3:4

po prodl. (0:2, 3:1, 0:0 - 0:1)

14.05.2023, 15:20 • Nokia Arena, Tampere • Skupina A • Petr Koval

Tipsport: 4.36 4.81 1.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Francie se po první třetině dokázala vrátit do zápasu, když dotáhla dvoubrankové manko. Do třetí třetiny šly oba týmy za stavu 3:3. Mírně navrch měla i díky dvěma přesilovkám právě země galského kohouta. Svoje šance však nedokázala využít, a tak zápas dospěl do prodloužení. V něm se po dvaašedesáti vteřinách proti pravidlům provinil Florian Chakiachvili a nabídl Dánsku přesilovou hru. Dánský ofenzivní kvartet ji sehrál na Patricka Russella, jenž utkání rozhodl ranou na vzdálenější tyč.

Dánsko právě vstřelilo branku!
Dánové využívají přesilovku a berou dva body do tabulky! PATRICK RUSSELL dostal nahrávku na vrcholek levého kruhu a prudkou ranou ze zápěstí prostřelil Sebastiana Ylönena na jeho lapačku. Asistence: Markus Lauridsen, Nikolaj Ehlers.

61:14

V oslabení ale zahrozil Jordann Perret. Hradecký útočník vypálil z pravého kruhu, ale Frederik Dichow vytasil své pravé rameno.

61:02

Oddechový čas pro tým Dánsko.

61:02

Florian Chakiachvili zatáhl za záchrannou brzdu, když zahákoval unikajícího útočníka a Dánsko si zahraje přesilovku. Dokáže rozhodnout zápas na svou stranu?

60:20

Nikolaj Ehlers nemůže v situaci tři na tři na ledě chybět. Elegantně si obhodil dvojici obránců, jenže nedokázal zakončit.

60:01

V hodně opatrné třetí třetině jsme branku neviděli. Francie svého soupeře přestřílela 7:3. Nedokázala využít ani dvě přesilové hry v poslední dvacetiminutovce a podruhé v řadě si tak zahraje prodloužení.

60:00

59:50

Hraje se ve středním pásmu, uvidíme prodloužení.

59:00

Ostrý hit Markuse Lauridsena ve středním pásmu dává jeho týmu šanci na další rozjetí útoku.

57:55

Diváci v Tampere viděli po dlouhé době šanci Dánů. Morten Poulsen přebruslil obranu na pravém křídle a dostal se až před branku. Jeho zakončení po ledě si však Sebastian Ylönen pohlídal.

56:10

Alexandre Texier zpoza branky nahrál na Tima Bozona. Jenže francouzský forvard netrefil z dobré pozice na slotu ideálně. Jeho střela totiž minula dánskou klec.

55:09

Ani druhý trest Markuse Lauridsena v utkání nedokázala Francie potrestat a pokračujeme v pěti na obou stranách.

55:05

Anthony Rech to vzal v přesilovce na sebe. Vyměnil si puk se spoluhráčem a následně vypálil z pravého kruhu. Frederik Dichow ale jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.

3:4

Branky a nahrávky: 26. Leclerc (Rech, Boudon), 29. Rech, 40. Addamo (Boscq, Gallet) – 9. Ehlers (M. Lauridsen, N. Jensen), 19. Boedker (Jensen Aabo, Bau Hansen), 31. Olesen, 62. Russell (M. Lauridsen, Ehlers)

Francie: Ylönen (Junca) – Gallet, Boscq, Llorca, Chakiachvili, Crinon, Onno, Guebey – Addamo, Texier, K. Bozon – Claireaux (A), Perret, Fabre – Bertrand, Boudon, Rech – Leclerc, Ritz (A), Treille (C) – T. Bozon.
Trenér: Philippe Bozon

Dánsko: Dichow (Sorensen) – Lassen, M. Lauridsen, A. Koch, Jensen Aabo (C), O. Lauridsen, M. Jensen, Krogsgaard – N. Jensen, Ehlers, Russell (A) – Storm, Poulsen, Boedker (A) – Mølgaard, Aagaard, Andersen – Bau Hansen, Scheel, Wejse – Olesen.
Trenér: Heinz Ehlers

Rozhodčí: Tobias Bjork, Mikko Kaukokari – Jake Davis, Jiří Ondráček⁠.

07:36 FRA 2 Fabre, podrážení
08:27 DEN 0:1 Ehlers (M. Lauridsen, N. Jensen)
14:11 FRA 5+20 OK Claireaux, vražení na hrazení+vražení na hrazení, odpyká Leclerc