Play-off NHL

Florida Panthers – Boston Bruins

2:4

konec (0:1, 0:1, 2:2) Stav série: 1:2

22.04.2023, 01:30 • FLA Live Arena, Sunrise • Čtvrtfinále V. konference • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 2.82 4.06 2.16 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

3. Gustav Forsling (FLA) 1+0 (04:18:09)
Boston oplatil Floridě porážku z druhého utkání série a na ledě soupeře zvítězil 4:2! Bruins se postupně prodrali až do vedení 4:0, v závěru se ale přeci jen dostali pod tlak, když se Panthers povedlo dvěma góly zdramatizovat průběh závěrečné třetiny. Ač Florida hrála poslední tři minuty bez brankáře, kontaktní gól vsítit nedokázala, a tak se Boston ujímá vedení 2:1 ve čtvrtfinálové sérii Východní konference.

59:50

Kotouč je ve středním pásmu, Florida zázrak nepředvede.

59:22

Kotouč sice mířil do prázdné branky Floridy, ale neměl rychlost. Barkov si pro něj dojel do brankoviště a zakládá asi poslední zteč svého týmu.

58:57

Zacha vyrazil do sprinterského souboje se soupeřem, ale celá akce skončila jen jeho zlomenou hokejkou. Florida dál může živit naději.

58:42

Florida je natlačena opět v útočném pásmu a snaží se najít střeleckou pozici.

58:23

Dvě střely Floridy byly zblokované, Nosek posléze odehrál puk do středního pásma.

57:54

Skvěle napadající Pastrňák už málem vybojoval v obranné třetině soupeře kotouč, ale nakonec proti přesile neuspěl. Nicméně, hosté pošetřili trochu času.

57:33

Pastrňák zkusil vystřelit přes celé hřiště, prázdnou branku Floridy ale minul.

57:02

Bobrovskij zamířil opět na střídačku a Florida znovu hraje v šesti!

56:35

Hathaway se dostal za obranu soupeře, nájezd na Bobrovského ale neproměnil! Domácí gólman zachytil puk do lapačky a bleskově rozehrává.

55:59

55:59 Sam REINHART - 2:4

55:59

Florida právě vstřelila branku!
Byť zazněl hvizd rozhodčího, Chris Rooney uznává gól Floridy! Ullmarkovi totiž vypadl kotouč z lapačky a puk se dál nadále hrát. Využil toho SAM REINHART, který dokázal dorazit puk za záda brankáře Ullmarka. Asistence: Sam Bennett, Aleksander Barkov.

55:52

Panthers se drželi v útočném pásmu, dokonce se jim povedlo vystřelit, ale Ullmark nepřipustil možnost dorážky. Kotouč zachytil a udržel pod kontrolou.

55:26

Bobrovskij zůstává čtyři a půl minuty před koncem na střídačce. Florida zkouší hru v šesti.

55:26

Barkov, který se vrátil z trestné lavice, nutí Ullmarka k přerušení hry. Komerční pauza.

54:55

54:41

54:41 Gustav FORSLING - 1:4

54:41

Ovšem hosté by si měli dávat pozor na zadní vrátka! Florida vyrazila v oslabení do útoku, Luostarinen z pravého kruhu křižným pasem našel GUSTAVA FORSLINGA a tomu se povedlo překonat přesouvajícího se Ullmarka. Asistence: Eetu Luostarinen, Eric Staal.

54:10

A další úspěšné vyhození Floridy. Je však pravdou, že za tohoto stavu se už Boston k nějakému zběsilému dobývání branky soupeře nemusí uchylovat.

53:30

Panthers vyhazují přes všechny čáry.

52:55

Začíná tedy přesilovka Bostonu.

52:55

Osobní tresty na deset minut nakonec dostávají Montour s Bertuzzim.

52:55

Takže, dvě minuty za hrubost dostává Barkov. Bude z toho přesilovka Bostonu. McAvoy sice tvrdě atakoval Lundella, ale šel po něm ramenem a čistě. Bertuzzi, Duclair a Montour by měli dostat osobní tresty, prozatím ale nebylo nic potvrzeno.

52:55

Barkov nasadil McAvoyovi kravatu a srazil ho k ledu. Následně se Bertuzzi dostal do střetu s Montourem. Oba celky se nebojí fyzické konfrontace. A na rozhodčí čeká práce.

52:55

Zatímco pokračovala akce Floridy, která skončila vyraženým pukem až do ochranné sítě, ve středním pásmu se domácí pustili do McAvoye, který tvrdě atakoval Lundella.

52:02

Bobrovskij si musí od příchodu na led přijít jako na střelnici. Další střela, které musel čelit. Noskův pokus tentokrát zastavuje a drží u sebe. Komerční brejk.

51:45

51:45 Nick FOLIGNO - 0:4

51:45

Boston právě vstřelil branku!
A teď už asi není, co řešit! Boston zvyšuje na 4:0, když Taylor Hall nacentroval od pravého mantinelu před branku a NICK FOLIGNO po kličce do bekhendu obhodil Bobrovského, kterému poslal střelu do protipohybu. Asistence: Taylor Hall, Jake DeBrusk.

51:35

51:15

Florida vyhazuje puk až k Ullmarkovi. Ten si přizastavil kotouč betonem a následně rozehrál.

50:52

Panthers si zaútočili v oslabení. Forsling zpoza kruhů napálil kotouč do Ullmarka, který nadále drží na svém kontě nulu.

50:18

Zacha zkusil své štěstí, Bobrovskij má tentokrát kotouč pod kontrolou ve své moci a přerušuje hru.

50:05

Pastrňák prověřil připravenost Bobrovského, kotouč se od něj odráží mimo brankoviště.

49:35

Vyloučení v týmu Florida Panthers:
Ryan Lomberg – 2 min., hákování.

49:35

Bobrovskij si připisuje první zákrok po svém nástupu na led. Marchand na něj hledal recept marně. Bude se ale vylučovat na straně Floridy.

49:18

V obranném pásmu Floridy do sebe zůstaly zaklesnuty hned dvě dvojice. Hra ale pokračuje.

48:32

Střídání v týmu Florida Panthers:
ze hřiště odchází Alex Lyon, přichází Sergej Bobrovskij.

48:32

48:32 David PASTRŇÁK - 0:3

48:32

DAVID PASTRŇÁK prolomil své mlčení a vsítil vytoužený gól! Zachytil na útočné modré dlouhý pas od Orlova, probruslil do levého kruhu a přesně mířenou střelou propálil Lyona. Asistence: Dmitrij Orlov, Tyler Bertuzzi.

47:19

Další akce Floridy. Tkachuk od levého mantinelu vyzval Ullmarka k zákroku.

46:53

Montour se dostal až před brankoviště a nadvakrát se mu povedlo vypálit na Ullmarka. Brankář Bostonu přerušuje hru.

46:19

Ač to vypadalo na ofsajd Floridy, hra pokračovala. Duclair se procpal až do levého kruhu, odkud jej Ullmark vychytal. Komerční brejk.

45:16

Pastrňák se opřel do střely z voleje zpoza kruhů, kam mu přihrál spoluhráč po vyjetí od zadního mantinelu. I tuto ránu ale Lyon dokázal zlikvidovat.

44:51

Poté, co se Noskovi nepovedlo protlačit střelu na Lyona, se Florida vydala skrz střední pásmo. Narazila ale na obrannou hráz soupeře, který její zteč odrazil.

44:20

Ullmark lapačkou zastavil rychlý průnik Luostarinena s Lombergem. Jedná se o jeho třináctý zásah v utkání.

43:56

Icing Floridy po nezachycené přihrávce do středního pásma.

43:35

Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Oba týmy se střídaly ve vedení puku a Boston se vrátil do útočného pásma. Orlov ale byl zpoza pravého kruhu zblokovaný.

42:26

Carlo vypálil zpoza kruhů z nápřahu, kotouč prošel až k Lyonovi, jenž jej vyráží mimo brankoviště a mimo dosah dorážejících Medvedů.

41:37

Mahura byl dvakrát v útočném pásmu při pokusu o střelu zblokovaný Hathawayem. Oba bloky navíc přišly na identickém místě, přičemž je dělilo necelých 20 sekund.

40:54

Luostarinen zkoušel štěstí z okraje mezikruží, Ullmark ale nadále drží čisté konto. Dnes chytá oproti druhému zápasu série spolehlivě.

40:23

Pastrňák touží po druhém zářezu na pažbu v této sérii. Zatím se mu ale nedaří najít na Lyona recept.

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:28.
Boston měl ve druhé třetině herní převahu. Své soupeře přestřílel 12-4 (celkově vede na střely 19-12) a vytěžil z toho jednu branku. Marchandovu střelu protečoval za záda Lyona Charlie Coyle, který zvýšil vedení svého týmu na 2:0.

40:00

39:40

Pastrňák se prodral v pravém kruhu k prudké střele zápěstím, Lyon holí vytěsnil puk do bezpečí.

39:02

Domácí poctivou prací nakonec vybojovali dobrou střeleckou pozici pro Forslinga, ale jeho rána byla zblokována ještě před brankovištěm.

38:16

Cousins schytal u levého mantinelu v útočném pásmu dva tvrdé bodyčeky od dvou hráčů. Tento útočný výlet se mu příliš nevyplatil.

37:21

Hall po přejetí útočné modré čáry marně zkoušel objet Gudase, který ho čistým způsobem zastavil.

36:39

Carlo je zpět na ledě, Boston zvládl i další oslabení.

36:17

Solidní šance Tkachuka vyzněla naprázdno. Bostonu se daří soupeře zablokovat a následně vyhodit do bezpečí.

35:27

Kotouč skončil na střídačce Floridy. Vhazovat se bude před brankou Ullmarka.

35:16

Nosek založil ve vlastním pásmu protiútok v oslabení. Snažil se po najetí do útočného pásma najít rozjetého Zachu na středu a Zachovi se dokonce povedlo v předklonu vystřelit na Lyona. Ten měl ale dobře položený beton a zabránil nejhoršímu.

34:55

Bruins posílají puk přes všechny čáry.

34:39

Vyloučení v týmu Boston Bruins:
Brandon Carlo – 2 min., držení.

34:04

Coyle si probruslil trestuhodně až mezi kruhy. Nakonec to ale nepotrestal. Jeho bekhendové zakončení totiž Lyon dokázal zlikvidovat. Komerční přestávka.

33:27

33:01

Bruins se nedaří vrátit do útočného pásma. Florida vystavila dobrý obranný blok na své modré čáře.

32:22

E. Staal vyhazuje tentokrát plnohodnotně přes všechny čáry.

32:08

Domácí po buly poslali puk do středního pásma.

32:03

Puk se odrazil k Zachovi, který okamžitě přenesl hru do pravého kruhu, odkud pálil Marchand. Ten pro změnu přestřelil a puk se odrazil až do ochranné sítě.

31:57

Pastrňákova střela zpoza kruhů byla sražena na zadní mantinel.

31:32

Rychlé vyhození Floridy ze svého pásma.

31:27

Gustav Forsling – 2 min., podrážení.

31:27

Forsling se ve vlastním pásmu vrhnul na led, aby znemožnil Bertuzzimu vystřelit. Jenže se při tom dopustil podražení soupeře a půjde na trestnou lavici. Komerční pauza.

30:55

Menší tlak Panthers nakonec vyřešili hosté vyhozením až takřka na zakázané uvolnění. Puk ale přes všechny čáry nakonec nepřešel, takže hra pokračuje.

30:25

Domácí se natlačili do útočného pásma a na několikrát nakonec procpali puk až na Ullmarka. Bennett ale recept na brankáře Bostonu nenašel.

28:49

Ekblad má nějaký problém. Uprchl na střídačku a bleskově zamířil do kabiny. Krátce předtím se srazil v obranném pásmu Bostonu s protihráčem.

28:35

Hra je přerušena v obranné třetině domácích. Komerční přestávka.

28:02

Florida se snažila o rychlý návrat do útoku, ale pouze za cenu zakázaného uvolnění.

27:46

Rychlý protiútok Floridy. Lundell se prodral s pukem na pravou stranu brankoviště, kde jej zastavil Ullmark.

27:37

Hall vyrazil takřka do úniku, na poslední chvíli ho před kruhy zastavil vracející se Lomberg.

27:08

Bennett byl o chvilku později úspěšnější. Ullmark však jeho protečovanou střelu vyráží do bezpečí.

27:01

Verhaeghe se vrhnul mezi kruhy, odkud se mu ale nepovedlo trefit branku soupeře.

26:10

Lauko se s Gudasem obdarovali za brankou Floridy tvrdými bodyčeky.

26:00

26:00 Charlie COYLE - 0:2

26:00

Bruins vyhráli vhazování v útočném pásmu a povedlo se jim vstřelit druhý gól v utkání! Lví podíl na tomto gólu měl CHARLIE COYLE, který skvěle pracoval před brankovištěm, kde se přetahoval o pozici s Barkovem, a nakonec také protečoval střelu zpoza levého kruhu za záda brankáře Lyona. Asistence: Brad Marchand, Jake DeBrusk.

25:49

Dělovka Marchanda zpoza levého kruhu se zastavila na břiště Lyona, který podržel puk u sebe a znovu přerušil hru..

25:38

Lyon musel schovat po střele Coyla kotouč do lapačky. Samostnou střelu sice odrazil před sebe, ale puk se odrazil od brusle jeho spoluhráče zpět k brankovišti.

25:30

Boston vede na střely 9-8. Zatím nesledujeme nějakou divokou přestřelku. Hraje se ale ve velmi rychlém tempu.

24:54

Hall si vehementně ve středním pásmu říkal o přihrávku do jízdy. Dostal ji, ale o zhruba dva metry dál, než potřeboval.

23:58

Panthers se vydali do útočného pásma, ale nedokázali se vymanit od mantinelu a dostat puk do střelecké pozice.

23:23

Pastrňák předvedl rychlý přechod útočného pásma. V pravém kruhu pak hledal Zachu, kterého ale nekompromisně odstavil od puku bránící hráč Floridy.

22:34

Tentokrát si mezi kruhy najel Pastrňák a prudkou ránou z nápřahu nutí Lyona přerušit hru.

22:03

Orlov od modré čáry a posléze Coyle z mezikruží minuli branku Floridy.

21:27

Tkachuk se pokusil o trik, když si položil puk na čepel hole a chtěl zpoza branky zakončit. Kotouč mu ale z čepele sjel a nic z toho nebylo.

20:40

Druhá třetina začala tak, jak skončila první. Znovu je na ledě k vidění spousta pohybu, hraje se v rychlém tempu a oba týmy se snaží vymyslet něco, čím by získaly herní převahu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:36.
Boston Bruins vstoupil do třetího utkání série proti Floridě lépe a na ledě Panthers se ujal vedení 1:0, když ve třetí minutě otevřel skóre zápasu Taylor Hall. Úvodní třetina byla celkově vyrovnaná a duel je zcela otevřený, nedalo by se říct, že by jeden z týmů měl nějakou výraznější herní převahu.

20:00

19:12

Po zblokované střele Floridy se Pastrňák vydal do protiútoku. Ještě před útočnou modrou přihrával do levé strany na Zachu, ale puk mu poslal až příliš dopředu a jeho český spoluhráč se k němu dostal až u mantinelu. A to bylo pozdě.

18:37

Nebezpečná střela Duclaira z levé strany útočného pásma. Zpoza obránce zkusil Ullmarka překvapit, brankář Bostonu si ale zapsal další sebejistý zákrok.

17:50

Hned po buly vyšla z pravého kruhu střela na Ullmarka, který znovu zastavuje dění na hřišti.

17:47

Nosek se vrhl do střely Barkova a odrazil kotouč až do ochranné sítě. Obětavý skok k ledu proti prudké ráně soupeře.

17:16

E. Staal se náhle objevil na levé straně brankoviště, přes bránícího protihráče, respektive jeho nohu, puk na branku neprocpal.

16:29

Rychlý návrat hostů do útoku. McAvoy střílel od modré čáry, ke střele se před brankovištěm dostal i Frederic, v obou případech si Lyon zapisuje úspěšné zákroky.

16:06

Zacha po rychlé souhře s McAvoyem hledal před brankovištěm spoluhráče, jeho pas však adresáta nenašel. Bruins poté přichází o útočné pásmo.

15:19

Komerční přestávka. O přerušení hry se postaral brankář Ullmark, jenž zachytil střelu zpoza pravého kruhu, kterou na něj vyslal Tkachuk.

15:03

Hra se nyní přelévá velmi rychle ze strany na stranu. Oba celky ztrácí až příliš často kotouč.

14:12

Přestože se Bruins do útočného pásma vrátili, znovu byli zastavení u hrazení.

13:40

V obranné třetině Floridy došlo v rychlém sledu k několika tvrdým střetům. Panthers své území prozatím ubránili a soupeře ke střele nepustili.

12:47

Tečovaná Duclairova střela nadělala Ullmarkovi menší obtíže, ale brankář Floridy nakonec zdárně zastavil kotouč v brankovišti a přerušil hru. Zapisuje si svůj sedmý zákrok.

11:59

Bertuzzi vypálil z ostrého úhlu z pravé strany a trefuje vnější část tyče Lyonovy klece. Jen to zazvonilo!
Komerční brejk.

10:53

Boston vykombinoval kotouč od zadního mantinelu před brankoviště. Frederic se dostal k nabídce od spoluhráče, ale o rameno Lyona se kotouč odráží až do ochranné sítě. Frederic jen zaklonil hlavu, tušíc, že spálil velkou příležitost.

10:12

09:59

Florida ještě jednou vyhazuje puk ze svého pásma.

09:50

Marchand prudkou střílenou přihrávkou před brankoviště hledal právě DeBruska, jenž ale neusměrnil puk na Lyona.

09:25

Zacha zařídil průnik skrz střední pásmo, DeBrusk se mu ale marně snažil vrátit puk do prostoru mezi kruhy.

08:52

Panthers po buly vyhazují puk pryč ze svého pásma.

08:45

Další pokus Pastrňáka už sice proletěl až na branku, ale Lyon si připisuje zákrok a přerušuje hru.

08:36

Bertuzziho střela z pravého kruhu byla zblokována, puk se odrazil do levého kruhu, odkud se napřáhl Pastrňák, ale i jeho pokus byl sražen.

08:12

Přesilovku si zahraje také Boston. Dvě minuty za nedovolené bránění vyfasoval Bennett.

07:49

Mahura vypálil od modré čáry, Ullmark si kotouč stáhl do lapačky. Komerční pauza.

07:35

Bruins se snaží napadat rozehrávku soupeře v jejich pásmu.

06:21

Nakonec se Florida k několika střelám dostala, Ullmark ale prozatím drží čisté konto.

06:19

05:59

Tkachuk se snažil prodrat ze středního pásma až před branku. To se mu nakonec povedlo, akorát při tom přišel o kotouč.

05:29

Další vyhození Bostonu, který toto oslabení hraje skutečně precizně.

05:01

Pokusy Floridy o střelu na Ullmarka nebyly úspěšné a Bostonu se daří vyvézt kotouč ze svého pásma.

04:19

Poprvé v utkání se vylučuje. Tyler Bertuzzi dostává dvě minuty za sekání do Bennetta.

03:23

Nosek zkoušel štěstí od modré čáry, ale branku Floridy se mu nepovedlo trefit. Hra pokračuje.

02:52

Icing Bostonu, vhazovat se bude před Ullmarkem.

02:26

02:26 Taylor HALL - 0:1

02:26

Bruins dnes udeřili jako první! TAYLOR HALL se pár krůčků za útočnou modrou čárou odhodlal ke střele nad lapačku Lyona a zadařilo se, brankář Floridy letící kotouč zachytit nedokázal! Asistence: Dmitrij Orlov.

01:41

Cousins narušil rozehrávku soupeře ve středním pásmu, Florida však kotouč na modré čáře neudržela.

00:40

Verhaeghe založil ve vlastním pásmu rychlý kontr, po kterém musel Ullmark zasahovat proti střele z bezprostřední blízkosti od Tkachuka. Kotouč odrazil mimo brankoviště.

00:25

Další střela po buly, ta byla ale sražena ještě před brankovištěm.

00:18

Coyle bleskovým průnikem skrz střední pásmo vypracoval pro svůj tým šanci, které vystavil stopku brankář Lyon.

00:01

Florida Panthers: Lyon (Bobrovskij) – Ekblad, Forsling, Montour, M. Staal, Mahura, Gudas – Luostarinen, Barkov, Reinhart – Verhaeghe, Bennett, Tkachuk – Duclair, Lundell, Lomberg – White, E. Staal, Cousins.
Trenér: Paul Maurice

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – Grzelcyk, McAvoy, Lindholm, Carlo, Forbort, Orlov – Frederic, Coyle, Marchand – Hall, Zacha, Pastrňák – DeBrusk, Krejčí, Bertuzzi – Hathaway, Nosek, Lauko.
Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: Rooney, Skilliter – MacPherson, Marquis.
Nyní tak na Boston čeká hodně těžká zkouška. Přestože byli Medvědi nejlepší v celé základní části, proti Floridě se jim nedařilo tolik, jak by si představovali. Když se totiž hrálo na ledě Panthers, Bruins prohrávali. Padli jak v listopadu 2:5, tak v lednu 3:4 po prodloužení. V noci na sobotu se tak pokusí vůbec poprvé v této sezoně zvítězit na ledě tohoto soupeře. A pokud se jim to nepovede, dostanou se pod výrazný tlak.
Jak bylo nastíněno, série mezi Floridou a Bostonem je po dvou zápasech vyrovnaná 1:1. Přestože Boston zahájil tuto sérii lépe a vyhrál první zápas 3:1, v druhém utkání tahal za kratší konec provazu a padl vysoko 3:6. Rozhodující v tomto střetnutí byla třetí třetina, do které šly oba celky za smírného stavu 2:2. Floridě se povedlo ale už po 22 sekundách vstřelit gól na 3:2 a postupně si vypracovala čtyřbrankové vedení, které korigoval až sedmdesát sekund před koncem Taylor Hall. Jednalo se tak o první škobrtnutí Bruins, kteří mají za sebou úchvatnou základní část plnou rekordů – nejvíce výher, nejvíce bodů.
Čtvrtfinálová série Východní konference mezi Floridou a Bostonem se po dvou zápasech na ledě Bruins přesouvá na Floridu. Domácí se budou snažit před domácím publikem potvrdit překvapivé vítězství ze druhého utkání série a prokousat se do vedení 2:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

2:4

Branky a nahrávky: 55. Forsling (Luostarinen, E. Staal), 56. Reinhart (Bennett, Barkov) – 3. Hall (Orlov), 26. Coyle (Marchand, DeBrusk), 49. Pastrňák (Orlov, Bertuzzi), 52. N. Foligno (Hall, DeBrusk)

Florida Panthers: Lyon (49. Bobrovskij) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Mahura, Gudas – Luostarinen, Barkov (C), Reinhart – Verhaeghe, Bennett, Tkachuk (A) – Duclair, Lundell, Lomberg – White, E. Staal, Cousins.

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – Grzelcyk, McAvoy (A), Lindholm, Carlo, Forbort, Orlov – Frederic, Coyle, Marchand (A) – Hall, Zacha, Pastrňák (A) – DeBrusk, N. Foligno, Bertuzzi – Hathaway, Nosek, Lauko.

Rozhodčí: Rooney, Skilliter – MacPherson, Marquis

Diváci: 19910

02:26 BOS 0:1 Hall (Orlov)
04:19 BOS 2 Bertuzzi, sekání
08:12 FLA 2 Bennett, nedovolené bránění
26:00 BOS 0:2 Coyle (Marchand, DeBrusk)