Česko – Velká Británie

0:2

konec (0:1)

06.07.2023, 13:15 • Donau Sportcentrum, Vídeň • Čtvrtfinále • David Bochňák

Německo prohrálo s Polskem a to znamená, že Česko se utká podruhé na turnaji s výběrem Německa, tentokrát o 5. – 8. místo. Zápas začíná 7.7. v 11:30. (19:47:32)
Skončilo čtvrtfinále Mistrovství světa lékařských týmů, ve kterém Česko podlehlo Velké Británii 0:2. Do semifinále tak postupuje tým, který ještě na turnaji neinkasoval a ze čtyř zápasů má skóre 10:0. Česká reprezentace předvedla dobrý výkon, i přes absence Bořkeho a Chmela bojovala a nedala soupeři nic zadarmo.

V pátek 7.7. odehraje Česko zápas o 5. – 8. místo. Tento zápas Vám samozřejmě na našem webu nabídneme.

80

79

Velká Británie si hlídá dvoubrankové vedení a míří za postupem do semifinále..

78

Česká reprezentace na polovině soupeře, moc času na dvě branky ale nezbývá..

77

Naši hráči se nemají za co stydět, po celý turnaj předvádí skvělé výkony, nicméně dnes narazili na velmi dobře připraveného soupeře, který dal do zápasu 120%.

76

Točik výborně potáhl míč po křídle, následně se míč dostával na Mencla, kterého ozbrojila skvěle hrající obrana.

75

Posledních pět minut základní hrací doby, Česko se nadechuje k závěrečnému tlaku.

73

Kapitán naší reprezentace Teplan vidí od hlavního rozhodčího žlutou kartu.

73

Velká Británie byla velmi blízko pojistce, ale proti je skvělý Pavelka, který útočníka soupeře svým pohledem vystrašil a jeho pokus zneškodnil na roh!

71

Pavelka zasahovat nemusel, míč končí těsně vedle branky.

70

Čas se přesunul do poslední desetiminutovky, Velká Británie získává standartní situaci zhruba 20 metrů od branky soupeře.

67

Našemu týmu nelze upřít snaha, sympatický výkon ale na perfektně hrající Velkou Británii nestačí..

65

Čas se velmi rychle krátí, česká reprezentace ne a ne najít skulinku v obraně soupeře a dostat se na dostřel.

62

Do útoku se po delší době vydala Velká Británie, která chtěla pojistit vedení, proti tomu byl ale Němec.

60

Dvacet minut do konce, čas se naší reprezentaci krátí, stále jí chybí dvě branky na srovnání skóre. Fanoušci českého týmu tlačí své svěřence za snížením, ti se bijí na hřišti o každý metr.

58

Naše reprezentace pokračuje v aktivitě, tlačí svého soupeře, který se zuby nehty brání.

56

Náš soupeř hraje velmi tvrdě, další faul a standartní situace pro Česko. Centrovaný míč se točil do brány, bohužel je pískán útočný faul Buchvalda.

54

Hlavní postavou exekuce rohového kopu byl Šindelář, brankář Velké Británie bez práce.

53

Česko mělo k dispozici standartní situaci, pokus Točika odvrací obrana na rohový kop.

50

Naše reprezentace zvyšuje tlak, soupeř se pouze brání. Stále ale Velká Británie na turnaji neinkasovala.

47

Český tým se nevzdává, snaží se hrát aktivně, proti dobré defenzívě soupeře to ale není nic lehkého.

45

A mohlo být hůře, naštěstí Pavelka zneškodnil střelu soupeře a drží náš tým v naději na vyrovnání!

43

Velká Británie právě vstřelila branku! Náš soupeř dobře vstupuje do druhého poločasu a dává druhou branku! Po centru ze strany se míč dostal až na malé vápno, kde stál připravený GUTHRIE, pro kterého nebyl problém dostat míč do branky! – 0:2.

42

Velká Británie zatím odehrála na Mistrovství světa 280 minut a ještě neinkasovala. Náš národní tým udělá všechno pro to, aby tato série skončila. Na hrací ploše vidíme Šindeláře, který první poločas studoval taktiku soupeře, a nyní se bude snažit na hrací ploše předvést svůj um.

41

Skončil první poločas čtvrtfinále Mistrovství světa lékařských týmů, ve kterém Česko prohrává s Velkou Británií 0:1. Od úvodních minut jsme sledovali velmi vyrovnané a bojovné utkání, oba týmy měly své šance, branku ale diváci ve Vídni dlouho neviděli. Až tři minuty před koncem se prosadil náš soupeř a díky tomu je po prvním poločase na tom lépe.

40

39

První poločas se odehrává kolem středového kruhu a našeho soupeře vstřelená branka nakopla.

37

Velká Británie právě vstřelila branku! Bohužel česká reprezentace inkasuje krátce před koncem prvního poločasu. Autorem branky je obránce STEPHENSONi. – 0:1.

35

Velká Británie na míči, snaží se vymyslet něco zajímavého. Česká reprezentace se v defenzívě drží.

31

Pomalu se blížíme ke konci prvního poločasu, oba týmy ukazují, že po právu postoupily ze základních skupin. Hra se odehrává kolem středového kruhu za přítomnosti vyprodaného stadionu ve Vídni. O něco větší diváckou podporu tady má náš národní tým.

29

Nyní dal o sobě vědět Guthrie, který táhl míč a dokonce se dostal až k zakončení. Brankář Pavelka byl ale jistý a míč nepustil za svá záda.

26

Velmi bojovné utkání, ani jeden z hráčů nevypustí žádný souboj. Sledujeme hru mezi šestnáctkami, ani jeden tým nechce udělat chybu.

24

V posledních minutách jsou na míči víc hráči Česka. Nyní se k míči dostal Vinkler, který otočil hru až na Hálu, který stále drží míč na naší straně.

22

Kysučan skvěle podržel míč, následně byl na jeho osobu faul a čeští hráči zůstanou u míče.

20

V defenzívě dobře pracuje i náš soupeř, střetávají se dva vyrovnané týmy a pevně věříme, že právě svěřenci Lukáše Trejtnara budou ti, kteří vstřelí první branku.

18

Hodně aktivní je i Pšenička, který operuje na straně. Další jeho skvělý centr mířil na Hladiše, který na míč těsně nedosáhl.

15

Čtvrt hodina za námi, stále čekáme na první branku. Vidíme hodně vyrovnané a tvrdé utkání, Mencl znovu faulovaný a někteří by se nebáli tento zápas označit jako "válka".

12

Hodně defenzivní práce dnes má český tým od úvodu zápasu. Skvěle ale zatím v obraně působí Šedivý, který ubránil další útok soupeře.

10

Česko se osměluje, skvělý průnik Pšeničky, zakončoval Hlouch a soupeř si může oddechnout, že pokus našeho hráče šel těsně nad břevno.

8

Náš soupeř není dokonalý, o čemž nás přesvědčil brankář Velké Británie, kterému teď vypadl míč, bohužel pro nás ale Nedvěd nezareagoval včas a na míč těsně nedosáhl.

7

Od prvních minut je jasné, že proti nám stojí kvalitní soupeř a projít přes něj do semifinále nebude vůbec jednoduché.

5

Hra směřovala na druhou stranu, Velká Británie zahrozila a jeden z hráčů se dostal až do zakončení, naštěstí pro Pavelku a celý jeho tým míč končí těsně vedle.

4

Do útoku se dostala i naše reprezentace, která si vypracovala zajímavou šanci, na jejímž konci byl Mencl, který byl velmi sporně atakován soupeřem. Nyní ale píšťalka hlavního rozhodčího zůstala němá.

2

Rozehrávky se ujala Velká Británie, která se od prvních vteřin chtěla ukázat v dobrém světle. Její útok ale zastavil hlavní rozhodčí, který píská útočný faul na Němce.

1

-3

Zazněly hymny obou států, za malou chvíli začne čtvrtfinálový zápas na Mistrovství světa lékařských týmů. Česká reprezentace vyzve Velkou Británii, která na turnaji ještě neinkasovala.

-20

Oba týmy se poctivě rozcvičují na hrací ploše. Bohužel Bořke a Chmela se dnes na hřiště nepodívají, protože mají jeden zápas stop z důvodu dvou žlutých karet.

Ať už dnešní zápas dopadne jakkoli, tak se oba výše zmiňovaní na hřiště ještě podívají. V pátek budou na programu vedle semifinále i zápasy o umístění.
Co se týká hracího času, hrají se dva poločasy po 40 minutách. Střídá se hokejovým způsobem.

V případě remízy po osmdesáti minutách rozhodne o postupujícím penaltový rozstřel.
Nominace Velké Británie:

Brankáři:
Murphy, Gillespie
Obránci:
Thoroughgood, Cooper, Hewitt, Hutley, Murray, Okonkwo, Stephenson, Thomson, Walden