HC Oceláři Třinec – HC Dukla Jihlava

6:4

konec (1:3, 4:1, 1:0) Stav série: 3:2

08.04.2023, 15:00 • Mini WERK ARENA, Třinec • Semifinále • Šárka Kolková

Tak to je neskutečné! Třinec prohrával a přesto vítězí 6:4 a má mečbol! Toť vše a přeji vám krásný den. (17:10:09)

59:28

Třinec právě vstřelil branku!
Tomáš Šilar vyvezl puk do mezikruží. Odtud nahrál do pravého kruhu ADAMOVI CEDZOVI a ten trefil prázdnou bránu. Asistence: Šilar

58:59

Maláč se vrátil do brány, protože se bude vhazovat na středovém kruhu.

58:48

Cedzo ze středního pásma minul prázdnou bránu!

58:00

Jungwirth neujal puku, ale narazil na Bujáka a ten puk poslal aspoň do rohu.

57:35

Chvátal vystřelil od modré čáry a jeho pokus zlikvidoval Ramik hokejkou.

57:19

Vandas nahodil kotouč na Chvátala, ten byl v pravém kruhu a vystřelil. Puk skončil v ochranné síti.

57:08

Coufalovo nahození od modré čáry skončilo vedle brány. A pozor Jihlava odvolala Maláče.

57:01

Sojka dorážel nebezpečně z převbrankového prostoru a Klimek dostal puk pod svou moc. Všichni právem tleskali.

56:25

Klimek teď vůbec nevěděl, kde má puk a smolně jej Číhal trefil vedle brány.

56:18

Vandas vystřelil prudce od modré čáry. Poprvé zasáhl Klimek vyrážečkou, ale puk mu vypadl, ale rychle jej přikryl.

56:12

Strakovo nahození od modré čáry chytil třinecký maskovaný muž do své lapačky.

55:48

Šílený! Straka měl teď tři velké příležitostí. Do první si lehl Šutý, druhou zlikvidoval Haas a třetí si vzal na sebe Klimek.

55:15

Haas zaměstnával v mezikruží jihlavskou obranu, ale puk nakonec do brány nezasadil.

54:56

Menšík prudce vypálil z mezikruží. Klimek vyrazil puk před sebe, ale ještě tam byl Sojka, který kotouč dorazil, ale Klimek se vytáhl s rukavicí.

54:17

Hrůzek se snažil dostat puk ven, ale nevyšlo to. Vystřelil Chvátal, ale k puku se dostal Šutý a ten jej poslal pryč.

54:14

Vysokou holí se provinil Kareš a znepříjemnil Třinci situaci.

53:21

Ramik si objel tři hráče Jihlavym ale na Sojku už byl krátký. Přesto vzápětí se řítil před bránu Šilar, ale šanci nevyužil.

52:54

Gerych okamžitě po vhozeném buly neváhal vystřelit a trefil levý beton Maláče.

52:46

Spěváček si prohodil ve středním pásmu puk s Haasem. Vystřelil a trefil Číhalovu brusli.

52:07

Vandas si nebyl jistý, jestli má puk na hokejce a vzápětí o něj přišel a pustil do třetiny Oceláře.

51:31

Jungwirth si najel s pukem až do převbrankového prostoru, ale kotouč přes Klimkovy betony neprošel.

50:51

Vandas nepřesně přihrál a Kareš to zkusil od modré čáry, ale trefil jen prostor za jihlavským brankovištěm.

50:11

Spěváček nahodil puk za bránu, kde byl Šutý. Ten si vzal puk na hokejku a prověřil Maláče z levého kruhu, ale netrefil se.

49:32

Šilar zaměstnal všech pět hráčů Jihlavy a překvapivě udržel pásmo.

48:53

Haas a Cedzo se vydali dopředu. Poslední jmenovaný stáhl akci na sebe, ale netrefil se.

48:20

Jungwirth si připravoval pozici v mezikruží. Na poslední chvíli zasáhl hokejkou Kareš.

48:06

Valach poslal puk na Vovsíka, ale omylem se kotouč dostal na třineckou střídačku.

47:38

Cedzo se snažil objet s pukem Číhala, ale ten měl dobře postavené nohy a zabránil akci.

46:58

Šilar vybojoval puk v rohu a poslal jej Moškořovi, jehož následná akce byla nepřesná.

46:27

Menšík nahodil puk do útočné třetiny, ale v mezikruží se výborně orientoval Gerych a otočil hru k Maláčovi.

45:52

Broš míchal s pukem v pravém kruhu, ale hokejkou mu vysmekl puk Hlávka. Ten pak nahrál Šutému a ten vystřelil z levého kruhu a trefil Maláčovy betony.

45:42

Andrle vystřelil od modré čáry a Šutý kryl Maláčovi výhled. Přesto brankář chytil Andrleho nahození, které přišlo za modrou čárou.

45:01

Kareš poslal puk po ledě Šilarovi, jenž si najel do pravého kruhu. Zde přihrál Cedzovi do převbrankového prostoru, ale Maláč zaklep své betony.

44:55

Šilar se tlačil do brankvinště, ale brána byla posléze posunuta, a tak nemohl pokračovat v akci.

44:23

Menšík se pohyboval v předbrankovmé prostoru, ale Cedzo mu sebral puk a vyjel s ním do útočného pásma.

43:58

Hrůzek nahodil od modré čáry žabičku na bránu a trefil Maláčovu rukavici.

43:30

Straka nahrával Pavlovi z mezikruží, ale Pavelec následně pustil v kruhu z hokejky puk.

42:57

Číhal se nezdráhal vystřelit od modré čáry, ale jeho pokus byl sražen bruslí Pospíšila.

42:42

Jungwirth poslal puk od modré čáry Strakovi, ale tam był za ním Andrle a sebral mu puk.

42:34

Gerych objel obranu a poslal puk Haasovi, který z pravého kruhu vystřelil, ale Maláč byl připraven, a to i na následnou dorážku Ramika.

42:05

Valach si vybrousil ze středního pásma a za modrou čárou vystřelil a trefil Klimkovu hruď.

41:31

Pospíšil poslal puk od modré čáry na bránu, ale Pavelec jeho akci zlikvidoval.

40:46

Cedzo ujel Vovsíkovi a trefil z převbrankového prostoru Maláčovy betony.

40:16

Buják zastabvil puk na modré čáře, ale na druhý pokus už byl Chvátal úspěšnější a pronikl do útočného pásma.

40:01

Tak to byla divoká třetina! Jihlava promarnila své vlastní vedení. Nejdřív se na začátku třetiny prosadil Adam Cedzo. Poté využil situaci v samostatném úniku Patrik Šutý, který vyrovnal. Jihlava si vzala vedení zpět díky pohotovému zakončení Matouše Menšíka. Pak se z ničeho nic objevil Petr Andrle a nikým nerušen trefil odkrytou bránu. Pátý gól následně trefil Oskar Haas a tím skončila druhá třetina. Ta třetí začne v 16:37.

40:00

39:14

Spěváček si vyměnil puk v pravém kruhu s Hlávkou. Hlávka následně trefil hokejku Číhala a ten vyvezl puk ven.

38:48

Rauš se snažil vyvést puk ven z obranného pásma, ale pohlídal si jej Buják.

38:09

Gerych vybojoval puk, ale Ramik se k němu z mezikruží nedostal včas a musel se vrátit do obranného pásma.

37:30

Pospíšilová tvrdá palba se odrazila o hokejku Chvátala.

37:00

Volas si objel jihlavskou bránu a trefil Maláčův pravý beton.

36:09

Šilar trefil z pravého kruhu betony Maláče. Třinecký tlak pokračuje.

35:48

Hrůzek vystřelil od modré čáry a jeho pokus byl sražen ramenem Chvátala.

35:13

Tomšík poslal puk nma modré čáře Vovsíkovi, ale ten neudržel puk na své hokejce a kotouč zavezl do útočného pásma Šutý. Následně prověřil Gerych Maláče a ten byl připraven.

35:07

Cedzo trefil z pravého kruhu Maláčův pravý beton.

34:44

Modl posunul puk na Jungwirtha, ale ten za třineckou bránou přišel o puk.

34:36

Chvátal byl v předbrankovmé prostoru nikým nehlídaný. Na poslední chvíli trefu zalehl Buják.

34:03

Ramik byl úplně volný v předbrankovmé prostoru, ale Maláč zaklapl betony.

33:24

Haas si vyměnil puk s Karešem a už se oba pustili do útočného pásma. Jenže tam puk neudrželi.

33:12

Cedzo se dostal ze středního pásma až do předbrankovéhop prostoru, ale neskóroval, protože byla posunuta brána Jihlavy.

32:48

Vovsíkova střela od modré čáry byla sražena Hrůzkovou hokejkou.

32:27

Vandas nahodil žabičku na Klimka a ten betonem vyrazil jeho pokus.

31:44

Raus nahodil puk za třineckou bránu. Puk se dostal na hokejku Menšíka. Ten nahrával Vandasovi na modrou čáru a ten vystřelil. Trefil Klimkovy betony.

31:29

Šutý nahrával ve středním pásmu Volasovi a ten ze středního pásma prověřil Maláče, ale puk skončil těsně vedle jihlavské brány.

31:00

Adam Cedzo prohodil puk z pravého kruhu na OSKARA HAASE. a ten se z levého kruhu nemýlil a puk skončil za Maláčovými zády. Třinec jde poprvé do vedení. Asistence: Cedzo.

30:34

Hrůzek za modrou čárou poslal puk na Haase, který prudce vypálil, ale minul bránu.

30:34

Straka sekl Cedza mezi nohy a Třinec má početní výhodu.

30:08

Vovsík se pokusil překvapit od modré čáry, ale trefil jen Klimkův beton.

29:17

Michal Pospíšil nahodil puk z pravého kruhu v obranném pásmu puk Vojtěchu Spěváčkovi, který se dostal do přečíslení. Ten poslal puk PETRU ANDRLEMU a ten trefil prostor u levé tyče. Asistence: Spěváček a Pospíšil.

28:28

Chvátal prověřil Klimkovu pozornost z pravého kruhu, ale ten měl u levé tyče výborně nachystané betony.

28:00

Vovsík vystřelil prudce z levého kruhu, ale do střely si lehl Kareš.

27:27

Vandas vyslal lehkou střelu na bránu a Klimek si ramenem málem poslal puk do své vlastní brány.

27:18

Ludvík nabral rychlost ve středním pásmu. Dostal se do levého kruhu a vystřelil. Klimek chytil puk pod své betony.

26:50

Pavelcův pokus z pravého kruhu byl sražen hokejkou Bujáka.

26:12

Dukla právě vstřelila branku!
Tomáš Vandas se zjevil za modrou čárou a puk poslal do levého kruhu, kde byl MATOUŠ MENŠÍK. Ten si zajel do předbrankového prostoru a poslal puk Klimkovi pod betony. Asistence: Vandas.

25:39

Hlávka nahrál ve středním pásmu Šutému, který puk ťuknul so útočného pásma, ale zde o něj přišel.

25:31

Kravec míchal pukem v předbrankovmé prostoru, ale trefil jen prostor za třineckou bránou.

25:00

Cedzo zachytil puk v pravém kruhu a snažil se nahrát Moškořovi, ale ten přišel o puk.

24:49

Cedzo objel bránu a zpoza brány poslal puk do převbrankového prostoru. Maláč puk okamžitě přikryl.

24:19

Ramik si chystal prostor v mezikruží, ale minul bránu Maláče.

23:48

Jihlava se na chvíli usadila v útočném pásmu, ale ne na dlouhou. Za bránou získal puk Andrle.

23:17

Bartoš si připravoval pozici v mezikruží, ale přechytračil jej Modl, který vyvezl puk ze třetiny.

23:08

Z mezikruží prověřil Klimka Číhal, ale recept na třineckého brankáře nenašel.

22:26

Cedzo dělal nepříjemnosti v předbrankovmé prostoru. Stihl poslat puk do mezikruží, kde byl Šilar, ale ten minul.

22:20

Modl vyhodil puk na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Maláčem.

21:31

PATRIK ŠUTÝ utekl Vandasovi a Vovsíkovi. Zamíchal pukem v mezikruží a trefil se pod břevno a je vyrovnáno! Bez asistence.

21:17

Tomáš Šilar nahrával od modré čáry Janu Moškořovi, jenž byl v levém kruhu. Ten poslal puk do převbrankového prostoru a odtud se nemýlil ADAM CEDZO. Asistence: Moškoř a Šilar.

20:57

Chvátalovu střelu od modré čáry vyrazil betonem Klimek.

20:33

Haas nahrával z levého kruhu Ramikovi, ale ten se k puku nestihl dostat včas.

20:02

Hrůzek se ujal za vlastní bránou puku. Nahrával Haasovi, ale ten puk jen doklep za bránu.

20:01

První třetina skončila. Třinci se vůbec nepovedla, naopak hosté měli výborný vstup. Matouš Menšík otevřel ve čtvrté minutě skóre. Na něj navázal Adam Rauš, který se prosadil v přesilové hře, když doklepl puk pod betony. Třetí gól vystřelil Kevin Coufalpoté, co z levého kruhu poslal puk blíž na levou tyč. Jan Moškoř poté snížil v jedenácté minutě v přesilové hře. V 15:47 začne druhá třetina.

20:00

19:43

Straka vystřelil z pravého kruhu, ale minul třineckou bránu.

19:23

Hlávka se snažil proniknout do útočného pásma, ale to se mku nepovedlo.

18:48

Menšík se pokoušel proniknout do třetiny, ale zastavil jej na modré čáře Volas.

18:05

Coufal se rozhodl nahodit puk do třinecké třetiny a nechal tak Gerycha úřadovat za Maláčem, ale ke střele se třinecký útočník nedostal.

17:38

Haas se dostal do úniku. Nahrál Cedzovi, ale ten když se dostal do převbrankového prostoru, tak přestřelil.

16:57

Pavelec se snažil znepříjemnit život Ramikovi, ale to se mu nepovedlo. Třinec se přesto dlouho v útočném pásmu neudržel.

16:08

Šutý poslal puk na modré čáře za bránu, ale Hlávka se k němu nestihl dostat a na puk se dostal Pavelec, ale ten se musel vrátit do obranného pásma.

15:24

Kravec výborně kličkoval za modrou čárou, ale puk mu nakonec sebral Hrůzek.

14:58

Vovsík nahodil puk ze středního pásma na bránu, ale tam se jej nikdo neujal.

14:46

Jungwirthovi se nepodařilo proniknout do útočného pásma, a tak se rozhodl střídat.

14:07

Bartoš nabral rychlost a dostal se na puk za bránou, ale vzápětí o něj přišel.

13:28

Andrle se dostal k puku a nahrál Šilarovi, který byl v útočném pásmu. Ten vystřelil a Maláč si nebyl vůbec jistý jestli betony zaklapl, ale zaklapl.

13:03

Ludvík poslal puk do obranného pásma Třince, kde byl nachystaný Kareš. Ten však omylem přihrál Ludvéíkovi zpátky, ale Jihlava se dopustila ofsajdu.

12:35

Kareš naťukl puk do mezikruží, kde byl připravený Hlávka, ale ten nedokázal dostat puk za brankovou čáru.

12:00

Cedzo zavezl puk do útočného pásma. Nahrál na modré čáře Haasovi a ten se pokoušel prosadit z pravého kruhu, ale trefil jen prostor za bránou.

11:14

Kozlík se pokoušel vyvést puk ze třetiny, ale Jungwirth jej zastavil. Sám se pokoušel vystřelit, ale ve střele mu bylo zabráněno.

10:56

Makovec zkusil Klimka překvapit ze středního pásma, ale trefil jen jeho pravý beton.

10:36

Oskar Haas poslal puk od modré čáry do převbrankového prostoru a zde zametl puk pod betony Maláče JAN MOŠKOŘ a Třinec snižuje. Asistence: Haas.

10:10

Šabatka se dopustil sekání vůči Karešovi a odpyká si menší trest.

09:31

Střídání v týmu HC Oceláři Třinec:
ze hřiště odchází Král, přichází Klimek.

09:31

Adam Sojka si najel do útočného pásma. Z pravého kruhu nahrál Lukáši Číhalovi, jenž od modré čáry přihrál KEVINU COUFALOVI a ten poslal puk pod betony. Asistence: Číhal a Sojka.

09:15

Rauš se výborně zorientoval ve středním pásmu a vystřelil na Krále, který byl připraven a včas zasáhnul.

08:33

Tomáš Vandas nahrával od modré čáry do pravého kruhu, kde byl Matouš Menšík. Menšík zamíchal pukem a poslal jej do prostoru před bránou, kde byl připravený ADAM RAUŠ. Ten dotlačil puk Královi pod betony a Jihlava se ujala vedení. Asistence: Menšík a Vandas.

08:03

Pospíšil donutil Chvátala udělat chybu a ten se tak musel vrátit do obranného pásma.

07:50

Kareš zásahnul do hlavy Vandase a odpyká si menší trest.

07:30

Spěváčkovu trefu vyrazil Maláč pravým betonem do ochranné sítě.

06:52

Gerych výborně zareagoval na modré čáře. Rozhodl se následně najet do pravého kruhu a vystřelit. Puk skončil vedle brány.

06:42

Coufalova akce končí v lapačce třineckého Krále.

06:13

Sojka z pravého kruhu trefil pravou tyč!

05:26

Rauš z levého kruhu přihrál Modlovi, který byl v levém kruhu úplně sám, ale ten pak trefil vyrážečku Krále.

04:48

Kareš byl na puku, ale když nahrával Šutému, tak nahrávka neprošla a k puku se dostal Chvátal.

04:20

Pánek se pohyboval v předbrankovmé prostoru a nahodil puk na bránu. Puk chytil do lapačky Maláč.

03:29

Tomáš Vandas od modré čáry přihrál puk na Matěje Vovsíka, jenž byl za modrou čárou. Ten pak nahrával MATOUŠI MENŠÍKOVI, a ten z pravého kruhu dostal puk do levé poloviny brány. Asistence: Vovsík a Vandas.

03:00

Vandas se pokusil překvapit na modré čáře, ale Král betonem puk vyrazil.

02:08

Modl bojoval za bránou, ale kotouč neudržel a sjel mu z hokejky. Přesto se na puku dostal Tomšík a ten na modré nahrál Modlovi. Modl vystřelil, ale minul bránu.

01:40

Coufal tečoval Modlovo nahození z mezikruží, ale jihlavský útočník trefil betony Krále.

01:07

Ludvík si výborně počínal v předbrankovmé prostoru, ale na Krále recept nenašel.

00:39

Moškoř vyvezl puk Ramikovi ze středního pásma, ale Ramik se nestihl dostat ke kotouči včas.

00:10

Menšík se pohyboval před bránou, ale vystřelit nedokázal.

00:01

HC Oceláři Třinec: Král (Klimek) – Volas, Kremnický, Andrle, Kareš, Buják, Pospíšil, Hrůzek – Gerych, Moškoř, Šutý, Pánek, Haas, Spěváček, Bartoš, Cedzo, Ramik, Hlávka, Šilar, Kozlík

HC Dukla Jihlava: Maláč (Pulda) – Vandas, Chvátal, Číhal, Ludvík, Vovsík, Šabatka, Tomšík, Coufal, Modl, Menšík, Klapica, Jungwirth, Valach, Pavelec, Rauš, Kravec, Broš, Sojka, Straka
Poslední sestava

Branky a nahrávky: 4. Cedzo (Bartoš, Spěváček), 42. Haas (Cedzo, Spěváček), 60. Haas (Ramik, Šilar)

HC Dukla Jihlava: Maláč – Vandas, Chvátal, Číhal, Ludvík, Vovsík, Šabatka, Tomšík – Coufal, Modl, Menšík, Klapica, Jungwirth, Kuprijanov, Valach, Rauš, Kravec, Broš, Sojka, Straka

Branky a nahrávky: 6. Menšík (Jungwirth, Vovsík), 7. Sojka (Coufal, Kravec), 40. Sojka (Kravec, Chvátal), rozh. náj. Jungwirth

HC Oceláři Třinec

Oceláře zcela jistě mrzí, že hokejovou loterii ve čtvrtém utkání série nepřeklopili na svou stranu. Důležité však je, že jeden bod získali. Junioři měli vstupy v prvních zápasech výborné. V prvním utkání se prosadili Tadeáš Hlávka a Robin Gerych. Dukla následně snížila, ale posléze se z vlastního oslabení prosadil třinecký Tomáš Šilar. Jihlavští sice vyrovnali, ale pak zasadil ránu v podobě vítězné trefy Jan Moškoř a Třinec vyhrál 4:3.

Druhý den sice také měli Třinečtí dobrý vstup do utkání díky slovenskému snajprovi Adamu Cedzovi. Vedení ale neudrželi a Dukla z ničeho nic vedla po druhé třetině 3:1. Následně však na začátku třetiny překonal Maláče čarostřelec Oskar Haas. Ten se navíc prosadil šest sekund před koncem zápasu a utkání poslal do prodloužení. V něm se nikdo neprosadil, a tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Prosadil se ale jen Vojtěch Spěváček a Dukla brala druhý bod.

Adam Sojka (3+4)
Marek Chvátal (1+5)
Jonáš Jungwirth (0+6)

Brankář

Filip Maláč – 7 zápasů – úspěšnost 93,33 %
HC Dukla Jihlava

Jihlava využila výhodu domácího prostředí jednou. Navíc nebyla daleko od toho, aby Třinec odjel domů pod Javorový i s mečbolem. Třetí utkání série se domácím nepovedlo. Hosty pustili hned v první třetině do dvoubrankového vedení a jedinou útěchou jim mohlo být to, že snížili. Oceláři si vzali vedení zpět, ale svěřenci trenéra Broše se nezalekli a vyrovnali na 3:3. Vypadalo to, že zápas rozhodne prodloužení, ale pak se trefil třinecký Moškoř a už bylo po nadějích.

Druhý zápas začal podobně. Oceláři se dostali hned ve čtvrté minutě do vedení, ale to neudrželi. Trefy Matouše Menšíka a Adama Sojky poslali domácí do vedení. Poslední jmenovaný navíc se stal autorem i třetího jihlavského gólu. Ale! Maláč nestačil na třineckého snajpra Haase, který na začátku třetí třetiny vstřelil kontaktní branku a v závěru se trefil ve hře bez brankáře šest vteřin před koncem utkání. Rozhodly až nájezdy, ve kterých excelovala Dukla a rozhodující nájezd provedl Jonáš Jungwirth. Jihlava tak vyhrála 4:3 a srovnala sérii.
Krásný den přeji všem hokejovým fanouškům. Na programu nás čeká páté utkání semifinálové série mezi HC Oceláři Třinec a HC Dukla Jihlava. Pátá bitva o mečbol vyvrcholí v 15:00 v Mini WERK ARENĚ.

6:4

Branky a nahrávky: 11. Moškoř (Haas), 22. Cedzo (Moškoř, Šilar), 22. Šutý, 30. Andrle (Spěváček, Pospíšil), 31. Haas (Cedzo), 60. Cedzo (Šilar) – 4. Menšík (Vovsík, Vandas), 9. Rauš (Menšík, Vandas), 10. Coufal (Číhal, Sojka), 27. Menšík (Vandas)

Trenér: René Mucha

Trenér: Michal Broš

Rozhodčí: Obadal, Cabák – Hanzlík, Veselý

03:29 JIH 0:1 Menšík (Vovsík, Vandas)
07:50 TRI 2 Kareš, nedovolený zásah do hlavy nebo krku
08:33 JIH 0:2 Rauš (Menšík, Vandas)
09:31 JIH 0:3 Coufal (Číhal, Sojka)
09:31 TRI -Král +Klimek (Střídání)