Play-off DHL extraligy juniorů

BK Mladá Boleslav – HC Dukla Jihlava

3:2

konec (0:0, 1:1, 2:1) Stav série: 1:0

17.04.2023, 17:00 • ŠKO-ENERGO Aréna, Mladá Boleslav • O 3. místo • Tomáš Taybner (@TTaybner)

To je z Mladé Boleslavi vše, přeji vám hezký zbytek večera. (19:17:05)
Bronzové medaile si tak na krk pověsí Bruslaři, Jihlavští se musí spokojit "jen" s bramborou.
Je hotovo! Nervy drásající třetí perioda dopadla lépe pro domácí. Autorem bronzového gólu je Štěpán Vimmer, jenž se v 57. minutě prosadil z dorážky.

59:54

Menšík se dostal ke střele z pravého kruhu, Forst předvádí další nesmírně důležitý zákrok.

59:41

Moravec zastavil útok hostů.

59:24

Malínek dostává hru ven.

Oddechový čas pro tým HC Dukla Jihlava.

59:18

Další pokus Sojky končí v moci Forsta, který přerušuje hru po obrovském tlaku hostů.

59:12

Menšíkovu ránu zastavil Němec.

58:54

Dukla tak nadále utahuje šrouby.

58:38

Bruslaři už dvakrát mohli odklidit kotouč, to se jim ale nepovedlo.

58:23

Pavelec měl před sebou odkrytou klec, jenže ji nedokázal trefit! Možná to bylo i s přispěním tyčky nebo zákroku Forsta. Důležité ale je, že stav zůstává 3:2.

58:01

Gardoňův průnik zastavil Pavelec.

57:51

Maláč zůstává na střídačce, Dukla to zkusí v šesti!

57:51

Zakázané uvolnění Bruslařů.

57:39

Přihrávka rukou od domácích přerušuje hru.

57:30

Zvagulis vyhazuje na icing, Chvátal byl u kotouč první.

57:15

Forst drží kotouč po nahození z levé strany.

56:58

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Bruslaři využívají druhou přesilovku v zápase a vedou! Střelu Křepelky vyrazil Maláč do slotu, odkud se z dorážky prosazuje ŠTĚPÁN VIMMER – 3:2. Asistence: Křepelka a Polák.

Dnešní utkání sleduje 345 diváků.

Oddechový čas pro tým BK Mladá Boleslav.

56:37

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
Menšík – 2 min., podrážení.

56:05

Vandasovu ránu blokuje Lisler, druhý pokus zase schytal Zvagulis.

54:58

Dukla právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Hosté se dostali do pásma a JOSEF BROŠ se po levé straně protlačil až před branku, kde bekhendem zvedl puk až pod břevno – 2:2. Asistence: Straka a Chvátal.

54:19

Malínek z pravého kruhu přestřelil.

53:55

Ofsajd Bruslařů, ve kterém byl zastižen Gardoň.

53:43

Icing domácích.

53:28

Jihlavští se chtěli rychle vrátit zpět, puk ale vystřelili mimo.

53:19

Bruslaři už to hrají na jistotu, nyní odhodili touš jen do středního pásma.

52:55

Hruškova střela končí v ochranné síti, znovu se tak přerušuje.

52:34

Rajglova střela neprošla přes jihlavský dvojblok, Zvagulisovi je hned vzápětí odpískáno postavení mimo hru.

52:04

Maláč lapil nahození Poláka, které mu clonil Lisler.

51:23

Polák vysokým obloučkem vyhodil a domácí střídají.

51:05

50:48

Jungwirth z levé strany přestřelil.

50:34

Moravcovi se podařilo vyhodit.

50:16

Chvátalovo nahození vyráží Forst do rohu.

48:49

Jihlavští hrají s pukem u své klece, oba celky střídají.

48:35

Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

48:04

Alespoň útočníci Jihlavy teď odcházejí na střídačku, puk je ve středním pásmu.

47:51

Vysoký oblouček z hole Sypeckého končí až u Maláče. Jelikož to bylo ještě před půlící čarou, tak Dukla nesmí střídat.

47:08

Zvagulis zleva chytře vystřelil na beton, aby se k dorážce dostal Polák. Ten přenechal střelu Královi, jenž ale upadl.

46:16

Jungwirth si s pukem dojel až do mezikruží, díky bloku jednoho z domácích ale Forsta nedonutil k zákroku.

45:22

Král před brankou zachytil střelu Křepelky, nepodařilo se mu ale vystřelit a zpětná přihrávka nebyla přesná.

44:55

Maláč kryje nahození Moravce, Bruslaři jsou zpět na puku.

44:21

Bruslaři jdou do vedení! VOJTĚCH POLÁK si ve středním pásmu narazil s Hruškou a poté rychle proletěl kolem hostujících beků, aby následně z pravé strany zakončil mezi Maláčovy betony. Asistence: Hruška a Sypecký.

43:29

Moravcův příklep chtěl dorážet Vimmer, jeden z beků Dukly mu dorážku zastavil.

43:25

Zakázané uvolnění tentokrát na straně hostů z Jihlavy.

43:17

Lisler se z levé strany snažil centrovat před branku a to se mu povedlo, přihrávka na Zvagulise totiž letěla vzduchem.

42:58

Další icing domácích, hra se nám zatím kouskuje.

42:48

Chvátalovo nahození nadělalo Forstovi více potíží než by sám čekal, kotouč přesto přikryl.

42:32

Hrouda z modré schoval svoji střelu za klubko hráčů, u pravé tyče si na ní počíhala Maláčova lapačka.

42:28

Zakázané uvolnění také na druhé straně, vhazovat se bude u Maláče.

42:00

Lisler dobře napadá, domácí tak stihnou dostřídat.

41:44

Zakázané uvolnění Bruslařů, kotouč vyhodil Sypecký, který se drží za ruku. Bude mu tak povoleno, aby vystřídal.

41:32

41:05

Jungwirthova rána přizvednuta.

40:27

Nahození Tomšíka Forst kontroloval, Bruslaři poté odklidili kotouč ven.

40:11

Půček vyhazuje, Dukla musí zpět pro puk.

40:01

Druhých dvacet minut za námi. Skóre se nám sice posunulo, opět je ale vyrovnáno. Přesilovku nejprve využili domácí, když ve 24. minutě skóroval Oskar Lisler, Jihlavští ale dokázali odpovědět. O to se nenápadnou střelou postaral Matěj Kravec. Rozhodovat tak bude třetí třetina, možná se dočkáme i prodloužení.
Další třetina začne přibližně v 18:43.

40:00

39:39

Půček přes celé hřiště prověřil Maláče, jenž se prokázal zákrokem.

39:32

Němec – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:34

Vimmer přebruslil Tomšíka a dostal se do úniku, ten mu zastavil až Maláč. Hostující brankář si betonem poradil proti bekhendové kličce!

38:04

Sypecký pod tlakem Coufala vyhodil na zakázané uvolnění.

37:38

Sypecký z modré čáry těsně minul, na tahu jsou hosté.

37:08

Zvagulis vyhazuje, tentokrát to icing nebude a domácí tak střídají.

36:22

Icing domácích, Dukla může pomýšlet na další ohrožení boleslavské branky.

35:34

Jihlavští ale srovnávají! MATĚJ KRAVEC si spravil náladu střelou z mezikruží, která Forstovi propadla mezi lapačkou a betonem – 1:1. Asistence: Klapica a Vandas.

35:14

Akci Kravce zarazil Moravec, jenž hostujícího útočníka pověsil na mantinel.

34:58

Icing Bruslařů.

34:49

Do Číhalovy střely lehl bránící Král.

34:12

Gardoň z pravé strany cpal puk na branku, kam ještě dojížděl Malínek. Maláč puk udržel.

33:45

Dukla se dostala na kotouč, oba celky střídají.

33:25

Sypecký sestřelil Straku, toho kotouč trefil do kolena.

32:41

Bruslaři vyhodili puk ven ze hřiště, bylo to ale za přispění tvrzeného skla.

32:05

Vítek předčasně poslal střídat hostujícího hráče, ten zapadl mezi střídačky.

31:31

Jeden z hostů objel branku a zkoušel zasouvat kotouč podél pravé tyče, Forst jej přikryl a domácí mohou konečně střídat.

31:28

31:09

Číhalův pokus před brankou dorážel Menšík, puk projel kolem levé tyčky.

31:00

Jihlavští nadále tlačí.

30:22

Menšík hledal prostor mezi Forstovými betony, nenašel jej.

30:10

Bruslaři vyhazují.

29:39

Vandasova střela po teči mířila do Forstova protipohybu, domácí brankář ale dokázal zasáhnout.

29:28

Gardoň – 2 min., vysoká hůl.

28:54

Vimmer našel před branku najíždějícího Vyroubala, ten ale z bezprostřední blízkosti netrefil mezírku mezi Maláčovými betony.

28:47

Chvátalovu ránu chtěl dorážet Klapica, netrefil ale puk.

28:23

Dukla kombinovala v pásmu, puk ale vypadl mimo kluziště. Bude se tak vhazovat.

27:56

27:48

Po dalším příklepu Poláka se u branky snažili dorážet Půček s Malínkem, Maláč jim radost neudělal.

27:24

Polákova střela byla sražena nad jihlavskou klec.

26:55

Dukla však dokázala vyhodit a domácí střídají.

26:35

Golfák Křepelky schytal Jungwirth, který nyní odjíždí na střídačku v bolestech.

26:10

Sojka dokázal vyklidit pásmo, Bruslaři musí začít znovu.

25:56

Coufal – 2 min., podrážení.

25:14

Forst vyráží Strakovo nahození ze středního pásma.

24:44

Jihlavští bojují o touš u pravého rohu.

24:32

Forst nejspíš dostal pukem do masky a vyžádal si tak přerušení hry.

24:26

Menšík se přímo před brankou tlačil k dorážce, tu mu ale znemožnila dvojice Vlasák – Rajgl.

24:04

Před jeho svatyní ale bude nadále živo, hra se tam vrací po zakázaném uvolnění Středočechů.

23:55

Číhalovu ránu z modré kontroloval Forst.

23:45

Polák málem dostihl Rajglovu prudkou přihrávku, nakonec měl ale ke kotouči přeci jen blíž Chvátal – icing.

23:27

Vyroubal sáhl do přihrávky hostujícího hráče a puk se vznesl nad hrazení.

23:07

Přesilovka využita, ačkoliv by si na to vzhledem k jejímu průběhu vsadil málokdo. Křepelka oslovil OSKARA LISLERA, jenž si pohrál s pukem u modré a z mezikruží poté tahem trefil přesně k pravé tyči. Asistence: Křepelka.

22:45

22:40

Chvátal vyhodil a trefil rozhodčího, kotouč se vrátil do obranného pásma Jihlavy.

22:08

Bruslaři se nyní sami vyhnali, Malínek se vrací zpět pro kotouč.

21:48

Vhazovalo se snad na třetí pokus a budeme svědky dalšího buly poté, co střela Poláka skončila v ochranné síti.

21:44

Maláč přerušuje hru zákrokem proti střele Moravce.

21:29

Straka – 2 min., podrážení.

21:29

Lisler před brankou zkoušel zamést vyražený puk, Maláč mu to nedovolil.

21:13

Bude se vylučovat, Bruslaři hrají s pukem.

20:46

Tomšíkova střela z modré změnila směr před brankou, Forst na ni ale dokázal zareagovat.

20:08

Chvátal z vlastního pásma poprvé ve druhé části zdraví Forsta, ten odpověděl betonem.

20:01

Dvacet minut za námi, skóre se zatím nijak neposunulo. Jihlavští byli směrem dopředu aktivnější, ale Forsta nepřekonali. Největší šanci měl v 17. minutě Menšík, jenž však svůj únik nezužitkoval.
Další třetina začne přibližně v 17:45.

20:00

19:39

Němec zkoušel Maláče překvapit střelou z ostrého úhlu.

19:02

Ofsajd Jihlavy, bude se ještě jednou vhazovat.

18:45

Hroudovu ránu přizvedl jeden z hostů těsně nad Maláčovu klec, puk ale málem doplachtil do sítě.

18:14

Bruslaři startují do další akce.

18:00

Lisler se snažil zpracovat přizvednutý pas Křepelky, jenže tak učinil vysokou holí.

17:15

Jihlavští jsou směrem dopředu aktivnější, stav ale zůstává bezbrankový.

16:41

Menšík se zničehonic dostal za domácí obranu a zkoušel na Forsta forhendový blafák. Neuspěl!

16:23

Vandas za modrou zastavil vyhozený puk, nemohl se však do pásma vrátit.

15:51

Akci Chvátala dobrým obranným zákrokem zastavil Němec.

15:38

Icing Dukly.

15:29

Skrytá střela Moravce se stala kořistí pro Maláče.

15:04

Oba týmy občerstvují své síly na ledě.

14:48

Maláč následně pokryl i střelu Gardoně.

14:24

Křepelka se protlačil po pravé straně až na kruh, odkud vyslal projektil na bližší tyč.

13:55

Šabatka z modré trefil Půčka, a tak to zkusil znovu, jenže branku minul.

13:17

A ještě jeden, tentokrát je kotouč až v ochranné síti.

13:08

Menšík natáhl ke střele nad pravým kruhem, Forst předvádí zákrok vyrážečkou.

11:55

Stále se hraje kolem Maláče, ten ale zasahovat nemusel.

11:31

Hrouda střeží kotouč u mantinelu, Jihlavští se jej snaží vyšťourat.

11:02

Vítek z levé strany mířil na bližší tyčku, tam ho zastavil Maláčův beton.

10:52

Báťa se před brankou dostal k dorážce Brošovy střely, na Forsta si ale nepřišel.

10:51

10:46

Strakovi střela na modré ideálně nesedla.

10:31

Vyhození Sypeckého končí až mimo hřiště, puk se odrazil od jednoho z hostů.

09:57

Další výstřel Chvátala obětavě zastavil Sypecký.

09:38

Gardoň po vhazování uklízí puk až k Maláčovi.

09:36

Teď už musel do akce Forst, střelu z pravé strany ale pokryl.

09:15

Další zastavená střela, tentokrát z hole Jungwirtha na levém kruhu.

08:55

Chvátal to hned zkoušel z modré, jeho rána byla zablokována.

08:51

Křepelka – 2 min., sekání.

08:09

Číhalovo nahození přizvedl jeden z domácích hráčů těsně nad boleslavskou klec.

08:03

Po zakázaném uvolnění se navíc hra vrátí k jejich brance.

07:47

Gardoňova přihrávka na Zvagulise nebyla přesná, Bruslaři se tak sami připravili o pásmo.

07:19

Jihlava se přesto probila do pásma, k ohrožení Forstovy klece se zatím nedostala.

07:00

Raušovu akci hned za modrou čarou zastavili dva domácí hráči.

06:19

Sypecký golfákem přelomil jednu z jihlavských hokejek.

05:58

Boleslavští se dostali do pásma a kombinují.

05:27

Forstovi vypadlo z lapačky nahození ze středního pásma, naštěstí pro Bruslaře domácí beci odklidili puk do bezpečí.

04:59

Maláč se rozjel za branku rozehrávat a musel si dát pozor na napadajícího Gardoně.

04:01

Zatím jsme moc přímých pokusů na branku neviděli, oba celky nechtějí chybovat.

03:41

Straka se teprve vracel zpět z pásma, proto nemohl hrát a je mu pískán ofsajd.

03:22

Oba celky střídají, Bruslaři mají kotouč za Forstovou brankou.

02:53

Menšík byl vytlačen do středního pásma, Jihlavští hledají cestu zpět.

02:39

Vandasův pokus z modré zablokoval Vítek.

02:01

Dukla uspěla na buly, jenže se hostům nepodařilo udržet pásmo.

01:49

Dlouhá přihrávka ale k úspěchu nevedla, pískán je icing.

01:44

Vyroubal podržel puk ve středním pásmu a uklidňuje situaci, Bruslaři budou rozjíždět útočnou akci.

01:13

Nyní má Forst první zákrok, puk schovává v lapačce.

01:08

Vandasovo nahození ze středního pásma mířilo nad branku.

00:51

00:46

Křepelka čeká na dostřídání spoluhráčů za svou brankou.

00:28

Tomšík z modré minul, na kotouč se dostávají domácí.

00:10

Menšík vyráží do první útočné akce.

00:01

BK Mladá Boleslav: Forst (Stuchlík) – Křepelka, Vlasák, Sypecký, Moravec "C", Rajgl – Král, Hruška, Polák, Vyroubal, Vimmer, Malínek, Gardoň, Lisler, Půček "A", Vítek, Zvagulis, Hrouda
Trenér: Václav Pletka

HC Dukla Jihlava: Maláč (Pulda) – Topol, Vandas, Číhal, Šabatka, Chvátal "C", Tomšík, Ludvík – Jungwirth, Menšik, Rauš "A", Straka, Broš, Báťa, Kravec "A", Coufal, Sojka, Klapica, Modl, Valach
Trenér: Michal Broš

Rozhodčí: Zavřel, Veselý – Gregar, Thuma.
Dnes se ale musí rozhodnout a po remíze je dnešní duel absolutně otevřený, budou slavit hosté z Jihlavy nebo si bronz na krk pověsí Bruslaři? To budeme vědět zhruba kolem půl osmé, nenechte si dnešní zápas ujít.
Oba celky se v sezóně utkaly čtyřikrát a vzájemné souboje byly velmi vyrovnané. Bruslaři vyhráli dvakrát, vždy to bylo v nájezdech. Jihlava zase slavila v prodloužení a na začátku sezóny dokonce v základní hrací, stejně jako v ostatních kláních to však bylo o pouhý gól.
Odveta se v Mladé Boleslavi bude hrát poté, co první zápas na ledě Jihlavy skončil remízou 3:3.

15.4.2023

HC Dukla Jihlava – BK Mladá Boleslav 3:3
Branky a nahrávky:
29. Menšík (Číhal), 39. Broš (Tomšík), 54. Menšík (Rauš, Jungwirth) – 20. Moravec (Půček, Čech), 51. Křepelka (Moravec, Král), 52. Křepelka (Hruška)

Rozhodčí: Vrba, Maršálek – Kleprlík, Vašíček

Mladá Boleslav: Hora (Stuchlík) – Čech, Křepelka, Vlasák, Sypecký, Moravec "C", Rajgl – Král, Hruška, Polák, Vyroubal, Vimmer, Moyseyev, Půček "A", Vítek, Zvagulis, Hrouda
V pondělí budeme ve ŠKONERGO Aréně společně sledovat rozuzlení souboje o extraligový bronz, o který se utkávají juniorky týmů BK Mladá Boleslav a HC Dukla Jihlava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

3:2

Branky a nahrávky: 24. Lisler (Křepelka), 45. Polák (Hruška, Sypecký), 57. Vimmer (Křepelka, Polák) – 36. Kravec (Klapica, Vandas), 55. Broš (Straka, Chvátal)

HC Dukla Jihlava: Maláč (Pulda) – Topol, Vandas, Číhal, Šabatka, Chvátal "C", Tomšík, Ludvík – Jungwirth, Menšik, Rauš "A", Straka, Broš, Báťa, Kravec "A", Coufal, Sojka, Klapica, Modl, Pavelec

35:34 JIH 1:1 Kravec (Klapica, Vandas)
39:32 MBL 2 Němec, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
44:21 MBL 2:1 Polák (Hruška, Sypecký)
49:05 MBL 2 Hruška, nedovolené bránění
54:58 JIH 2:2 Broš (Straka, Chvátal)
56:37 JIH 2 Menšík, podrážení
56:58 MBL 3:2 Vimmer (Křepelka, Polák)