HBC Plzeň – TJ Snack Dobřany

3:1

konec (0:1, 0:0, 3:0)

15.04.2023, 14:00 • Hokejbalová hala • 22. kolo • Markéta Peclová

Na začátku třetí třetiny zařídil srovnání v přesilové hře Vít Lokajíček a skóre 1:1 vydrželo až do závěru základní hrací doby. Ve čtyřicáté druhé minutě otočil skóre Daniel Pavlík, ke konci utkání ještě upravil stav Jan Miksan. Hosté na to už neodpověděli a prohráli 1:3. (17:38:01)

44:46

Plzeňští ještě bojují, blízko další branky byl Miksan, po něm netrefil odkrytou část klece Matoušek.

43:55

Plzeň právě vstřelila branku!
Plzeňští se ujímají dvoubrankového náskoku! JAN MIKSAN si naběhl před branku a zblízka poslal míček za záda Kuchaře. Asistence: Jakub Vobruba.

42:05

V závěru základní hrací doby otáčejí domácí skóre! Do vedení posílá domácí DANIEL PAVLÍK. Asistence: Vít Lokajíček.

42:03

Dobřanští poslali míček na zakázané uvolnění, nyní si hosté vzali oddechový čas.

41:12

Skvělou akcí se blýskl Kolařík, dostal se až k plzeňské brance, ale z těsné blízkosti neuspěl.

40:51

Na hřišti je také Pavlík, Plzeň hraje v pěti.

40:31

Dobřanští jsou v plném počtu.

39:46

Jeden z hostujících hráčů si nyní naběhl až před Kráčinu, ale z těsné blízkosti se z branky neraduje.

38:18

Plzeňští jsou ve výhodě, jeden z dobřanským hráčů půjde na trestnou lavici.

36:57

Plzeň hraje v plném počtu.

35:18

Dobřany ostřelují Kráčinu ze všech stran, ten ale drží svůj tým.

34:57

Pavlík – 2 min., vražení na hrazení.

33:57

Domácí jsou v plném počtu.

33:41

Mečounům se podařilo osvobodit, ale hosté se brzy vrátili před Kráčinu.

32:26

Dobřany se v přesilové hře snaží vzít vedení zpět.

31:57

Pavlík – 2 min., nedovolené bránění.

30:31

Mečouni jsou přesní v početní výhodě a srovnávají! Plzeň se hned v úvodu třetí části usadila před Kuchařem, VÍT LOKAJÍČEK napřáhl na modré a umístil míček pod horní tyč. Asistence: Ondřej Benedikt, Jan Miksan.

30:01

V úvodu druhé části byli mečouni blízko srovnání v početní výhodě, skóre se ale neměnilo. Šance pak měly oba týmy, ale ve druhé patnáctiminutovce se nikdo neprosadil a Dobřany stále vedou 1:0.

30:00

29:41

Mečouni jsou usazeni před hostujícím strážcem klece a snaží se něco vymyslet.

29:01

Je ohlášená poslední minuta druhé třetiny.

28:55

Miksan tvrdě vystřelil z dálky, Kuchař měl ale připravenou lapačku a míček chytil.

28:42

V. Šlehofer – 2 min., podražení.

27:34

Z dálky se do míčku opřel Krch, trefil jen zadní mantinel.

27:21

Střelu Miksana raději hostující gólman před dobíhajícími plzeňskými hráči přikryl.

27:00

Zpoza dobřanské branky se míček dostal před ní, na brankovišti ho zastavil Kuchař.

26:20

Dobrou šanci si vypracovaly Dobřany, Kolařík dvakrát prověřil Kráčinu z levé strany, ten ale jeho pokusy viděl a zasáhl.

25:18

Další icing Dobřan, buly před Kuchařem.

24:50

Hraje se v rychlém tempu, oba brankáři musí být ve střehu.

23:47

Zakázané uvolnění Dobřan, buly v útočném pásmu domácích.

22:23

Obě mužstva jsou v plném počtu.

22:15

Ani jeden z týmů se nyní nemůže dostat ke gólové šanci.

21:23

Pavlík – 2 min., hrubost.

Rubner – 2 min., hrubost.

20:59

V přesilové hře jsou nyní mečouni hodně nebezpeční, už byli blízko vyrovnání, ale zamířili jen do tyče.

20:25

19:16

Dobřany jsou nyní aktivnějším týmem, Kráčina musí být pozorný.

18:25

Matoušek – 2 min., nedovolené bránění.

18:14

Plzeň je v plném počtu.

17:53

Mečouni se snaží dostat dopředu, za chvíli jim začne přesilová hra.

16:14

Pavlík – 2 min., krosček.

D. Kovářík – 5 min. + OK.

15:48

Dobřany jsou s míčkem za svou brankou a snaží se rozehrát.

15:01

V první třetině se dostaly do vedení v šesté minutě Dobřany, když využil přesilovou hru Marek Rubner. Za chvíli na to mohli zareagovat mečouni, vyloučení hostujícího hráče ale nepotrestali. Po první části tak mají jednobrankový náskok dobřanští hráči.

15:00

14:12

Mečouni vyhodili míček na zakázané uvolnění, vhazování před Kráčinou.

14:01

Probíhá poslední minuta první části.

13:53

Oba týmy hrají v plném počtu.

13:30

Dobřany rozehrávaly od vlastní branky, míček ale zachytil Lokajíček na modré a hraje se v obranném pásmu hostů.

13:06

Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, Smejkalovo nahození má dobřanský brankář ve své lapačce.

11:53

Kunzmann – 2 min., sekání.

D. Kovářík – 2 min., krosček.

10:50

Dobřany hrají v plném počtu.

10:31

Jiří Benedikt vypálil z dálky, před hostujícím gólmanem byli připraveni jeho spoluhráči k dorážkám, ale Kuchař situaci zvládl.

09:51

Dobřanští hráči se osvobozují, Plzeň musí hledat novou cestu do útočného pásma.

09:14

Mečouni jsou usazeni před Kuchařem a kombinují.

08:50

07:03

Plzeňští hrají v plném počtu.

06:15

Dobřany jsou aktivní také v pokračující početní výhodě, Kráčina má plné ruce práce.

05:03

Dobřany právě vstřelily branku!
Hosté využívají přesilovou hru a jdou do vedení! Dobřanští hráči byli od začátku početní výhody nebezpeční, před brankou byl pak pohotový MAREK RUBNER a zblízka překonal Kráčinu. Asistence: Daniel Michálek, Martin Krch.

04:17

Kristl – 2 min. + 2 min., vysoká hůl.

03:46

Pavlík s Kristlem utíkali před dobřanskou branku. Nejprve zkusil střelecké štěstí Pavlík, poté ještě nasměroval míček k tyči Kristl, ale Kuchař přerušuje hru.

03:30

Daniel Kovářík vyslal po buly tvrdou střelu, do klece se ale nedostala.

03:23

Domácí vyhazují míček na zakázané uvolnění, hra se přesune do útočného pásma Dobřan.

02:43

Nyní má více práce hostující brankář, mečouni jsou před ním nebezpeční.

02:11

Před brankou byl dobře postavený Štípek, ale trefil jen připraveného Kuchaře.

01:01

Aleš Duchek krátce po vhazování prověřil plzeňského gólmana od modré, ten ale sklapl betony včas a hra se přesouvá na druhou stranu.

00:44

Plzeňští se provinili zakázaným uvolněním, buly před Kráčinou.

00:31

Krch je s míčkem za plzeňskou brankou, ale je dobře bráněný plzeňskými hráči a nemůže nahrát spoluhráčům.

00:01

Hráči obou týmů už jsou nastoupeni na hrací ploše.

HBC Plzeň: Kráčina (Čapek) – O. Benedikt, Chramosta, Pavlík, Šilhán, Smejkal, Štípek – J. Benedikt, Galla, Kristl, Kunzmann (C), Lokajíček, Majer, Matoušek, Miksan (A), Pavlečka, Roušal, Škarka, Vobruba (A)

TJ Snack Dobřany: Kuchař (Fukárek) – A. Duchek, D. Kovářík, V. Šlehofer (A), Sloup (C) – T. Duchek, Hrubý, Kolařík, J. Kovářík (A), Kovařík, Krch, Matoušek, Michálek, Neumaier, Rubner, Ruda, Stránský, Strejček, Truchlý, Vajda, Zelenka

Rozhodčí: Kettner, Záhora.
HBC Plzeň

Plzeňští hokejbalisté se před posledním kolem základní části nacházejí s devatenácti body na desátém místě. V úvodu jarní části prohráli s Karvinou 1:4, v dalším utkání už se radovali, když porazili Ústí nad Labem (4:1). Na výhru se jim nepodařilo navázat v Prachaticích (1:3), další tři body si zapsali další týden, doma byli úspěšnější proti Letohradu (6:4). Výhru si přivezli také z Hradce Králové, který překonali v prodloužení 2:1, třetí vítězství v řadě vybojovali s Kladnem (3:2). Minulý týden potrápili Kert Park, na soupeře ale nestačili (5:2).

TJ Snack Dobřany

Dobřanští hráči jsou s dvaceti pěti body na devátém místě a ještě mají šanci se dostat do play off. V prvním zápase jarní části je porazil Hradec Králové 2:0, poté vybojovali výhru s Karvinou 3:2. V dalších čtyřech soubojích si nezapsali ani bod, neúspěšní byli s Kert Parkem, Pardubicemi, Hostivaří a Ústím nad Labem. Z Letohradu si pak přivezli bod, s domácími prohráli v prodloužení 6:7. Minulý pátek zvládli důležité utkání, Kladnu nedovolili odvézt žádný bod a v tabulce ho mohou ještě přeskočit.
Vítám všechny hokejbalové fanoušky u sledování Extraligy mužů. Naše nejvyšší hokejbalová soutěž má na programu poslední kolo základní části. V tomto online přenosu se zaměříme na utkání, ve kterém poměří síly HBC Plzeň a TJ Snack Dobřany.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

3:1

Branky a nahrávky: 31. Lokajíček (O. Benedikt, Miksan), 43. Pavlík (Lokajíček), 44. Miksan (Vobruba) – 6. Rubner (Michálek, Krch)

Rozhodčí: Kettner, Záhora

04:17 PLZ 2+2 Kristl, vysoká hůl+vysoká hůl
05:03 DOB 0:1 Rubner (Michálek, Krch)
08:50 DOB 2 Matoušek, nedovolené bránění
11:53 PLZ 2 Kunzmann, sekání