Play-off NHL

New Jersey Devils – New York Rangers

4:0

konec (0:0, 2:0, 2:0) Stav série: 4:3

02.05.2023, 02:00 • Prudential Center, Newark • Čtvrtfinále V. konference • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 2.43 3.97 2.49 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

3. Michael McLeod (NJD) 1+0 (04:52:30)
Zatímco pro Rangers letošní play-off končí, Devils se mohou těšit na semifinále Východní konference proti Carolině.
Devils to nakonec dokázali. Přestože vstoupili do čtvrtfinále Východní konference dvěma domácími porážkami 1:5, radují se z postupu do semifinále. Na vítězství 4:3 na zápasy má lví podíl hlavně jeden muž – Akira Schmid. Mladý švýcarský brankář naskočil do brankoviště do třetího zápasu série, zapsal si čtyři výhry z pěti duelů a dotáhl Devils do dalšího kola.

V rozhodujícím sedmém zápase byla klíčová zejména defenziva a brankářský výkon domácího týmu. Rangers se nedokázali střelecky prosadit a naopak domácí od 30. minuty postupně budovali náskok, který jim přinesl konečné vítězství 4:0. Právě ve 30. minutě dal úvodní gól zápasu McLeod, na kterého postupně navázali ve 36. minutě Tatar, v 55. minutě Haula a v 57. minutě Bratt.
Po dlouhých 11 letech se New Jersey Devils probojovali do druhého kola play-off! Vlastně, od roku 2012, kdy došli až do finále, je to pro ně teprve druhé play-off. A tak se není, co divit, že jejich fanoušci slaví jako zběsilí.

58:57

Další střely, další zákroky Schmida. Ani Trouba a Motte od modré se neprosadili. Už má 31 zásahů.

58:50

Rangers chtějí alespoň skórovat, když už nic. Schmid ale dnes vypadá neprůstřelně, další jeho úspěšné zákroky, po kterých hru přerušuje.

58:06

Chytil a Lafreniere se pokusili vyzrát na Schmida, ale neúspěšně. Puk následně míří do neutrální zóny.

57:45

Puk je natisknut u bočního mantinelu v pásmu Devils, odkud se ho nikomu nedaří vydolovat.

57:02

Icing Devils. Rangers ale už znovu odvolávat Šesťorkina nebudou. Ví, že už to nemá cenu.

56:41

56:41 Jesper BRATT - 4:0

56:41

New Jersey právě vstřelilo branku!
A je definitivně rozhodnuto. Devils poslali puk ze svého pásma, vypravil se za ním JESPER BRATT, který byl za brankou jako první, chopil se ho, vybruslil do prostoru a poslal ho bekhendem do prázdné klece. Asistence: John Marino.

55:56

Po přerušení hry před Schmidem se Rangers rozhodli hrát bez brankáře v šesti mužích v poli.

55:38

Ještě jedna komerční pauza. Puk skončil v ochranné síti.

55:16

Bratt se prosmýkl vedle bránícího protihráče, a byť těsně tísněn, dokázal z bekhendu vystřelit na Šesťorkina, který puk odvrací mimo brankoviště.

54:26

54:26 Erik HAULA - 3:0

54:26

A teď už jsou Devils neskutečně blízko postupu! ERIK HAULA vypálil z pravého kruhu z nápřahu, prostřelil Šesťorkina a zvyšuje na 3:0! Fanoušci Rangers pomalu opouští stadion. Na zázraky nevěří. Asistence: Jack Hughes, Ondřej Palát.

53:43

Rangers se dál tlačí do zakončení. Ani Miller ale nedokázal nic vymyslet. Trefil totiž bránícího Tatara.

52:49

Chytil zkusil štěstí zpoza pravého kruhu, ale ani on nenašel recept na Akiru Schmida, který si zapsal 25. zákrok!

4:0

Branky a nahrávky: 30. M. McLeod (Palát), 36. Tatar (Marino, Hischier), 55. Haula (J. Hughes, Palát), 57. Bratt (Marino)

New Jersey Devils: Schmid (Vaněček) – Hamilton, Siegenthaler, Marino, Graves, Severson, Bahl – Bratt, Hischier (C), Tatar – Palát (A), J. Hughes (A), Haula – Meier, Mercer, Šarangovič – Wood, M. McLeod, Bastian.
Trenér: Lindy Ruff

New York Rangers: Šesťorkin (Halák) – K. Miller, Trouba (C), Fox, Lindgren, Mikkola, B. Schneider – Tarasenko, Zibanejad (A), Kreider – P. Kane, Trocheck, Lafreniere – Panarin, Chytil, Kakko – Vesey, Goodrow (A), Motte.
Trenér: Gerard Gallant

Rozhodčí: Dwyer, McCauley – Mills, Cherrey

Diváci: 17241

02:33 NJD 2 Bastian, podrážení
03:07 NYR 2 Fox, držení
11:44 NJD 2 Severson, podrážení
14:02 NJD 2 Bahl, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
27:46 NYR 2 K. Miller, vysoká hůl
28:57 NJD 2 Bratt, podrážení
29:53 NJD 1:0 M. McLeod (Palát)
35:39 NJD 2:0 Tatar (Marino, Hischier)
45:03 NYR 2 K. Miller, hrubost
54:26 NJD 3:0 Haula (J. Hughes, Palát)
56:41 NJD 4:0 Bratt (Marino)