Tenis

French Open - ženy (antuka)

Markéta Vondroušová – Alycia Parksová

2:0 6:4, 6:0

29.05.2023, 14:13 • Kurt č. 6, Roland Garros, Paříž (FRA) • 1. kolo • Karel Jedlička

Tipsport: 1.07 8.36 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Markéta Vondroušová (57.) rozdrtila Američanku Alycii Parksovou (49.) kanárem, když během spanilé jízdy ve druhém setu ztratila pouhých pět výměn. Kdo by takový vývoj čekal po začátku zápasu, který nabídl urputnou přetahovanou, devět shod a deset brejkbolů jen v úvodních třech hrách.
Češka ztratila na úvod svůj servis, ale dokázala brzy najít recept na hru 185 cm vysoké soupeřky, která se opírala až na čestné výjimky pouze o prudké podání. Plných 49 ze 103 výměn rozhodlo rovnou podání v podobě esa, přímého bodu nebo dvojchyby.
Američanka ztratila svůj servis dvakrát po sobě a Vondroušová úvodní sadu dopodávala na 6:4. Ve druhé již soupeřka naprosto odpadla, vyhazovala míček za míčkem a suverénní Markéta Vondroušová ji zakončila čistou hrou za pouhých 20 minut.
Ve druhém kole čeká finalistku z roku 2019 těžší překážka v podobě nasazené devítky, Rusky Darji Kasatkinové (15:33:17)

Konec zápasu

2:0; 6:0 - Markéta Vondroušová

6:0

Je hotovo, Markéta Vondroušová zakončuje zápas přímým bodem, čistou hrou a kanárem!

40-0

1:0; 5:0; 40-0 - Markéta Vondroušová

40-0

Alycia Parksová posílá kroucený forhend do deblové výseče. Tři mečboly pro Češku!

30-0

Přímý bod pro Vondroušovou.

15-0

Rodačka ze Sokolova servíruje na postup, hraje pomocí čopů a soupeřka jí vychází vstříc nevynucenou chybou z forhendu.

5:0

Už úplně rozhozená Parksová chybuje po na své poměry mimořádně slabém druhém podání z forhendu a Markéta Vondroušová může dopodávat zápas na kanára.

40-15

Jubilejní desátou dvojchybu zřejmě rodačka z Atlanty příliš slavit nebude.

30-15

1:0; 4:0; 30-15 - Markéta Vondroušová

30-15

Výměnu od základních čar chtěla opět rozseknout náběhem na síť Parksová, jenže stopvolej zahrála příliš daleko a Vondroušová ji bravurně prohodila.

15-15

Alycia Parksová sází přímý bod.

15-0

1:0; 4:0; 15-0 - Markéta Vondroušová

15-0

Vondroušová vystihla ostrý kraťas po podání, míček vyškrábla přímo fantasticky lobem, který se otřel o základní čáru. Potvrdit fiftýn musel zblízka hlavní rozhodčí.

4:0

Markéta Vondroušová nedává soupeřce šanci a tři přímé body jí zajistily čistou hru.