Memoriál Jana Marka

HC Sparta Praha – HC Škoda Plzeň

4:3

po s.n. (1:0) (0:1, 1:1, 2:1)

15.04.2023, 12:30 • Sportovní hala Fortuna, Praha - Holešovice • Alžběta Žižková

Sparťané zvládli nájezdy lépe a získávají tak první výhru v turnaji. V závěru základní hrací doby se Plzeňským podařilo při risku bez brankáře vyrovnat, v nájezdech byl ale jediným úspěšným střelcem Richard Žemlička. (14:41:09)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Sparta Praha.
Autorem vítězného gólu v nájezdech je RICHARD ŽEMLIČKA.

3. série 1:0

Matějka Höhlinga nevymíchal a Sparta tak vítězí!

2. série 1:0

Prosazuje se střelou mezi beton a vyrážku.

2. série 0:0

Řehoř zkusil střelu, ani on se ale neprosadil.

Plzeň právě vstřelila branku!
A risk se hráčům Škodovky vyplatil! Po přihrávce Buzka se prosadil ONDŘEJ SABIONOK! Asistence: Adam Buzek, Aleš Mazanec.

58:34

Plzenští to zkoušejí se šesti hráči!

58:15

Daníček Jansu ihned po buly prověřuje znovu.

58:12

Daníček mohl definitivně rozhodnou tohle utkání! Jel sám na brankáře, ale Jansa ještě drží plzeňské naděje.

57:20

Zmatků ve Sparťanské rozehrávce mohli využít hosté, ale Höhling se naštěstí pro domácí stihl do branky vrátit včas.

56:52

Hlinkovu tečovanou střelu si i přes clonu před sebou Jansa našel.

56:40

Markovu střelu chytá Jansa do lapačky.

56:21

Daníček trefil pouze blokujícího hráče před sebou.

55:59

Křišťanovu střelu od modré si našel Jansa.

55:48

Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
Fábera – 2 min., sekání.

55:24

Sabiniok se řítil sám na brankáře, Plzenští už se radovali, ale puk skončil pouze na síťce vně branky!

54:55

Sabiniok trefil tyč Höhlingovy branky!

54:32

Tolar kličkoval mezi domácími hráči, až k zakončení se ale nedostal.

54:09

Icing hostujícího celku.

53:58

Nestrašil nahodil puk na Jansu, Sparťané potřebovali vystřídat.

53:13

Plzeň se snaží o rychlou odpověď, sami se ale nepřesnou přihrávkou vyhnali z pásma.

52:20

Zakázané uvolnění Sparty.

52:05

Sparta právě vstřelila branku!
Hrubý v pádu ještě zvládl dostat puk na RADOSLAVA CICHONĚ, který střelou do šibenice zamířil přesně a Sparťané tak otáčí stav zápasu na 3:2! Asistence: David Hrubý.

51:13

Řehoř vyslal do předbrankového prostoru nabídku na teč, puk ale netrefil žádnou z plzeňských hokejek.

50:50

Domácí hráči vyhazují.

50:22

Brankář Höhling teď zachránil puk jen těsně před brankovou čárou a drží tak nerozhodný stav!

49:58

Hráči plzně se usadili v útočném pásmu a kombinují.

49:48

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
Hašek – 2 min., vražení na hrazení.

49:26

Obě strany si teď chybami v rozehrávkách přehazují puk.

48:41

Signalizovaný ofsajd vyhnal Plzeňské z útočného pásma.

47:54

Plzeňští teď marně dobývají útočné pásmo.

47:17

Prázdná branka teď zívala před Nestrašilem, přihrávka Hrubého mu ale projela mezi nohama!

46:48

Daníčkovo sražené nahození ze středního pásma skončilo v ochranné síti.

46:03

Daníček mohl ujíždět do brejku, puk mu ale před modrou čarou vypíchl jeden z hostí.

45:26

Hlinka ve středním pásmu nezpracoval oblouček od spoluhráče, puk mají hráči Škodovky.

44:54

Höhling chytá střelu z předbrankového prostoru.

44:19

RICHARD ŽEMLIČKA si před brankou zpracoval volně poskakující puk a překonala brankáře Jansu! Bez asistence.

43:54

Plzeňští se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale přihrávka před prázdnou branku byla moc rychlá.

43:46

Zakázané uvolnění Škodovky.

43:39

Ofsajd zastavuje akci Sparty.

43:15

Hosté střídali, zakázané uvolnění se tedy pískat nemělo. Rozhodčí se ale upískli a vhazuje se tak ve středovém kruhu.

42:41

Daníčkovi teď jeden z hostí nedovoli zakončit.

42:33

Pittrovu střelu chytá Höhling.

42:20

Souboj o puk pokračuje u mantinelu v obranném pásmu Sparty.

41:53

Sparťané se nepřesnou přihrávkou vyhánějí z útočného pásma.

41:39

Icing Sparty.

41:15

Byakovu střelu od modré vyrazil Jansa.

40:45

Sparťané se ani teď nedokázali dostat do útočného pásma.

40:18

Plzeňští vyhazují.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 13:59.
Druhá třetina nám přinesla po jedné brance na každé straně. Obou týmům se podařilo využít mezer v obraně soupeře pro prejzové situace. Jako první se z brejku prosadili hosté, když se po souhře trefil Beran. Těsně před koncem druhé třetiny se prosadili z brejku také Sparťané a stav na rozdíl jediné branky upravil Hlinka. Sparťané budou mít hned na začátku další části dobrou šanci na srovnání skóre, protože jim zbyla ještě minuta a půl přesilové hry po faulu Reisera.

40:00

39:52

Daníček na dvakrát od modré neuspěl.

39:24

Reiser – 2 min., vysoká hůl.

38:00

Sparťané se prosazují z brejku! Domácí ujížděli v přečíslení dva na jednoho, Daníček adresoval přihrávku TOMÁŠI HLINKOVI a ten z levého kruhu trefil přesně pravý horní roh Jansovy branky! Asistence: Marek Daníček, David Hrubý.

37:21

Puk si teď týmy střídají ve středním pásmu.

36:20

Zbrejku se nyní mohli prosadit hosté, ale finální přihrávka nenalezla cíl.

35:30

Hrubý se ocitl v obrovské šanci! Zůstal úplně sám před brankářem Jansou, ale při pokusu o kličku mu odjel puk a vůbec nezakončil!

34:56

Hašek vystřelil, Jansa chytá a přerušuje hru.

34:46

Plzeňští se bez problémů ubránili.

34:11

Hašek střílel od modré, spoluhráči se neúspěšně pokoušeli jeho střelu tečovat.

33:31

Hráči Škodovky vyhazují.

33:00

Křišťan střelou z vrcholku levého kruhu minul.

32:46

Malý – 2 min., podrážení.

32:30

Pražané uklidňují hru za svou brankou, oba týmy střídají.

31:53

Skala pálil od modré, ale jeho střela letěla moc vysoko.

31:21

O puk se nyní bojuje ve Sparťanské třetině.

30:57

Ofsajd přerušil další akci Plzeňských.

30:28

Po dlouhé odmlce se musel zákrokem prezentovat Jana.

29:54

Dlouhou přihrávku nikdo ze Sparťanů nezachytil, další zakázané uvolnění.

29:43

28:58

Höhlinmg teď podržel svůj tým když postupně pokryl bekhendovou dorážku Pittra a střelu Makovce u bližší tyčky.

28:00

Plzeň opět kombinuje v útočném pásmu. Gól hráče Škodovky velmi povzbudil.

26:22

Plzenští odskakují do vedení o dvě branky! Z brejku po přihrávkách trefil pravý horní roh Höhlingovy branky MATYÁŠ BERAN. Asistence: Dominik Fábera.

25:53

Hrubý si ze vzduchu zpracoval puk, z otočky ale minul.

25:30

Dufkovo nahození vyráží Jansa.

25:15

U mantinelu se jen těžce zvedal Hlinka, rozhodčí pak přerušili kvůli potyčce a vykazují hru až před brankáře Jansu.

24:59

Ofsajd Plzně.

23:37

Marek minul přihrávku svého spoluhráče, následně Nestrašil svou střelou přestřelil.

23:27

Jansa si poradil se dvěma střelami domácích, po následném pokusu Daníčka kryje kotouč.

22:30

Novotný zkusil střelu z otočky, k brance se ale nedostala a Plzeňští mohli vyhodit puk.

22:06

Pittr – 2 min., nedovolené bránění.

21:46

Ránu Makovce z pravého kruhu chytá Höhling do své lapačky.

21:08

Tolarova tečovaná rána nebezpečně změnila směr, Höhling si ale dokázal poradit.

21:01

Puk letí až za Jansu, píská se icing domácích.

20:37

Plzenští se snaží najít si vhodnou pozici ke střele.

20:01

Rozhodčí ještě před začátkem utkání odhalili v ledové ploše rýhu, kterou je potřeba opravit, začátek třetiny se tak o chvíli odkládá.
Druhá třetina začne přibližně ve 13:14.
V první třetině měli lehkou herní převahu hosté. Sparťané jim k vytvoření tlaku pomohli tím, že soupeři nabídli hned tři přesilové hry. Hráči Škodovky jednu z nic dokázali využít, když levý horní roh Höhlingovy branky trefil Řehoř. Pokud budou chtít Sparťané uspět, budou muset zlepšit svou nedisciplinovanost.

20:00

19:30

Plzeňští neuspěli v útočném pásmu v boji o puk a třetina se tak dohraje ve středním pásmu.

18:43

Plzeňský pokus z nulového úhlu chytá Höhling.

18:11

Marek mohl dorážet do odkryté klece, ale nedostal přesnou přihrávku.

17:52

Novotného pokus byl sražen vedle branky.

17:05

Cichoň pálil hned po vhazování, Jansa si připisuje zákrok betonem.

17:02

Hlinkova střela z levého kruhu byla sražena do ochranné sítě.

16:12

Sparťané nahazují puk na Jasně a střídají.

15:28

Vašíček posílal puk do převbrankového prostoru, nenašel ovšem žádnou z hokejek svých spoluhráčů.

15:17

15:02

Tolarova tečovaná střela nenalezla cíl.

14:57

Řehořovu střelu z pravého kruhu si našel Höhling.

14:18

Buzkovi na modré střela nesedla, Sparťané tak znovu mohli vyhodit.

13:53

Domácí vyhazují puk přes všechny čáry.

13:44

Beranovu střelu chytá Höhling do své lapačky.

13:30

Malý vyslal ránu od modré, branku ale přestřelil.

13:05

Daníček – 2 min., držení.

12:44

Teď měl na hokejce vyrovnání zápasu Marek, dorážku do prázdné branky mu ale v poslední chvíli znemožnil jeden z hráčů Škodovky.

11:52

O střelu si klepal Tolar, přihrávku dostal, ale jeho zblokovaná rána k Höhlingovi nedoletěla.

11:20

Plzeň dál tlačí domácí tým v jejich obranné třetině.

10:00

Teď se ve velké příležitosti ocitl Mazanec, proti jeho střele z blízka se ale Höhling roztáhl na brankovišti a nepovolil tak Plzeňským další změnu skóre!

09:34

Od modré vystřelil Buzek, jeho střelu Höhling vyrazil do rohu.

09:08

Plzeňským se teď nedaří dostat zpátky do pásma.

08:35

Skala střílel od modré, jeho ránu chytá Höhling.

08:03

Domácí hokejisté vyhazují.

07:37

Daníček – 2 min., vražení na hrazení.

07:30

Daníček se dostal do do branku, ale branku minul.

07:00

Hráči Škodovky musí začít útok až zpoza své branky.

06:00

Křišťan se po návratu z trestné lavice dostal ke střele, ale byl nepřesný.

04:45

Žemličkovu střelu vyrazil Jansa, následně pokryl i jeho dorážku.

04:08

Hráči Škodovky se vrací do útočného pásma a dělají sparťanské obraně velké problémy.

03:02

Na pravý kruh dostal přihrávku DENIS ŘEHOŘ, který parádně vymetl levý roh Höhlingovy branky. Plzenští tak velmi rychle využívají svoji přesilovku. Asistence: Marek Hořejší.

02:54

Křišťan – 2 min., podrážení.

02:26

Plzeňští bojují o puk za Höhlingovou brankou.

01:50

První střelu plzeňských obstaral Makovec, Höhling vyráží.

01:40

Píská se ofsajd hráčů Sparty.

01:00

Nestrašil se snažil protlačit až do zakončení, bránící hráč byl ale proti.

00:12

Ihned po úvodním buly se hráči střetli v souboji o puk u mantinelu ve středním pásmu.

00:01

HC Sparta Praha: Höhling (Tvrzník) – Hašek, Jánský, Dufek, Vrabec, Byakov, Cichoň, Novotný, Nestrašil, Hlinka, Vašíček, Marek, Žemlička, Křišťan, Daníček, Hrubý

HC Škoda Plzeň: Jansa (Mařík) – Buzek, Cícha, Hromádka, Prošek, Čunát, Skala, Holubec, Tolar, Malý, Mazanec, Hořejší, Řehoř, Sabiniok, Reiser, Beran, Pittr, Makovec, Matějka, Pavlák, Fábera, Hofrajtr.

HC Škoda Plzeň – Jungadler Mannheim 5:1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

4:3

Branky a nahrávky: 38. Hlinka (Daníček, Hrubý), 45. Žemlička, 53. Cichoň (Hrubý), rozh. náj. Žemlička – 4. Řehoř (Hořejší), 27. Beran (Fábera), 59. Sabionok (Buzek, Mazanec)