15.04.2023, 17:00 • Eissporthalle Frankfurt • Šimon Rogner (@simonrogner)

Tipsport: 4.37 4.65 1.59 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokejových přenosů na počtenou! (19:06:26)
Nejlepšími hráči obou týmů byli vyhlášeni Jakub Flek a Alexander Ehl.
Čeští hokejisté i ve druhém přípravném utkání před světovým šampionátem porazili Německo. Ve Frankfurtu nad Mohanem zvítězili 5:1. Vedení si svěřenci Kariho Jalonena vybojovali během prvních dvou třetin, další tři góly pak přidali v závěrečné periodě. Stejně jako ve čtvrtek se i dnes trefili Jakub Flek, David Tomášek a Filip Chlapík, úspěšný zásah si připsali rovněž Radan Lenc a Ondřej Beránek. Jediný německý gól vstřelil v přesilovce Jonas Müller, který tak překazil čisté konto Štěpánu Lukešovi.

59:07

Ancicka ukázal semafor proti střele Vojtěcha Mozíka, který střílel z vrcholku pravého kruhu.

58:46

58:46 BERÁNEK - 1:5

58:46

Česko právě vstřelilo branku!
Pátý gól v domácí síti definitivně potvrzuje vítězství Česka. Kombinace Černocha a na pravém křídle zakončujícího ONDŘEJE BERÁNKA už tentokrát k brance vedla. Asistence: Jiří Černoch.

57:13

Ehl chtěl využít zaváhání Čechů na modré čáře, narazil ale na připraveného Moravčíka, který mu cestu k brance zatarasil.

56:12

56:12 Beránek (CZE)

56:12

Černoch už poněkolikáté v dnešním utkání ujel do přečíslení, tentokrát s Beránkem, proti kterému se fantasticky přesunul Ancicka!

54:24

54:24 MÜLLER - 1:4

54:24

Německo právě vstřelilo branku!
Pět vteřin po Chlapíkově vyloučení Němci poprvé v utkání překonávají Štěpána Lukeše. Český brankář neviděl dalekonosnou střelu obránce JONASE MÜLLERA, která se i díky cloně před bránou zastavila až v síti. Asistence: Dominik Bokk.

54:19

Vyloučení v týmu Česko:
Chlapík – 2 min., vysoká hůl.

52:21

Po delší době musí být Lukeš znovu ostražitý. Wiederer ho prověřil střelou z mezikruží, nebezpečná byla i následná dorážka z levé strany.

49:58

Špačkova formace se sice do zakončení nedostala, ale s Němci si teď chvíli hrála bago. Češi poslední minuty kontrolují hru.

48:47

48:47 LENC - 0:4

48:47

Dvě minuty po Chlapíkově trefě přichází čtvrtý gól Česka! Postaral se o něj RADAN LENC, který střelou z levé strany překonal Ancicku. Asistence: Jiří Černoch.

48:28

Černoch šikovně tečoval nabídku Moravčíka z pravé strany, puk končí na boční síťce.

46:27

46:27 CHLAPÍK - 0:3

46:27

Další chybu v obraně domácích už svěřenci Kariho Jalonena trestají. Tomášek našel z levé strany v mezikruží Špačka, který ještě situaci vyšperkoval a poslal střílený pas před odkrytou branku FILIPU CHLAPÍKOVI. Asistence: Michael Špaček a David Tomášek.

46:06

46:06 Horký (CZE)

46:06

Flek využil chyby Němců a v brejku našel Horkého, kterého skvěle vychytal Ancicka.

44:26

44:12

Špaček sice našel křižnou nahrávkou Chlapíka, ten si ale musel kotouč zpracovávat a přišel tak o moment překvapení.

43:53

Domácí se v oslabení brání bez problémů, teď opět vyhodili přes všechny čáry.

43:14

Najmanova nahrávka trefila bránícího Němce, který pak svůj tým osvobodil.

42:26

Vyloučení v týmu Německo:
Wirth – 2 min., držení.

41:35

Najman zavezl puk do útočné třetiny a chtěl nahazovat na branku, narazil však na německé hole.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 18:34.
I po druhé třetině mohou čeští hokejisté odcházet do šaten spokojenější. Ve 36. minutě se jim totiž podařilo zásluhou Davida Tomáška odskočit Němcům na rozdíl dvou gólů. Jinak ale domácí byli v prostřední části zápasu nebezpeční a několikrát prověřili Štěpána Lukeše. Do šancí se zejména po únicích dostali Noebels, Tuomie a Leonhardt, většinou ale v rozhodující chvíli minuli.

40:00

39:56

Chaosu před českou bránou se snažil využít Noebels, obránci ovšem situaci nakonec pohlídali.

38:40

38:40 Leonhardt (GER)

38:40

Velká příležitost pro Danja Leonhardta, který nabral rychlost na levém křídle, obehrál českého hráče, kterému navíc spadla hůl, a bekhendem zakončoval přímo před Lukešem. Zařízení však netrefil.

37:52

Němci se ale nechtějí vzdát bez boje. Po druhém českém gólu se snaží o kombinace v útočném pásmu, zatím bez úspěchu.

35:53

35:53 TOMÁŠEK - 0:2

35:53

Nedáš, dostaneš v praxi. Němci zapomněli před brankou na DAVIDA TOMÁŠKA, jehož první střelu Ancicka ještě zastavil, následná dorážka už ale mířila za něj. Asistence: Jiří Černoch.

35:13

35:05

35:05 Tuomie (GER)

35:05

Parker Tuomie ujel do samostatného úniku, Lukeš si ale jeho pokus skvěle pohlídal!

34:57

Lenc dorážel přímo na hranici brankoviště, Ancicka se však rychle přesunul.

33:48

Češi se rozhodně snaží v početní výhodě více střílet. Na bránu mířili Zámorský a Chlapík, brankář ale jejich pokusy viděl.

33:13

Zimmermann – 2 min., držení.

32:42

32:17

Noebels v ráži, ani jedna z jeho tvrdých ran z pravého kruhu však na branku nemířila.

31:35

Znovu v oslabení, znovu Jakub Flek. Tentokrát ale český útočník v německé přesilovce neskóroval, Ancicka si jeho střelu z pravé strany pohlídal.

31:09

Dominik Bokk hledal volného spoluhráče, nakonec se rozhodl vystřelit. Češi se pak osvobozují.

30:42

Kučeřík – 2 min., sekání.

30:41

30:41 Noebels (GER)

30:41

Teď se aktivní napadání Němcům málem vyplatilo. Po chybě hostů v rozehrávce střílel z mezikruží kapitán Noebels, Lukeše ale neprostřelil.

29:03

Oliver Mebus poslal puk do chumlu před brankou, kde se ho jako prvního zmocnili Češi. Hraje se tak opět na polovině soupeře.

28:00

Chlapíkovu vyraženou střelu si před brankou našel dobře postavený Špaček, odkrytou část brány se mu však trefit nepodařilo.

27:52

Puk se po odrazech dostal k Černochovi, který našel na druhé straně Lence. Ancicka zasahuje.

27:14

Němci nebezpečně operovali kolem Lukešovy brány. Eder nejprve centroval do brankoviště, o chvíli později střílel z pravé strany Soramies.

25:32

Dvě střely Daniela Fischbucha krátce po sobě zaměstnaly pozornost českých hráčů. Větší potenciál měl druhý pokus německého útočníka z mezikruží, na branku ovšem nakonec nemířil.

24:55

Horák posunul puk na rozjetého Fleka, ten však na Ancicku najížděl už příliš zleva. Následnou nahrávkou zpoza brány nikoho nenašel.

23:59

23:59 Chlapík (CZE)

23:59

Němci se zapomněli v útoku a Špaček s Chlapíkem ujeli do brejku dvou proti jednomu. Druhému jmenovanému ale při střele sjel puk z hokejky.

23:38

Eder a Špaček oba chvíli po sobě spadli, rozhodčí ale zůstávají klidní.

22:31

Němci pokračují v aktivním forčekingu a českým obráncům nedávají ani milimetr ledu zadarmo. Minimálně zdržet útočné akce se jim díky tomu daří.

20:41

První česká lajna strávila minutu v útočném pásmu, Němci ji ale k ničemu nepustili.

20:01

Hráči už jsou na ledě, za chvíli začne druhá perioda.
Druhá třetina začne přibližně v 17:46.
Úvodních dvacet minut nabídlo ve Frankfurtu nad Mohanem jediný gól, který dal už po 81 vteřinách Jakub Flek, když dorazil do branky vyraženou střelu Luboše Horkého. Češi měli navrch i ve zbytku první třetiny – domácí gólman Ancicka musel čelit šancím Beránka nebo Horáka, jenž dvakrát zahrozil v přesilovce. Německo se do útočného pásma dostávalo sporadičtěji a pokaždé narazilo na připraveného brankáře Lukeše.

20:00

19:36

19:36 Tuomie (GER)

19:36

Němci ujeli po zaváhání Čechů na modré čáře do brejku dvou proti jednomu, který se Parker Tuomie rozhodl zakončit střelou. Lukeš ji vyrazil do ochranné sítě.

18:13

Trojice Jordán, Zámorský, Najman si zajímavě prohazovala pozice v útočném pásmu, z něhož se pak ale sami vytlačili.

15:59

Skryt za českou obranou zůstal Alexander Ehl, jehož střelu však Lukeš vyrazil.

15:09

15:00

Domácí nevyužili špatné rozehrávky Čechů v oslabení, ve kterém ale jinak Jalonenovi svěřenci žádnou chybu neudělali.

14:18

Fischbuchovi křižný pas na spoluhráče nevyšel a Němci tak musí opět začít od vlastní branky.

13:09

Špaček – 2 min., vysoká hůl.

11:42

11:27

11:27 Horák (CZE)

11:27

Roman Horák si dvakrát poodskočil do pozice mezi kruhy. První jeho pokus Ancicka chytil, druhý, nebezpečnější mířil mimo.

11:04

Chlapík našel v mezikruží Horkého, jehož pokus se snažil ještě dorazit Lenc. Hezká kombinace Čechů ale gólem neskončila.

10:43

Až ke stropu napřáhl při střele od modré Zámorský, Ancicka si s ní ale poradil a Němci následně puk vyhodili.

10:18

Tomášek si parádně prohodil Wiederera, místo střely pak ale možná už trochu navíc ještě nahrával. Německý forvard ho pak ovšem zasáhl vysokou holí a vykoledoval si dvouminutový trest.

10:18

Wiederer – 2 min., vysoká hůl.

09:32

Němci stejně jako ve čtvrtek agresivně napadají, českým obráncům se ale zatím daří jejich forčeking překonávat.

07:10

Rychlý protiútok Němců končí prudkou střelou Karachuna, Lukeš si s ní ovšem bez potíží poradil.

06:20

Po následném vhazování střílel od modré Chlapík, domácí ale jeho pokus na bránu nepřipustili.

06:10

06:10 Beránek (CZE)

06:10

Ancicka si výborně poradil s nájezdem Beránka, kterého do úniku vyslal Černoch. Karlovarský forvard hledal skulinku v postavení německého gólmana, ale neúspěšně.

04:50

Horákův útok znovu v útočném pásmu. A i když předváděl hezké kombinace, k ohrožení brány se nakonec nedostal. Kučeříkovu střelu od modré totiž Němci zblokovali.

03:00

Lukeš poprvé v akci. Noebels našel na levém kruhu Wiederera, jenž z otočky okamžitě pálil na bránu.

01:21

01:21 FLEK - 0:1

01:21

Češi se ve Frankfurtu už po minutě a půl dostávají do vedení. Horkého střílenou nahrávku vyrazil Ancicka přímo k JAKUBU FLEKOVI, od kterého se puk odrazil do sítě. Brněnský útočník se tak stejně jako ve čtvrtek prosazuje. Asistence: Luboš Horký a Roman Horák.

00:42

Noebels nahrál spoluhráči do středního pásma, čímž úvodní německý útok skončil.

00:10

Chlapík se hned po vhazování nabízel do brejku, němečtí obránci ho ale o puk připravili.

00:01

Na ledě zazněla česká a německá hymna a zápas za chvíli začne. Atmosféra už je teď výborná, v hale je jen několik málo volných míst.
Hokejisté jsou na pozápasovém rozbruslení, hala se mezitím slušně zaplňuje. Česko dnes nastoupí v bílých dresech, Německo v tmavé variantě.
Ještě jednou vás vítám u sledování druhého přípravného zápasu české reprezentace před mistrovstvím světa. Češi se v něm opět utkají s Němci, které ve čtvrtek v Kasselu porazili 6:2. Na odvetu se týmy přesunuly do nedalekého Frankfurtu nad Mohanem.

Německo: Ancicka (Bugl) – Müller (A), Forhler, Mebus, Zimmermann, Weber, Karrer, Mik, Wirth – Noebels (C), Wiederer, Bokk – Karachun, Kammerer (A), Fischbuch – Tuomie, Leonhardt, Fleischer – Soramies, Eder, Ehl – Samanski
Trenér: Harold Kreis

Česko: Lukeš (Malík) – Jordán (C), Zámorský, Němeček, Zábranský, Kučeřík, Mozík, Moravčík, Pýcha – Chlapík, Špaček (A), Tomášek – Flek (A), Horák, Horký – Hrabík, Najman, Pour – Lenc, Černoch, Beránek – Kovařčík
Trenér: Kari Jalonen

Rozhodčí: Hunnius, Hoppe – Hurtik, Menz.
Předpokládaná sestava Česka v dnešním utkání: Lukeš (Malík) – Jordán, Zámorský, Němeček, Zábranský, Kučeřík, Mozík, Pýcha, Moravčík – Tomášek, Špaček, Chlapík – Flek, Horák, Horký – Hrabík, Najman, Pour – Lenc, Černoch, Beránek – Kovařčík.
ČESKO

Čeští hokejisté vstoupili do úvodního přípravného utkání před mistrovstvím světa pravou nohou. K vysokému triumfu je nasměrovala druhá třetina, ve které Němcům dvěma brankami odskočili. Dvakrát Češi skórovali i v oslabení, přesilovky ale žádné nevyužili. Také proto na nich pracovali během pátečního tréninku. „Martin (Erat) na tom s klukama pracuje každý den, výsledky se dostaví,“ myslí si asistent trenéra Libor Zábranský. V brance by měl v sobotu nastoupit Štěpán Lukeš. „A hráči, kteří v prvním zápase nezasáhli do hry, budou v sestavě,“ dodal Zábranský.
NĚMECKO

Dvojzápas Česka s Německem se po čtvrtečním duelu v Kasselu přesouvá do dvou hodin vzdáleného Frankfurtu nad Mohanem. Domácí výběr bude chtít v sobotním duelu napravit prohru z prvního zápasu, do kterého přitom vstoupil lépe. Ubránil úvodní nápor Čechů a v deváté minutě se díky Tobiasi Ederovi dostal do vedení. Jenže Češi skóre střetnutí obrátili a nakonec vyhráli 6:2 – na tom už nic nezměnila ani druhá branka domácích, kterou v 52. minutě vstřelil Jonas Müller. Německo nicméně předvádělo aktivní hokej s forčekingem a i přes dvě inkasované branky bylo ve vlastních přesilovkách nebezpečné.
Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u přípravného zápasu Euro Hockey Challenge mezi hokejisty Česka a Německa. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:00 na led Eissporthalle ve Frankfurtu nad Mohanem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

1:5

Branky a nahrávky: 55. Müller (Bokk) – 2. Flek (Horký, Horák), 36. Tomášek (Černoch), 47. Chlapík (Špaček, Tomášek), 49. Lenc (Černoch), 59. Beránek (Černoch)

Rozhodčí: Hunnius, Hoppe – Hurtik, Menz

01:21 CZE 0:1 Flek (Horký, Horák)
10:18 GER 2 Wiederer, vysoká hůl
13:09 CZE 2 Špaček, vysoká hůl
30:42 CZE 2 Kučeřík, sekání
33:13 GER 2 Zimmermann, držení
35:53 CZE 0:2 Tomášek (Černoch)
42:26 GER 2 Wirth, držení