Švédsko – Finsko

3:4

konec (1:1, 1:2, 1:1)

12.04.2023, 14:30 • ICE ARENA Plzeň • Jiří (PLZ) Beníšek

Nejlepší hráči utkání: Hugo Zetterlund (Švédsko) a Lauri Sinivuori (Finsko) (16:38:04)
Je konec! Po velkém dramatu nakonec vítězí Finsko. Ve třetí třetině nejprve srovnával z trestného střílení Zetterlund. Necelé čtyři minuty před koncem se ale prosadil Keinänen a rozhodl o vítězství Finů 4:3.

59:51

Poslední slovo mohl mít Adam Hesselvall, ale sám se proti přesile v útoku neprosadil.

59:17

Místo náporu Tre Kronor tlačí Finsko. To prakticky nepustilo soupeře k puku a přišel o něj až po necelé minutě Teshome.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:31

Švédové musí útočit. Nyní se jim to povedlo a na sebe to od modré vzal Sjöqvist. Minul však bránu a vyhnal svůj tým ze třetiny.

56:11

56:11 VESTERINEN - 3:4

56:11

Finsko právě vstřelilo branku!
Autorem branky je VESTERINEN. Tlak Finska je přeci jen zužitkován! Dorážkou na brankovišti se prosadil Roope Vesterinen.

56:00

Z mezikruží Saarelainen jen těsně minul bránu!

55:36

Finové tlačí, jak jim síly stačí! Nyní musel Laring zasahovat proti nebezpečné střele Jalastiho.

54:55

Emil Hemming měl na holi vedoucí branku! Suoniemi ho skvěle našel v prostoru slotu, ale Hemming trefil jen Laringův beton.

53:19

S tvrdou ranou Välily si Laring poradil. Následně se Finsko i dál tlačilo do brány a Laring musel vytáhnout i druhý parádní zákrok.

52:06

Pokus Sahlina Walleniuse byl zablokován finskou obranou a následně se osvobozují.

51:45

Téměř minuta přesilovky je za námi a Švédové se vůbec k ničemu nedostali.

Švédsko právě vstřelilo branku!
Autorem branky z trestného střílení je ZETTERLUND. Máme vyrovnáno! Zetterlund vyřešil trestné střílení nekompromisně a střelou na lapačku nedal Saarinenovi žádnou šanci.

49:51

Soini – TS, vysoká hůl.

49:51

Sahlin Wallenius byl v úniku faulován a Švédové budou mít k dispozici trestné střílení!

49:01

Úmysl Ruohonena posunou puk do prostoru před bránou na svého spoluhráče úspěšný nebyl a hraje Švédsko.

48:08

Pěkně se nyní uvolnil Emil Hemming. Ten si po stahovačce sjel až na vrcholek kruhů, odkud vystřelil. Dobře zasáhl Hugo Laring.
Ránu Amhamdiho od modré udržel Laring ve vástroji.

46:31

Unikajícího Nordlunda si včas všiml Freij a vystavil mu včas stopku.

45:44

Do útoku se vydal Vesterinen a raději podržel puk a zajistil Finům převahu v útočném pásmu.

44:52

Na útočné modré si klepal o přihrávku Jarsbjö a Stadin mu jí i předložil, ale díky zásahu finské defenzivy z této akce nic nebude.

43:40

Finsko v útočném pásmu dlouho nesetrvalo a musí se vracet zpátky, neboť u kotouče je nyní Sterner.

42:22

Viuhkola hledal Vesterinena, ale našel jen švédské hole.

41:04

Při vlastním oslabení zaútočil Jarsbjö a Saarinen musel zasahovat.

40:37

Finové ještě dohrávají pětiminutovou přesilovku z druhé třetiny. Nevede se jim však podle představ a nemohou se usadit na kotouči.

40:01

Druhá třetina je minulostí a padly v ní dvě branky. Nejdříve Finové zásluhou Saarelainena a Paqvalina odskočilo do vedení. Snížit však stihl Pettersson a do třetí periody jdeme za stavu 2:3.

40:00

39:50

Tre Kronor se výborně brání a nedovolují soupeři vůbec se dostat do pásma.

39:21

Hemming hledal Saarelainena, ale švédská obrana zasáhla včas.

38:38

Finsko je v plném počtu a čeká ho přesilovka.

37:43

O pěknou akci se postaral Fin Hemming, ale z mezikruží nezakončil.

36:35

Saarelainen – 2 min., držení.

36:26

Vyloučení v týmu Švédsko:
Olsson – OK, napadení, odpyká Holst-Persson.

35:53

35:53 PETTERSSON - 2:3

35:53

Autorem branky je PETTERSSON. Zetterlund z dorážky ještě neuspěl, ale puk se následně dostal až ke kapitánovi Švédska Lucasovi Pettersonovi, který si už věděl rady. Asistence: Zetterlund a Nordlund.

35:26

Finský zadák Nieminen krásně projel obranou soupeře a až zásah posledního hráče mu zamezil v zakončení.

34:14

Teshome si nahodil puk do útočného pásma, kde o něj však rychle přišel a útoční Švédsko.

33:38

Rána Jacka Berglunda skončila v ochranné síti.

32:37

Krásná kombinace švédských mladíků! Nordlund si vyměnil puk s Petterssonem a druhý jmenovaný měl před sebou odkrytou cestu do brány. Z mezikruží trefil jen lapačku Saarinena.

31:47

Ruohonen tvrdě dohrál soupeře u mantinelu a sjížděl si na osu do úniku. Jalasti mu však poslal nepřesný pas.

30:45

Pěkný manévr nyní předvedl Hemming, který přešel přes obránce a následně vystřelil. Laring ho vychytal.

29:57

Švédský útočník Eklund číhal na útočné modré, kam mu byl následně předložen pas. On ho však nezpracoval.

29:23

Karl Sterner svým pasem naslepo nikoho nenašel a Finové drží puk za bránou.

27:53

Po pasu přes osu se do toho z levého kruhu opřel Hugo Zetterlund, ale Saarinen byl připraven.

27:24

Pumelice Sahlina Walleniuse od modré skončila v ochranné síti.

26:59

Při vlastním oslabení se dostal do úniku Ruohonen, ale na poslední chvíli byl vracejícími se obránci zastaven.

26:25

Sinivuori – 2 min., napadení.

26:16

Od modré to zkoušel Bruno Jalasti, zařízení netrefil.

25:50

Ofsajd Finů.

24:57

Ze strany se před Saarinena dobře natlačil Holst-Persson, avšak svým manévrem úspěšný nebyl.

23:52

Klička Nieminenovi na modré nevyšla a zaútočilo Švédsko. Zkoušel to Jarsbjö.

22:40

Švédové jsou nástupem Finska do druhé třetiny dosti zaskočení. Nyní to od modré zkoušel obránce Finů Marila. Laring připraven

21:10

21:10 PAQVALIN - 1:3

21:10

Autorem branky je PAQVALIN. Joonas Paqvalin zužitkoval přihrávky Pulkkanena a svůj únik z levé strany úspěšně zakončil. Asistence: Pulkkanen.

20:43

20:43 SAARELAINEN - 1:2

20:43

Autorem branky je SAARELAINEN. Finsko jde do vedení! Puk dostal za Laringova záda kapitán Joona Saarelainen, který zakončoval z dorážky. Asistence: Vesterinen a Jalasti.

20:35

Další ostrá rána z hole Stadina skončila na plexiskle za bránou.

20:01

Úvodní dějství je minulostí! Úvod utkání jednoznačně patřil modrobílým, kteří se i díky brance Roopeho Vesterinena dostali do vedení. Od té doby však bylo aktivnější Švédsko, které zásluhou Huga Zetterlunda vyrovnalo. druhá část začne v 15:14.

20:00

19:48

Finsko v závěru dějství ještě hrozilo z protiútoku, ale vystřelit se jim nepovedlo.

19:15

Sebastian Soini se příliš nerozmýšlel a od červené vyzkoušel pozornost finského gólmana.

17:52

Tre Kronor dlouho mleli soupeře ve třetině. Až chybou Freije se sami připravili o útočné pásmo.

16:51

Před Norlundem vyplaval puk přímo mezi čárkami a švédský útočník ihned pálil. Saarinen připraven.

16:04

Přihrávka mezi kruhy Stadinovi nevyšla a do útoku míří Finsko.

15:44

Akce Viga Gustafssona málem skončila brankou! Obránce Švédska si od modré nabruslil až mezi kruhy a svým zakončením pořádně vylekal Saarinena.

14:36

Ruohonen nedostal od Švédů vůbec žádný prostor k zakončení a tak jeho snažení skončilo ztrátou puku.

14:00

Rozehrávka se finskému obránci Marilovi příliš nepovedla a jen odevzdal puk soupeři.

12:47

12:47 ZETTERLUND - 1:1

12:47

Autorem branky je ZETTERLUND. Máme vyrovnáno! Do přečíslení se dostal Hugo Zetterlund a vyřešil to individuálně. Z levého kruhu uspěl střelou na druhou tyč. Asistence: Nordlund.

12:36

Po levém křídle uháněl do protiútoku Keinänen, ale byl včas zastaven.

11:55

Švédský obránce Stadin je zatím velmi aktivní. Nyní objel celé útočné pásmo a následně pálil od modré. Puk má ve své výstroji Saarinen.

10:28

Finové nyní dobře napadali a švédská rozehrávka tak byla velmi ztížená. Nakonec i vybojovali kotouč.

09:32

Proti ráně Stadina od modré dobře vystoupil Pulkkanen a zblokoval jeho pokus.

08:21

Karl Sterner se snažil obhodit si obránce, ale to se mu nepovedlo. Do útoku může vyrazit Finsko.

07:15

Mezi kruhy si nabruslil Marila, jeho sražená střela skončila vedle.

06:41

Od modré opět tvrdě střílel Sjöqvist, ale po bloku protihráče skončil puk v ochranné síti.

05:59

Vesterinen mohl přidat svou druhou branku! Finský mladík se ujal dorážky a doloval puk za záda Laringa. Nakonec se mu to nepovedlo.

05:08

Ještě při přesilové hře nabíjel Norlund svému spoluhráči před bránu, byl však nepřesný.

04:27

Finsko i nadále dobře brání a osvobozuje se.

03:46

Švédští mladící si dlouho měnili kotouč, až to zkusil obránce Sjöqvist. Od modré pálil vedle.

03:07

2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Keinänen.

02:15

02:15 SINIUVORI - 0:1

02:15

Autorem branky je SINIUVORI. Finsko jde do vedení! Lauri Siniuvori se zmocnil kotouče na brankovišti a nekompromisně ho poslal za záda Laringa.

01:51

Poprvé zasahovat nyní musel finský gólman Saarinen. Proti zakončení Erikssona byl připraven.

01:16

Teshome se ke střele z mezikruží nedostal a do útoku míří soupeř.

00:15

Úvodní bule patřila Švédům, ale jako první zaútočilo Finsko. Zkoušel to jejich kapitán Saarelainen.

00:01

Hymny obou národních týmů jsou za námi a můžeme jít na utkání.

Švédsko: Laring (Liv) – Sjöqvist (A), Stadin, Freij, Sahlin Wallenius, Sigurd, Gustafsson, Olsson – Crookes, Jarsbjö, Eriksson (A), Eklund, Sterner, Zetterberg, Hesselvall, Norlund, Pettersson (C), Zetterlund, Toresson, Berglund, Holst-Persson
Trenér: Johan Rosen

Finsko: Saarinen (Rimpinen) – Marila (A), Jalasti, Nieminen, Amhamdi, Välilä, Soini, Vikla – Vesterinen, Saarelainen (A), Keinänen, Sinivuori, Suoniemi, Hemming, Teshome, Pulkkanen, Paqvalin, Viuhkola, Ruohonen (A), Väärälä, Loponen
Trenér: Kai Halme

Rozhodčí: Jaroš – Frodl, Hnát.
Švédsko nedisponuje tak kvalitním ročníkem, jako v dřívějších letech. Tamní sedmnáctka rozhodně nedrtí soupeře jako na běžícím páse. Na listopadovém turnaji World hockey challenge skončili Švédové pátí a vůbec nepostoupili do play-off. S Finy je ovšem ve vzájemných zápasech doprovází velmi vyrovnaná bilance. V posledním vzájemném střetnutí se radoval výběr Finska po výhře 6:5 po prodloužení.
Finsko tradičně disponuje kvalitní hokejovou líhní a není tomu jinak u tamní sedmnáctky. Hráči ze země tisíce jezer dokázali na podzim vybojovat bronzovou medaili na turnaji World hockey challenge, neoficiálním mistrovství světa do sedmnácti let. V boji o třetí místo dokonce deklasovali výběr Kanady Black 7:1. Poté ještě v prosinci sehráli tři zápasy s českou sedmnáctkou. Z tohoto trojzápasu vyšli s dvěma prohrami a jednou výhrou. Naposledy se Finové utkali se stejně starými Švýcari a zvítězili 6:5.
Krásné středeční odpoledne z ICE Areny v Plzni na Košutce. Startuje nám Turnaj pěti zemí v hokeji kategorie u17 a úvodní klání proti sobě rozehrají dvě severské země – Švédsko a Finsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

3:4

Branky a nahrávky: 13. Zetterlund (Nordlund), 36. Pettersson (Zetterlund, Nordlund), 50. Zetterlund (TS) – 3. Siniuvori, 21. Saarelainen (Vesterinen, Jalasti), 22. Paqvalin (Pulkkanen), 57. Vesterinen

Rozhodčí: Jaroš – Frodl, Hnát

02:15 FIN 0:1 Siniuvori
03:07 FIN 2 příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Keinänen
12:47 SWE 1:1 Zetterlund (Nordlund)
20:43 FIN 1:2 Saarelainen (Vesterinen, Jalasti)
21:10 FIN 1:3 Paqvalin (Pulkkanen)
26:25 FIN 2 Sinivuori, napadení
35:53 SWE 2:3 Pettersson (Zetterlund, Nordlund)