Švédsko – Finsko

3:4

konec (1:1, 1:2, 1:1)

12.04.2023, 14:30 • ICE ARENA Plzeň • Jiří (PLZ) Beníšek

Nejlepší hráči utkání: Hugo Zetterlund (Švédsko) a Lauri Sinivuori (Finsko) (16:38:04)
Je konec! Po velkém dramatu nakonec vítězí Finsko. Ve třetí třetině nejprve srovnával z trestného střílení Zetterlund. Necelé čtyři minuty před koncem se ale prosadil Keinänen a rozhodl o vítězství Finů 4:3.

59:51

Poslední slovo mohl mít Adam Hesselvall, ale sám se proti přesile v útoku neprosadil.

59:17

Místo náporu Tre Kronor tlačí Finsko. To prakticky nepustilo soupeře k puku a přišel o něj až po necelé minutě Teshome.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:31

Švédové musí útočit. Nyní se jim to povedlo a na sebe to od modré vzal Sjöqvist. Minul však bránu a vyhnal svůj tým ze třetiny.

56:11

56:11 VESTERINEN - 3:4

56:11

Finsko právě vstřelilo branku!
Autorem branky je VESTERINEN. Tlak Finska je přeci jen zužitkován! Dorážkou na brankovišti se prosadil Roope Vesterinen.

56:00

Z mezikruží Saarelainen jen těsně minul bránu!

55:36

Finové tlačí, jak jim síly stačí! Nyní musel Laring zasahovat proti nebezpečné střele Jalastiho.

54:55

Emil Hemming měl na holi vedoucí branku! Suoniemi ho skvěle našel v prostoru slotu, ale Hemming trefil jen Laringův beton.

53:19

S tvrdou ranou Välily si Laring poradil. Následně se Finsko i dál tlačilo do brány a Laring musel vytáhnout i druhý parádní zákrok.

52:06

Pokus Sahlina Walleniuse byl zablokován finskou obranou a následně se osvobozují.

51:45

Téměř minuta přesilovky je za námi a Švédové se vůbec k ničemu nedostali.

Švédsko právě vstřelilo branku!
Autorem branky z trestného střílení je ZETTERLUND. Máme vyrovnáno! Zetterlund vyřešil trestné střílení nekompromisně a střelou na lapačku nedal Saarinenovi žádnou šanci.

49:51

Soini – TS, vysoká hůl.

3:4

Branky a nahrávky: 13. Zetterlund (Nordlund), 36. Pettersson (Zetterlund, Nordlund), 50. Zetterlund (TS) – 3. Siniuvori, 21. Saarelainen (Vesterinen, Jalasti), 22. Paqvalin (Pulkkanen), 57. Vesterinen

Švédsko: Laring (Liv) – Sjöqvist (A), Stadin, Freij, Sahlin Wallenius, Sigurd, Gustafsson, Olsson – Crookes, Jarsbjö, Eriksson (A), Eklund, Sterner, Zetterberg, Hesselvall, Norlund, Pettersson (C), Zetterlund, Toresson, Berglund, Holst-Persson
Trenér: Johan Rosen

Finsko: Saarinen (Rimpinen) – Marila (A), Jalasti, Nieminen, Amhamdi, Välilä, Soini, Vikla – Vesterinen, Saarelainen (A), Keinänen, Sinivuori, Suoniemi, Hemming, Teshome, Pulkkanen, Paqvalin, Viuhkola, Ruohonen (A), Väärälä, Loponen
Trenér: Kai Halme

Rozhodčí: Jaroš – Frodl, Hnát

02:15 FIN 0:1 Siniuvori
03:07 FIN 2 příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Keinänen
12:47 SWE 1:1 Zetterlund (Nordlund)
20:43 FIN 1:2 Saarelainen (Vesterinen, Jalasti)