konec (1:0, 0:3, 1:2)

14.05.2023, 11:20 • Skupina B • Michal Hladký (@michalxhladky), Tomáš Chalupa

Tipsport: 39.0 27.4 1.04 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Hezký zbytek neděle přejí z Rigy Tomáš Chalupa a Michal Hladký. (13:48:27)
Houževnatý a statečný výkon na favorita nestačil. Zhruba takto by se dalo v krátkosti charakterizovat utkání Slovinska s Kanadou. Jednoznačný outsider měl do duelu impozantní nástup a po několika minutách se nakonec trefou Jana Drozga dostal do vedení. Kanada byla v první třetině úplně mimo a klidně mohla prohrávat i vyšším rozdílem.

Po změně stran ale červenobílí zařadili vyšší rychlost a Gračnara zasypali velkým množstvím střel. Slovinský brankář poprvé kapituloval v čase 21:13 ranou z hole Carconeho, otočku ve druhé části hry dokonali Joseph s Lučićem.

V závěrečné dvacetiminutovce přidali čtvrtou a pátou branku Kanady Weegar s McBainem, poslední slovo pak měl nejlepší hráč Slovinska Jan Drozg, který dal necelých pět minut před koncem svůj druhý gól v utkání. Kanada tak po dvou zápasech zůstává stoprocentní, Slovinci naopak na první bod čekají.

59:30

Několik střel Kanaďané ustáli a daří se jim puk vyhodit ze třetiny. Slovinci se ještě snaží něco vymyslet, stav 2:5 už ale asi nezmění.

59:20

Střela Binea Mašiče od modré čáry se odrazila od těla Anžeho Kuralta. Levi měl co dělat, aby potřetí v utkání neinkasoval.

58:34

Kanaďané kotouč odpalují daleko od své klece. Slovinci se ihned chtěli vrátit do útočné třetiny, jenže v jejich snažení je zastavuje odpískané postavení mimo hru.

57:59

Vyloučení v týmu Kanada:
Sammy Blais – 2 min., nesportovní chování.

57:45

Po zakázaném uvolnění zámořského celku se hra stěhuje před Devona Leviho.

56:52

Střela Blaže Gregorce končí na zadním mantinelu. V závěru utkání to jsou Slovinci, kteří diktují tempo hry.

56:49

Slovinci dobře forčekují, Kanadu dostali v její třetině do úzkých a díky tomu se zmocnili kotouče.

56:08

Žiga Jeglič se z pravé strany procpal před Leviho, zakončit však nedokázal. Následně se vyčítavě díval směrem k rozhodčím, nicméně ti si žádného nedovoleného zákroku nevšimli.

55:10

55:10 Jan DROZG - 2:5

55:10

Slovinsko právě vstřelilo branku!
Slovinci se přeci jen ještě prosazují! Dlouhé nahození z vlastní třetiny jednoho z obránců sice nejprve adresáta nenašlo, kanadský zadák ale odraz od zadního mantinelu neodhadl, čehož pohotovým bekhendem využívá JAN DROZG! Asistence: Ken Ograjenšek.

54:50

54:50 Jack MCBAIN - 1:5

54:50

Kanada právě vstřelila branku! Tohle začíná být ke Slovincům až příliš kruté. Odevzdané obrany využil JACK MCBAIN, jemuž naservíroval puk zpoza brány Michael Carcone. Asistence: Michael Carcone, Jake Neighbours.

53:59

53:59 MacKenzie WEEGAR - 1:4

53:59

Kanada právě vstřelila branku!
Je zřejmě rozhodnuto! Čtvrtou ranku Kanady přihrává po pohledné individuální akci MACKANZIE WEEGAR! Ten si s pukem nabruslil drze mezi kruhy a Gračnara přelstil prudkým bekhendem. Asistence: Tyler Toffoli, Jacob Middleton.

2:5

Branky a nahrávky: 4. Drozg (Jeglič, Verlič), 56. Drozg (Ograjenšek) – 22. Carcone (Weegar, McBain), 28. Joseph (Toffoli, Fantilli), 39. Lučić (Glass, Weegar), 54. Weegar (Toffoli, Middleton), 55. McBain (Carcone, Neighbours)

Slovinsko: Gračnar (Krošelj) – Pavlin (A), Gregorc, Čepon, Magovać, Mašič, Štebih, Crnovič – Verlič, Jeglič, Urbas (C) – Kuralt, Tičar (A), Sabolič – Ograjenšek, Simšič, Drozg – Zajc, Tomaževič, Pance – Čimžar.
Trenér: Matjaž Kopitar

Kanada: Levi (Hofer) – Weegar (A), Middleton, Barron, Bear, Myers, Joseph – Blais, Veleno, Lučić – Carcone, McBain, Fantilli – Toffoli (C), Laughton, Quinn – Neighbours, Hunt, Crouse (A) – Glass, Krebs.
Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Hürlimann, Schrader – Constantineau, Yletyinen

Diváci: 3 380

03:40 CAN 2 Lučić, podrážení
03:50 SLO 1:0 Drozg (Jeglič, Verlič)