazil kombinaci energetiků.

56:34

Vojtěch Čihař poslal do akce Davida Poizla, ten jen těsně minul branku.

55:50

Akce energetiků byla zmařena bránícími hráči.

55:10

Dělovka Vojtěcha Čihaře od modré zaplula do Houdkovy lapačky.

54:42

Energetici se dostali do pásma, ale vzápětí se museli stáhnout ke své brance.

54:23

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Vlastimil Blažek – 2 min., sekání.

54:00

Plzeňští opět hrají ve výhodě.

53:10

Akce Viktora Wardase skončila Houdkovým vykopnutím.

52:27

Poté co jeden z hostujících hráčů zůstal ležet u mantinelu je hra přerušena.

52:22

Štěpán Houdek měl nyní plné ruce práce.

51:12

51:12 David SLAČÍK - 3:3

51:12

Plzeň právě vstřelila branku! Tak to bylo rychlé. Jeden z energetiků zblokoval první střelu, ale kotouč se tak dlouho motal pod nohama hráčů před brankou až ho do ní zametl DAVID SLAČÍK. Asistence: Matyáš Úbl a Antonín Klatovský.

51:04

Vlastimil Blažek – 2 min., vysoká hůl.

50:29

Plzeňští hrají ve výhodě.

49:57

Nahození Adama Fehéra zastavil Michal Oršulák.

48:51

Nahození Pavla Kůrky šlo kolem bližší tyčky.

48:16

Útok energetiků zastavil ofsajd.

47:40

Těsně po buly se ke kotouči u modré dostal Matěj Pelikán. Jeho střelu Štěpán Houdek zneškodnil.

47:21

Jakub Slováček neprošel do pásma přes tři energetiky.

46:48

Jan Chasák zblokoval střelu Vojtěcha Čihaře.

45:35

45:35 Michal KVÁŠ - 3:2

45:35

Karlovy Vary právě vstřelily branku! Vlastimil Blažek z úhlu poslal kotouč před brankou na MICHALA KVÁŠE, který stál proti němu a ten poslal kotouč do branky. Asistence: Vlastimil Blažek a Petr Tomek.

44:52

Střelu Petra Tomka jeden z hostů zblokoval.

43:43

Matyáš Úbl se hnal do pásma. Na paty se mu pověsil jeden z energetiků a odklonil ho za branku.

43:02

Matěj Tománek se vyhnul bránícímu hráči a pálil z mezikruží. Michal Oršulák kotouč skryl v náruči.

42:12

Stefan Reisnecker vybojoval kotouč, ale Plzeňští se z pásma nedostali daleko.

41:42

Plzeňští byli cestou do pásma zastaveni na modré Matějem Pelikánem.

40:52

Petr Kocek zastavil jednoho z domácích a obral ho o kotouč.

40:18

Viktor Wardas pálil z mezikruží, kotouč se odrazil od Marka Šulana, který stál před ním.

40:01

Ve druhé třetině i přes několik velmi pěkných šancí padl pouze jeden gól. Skóre utkání svou trefou srovnal Matyáš Úbl necelých pět minut před koncem prostřední části. I když se hráči obou celků snažili v posledních minutách před přestávkou zvrátit skóre na svou stranu, tak se do šaten odcházelo za stavu 2:2. Třetí část začne zhruba v 19:29 hodin.

40:00

39:05

Martin Černý zkusil nahození od mantinelu. Michal Oršulák zasáhl lapačkou.

38:15

Přes dvojici energetiků napoprvé Jiří Maxa neprošel. I jeho druhý pokus byl nakonec v útočném pásmu zastaven.

37:40

Střelu Vojtěcha Čihaře vyrazil Štěpán Houdek ramenem.

36:44

Neuspěl ani Jiří Kamas a kotouč mají energetici.

36:42

Antonín Klatovský neprošel přes obránce.

36:12

Energetici se snaží získat zpět vedení. V cestě jim stál beton Štěpána Houdka.

35:27

35:27 Matyáš ÚBL - 2:2

35:27

Plzeň právě vstřelila branku! Z úhlu pálil MATYÁŠ ÚBL. Asistence: Antonín Klatovský a David Slačík.

34:50

Dělovku Antonína Klatovského Michal Oršulák vyrazil.

34:25

Michal Oršulák přerušil svým zákrokem hru.

34:10

Jan Chasák si v mezikruží řekl o přihrávku. Viktor Wardas mu kotouč vypíchl a získal čas.

33:40

Plzeňští se museli stáhnout až za svou branku.

33:22

Šimon Kožík – 2 min., hákování.

32:55

Ve střední pásmu je nyní hodně živo. Ani jeden z týmů si nedokáže vybojovat kotouč na tak dlouho, aby se dostal do pásma.

32:11

Antonín Klatovský založil hodně nebezpečnou akci. Karlovarský gólman si poradil.

30:59

Viktor Wardas prokličkoval mezi obránci. Těsně před střelou mu jeden z hostů znemožnil dát do ní potřebnou razanci.

30:32

Energetici se vysvobodili.

30:01

Kryštof Dyk zblokoval střelu Jiřího Maxy.

29:20

Energetici se snažili vyhodit, ale kotouč byl zastaven na modré čáře.

28:58

Šimon Kožík – 2 min., napadení.

28:44

Nyní se pod palbou ocitl Michal Oršulák, který po jedné ze střel raději přerušil hru.

28:08

Střela Šimona Kožíka z kruhu skončila opět u Štěpána Houdka.

27:16

Plzeňští se úspěšně brání a snaží se získat kotouč.

26:38

A zase obě šestky v akci. Antonín Klatovský se hnal k brance, ale na záda se mu pověsil Pavel Kůrka a znemožnil mu střílet.

26:17

Plzeňští se vysvobozují.

26:00

Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
Matouš Mašek – 2 min., napadení.

25:38

Adam Fehér se vložil do přihrávky energetiků a plzeňští mladíci se vydali s kotoučem do pásma.

25:14

Opět se píská zakázané uvolnění hostů.

25:04

Zakázané uvolnění plzeňského týmu.

24:34

Jiří Maxa napadl přihrávku energetiků a získal kotouč.

23:50

Šimon Kožík z kruhu nastřelil Houdkův beton.

23:16

Další vyhození a energetici začínají zpoza své branky.

22:59

22:41

Energetici se zatím nedostali k žádné větší akci.

22:17

Matyáš Úbl – 2 min., napadení.

22:08

Michal Oršulák je na střídačce a Vojtěch Čihař od prázdné branky založil akci.

21:50

Energetici hrají ve výhodě.

21:22

Vlastimil Blažek se hnal pro kotouč. V souboji přišel o hůl.

21:04

Souboj dvou šestek vyhrála ta plzeňská, tedy Antonín Klatovský. Vzápětí je pískán ofsajd.

20:09

Energetici si vybojovali kotouč, ale zatím se nemohou dostat do pásma.

20:01

Ani jsme se nenadáli a první část dnešního derby je za námi. Oba týmy jsou hodně aktivní. Skóre otevřeli energetici díky střele Vlastimila Blažka. Druhý gól přidal Vojtěch Čihař. Náskok domácích snížil v sedmnácté minutě Matěj Tománek. Druhá část začne za stavu 2:1 zhruba v 18:44 hodin.

20:00

19:32

Štafetu převzal Daniel Křepel i on byl odzbrojen.

19:30

Adam Fehér se dostal do pásma, ale přišel o kotouč.

19:09

Energetiky zastavil ofsajd.

18:25

V pásmu hostů probíhali boje o kotouč.

17:43

Plzeňští měli nyní další šanci, ale těsně před brankou jim nesedla přihrávka.

16:34

16:34 Matěj TOMÁNEK - 2:1

16:34

Plzeň právě vstřelila branku! MATĚJ TOMÁNEK si najel ze strany branky. Sice bylo slyšet zadunění betonu, ale kotouč se do branky nakonec propadl. Asistence: Jakub Slováček, Jiří Maxa.

15:24

15:24 Vojtěch ČIHAŘ - 2:0

15:24

Karlovy Vary právě vstřelily branku! VOJTĚCH ČIHAŘ se hnal k brance s několika soupeři v patách. Těsně před brankou přesnou trefou poslal kotouč mezírkou mezi betony. Asistence: Lukáš Slavík a Viktor Wardas.

14:10

Šimon Šilhan kličkoval do pásma, ale byl zastaven a obrán o kotouč.

13:55

Po střele jednoho z hostů zaúřadovala Oršulákova lapačka.

13:34

Cestu do pásma plzeňským mladíkům opět zkomplikoval ofsajd.

12:52

Vojtěch Čihař dostal nad kruhy nabito, ale okamžitě ho obstoupili dva soupeři a zabránili mu vystřelit.

12:35

Hru během chvilky přerušuje další ofsajd.

12:02

Antonín Klatovský napadl přihrávku a získal kotouč.

11:14

Vlastimil Blažek se snažil získat kotouč, ale proti třem plzeňským mladíkům neuspěl.

11:07

Plzeňské mladíky zastavil ofsajd.

10:35

Martin Černý v pásmu nedosáhl na přihrávku a kotouč skončil u energetiků.

09:28

Matěj Tománek a Jiří Maxa se hnali na branku, před ní si ještě kotouč vyměnili. Michal Oršulák však střelu zastavil.

08:06

Michal Oršulák rozehrával za svou brankou. Najednou se však v chumlu světlých dresů objevily i modré. Bránící hráči si kotouč pohlídali.

07:09

07:09 Vlastimil BLAŽEK - 1:0

07:09

Karlovy Vary právě vstřelily branku! VLASTIMIL BLAŽEK pálil z mezikruží a kotouč přesně zapadl za povyjetého brankáře hostů. Asistence: Michal Kváš a Viktor Wardas.

06:40

Jeden z plzeňských hráčů se zmocnil kotouče, ale k akci se nedostal.

04:48

Jiří Maxa byl vytlačen z pásma do středu hřiště. Tam si kotouč zabrali energetici.

04:09

Martin Černý poslal zpoza branky své spoluhráče do akce. Je z toho však další zakázané uvolnění.

03:55

Zakázané uvolnění hostů.

03:11

Hru přerušil ofsajd.

02:22

Jan Chasák pálil z mezikruží, ale Michal Oršulák byl v pohotovosti a nenechal ani prostor na dorážku.

01:52

Štěpán Houdek pomohl rozehrávkou svým spoluhráčům.

01:36

Vlastimil Blažek to zkusil z úhlu a po Houdkově zákroku je zastavena hra.

00:12

Vojtěch Čihař získal ve středu hřiště kotouč a z kruhu prověřil Štěpána Houdka. Odraženého kotouče se před brankou ujali hosté.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Oršulák (Psohlavec) – Pelikán (C), F. Čermák, Kůrka, Dyk, Kubizniak, D. Postl – Wardas, Čihař (A), L. Slavík – Kváš, Tomek, V. Blažek – Poizl (A), Š. Šilhan, Kožík.
Trenér: Tomáš Andrys

HC Škoda Plzeň: Houdek (Pavlis) – Kocek (C), Kamas, Šulan, Reisnecker, M. Mašek, M. Černý (A) – Slačík, Úbl, Klatovský (A) – Fodor, Maxa, Tománek – Slováček, Bělík, Fehér – Chasák, Pitter.
Trenér: Michal Straka

Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Baxa.
HC Škoda Plzeň

Rivalové energetiků vstoupili do sezóny rovněž úspěšně. Po dvou zápasech měli plzeňští mladíci plný počet bodů. Vítězná šňůra Indiánů skončila v repríze semifinále loňského ročníku soutěže, tentokrát se však z vítězství radoval dorost Mladé Boleslavi a plzeňští mladíci tak museli kousat první porážku sezony.

Chuť si však úřadující vicemistři spravili před domácími fanoušky v utkání s Bílými Tygry. V první třetině padlo hned pět gólů. Na první dva našel tým Bílých Tygrů odpověď téměř okamžitě, ale po třetím gólu Plzně se liberečtí střelci odmlčeli. Srovnávací branky se Tygři dočkali ve třicáté deváté minutě. Vedení si plzeňští mladíci vzali zpět po 48 sekundách a už se ho nevzdali. Tým Plzně je s 9 body a s bilancí 16:22 na třetím místě ve skupině.

Nejproduktivnějším hráčem Škody Plzeň je Antonín Klatovský se 6 body (4+2). Stejný počet bodů má Matyáš Úbl (1+5). O třetí místo se se 4 body dělí útočníci Jan Fodor (2+2), David Slačík (2+2) a obránce Petr Kocek (0+4). První hattrick letošní sezony si zkompletoval Antonín Klatovský v utkání s dorostem Sparty.
HC Energie Karlovy Vary

Trenérský tým energetikům, stejně jako v loňské sezoně, naordinoval svižný útočný hokej. A tento styl jim očividně svědčí, neboť ve čtyřech zápasech, které dosud odehráli, vstřelili karlovarští mladíci 31 gólů. Vzadu se pak mohou spolehnout na Michala Oršuláka. Energetici aktuálně vedou skupinu s dvanácti body a bilancí 31:10.

Zatím posledním zápasem energetiků byl duel s Litvínovem a tedy Podkrušnohorské derby. První branka padla až po polovině první třetiny. K vidění bylo nakonec v tomto utkání dvanáct gólů a jelikož pod devět z nich se podepsali Karlovarští, tak i body zůstaly jim.

Nejproduktivnějším hráčem Energie je aktuálně Petr Tomek, který má na svém kontě 13 bodů (5+8). Na paty mu šlape Vlastimil Blažek, který zatím nasbíral 11 bodů (5+6). O pomyslnou třetí příčku se s 9 body dělí Viktor Wardas (6+3) a Vojtěch Čihař (5+4), přičemž oba útočníci si již stihli zkompletovat hattrick.
Přeji vám krásný večer z Karlových Varů. Dnes nás čeká první Západočeské derby v letošní sezoně. Energie Karlovy Vary a Škoda Plzeň patří ke špičce extraligy dorostu, takže se můžeme těšit na velmi zajímavý souboj.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

4:3

Branky a nahrávky: 8. V. Blažek (Kváš, Wardas), 16. Čihař (L. Slavík, Wardas), 46. Kváš (V. Blažek, Tomek), 64. Wardas (Čihař) – 17. Tománek (Slováček, Maxa), 36. Úbl (Klatovský, Slačík), 52. Slačík (Úbl, Klatovský)

Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Baxa

05:09 PLZ 2 Kocek, držení
07:09 KVA 1:0 V. Blažek (Kváš, Wardas)
15:24 KVA 2:0 Čihař (L. Slavík, Wardas)
16:34 PLZ 2:1 Tománek (Slováček, Maxa)
22:17 PLZ 2 Úbl, napadení
26:00 PLZ 2 M. Mašek, napadení
28:58 KVA 2 Kožík, napadení