konec (2:0)

12.09.2023, 20:45 • Ullevaal Stadion (Oslo) • Skupina A • Pavel Černý

Tipsport: 1.27 5.81 12.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 7:2. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 5:6. (22:42:56)
Ve druhé polovině utkání jsme viděli jedinou branku, o kterou se v samém závěru postaral Budu Zivzivadze. Následně ještě mohl vyrovnat Kvaracchelija, ale dobrý zákrokem zabránil pohromě pro Norsko brankář Nyland. Přitom po většinu utkání bylo Norsko jednoznačně lepším týmem, i když ve druhé půli již hodně hlídalo vedení a zisk tří bodů, což se mohlo na konci nevyplatit. Pro Norsko jsou to důležité tři body pro zachování šance na přímý postup z jednoho ze dvou prvních míst ve skupině A. V souběžně hraném utkání rozdrtilo Španělsko Kypr v poměru 6:0. Norové jsou tedy třetí se ziskem sedmi bodů a na druhé Španělsko ztrácí dva body, nicméně Španělé mají o zápas méně. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.

90+4

90+4

Chviča Kvaracchelija měl na noze vyrovnání, ale Örjan Nyland zachránil pro Norsko tři body, když jeho střelu dokázal vytěsnit.

90+3

Erling Haaland se hnal vpřed, ale nedokázal obejít obránce a o míč přišel.

90+1

90+1. Budu ZIVZIVADZE - 2:1

90+1

Gruzie právě vstřelila branku! Přeci jen přichází změna stavu. Na levé straně skvěle zpracoval míč Azarovi, který poslal přihrávku před branku, kam si zaběhl BUDU ZIVZIVADZE a nedal brankáři sebemenší šanci.

Hlavní rozhodčí Dabanović nastavuje 3 minuty.

90

Obrana Gruzie se znovu dokázala ubránit. Za malý okamžik se dozvíme, kolik minut se bude nastavovat, ale žádná závratná minutáž by to být neměla.

89

Kapitán domácího celku ještě burcuje fanoušky před rozehráním dalšího rohového kopu.

88

Závěr zápasu se mílovými kroky přibližuje. Na nějakou zásadní změnu ve skóre to momentálně nevypadá.

87

Obrana Gruzie si poměrně snadno poradila, takže stav zůstává neměnný.

86

Ödegaard pronikl do vápna, kde mu obrana raději ukopla míč na další rohový kop.

85

Po rohovém kopu se ke střele zpoza vápna dostal Martin Ödegaard, nicméně netrefil dobře.

84

Rohový kop Norska si vzal na starost Martin Ödegaard, za míčem se dral Berge, ale uvidíme další roh.

82

Zivzivadze si počínal nedovoleně, když zastavoval Ödegaarda, takže vidíme žlutou kartu.

81

V posledních okamžicích je Gruzie o něco aktivnější. Ostatně nezbývá jí příliš času, aby korigovala a případně vyrovnala.

80

Opět v akci Kvaracchelija, který však byl obrán soupeřem o míč poté, co přes jiného přešel.