Play-off NHL

New Jersey Devils – New York Rangers

4:0

konec (1:0, 2:0, 1:0) Stav série: 3:2

28.04.2023, 01:30 • Prudential Center, Newark • Čtvrtfinále V. konference • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 2.4 3.93 2.55 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

3. Dawson Mercer (NJD) 1+1 (04:12:47)
Kouzlo Akiry Schmida pokračuje! Mladý Švýcar, který nahradil Víta Vaněčka v brankovišti Devils, když český brankář inkasoval v prvních dvou duelech devět z deseti branek svého týmu, si poté, co inkasoval ve třetím a čtvrtém duelu dohromady jen dvakrát, připisuje první nulu v play-off. Vychytal všech 23 střel hostů a stal se jednou z hlavních tváří pátého zápasu série, který vyhrálo New Jersey 4:0. Eric Haula zapsal dvě branky a jednu asistenci, přičemž skóre otevřel už po 39 sekundách Ondřej Palát, který vlastně nastartoval svůj tým v cestě za třetím vítězstvím. Devils mají nyní dva zápasy na to, aby vybojovali postupový čtvrtý bod.

59:53

Meierova rána po buly od modré čáry končí na zadním hrazení.

59:48

Šesťorkin ještě přerušuje hru, když se k němu odrazil puk od Hauly. Ten dnes nejspíš hattricku nedosáhne, ale má skvostnou bilanci 2+1.

59:25

Rangers vyhodili puk přes všechny čáry.

59:13

Ještě se bude vylučovat na straně Rangers. Za sekání jde pykat Lindgren.

59:01

Hraje se poslední minuta zápasu. Na branky se nestřílí, přestože se hra přelévá ze strany na stranu.

58:01

Poslední dvě minuty utkání. Hraje se dlouho bez přerušení.

57:25

Rangers se ještě snaží o nějaký zázrak, ale bez střelby na branku ho sotva dosáhnou. Devils dobře brání své pásmo a snaží se duel spíš dohrávat. Už nechtějí riskovat nějaké zbytečné zranění za rozhodnutého stavu.

56:15

Devils ve třetí třetině drtí své soupeře. Vedou 39-23 na střely a dovolili soupeři vystřelit na Schmida jen dvakrát. Sami už vypálili šestnáctkrát.

55:45

Oba týmy hrají v plném počtu.

54:48

54:48 Erik HAULA - 4:0

54:48

New Jersey právě vstřelilo branku!
Rangers se vrátili do hry bez brankáře a platí za to! Buly vyhráli domácí a ERIC HAULA střelou přes celé kluziště trefuje prázdnou branku soupeře. Asistence: Nico Hischier, Ryan Graves.

54:44

Kotouč po bloku Panarina vyletěl do ochranné sítě za branku Devils. Poslední komerční brejk.

54:04

Povedená střela Gravese, Šesťorkin ale znovu úspěšně zasahuje. Ve třetí třetině chytá výborně, pokryl zatím všech 15 střel soupeře.

53:45

Vyloučení v týmu New Jersey Devils:
Jonas Siegenthaler – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu New York Rangers:
Ryan Lindgren – 2 min., krosček.

53:45

Bude se vylučovat, a to na obou stranách. Bude se hráč ve čtyřech.

53:45

Ale teď se do toho hosté opřeli a vytvořili obrovský tlak na branku Schmida. Procpat puk za záda mladého brankáře Devils ale nedokázali, ačkoliv trefili tyč! Puk proklouzal podél brankové čáry a už se stáčel do klece, když Haula zasáhl svou holí a podpořil ho i Schmid. Nakonec se domácím povedlo dostat puk mimo brankoviště a zachránit situaci.

4:0

Branky a nahrávky: 1. Palát, 24. Haula (Mercer, Severson), 34. Mercer (Haula), 55. Haula (Hischier, Graves)

New Jersey Devils: Schmid (Vaněček) – Siegenthaler, Hamilton, Graves, Marino, Severson, Bahl – Bratt, Hischier (C), Tatar – Palát (A), J. Hughes (A), Haula – Mercer, Boqvist, Meier – Lazar, M. McLeod, Bastian.
Trenér: Lindy Ruff

New York Rangers: Šesťorkin (Halák) – K. Miller, Trouba (C), Fox, Lindgren, B. Schneider, Mikkola – P. Kane, Zibanejad (A), Kreider – Tarasenko, Trocheck, Panarin – Lafreniere, Chytil, Kakko – Motte, Goodrow (A), Vesey.
Trenér: Gerard Gallant

Rozhodčí: Rooney, Skilliter – Gawryletz, Cherrey

Diváci: 17114

00:39 NJD 1:0 Palát
06:45 NYR 2 Zibanejad, nedovolené bránění