5:1

konec (0:0, 3:0, 2:1)

14.09.2023, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • 3 • Skupina B • Michal Jelínek

To je z dnešního zápasu vše, přeji hezký večer. (20:09:59)
Na začátku závěrečné třetiny přineslo lehké zdramatizování snížení Bartoka, na obrat se ale hosté nezmohli. Konečný výsledek 5:1 poté určily trefy Krčála a Řehořka. Dynamo tak bere všechny body i že třetího utkání nové sezony Extraligy dorostu.

59:45

V útoku ještě strávili nějaký čas ještě také Východočeši, s vědomím toho, že vítězství je dnes nemine.

59:07

Krátký olomoucký nápor přinesl střely, ale ne gól.

58:11

58:00

Jansa vystřelil těsně vedle pravé tyče.

57:30

Odpískáno postavení mimo hru v podání domácích.

57:01

Vápeníkovo tečované nahození přelétlo olomouckou svatyni.

56:11

Vyloučení v týmu HC Olomouc:
Jiří Koryčanský – 2 min., podrážení.

55:56

Drábek dostal přihrávku před bránu, ale byl obsazený a se zakončením to měl těžké.

55:00

Přesně pět minut před koncem základní hrací doby čárový rozhodčí nepřehlédl ofsajd Pardubic.

54:41

Kohoutům se ani moc nedaří se vůbec usadit v útočném pásmu.

53:34

Dynamo v poklidu míří k výhře, soupeře nepouští k výraznému ohrožení své brány.

52:30

Mora se snaží o snížení, brzdí ji ale nepřesná předfinální fáze i špatná střelba.

52:02

Žbánek musel znovu zasahovat, dokonce nadvakrát. Tentokrát neinkasoval.

51:04

Olomouc zůstává pod tlakem, a to i vinou dalšího zakázaného uvolnění.

49:38

Dynamo právě vstřelilo branku!
Zdá se, že o vítězi je patrně rozhodnuto. Autorem páté trefy po dalším pardubickém tlaku v útočném pásmu je JIŘÍ ŘEHOŘEK. Asistence: Dominik Drábek.

49:20

Domácí povzbuzení gólem se ženou za navýšením svého náskoku.

47:47

Macek vystřelil do plexiskla, od kterého se puk odrazil na hůl DAVIDA KRČÁLA, který svojí druhou brankou v utkání využívá přesilovku a zvyšuje na 4:1. Asistence: Vít Macek a Teodor Vápeník.

47:24

Tomáš Hubáček – 2 min., faul kolenem.

46:47

Hra se v posledních sekundách přelévá z jedné strany na druhou, k zakončením nedochází.

45:50

Nyní se domácí dopustili zakázaného uvolnění.

45:24

Odpískán ofsajd Dynama.

44:59

Žbánek teď měl plné ruce práce s pardubickou ofenzívou, vše ale zvládl.

43:37

43:20

Přestože nějaké střely přicházejí, jsou nepřesné.

42:50

Dynamu se v přesilovce zatím nedaří, musí začínat od své brány.

42:21

Vápeník už byl s pukem ve středním pásmu a znemožnil další pardubické snažení v tom útočném.

41:37

Tomáš Hubáček – 2 min., podrážení.

40:16

Olomouc právě vstřelila branku!
Lepší vstup do třetí třetiny si Olomouc přát nemohla. MAREK PATRIK BARTOK prostřelil Tuláčka, přestože pardubický brankář nebyl daleko od úspěšného zásahu. Asistence: Adam Krásny.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:38.
Druhá třetina výsledkově patřila jednoznačně Pardubicím. Po gólech Kováře, Úlehly a Krčála vedou 3:0 a výrazně se přiblížily třetímu vítězství v sezoně.

40:00

39:43

Po zákroku Tuláčka se bude ještě vhazovat v obranném pásmu Pardubic.

39:33

Další domácí útok přibrzdil ofsajd.

38:39

A hned se prosazuje i největší kanonýr domácího týmu. Další akci Dynama totiž gólem zakončil DAVID KRČÁL. Asistence: Ondřej Ruml a Vít Macek.

37:10

Je tu další gólová dorážka Pardubic. Tentokrát je jejím autorem ERIK ÚLEHLA. Asistence: Michal Jansa.

36:19

K vidění teď byly rychlé akce na obou stranách. Hra pokračuje vhazováním v obranném pásmu Mory.

35:50

Olomoucký kapitán Navrátil pouze nahodil na Tuláčka a odešel střídat.

35:12

Odpískán ofsajd Pardubic.

34:55

Teď ovšem přidal zákrok do své sbírky Tuláček.

34:30

Domácí se nadále drží v útočném pásmu, Žbánek musí být v pozoru.

33:14

33:05

Domácí přesilovka se chýlí ke konci, ke gólovému zakončení nedochází.

31:57

31:14

2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jiří Koryčanský.

31:10

Kapitán Pardubic Rolinek v oslabení vystřelil na Žbánkovu lapačku.

29:52

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
Erik Úlehla – 2 min., vražení na hrazení.

29:10

Olomoucá přesilovka vážné ohrožení patdubické svatyně nepřinesla, skóre tak zůstáva 1:0.

29:10

27:10

Teodor Vápeník – 2 min., vražení na hrazení.

26:31

MELICHAR KOVÁŘ se nejlépe zorientoval v nepřehledné situaci u olomouckého brankoviště a a puk úspěšně dorazil za Žbánkova záda. Asistence: Dominik Drábek, Jiří Řehořek.

25:09

Prudká Vápeníkova rána skočila ve Žbánkově lapačce.

24:22

Domácí si vytvořili krátký tlak v útočné třetině, ke gólovému zakončení ale nevede.

23:15

Dynamu nevyšel přechod přes střední pásmo, je z toho zakázané uvolnění.

22:46

Tuláček si připsal zákrok.

22:20

Pardubická přesilovka zůstala nevyužita, teď se Východočeši musí bránit.

21:57

20:58

Domácí ještě chvíli kombinovali v útočném pásmu, momentálně ale musí začínat od své brány.

20:25

Macek trefil horní tyč olomoucké brány!

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:50.
První třetina byla bohatá na vyloučení, nikoliv na góly. Pardubice si přesilovku zahrály dvakrát, Olomouc jednou. Domácí se po přestávce pokusí otevřít skóre v další započaté početní výhodě.

20:00

19:56

Petr Minář – 2 min., hákování.

19:29

Zcela na konci přesilové hry donutili hosté Tuláčka k těžšímu zákroku po rychlé akci.

19:28

18:56

Olomouci dělá problém se vůbec udržet v útočné třetině a rozestavit přesilovkový vzorec.

18:30

A znovu je tu ta samá situace.

17:57

Dynamo se po buly osvobodilo, hosté musí další akci začínat od své brány.

17:51

Pardubický brankář musel v oslabení znovu zasahovat.

17:34

Koryčanský vystřelil nedůrazně a přímo do Tuláčka.

17:26

Michal Jansa – 2 min., napadení.

16:31

Hosté teď měli problém přejít přes střední pásmo, a tak hraje Dynamo.

15:35

Jiří Řehořek – 2 min., hrubost.

Marek Patrik Bartok – 2 min., hrubost.

15:28

Jansa vyzkoušel Žbánkovu pozornost z úhlu, kotouč do sítě neposlal.

14:38

14:38

Východočeši měli na konci přesilovky ještě jednu příležitost, která zůstala nevyužita.

14:20

Vápení to zkusil hned po buly od modré čáry, Žbánka nicméně nepřekonal.

13:41

Domácí tak dlouho obléhali soupeřovu obranu, až o puk přišli. Dva olomoučtí hokejisté se pak dostali do přečíslení, slibnou šanci ale míč dobře nevyužili.

12:40

Marek Patrik Bartok – 2 min., sekání.

12:19

Hra se teď spíše přelévá z jedné strany na druhou.

11:25

Icingem se proti pravidlům nyní provinili Kohouti.

11:03

Sekaninovo nahození odrazil Tuláček betonem k mantinelu.

10:12

Žbánek si připsal další zákrok, následuje buly po jeho levici.

10:01

Macek to tentokrát zkusil z levého kruhu, ovšem nedůrazné a přesně do těla brankáře.

09:34

Macek projel po pravé straně až ke Žbánkovi, jeho technické zakončení nemířilo pod horní tyč, ale vysoko do ochranné sítě.

09:05

Jenže pardubičtí dorostenci si nepohlídali další zakázané uvolnění.

08:52

Hosté si vytvořili krátký tlak, teď jsou na tahu domácí.

08:19

Odpískán další icing Dynama.

08:00

Minář vystřelil na Tuláčkovu lapačku, gólman Východočechů obstál.

07:35

Tato akce však Pardubicím nevyšla, dopustily se zakázaného uvolnění.

06:54

Hosté obětavě padají do soupeřových střel, ve střehu musí být i olomoucký brankář.

05:39

Macek byl olomouckou obranou pohlídán a k nebezpečnému zakončení se nedostal.

04:58

Krčálovu ránu od mantinelu schytal Holáň bolestivě do nohy a odkulhal na střídačku. Snad bude v pořádku.

04:23

Tuláček musel po Černého návratu zasahovat, vše ale vyřešil.

04:08

03:40

Domácí se usadili útočné třetině a jednou vystřelili.

02:54

Dynamo musí začínat přesilovkovou kombinaci z vlastního pásma.

02:09

Vápeníkův pokus od modré čáry Žbánek viděl a zachytil ho svojí lapačkou.

02:08

Vojtěch Černý – 2 min., podrážení.

01:54

Odpískán icing Olomouce.

01:44

Hráči Míry jsou zatím směrem dopředu aktivnější, navíc dobře napadají pardubickou rozehrávku.

00:26

Jako první zaútočili hosté, Tuláček musel řešit jednu nepříliš těžkou situaci.

00:01

HC Dynamo Pardubice: Tuláček (Valášek) – Vápeník (A), Ruml, Jansa, Křečan, Řehořek, D. Jaroš, Koudelka – Krčál, Rolinek (C), V. Macek – Úlehla (A), Jindřichovský, Lempach – Kovář, D. Drábek, Joska – M. Vítek.
Trenér: Vojtěch Faltys

HC Olomouc: Žbánek (Barčák) – Holéczy, Přidal (A), Prokop, Kalman, Hubáček, V. Černý, Holaň – Krásny, Minář (A), Bartok – Navrátil (C), Sekanina, Koryčanský – Rohozhyn, Harásek, Balog – Vogl.
Trenér: Petr Rutar

Rozhodčí: Kratochvíl – Gregar, Jiruška.
Zdravím všechny fanoušky mládežnického hokeje. HC Dynamo Pardubice hostí ve třetím kole skupiny B Extraligy dorostu HC Olomouc.

HC Dynamo Pardubice
Pardubičtí dorostenci v úvodu nového ročníku navázali na výsledkově úspěšnou přípravu. Svěřenci trenéra Vojtěcha Faltyse nejprve porazili Jihlavu 6:2 a poté v Brně vyhráli těsně 4:3. Východočeši mají ve svých řadách s osmi kanadskými body aktuálně nejproduktivnějšího hráče soutěže Víta Macka i nejlepšího střelce Davida Krčála, jenž se gólově prosadil už pětkrát.

HC Olomouc
Hanáci zahájili sezonu debaklem. V prvním kole je totiž Mountfield HK porazil 10:2. Tým vedený koučem Petrem Rutarem si ale v sobotu spravil chuť, když doma přehrál Vítkovice v poměru 2:1. K zisku úvodních tří olomouckých bodů do desetičlenné tabulky pomohli vstřelenými brankami Jakub Harásek a Petr Minář.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

5:1

Branky a nahrávky: 27. M. Kovář (D. Drábek, Řehořek), 38. Úlehla (Jansa), 39. Krčál (Ruml, V. Macek), 48. Krčál (V. Macek, Vápeník), 50. Řehořek (D. Drábek) – 41. Bartok (Krásny)

HC Dynamo Pardubice: Tuláček (D. Valášek) – Vápeník (A), Ruml, Jansa, Křečan, Řehořek, D. Jaroš, Koudelka – Krčál, Rolinek (C), V. Macek – Úlehla (A), Lempach, D. Drábek – Joska, M. Kovář, Jindřichovský.

HC Olomouc: Žbánek (Barčák) – Holéczy, Přidal (A), Kalman, Hubáček, V. Černý, Holaň – Prokop, Krásny, Minář (A) – Bartok, Navrátil (C), Sekanina – Koryčanský, Rohozhyn, Harásek – Balog, Vogl.

Rozhodčí: Kratochvíl – Gregar, Jiruška

02:08 OLO 2 V. Černý, podrážení
12:40 OLO 2 Bartok, sekání
15:35 PCE 2 Řehořek, hrubost