08.04.2023, 17:00 • CAA Centre, Brampton • Skupina B • Jakub Ruč

Tipsport: 1.54 5.08 4.43 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Nejlepší hráčky

Lina Ljungblomová (SWE) – Fanni Gasparicsová (HUN) (19:18:45)
Ve třetí třetině jsme znovu viděli jen jednu branku, o kterou se opět postaraly švédské hokejistky, na konečných 6:2 upravila v 52. minutě Hilda Svenssonová. Maďarky před skvělou kulisou ale bojovaly srdnatě a předvedly několik krásných hokejových momentů, rozhodně se nemají za co stydět.

59:28

Anna Kjellbinová se ze středního pásma snažila nahodit do pásma útočného, ale puk jí nešťastně sjel z čepele.

58:26

Reka Dabasiová se v obranném pásmu dostala ke kotouč, který ale jen po prknech poslala do neutrální zóny.

57:27

A ještě jedna střela z levé strany, tentokrát z dílny Annie Silénové. Její projektil změnil směr, ale zastavil se o brankářku.

56:50

Sara Hjalmarssonová vyslala z ostrého úhlu pumelici, která gólmance vypadla z lapačky a vykutálela se mimo klec.

56:36

Ebba Hedqvistová dostala puk do samostatného úniku, zamířila k pravé tyči, kterou ale i přes dostatek času a prostoru minula.

56:11

Střela Taylor Bakerové z pravého mantinelu se od betonů odrazila před branku, žádná z Maďarek ale nedokázala skákavý puk usměrnit.

55:29

Hilda Svenssonová se z levého kruhu snažila proháčkovat před branku, najela si ale přímo do dvou bránících hráček, což se jí stalo osudným.

55:04

Hanna Thuviková na obranné modré čáře vystihla špatnou maďarskou přihrávku, v protiútoku ale nic nevymýšlela a jen nahodila a vydala se střídat.

54:24

Švédsko v plném počtu.

54:14

Na pravý kruh dostala nabito Lotti Odnogaová, ale byla už v ostrém úhlu a její střelu z první dokázala vyrazit gólmanka.

53:36

Maďarky srdnatě bojují, ale v této přesilovce se jim nedaří usadit se v útočné třetině.

52:24

Vyloučení v týmu Švédsko:
Sara Hjalmarssonová – 2 min., nedovolený zásah tělem (ženy).

51:54

51:54 Hilda SVENSSONOVÁ - 6:2

51:54

Švédsko právě vstřelilo branku! Tady je hotovo. Tři korunky vedou už o čtyři góly. HILDA SVENSSONOVÁ dostala od modré čáry shozený puk na levý kruh, odkud zamířila přes blokující hráčku přesně k zadní tyči. Asistence: Maja Nylén-Perssonová, Hanna Olssonová.

51:04

Vyloučení v týmu Maďarsko:
Lotti Odnogaová – 2 min., podrážení.

6:2

Branky a nahrávky: 3. Ljungblomová (Svenssonová), 7. Ljungblomová (Svenssonová, Olssonová), 14. Ljungblomová (Svenssonová, Nylén-Perssonová), 15. Anderssonová (Thuviková, Jungäkerová), 25. Ljungblomová (Lundinová), 52. Svenssonová (Nylén-Perssonová, Olssonová) – 8. Stroblová (Gasparicsová, A. Nemethová), 9. Huszaková (Mayerová, Kiss-Simonová)

Švédsko: Grahnová (Söderbergová) – Bergströmová, Nylén-Perssonová (A), Silénová, Kjellbinová (C), Holmgrenová, Anderssonová, Jungäkerová – Ljungblomová, Olssonová, Svenssonová – Lis. Johanssonová, Hjalmarssonová, Thuviková – Lundinová, Blomová, Rasková – Carlssonová (A), Hedqvistová, Wikner-Zienkiewiczová – Bouvengová.
Trenér: Ulf Lundberg

Maďarsko: A. Nemethová (25. Reveszová) – B. Nemethová, Odnogaová (A), Kneeová (A), Bakerová, Mayerová, Kiss-Simonová, Tóthová – Gasparicsová (C), Kreiszová, Seregelyová – Pazmandiová, Williamsová, Jokai-Szilagyiová – Dabasiová, Huszaková, Metzlerová – Stroblová, Horvath, Szamosfalviová – Ronaiová.
Trenér: Pat Cortina

Rozhodčí: Lieffersová, Nurmiová – Greenenová, Saarimäkiová