2:0

konec (2:0)

29.04.2023, 10:30 • Brankovická, Kolín • 24. kolo • Aleš Racek

Tipsport: 1.6 3.73 3.88 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je pro dnešek ode mě vše, doufám, že jste si utkání užili. Děkuji za pozornost. (12:34:10)
SK Sparta Kolín potvrdila domácí neporazitelnost. Dnešní vítězství o dvě branky se rodilo následovně. Nejprve ve 21. minutě využil hrubou chybu brankáře JIŘÍ SODOMA, na jeho branku pak navázal ve 34. minutě FRANTIŠEK HAKL. Ve druhém poločase se nic zajímavého už nestalo.

Sparta Kolín – Hradec Králové B 2:0

90+3

90+2

Útočný faul domácích. Hradec má jednu z posledních rozehrávek.
Dnešní utkání sleduje 280 diváků.

90+1

Kolín se snaží držet co nejdéle míč u rohového praporku na soupeřově půlce.

Rozhodčí nastavil 3 minuty

89

Aktivita Hradce se zvyšuje, domácí už jen brání.

88

Střelu z poza vápna odráží obrana Kolínu na rohový kop.

87

Během krátké chvíle odpískal rozhodčí oběma týmům offside. Naposledy se provinil Hradec.

86

Další pokus o útok hostů začíná výkopem Čábelky.

84

Střídání v týmu SK Sparta Kolín:
ze hřiště odchází Veselý, přichází Snížek.

83

Pomezní mává offside, útok Hradce je tak u konce.

81

Ondřej Sodoma se hned po střídání dostal ke střele z boku vápna, jeho tvrdá střela skončila za brankou.

80

ze hřiště odchází Sodoma J., přichází Sodoma O.

78

Ránu od někoho z hostů rukou do hlavy inkasoval Hakl, z následné výhody vybojoval Kolín aut blízko vápna soupeře.

76

ze hřiště odchází Čapek, přichází Valenta.

74

Schmoranz se ujal rozehrání standardky na soupeřově polovině, chtěl odcentrovat, ale trefil jen prvního hráče.

73

Na pozor i se musel mít i brankář Přibyl, ten teď musel vyrážet ostrý centr z levé strany.

72

Čábelka zužitkoval své vysoké postavení a zamezil brejku domácích dalekým odkopem.

71

Střídání v týmu FC Hradec Králové B:
ze hřiště odchází Kutík, přichází Junek.

67

Veselý se teď může chytat za hlavu. Dostal se k němu krásný centr na hraně vápna, špatně ale vystřelil, jelikož trefil jediného bránícího hráče, který mu stál v cestě.

66

Útočný faul Hradce Králové.

65

ze hřiště odchází Hodač, přichází Schmoranz.

62

Hosté mají zatím v druhé půli herní převahu. Domácí jsou si vědomi vedení 2:0 a tak se hlavně snaží pečlivě bránit. Občas vyrazí i do nějakého protiútoku.

58

Nadějná akce Hradce na jejímž konci zakončoval z velkého úhlu Boniš. Míč nasměroval pouze do boční sítě.

55

Kolínský útočník chtěl dalekonosným lobem nachytat hostujícího brankáře, nicméně svůj pokus nenasměroval mezi tři tyče.

53

Dobrá individuální akce po pravé straně od Veselého. Míč si bohužel pro něj v poslední fázi moc ukopl a následně fauloval.

52

Kolínská obrana si s náporem poradila.

51

Hradec zahrává svůj první roh.

50

Offside nedovil domácím pokračovat v akci.

48

Rázným odkopem na polovně hřiště zamezil domácí obránce protiútoku Hradce.

47

Hradečtí na nic nečekali a zkusili vystřelit z dálky, toto počasí těmto pokusím přímo vybízí.

46

ze hřiště odchází Vondráček, přichází Pelyak.

46

Za vydatného deště rozehrávají hosté.

46

Před startem druhé půle se spustil další hustý „slejvák“. Jakoby počasí čekalo až domácí nastoupí.
Druhý poločas začne přibližně v 11:37.
Kolín zatím potvrzuje roli favorita a i prostý fakt, že doma neprohrává. Hradec zatím domácí obrana k ničemu vážnému nepustila a tak se radovali v prvním dějství jen domácí. Ve 21. minutě využil hrubou chybu brankáře JIŘÍ SODOMA, na jeho branku navázal ve 34. minutě FRANTIŠEK HAKL.

Stav utkání je tedy 2:0

45

44

Na zemi zůstal ležet jeden z domácích, zatím není jasné co se mu stalo. Nemělo by to být však nic vážného.

42

Veselý se dostal do dobré palebné pozice, po tom co si zpracoval dobrý centr od svého kolegy. Jeho střelu odvrátil obětavím skokem hostující obránce na roh.

39

Baloun nestihl zastavit míč v poli. Aut u vápna hostů tak mají kolínští.

37

Nadějný centr poslal do vápna Soukup, jeho spoluhráč na míč o kousek nedosáhl a tak se hosté ubránili.

34

34. HAKL - 2:0

34

Kolín právě vstřelil branku!
FRANTIŠEK HAKL stál na správném místě, kam se odrazil míč. Pak už stál tváří v tvář golmanovi, ale se střelou se neukvapil a počkal až se Čábelka položí. Po-té poslal míč přímo pod horní tyč.

32

Čtvrtý roh pro Kolín byl zatím ze všech nejpovedenější, na míč si naskočil domácí útočník a jen o metr minul pravou tyč.

31

Kolín se snaží něco vymyslet kolem šestnácky hostů.

29

Počasí je dnes v Kolíně nevyzpytatelné, po průtrži mračen začalo svítit slunce.

25

Útočný faul zastavuje útočné ambice domácích.

22

Brankář Čábelka není po obdržené brance ve své kůži, teď jen tak tak dokázal vyrazit jednoduchou střelu.

21

21. SODOMA - 1:0

21

Obrovskou chybu hostující obrany a brankáře potrestal kolínský kanonýr JIŘÍ SODOMA. Ten doslova nakopl míč do branky z brankářovi nohy.

18

Teď se k míče dostali zpět kolínští, jejich útočné snažení ale nic nepřineslo a odkopávat tak bude Čábelka.

17

Hradec Králové pokračuje v obléhání soupeřova vápna.

16

Sodomovi byl odpískán faul na vlastní polovině. Domácí se budou bránit standardce.

14

Kutík dobrým skluzem odstavil domácího útočníka od míče a zamezil tak hrozícímu nebezpečí.

12

Útočným faulem se provinili domácí.

11

Hosté měli výhodu standardní situace, nacentrovaný míč však skončil pouze v Přibylových rukavicích.

10

Zatím jsme viděli 3 rohy domácích a pokaždé se z nich Hradec dostal do brejku.

9

Dlouhé nákopy zatím domácím vycházejí, jeden takový odvrátili hosté na roh.

7

Další rohový kop, tentokrát z pravé strany. Rozehrávající hráč opět nenašel nikoho v modrém.

6

Míč po rohovém kopu jen prolétl velkým vápnem.

6

Z následného protiútoku vytěžil Kolín roh.

5

Hostům se podařilo probojovat se do vápna soupeře, tam o míč ale přišli.

3

Spustil se pořádně hustý déšť, uvidíme, co to udělá s obrazem hry.

1

Kolín se chopil prvního útoku, do vápna se snažil prodrat Sodoma, ale obránce ho od míče odstavil.

1

Sparta Kolín nastupuje v modrých dresech, hosté v bílých. Úvodní výkop mají domácí.

SK Sparta Kolín: Přibyl – Hakl, Šnajdr, Soběslav – Neuberg, Veselý, Soukup, Milec – Čapek, Sodoma J, Vondráček (C)
Náhradníci: Fejfar – Pelyak, Routek, Snížek, Sodoma O, Štancl, Valenta
Trenér: Petr Pavlík

FC Hradec Králové B: Čábelka – Hypšman, Kutík, Hlaváč, Bonis – Baloun, Kosař (C), Hodač – Šípek, Dvořák, Hájek

FC Hradec Králové B

Rezerva Hradce se nachází na devátém místě tabulky. Momentálně vede nelichotivou sérii pěti zápasů, ve kterých nevstřelila ani jednu branku. Poslední 3 zápasy Hradce skončily remízou 0:0. Stalo se tak v zápasech s Přepeřemi, s Jabloncem a se Zápy. Poslední výhra Hradce se datuje 6 zápasů zpět na 18. března, kdy porazil Ústí nad Labem 1:0. V tomto utkání se prosadil pouze Filip Schmoranz.

Poslední 4 utkání:

HRADEC KRÁLOVÉ B – Přepeře 0:0
Jablonec B – HRADEC KRÁLOVÉ B 0:0
HRADEC KRÁLOVÉ B – Zápy 0:0
Živanice – HRADEC KRÁLOVÉ B 3:0
SK Sparta Kolín

Kolínu se doma nad poměry daří, v lize hrál doma zatím desetkrát a ani jednou neprohrál. Doma o body přišel jen ve dvou případech, když remizoval s lídrem soutěže ze Žižkova (2:2) a s rezervou Jablonce (2:2). V čem tkví problémy Kolína jsou venkovní zápasy. V lize venku vyhráli kolínští jen třikrát, jednou remizovali a dokonce devětkrát prohráli. V tabulce tvořené pouze venkovními zápasy se Kolín nachází až na 14. místě. Něco jiného je tabulka složená z domácích zápasů, v ní se Kolín nachází na druhé pozici, za suveréně hrajícím Žižkovem.

Mladá Boleslav B – KOLÍN 2:0
KOLÍN – Živanice 2:1
Velvary – KOLÍN 2:1
KOLÍN – Jablonec B 2:2
Dobrý den všem fotbalovým fanynkám a fanouškům, dnes nás čeká utkání v rámci 24. kola ČFL skupiny B. SK Sparta Kolín bude na svém hřišti hostit FC Hradec Králové B.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.