Evropská konferenční liga (předkola)

Gżira United – FC Viktoria Plzeň

0:2

konec (0:0)

17.08.2023, 19:00 • National Stadium Ta' Qali • 3. předkolo • Jakub Štěrba (@sterba19)

Tipsport: 8.16 5.52 1.35 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro dnešek z Malty vše, s přáním hezkého zbytku čtvrtečního večera se s vámi loučím, na shledanou. (20:56:03)
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 3:6. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 10:14.
Je dobojováno. Viktoria Plzeň vyhrála na Maltě 2:0 a celkově svého soupeře porazila v součtu obou zápasů 6:0. Dnes padaly branky až ve druhém poločase, skóre nejprve otevřel Ibrahim Traoré, na jeho zásah navázal v sedmdesáté minutě Adam Vlkanova. Plzeň měla celé utkání pod svou kontrolou a vítězství je tak naprosto zasloužené.

90+4

90+3

Ideálně míč proti noze dostal Azizi, ten ale poslal míč vysoko nad bránu.

90+2

Rafiu Durosinmi zachytil domácí rozehrávku, následně si míč ale uzmuli hráči Gžiry bleskově zpět.

90+1

Jan Kopic vystřelil ze střední vzdálenosti, jeho rána doskákala jen kousek vedle pravé tyče.

90+1

Hlavní rozhodčí nastaví ve druhém poločase nad rámec normální hrací doby tři minuty.

90

Střídání v týmu Gżira United:
ze hřiště odchází Zachary Scerri, přichází Hytem Kadar,
ze hřiště odchází Brookly Borg, přichází Izaak Ellul.

89

ze hřiště odchází Lucas Macula, přichází Mohamed Alouzi.

89

Pavel Bucha rozehrál další rohový kop. Tentokrát si vybral Holíka, po jehož centru mířil hlavou nad bránu Robin Hranáč.

88

Plzeň už se nikam příliš nežene, vše hrají Viktoriáni na jistotu. Všichni moc dobře vědí, jak dnešní zápas dopadne.

87

Miroslav Koubek nadále nabádá své svěřenci, aby byli poctiví směrem dopředu, ale i dozadu. Lucas Macula se pokoušel snížit, ale Jedlička mu to překazil.

85

Jan Kopic byl při další snaze nachytán v ofsajdu. Akce Viktorie tak nyní končí předčasně.

84

Centrovaný balon Václava Jemelky byl sražený na rohový kop. Ten rozehrál Pavel Bucha, ale ve vzdušném souboji kralovali domácí.

83

Plzeňský hráč je naštěstí v pořádku a hra může pokračovat. Jak jinak než s míčem u kopeček hostujících fotbalistů.

82

Adam Vlkanova stále leží na trávníku, po faulu WIlksona se mu zpět na nohy vůbec nechce.

81

Žlutá karta pro tým Gżira United (Jose Wilkson).

80

Máme před sebou poslední deset minut utkání. Viktoriáni se pokouší své vedení ještě více navýšit.

79

Jan Kopic se snažil bleskově zapojit do hry, Pavel Bucha mu směřoval přihrávku středem hřiště, avšak jako první byl u balonu domácí obránce.

78

Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Jan Kliment, přichází Jan Kopic.

77

Marcelo Dias nyní signalizoval, že nemá komu přihrát, nikdo z domácích se mu v útoku nenabízel, není tak překvapení, jak celá situace skončila.

76

Plzeňané stále drží balon, tentokrát již na útočné polovině hřiště, ale domácí si svědomitě nyní hlídají své prostory. Navíc Adam Vlkanova si po ztrátě balonu počínal nedovoleným způsobem.

74

Viktoria nadále kontroluje hru, Jemelka kombinuje na vlastní polovině s Robinem Hranáčem.

73

ze hřiště odchází Luis Riascos, přichází Jose Wilkson.

72

ze hřiště odchází Lukáš Kalvach, přichází Sampson Dweh.

70

70. Adam VLKANOVA - 0:2

70

Plzeň právě vstřelila branku!
Viktoria zdvojnásobuje své vedení a v součtu obou zápasů vede již 6:0. Durosinmi se zmocnil balonu, poté hledal Klimenta, ten nicméně balon šikovně přenechal ADAMU VLKANOVOVI, který se z hranice vápna trefil přesně ke vzdálenější tyči.

70

Martin Jedlička se po dlouhých minutách opět dotkl balonu, žádnému nebezpečí nicméně nečelil.

69

Rafiu Durosinmi se snažil zrychlit hru na pravé straně, jeho přihrávku bohužel nikdo z jeho spoluhráčů nevyslyšel.

68

Jan Kliment skluzem sice trefil balon, avšak s ním vzal i nohy protihráče. Pískáno je proti brance Viktorie.

67

Jan Kliment se hezky uvolnil přes bránícího hráče, poté zkusil vystřelit, jeho ostrou ránu vykopl do bezpečných vod brankář David Cassar.

66

Plzeň se opět pokouší ohrozit branku soupeře, na hrotu už si hledá místo nový hráč na place Rafiu Durosinmi.

65

ze hřiště odchází Carlos Chabá, přichází Bilario Azizi.

63

ze hřiště odchází Pavel Šulc, přichází Rafiu Durosinmi,
ze hřiště odchází Ibrahim Traoré, přichází Pavel Bucha.

62

Další domácí hráč zůstává ležet na hrací ploše, tentokrát už k němu spěchají lékaři.

60

Po hodině hry se maltští fotbalisté opět pokoušeli alespoň o čestný úspěch z tohoto dvojzápasu, avšak kapitán Scerri nebyl v ideálním postavení na zakončení.

59

Lukáš Kalvach zajel u půlicí čáry do B. Borga, ten zůstává ležet na hrací ploše. Vypadá to, že to ale nebude nic vážnějšího.

57

Tentokrát to domácí zkoušeli dobře, ale Jedlička opět zasahovat nemusel. Marcelo Dias rozjel akci středem, posléze oslovil ve vápně nabíhajícího Thiaguinha, ten však trefil jen boční síť.

56

Jan Kliment byl při dalším pokusu poslán na trávník, hlavní rozhodčí mu ale důrazně ukazuje, aby vstával, že nyní pískat nebude.

55

Hosté výborně napadají rozehrávku Gžiry. Domácí fotbalisté se tak vůbec nemohou dostat až k brance Jedličky, ten krom jedné střele neměl v zápase prakticky žádnou práci.

53

Pavel Šulc ačkoliv je rychlý fotbalista, tak další přihrávku za obranu soupeře již nedoběhl. To popravdě ani moc nešlo.

52

52. Mosquera z úhlu Cassara neprostřelil

52

Traoré nyní místo střely přihrával rozběhnutému Mosquerovi, ten vzápětí mířil na první tyč, tam byl ale připraven i brankář David Cassar.

51

51. Holíkovu bombu zastavilo břevno

51

A už to mohlo být o dvě branky. Pavel Šulc fantasticky udržel balon u čáry po hlavičce Vlkanovy, následně našel volného Libora Holíka, ten ale vyslal svou ránu jen do břevna.

50

Thiaquinho servíroval míč přímo do pokutového území, Libor Holík se ale dostal k balonu jako první a ten poslal daleko od své branky.

49

Zaútočit se snaží i domácí, Riascos byl ale zastaven krátce půlicí čárou, jak jinak, než faulem.

47

47. Ibrahim TRAORÉ - 0:1

47

Viktoria Plzeň jde zkraje druhého poločasu do vedení. Přetažený centr z pravé si našel Jhon Mosquera, který ho vrátil na penaltu, kde byl zaparkovaný IBRAHIM TRAORÉ, jenž následně nedal přizemní ranou po zemi brankáři šanci zasáhnout.

46

Žlutá karta pro tým Gżira United (Marcelo Dias).

46

Oba týmy se vrací na zelený pažit, druhý poločas začne každým okamžikem.
Máme za sebou první poločas, který žádnou branku nenabídl. K vidění byla pouhopouhá jedna střela na bránu, tu zaznamenal Macula. Viktoria měla po většinu času více ze hry, ale zatím se však ani jedna střela nevešla mezi tři tyče. Doufejme, že se vše ve druhém poločase změnit a český celek se dočká.

45+1

44

Plzeň před koncem prvního poločasu kombinuje s míčem na vlastní polovině hřiště. Západočechům v posledních zápasech nevyšly koncovky první půle, takže se to snaží nyní změnit.

42

Libor Holík byl evidentně faulován poblíž pokutového území, píšťalka hlavního rozhodčí nicméně nyní zůstala němá.

41

Domácí rychle otočili hru, avšak z pravého křídla míč až do pokutového území nedostali. Hrát tak mohou opět hráči z České republiky.

40

Po rohovém kopu měl na hlavě vedoucí branku i Pavel Šulc, jeho hlavička ale trefila jen bránícího hráče domácí Gžiry.

39

Hezký signál! Vlkanova rozehrál standardku přihrávkou na Kalvacha, ten z jedničky hledal na zadní tyči Ibrahima Traorého, tomu ale zakončení nevyšlo dle představ.

37

37. Jedlička parádním zákrokem vytáhl střelu Maculy na roh

37

Jenom jsem to dořekl a máme tu první střelu na bránu, Martin Jedlička musel poprvé do akce. Lucas Macula se šikovně uvolnil na hraně pokutového území a přízemní ranou donutil plzeňského brankáře k zákroku.

36

Utkání zatím není moc atraktivní pro oko diváka. Ani jeden z brankářů zatím zasahovat nemusel, více ze hry má nicméně rozhodně Plzeň.

34

Na stadion si našlo cestu i několik plzeňských fanoušků, kteří podporují svůj tým. Mimochodem, za Viktorkou letěl i plzeňský primátor Roman Zarzycký, který se rovněž svůj milovaný klub snaží co nejvíce povzbudit.

33

33. Šulc v těžké pozici netrefil branku

33

Rychlý akce Viktorie. Traoré vysunul na levé straně Jana Klimenta, ten našel na první tyči kopačku Pavla Šulce, ten z první ale minul bránu.

31

Lukáš Kalvach posílal míč na malé vápno, ve vzdušném souboji avšak kralovali domácí.

30

Máme za sebou již půlhodinu hry. Hra se zase obrátila, Viktoria bude kopat rohový kop.

29

29. První možnost domácích, střela Romera však minula branku

29

Gžira vystrčila své růžky. Romero si naběhl s balonem na pravé straně, poté nic složitého nevymýšlel a bleskově vystřelil, branku Jedličky ovšem minul.

28

Domácí drželi dlouhé vteřiny balon, což se nelíbilo Traorému, který hru přerušil zase jen za cenu nedovoleného zákroku.

27

Balon se dostal zase do vápna Viktorie, jenomže ani tentokrát domácí hráči zakončit svou akci nedokázali.

26

Kdepak, Thiaquinho svým centrem našel jen hlavu vracejícího se Lukáše Kalvacha.

25

Další nedovolený zákrok, tentokrát budou moci ohrozit Martina Jedličku domácí fotbalisté.

24

Lukáš Kalvach rozehrál další standardní situací dlouhým balonem, v pokutovém území našel hlavu Robina Hranáče, ten nicméně hlavou branku soupeře netrefil.

23

Gžira se na dostává pouze sporadicky na útočnou polovinu hřiště, Plzeň má utkání zatím bezpečně pod kontrolou, jediné co tomu zatím chybí, jsou branky.

22

Jemelka nepustil do šance Lucase Maculu, kterého plzeňský stoper zastavil nedovoleným způsobem již na polovině hřiště.

20

Tentokrát z toho ale žádné nebezpečí pro branku Cassara nebylo. Naopak po odraženém balonu byl nalezen v ofsajdovém postavení Jan Kliment.

19

Adam Vlkanova byl popostrčený u pravé postranní čáry, Viktoria bude mít k dispozici další standardní situaci.

18

Lukáš Kalvach našel na zadní tyči Pavla Šulce, který vystřelil z voleje, jeho pokus byl nicméně sražený na další roh. Ten už si domácí obrana pohlídala.

17

17. Traorého střela byla zblokována na roh

17

První opravdu velká šance Plzně! Jan Kliment zrychlil hru přihrávkou z první na Adama Vlkanovu, ten našel ve vápně Ibrahima Traorého, jeho rána byla na poslední chvíli sražená. na rohový kop.

16

Thiaquinho hledal své spoluhráče na zadní tyči, Martin Jedlička šel ovšem ze své branky ven a míč v pohodě ukryl do svých rukavic.

15

Jhon Mosquera si pomohl v souboji rukama, míč si tak nadále užijí hráči maltského celku. Ohrozí ze standardky branku Martina Jedličky?

13

Další přihrávka za obranu byla až příliš dlouhá, domácí si tak mohou na chvíli oddychnout. Odkopávat od své branky bude brankář David Cassar.

12

Druhý pokus Holíka už byl daleko lepší. Jeho přetažený centr si našel Jhon Mosquera, který vzápětí našel hlavu Pavla Šulce, ten ovšem minul branku.

11

Centr Libora Holíka byl sražený, Viktoriáni nadále zůstanou u balonu.

10

Plzeň zatím stále kontroluje hru. Ibrahim Traoré se tentokrát rozběhl na levé straně, kam dostal rychlý pas, jeho přihrávka před branku poté nadělala brankáři mírné problémy, ale hosté zakončit nedokázali.

9

Martin Jedlička si zatím prakticky nesáhl na balon, jen jednou pomohl stoperům s rozehrávkou.

8

O mnoho lépe si nevedl ani Adam Vlkanova, který byl adresátem přihrávky na pravé straně.

7

A další možnost Viktorie! Nyní si našel balon mezi dvěma obránci Pavel Šulc, který se pokoušel šikovně uvolnil, jeho slabá rána ze skluzu ovšem Cassara nevyděsila.

6

Jan Kliment dostal dlouhou přihrávku za obranu, útočník Viktorie se poté pokoušel ještě oslovit své spoluhráče ve vápně, avšak přihrávka nebyla z kategorie nejpřesnějších.

5

Sám faulovaný poté poslal míč do vápna, avšak nikdo z plzeňských se k hlavičce nedostal. Následně byl Ibrahim Traoré v ofsajdovém postavení, což neuniklo očím rozhodčích.

4

Lukáš Kalvach byl faulovaný, Plzeň bude mít první možnost ohrozit branku Davida Cassara.

4

Jan Kliment si narazil se Šulcem na pravém křídle, druhý jmenovaný se poté pokoušel dostat do šestnáctky, avšak obrana domácích se o něj dokázala postarat.

3

Začátek utkání je zatím opatrný, ani jedno mužstvo se ještě nedostalo k pokutovému území soupeře, hraje se zatím převážně okolo půlicí čáry.

2

Nicméně Plzeňané si vzali bleskově pod svá bedra a kombinují na vlastní polovině hřiště. Hráči Gžiry zatím český celek vůbec nepresují.

1

Výkop měli na starosti domácí fotbalisté, kteří v prvním poločase budou útočit z pohledu hlavní tribuny zprava doleva.

1

Nutno říci, že dnešní utkání na Maltě příliš nikoho nezajímá, stadion je téměř prázdný.
Obě mužstva již nastupují na hrací plochu, odvetné utkání třetího předkola začne za tři minuty.

Gżira United: Cassar – Thiaquinho, Mentr, Chabá, Dias – Scerri (C), A. Borg, Romero – Macula, B. Borg, Riascos.
Náhradníci: Pisani, Abdila – Azizi, Kadar, Taliana, Essaka, Alouzi, Pace, Wilkson, Ellul.
Trenér: Darren Abdilla.

FC Viktoria Plzeň: Jedlička – Holík, Hranáč, Jemelka, Mosquera – Traoré, Paluska, Kalvach (C) – Vlkanova, Kliment, Šulc.
Náhradníci: Tvrdoň, Staněk – Hejda, Kopic, Durosinmi, Bucha, Cadu, Dweh.
Trenér: Miroslav Koubek.

Rozhodčí: Shurman – Shlonchak, Vysotskyi (všichni UKR).
Krásný čtvrteční den z Malty!

Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na čtvrteční večer dopřát trochu fotbalu. Od sedmi hodin se totiž uskuteční odvetný zápas třetího předkola Evropské konferenční ligy, ve kterém Gżira United přivátá na svém trávníku Viktorii Plzeň.

Gżira United svou pouť kvalifikačními duely načla již v prvním předkole, tam se utkala se severoirským Glentoranem. Nejprve se hrálo na Maltě, kde první zápas skončil remízou 2:2. I odveta se nesla ve vyrovnaném duchu, nakonec o postupujícím musely rozhodnout až pokutové kopy, kde byla Gžira úspěšnější. V dalším kole se potkala s lucembruským Dudelangem a znovu to byla zajímavá podívaná. Kde kdo by řekl, že po domácí výhře 2:0 má maltský celek již postup v kapse, jenomže v odvetě dokázal Dudelange v samotném závěru také vést o dvě branky, jenomže o postupu Gžiry rozhodl v samotném závěru Wilkson, když korigoval na konečných 1:2.

Viktoria Plzeň zvládla druhé předkolo, ve kterém se utkala s kosovskou Dritou. Avšak procházka růžovou zahradou to pro nic vůbec nebyla. První duel se hrál ve Štruncových Sadech, jenomže zápas skončil, přestože byla Viktoria v zápase jasně lepší, jen bezbrankovou remízou 0:0. I v hlavním městě Kosova to byla pořádná bitva. Střídající Durosinmi ve druhém poločase po minutě na trávníku sice otevřel skóre, na jeho zápas ale hráči Drity našli odpověď. Kvůli výpadku světel se ve druhém poločase nastavovalo přes dvacet minut a v samotném závěru proměnil nařízený pokutový kop Erik Jirka, čímž poslal Západočechy do dalšího kola.

A první duel mezi těmito týmy byl v jasné režii plzeňského celku. Viktoria zápas ovládla v jasném poměru 4:0, navíc ještě čtyřikrát trefili brankovou kontrukci. V prvním poločase nejprve skóroval Pavel Bucha, nedlouho poté na jeho trefu navázal Rafiu Durosinmi. Ve druhém poločase už to nebyla taková jízda, přesto hráči Viktorie přidali ještě dvě trefy. V 73. minutě ke dvěma asistencím přidal i gólový zápis Pavel Šulc a v samotném závěru dal výsledku definitivní podobu Jan Kopic. Plzeň je tak jednou nohou v play off a odvetný zápas doufejme bude jen formalitou.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si náš onlajn přenos. Tím vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.